Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ φίλε μου! Δύσκολα θα το έβρισκα εκεί που το έκρυψαν... :)

Δεν ισχυει μονο για το ραδιο αλλα και σε αλλες εφαρμογες, το παρατεταμενο πατημα του συγκεκριμενου πληκτρου λειτουργει και σαν "Επιλογες"

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση χωρίς xposed να μπορέσουμε να αλλάξουμε τη λειτουργίες αυτών των πλήκτρων?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση χωρίς xposed να μπορέσουμε να αλλάξουμε τη λειτουργίες αυτών των πλήκτρων?

 

Οχι Γιωργο δεν γινεται.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Έχει γιατί πήγα να τον βάλω και έβγαζε error Στην εγκατάσταση.Τελικά βρήκα μια beta Έκδοση σε ένα σάιτ και όλα καλά.Για τον dory ξέρεις κάτι;Εγώ που τον έβαλα με κκ boot loader κτλ. νομίζω ότι με cloudy Ήταν λίγο πιο smooth το κινητο.Όχι ότι δεν πάει καλα,για νικητή στο νημα μιλάμε.

 

Δοκιμασε να βαλεις C0,1 intellimm και C2,3 alucard (και οι δυο αλλα ιδιαιτερα ο πρωτος ειναι οτι πιο προηγμενο υπαρχει στους governors ) για περισσοτερη οικονομια χωρις να χανεις σχεδον τιποτα σε αποδοση C0 intellmm C1 alucard C2,3 conservative ειναι ενας καλος συνδυασμος

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ααααα...να το! Αυτο εννοουσα. Τελεια.

Πριν δεν μπορουσε να κανει κλισεις στο υπογειο ενω τωρα μπορει. Πώς μου ξεφυγε το ποστ του φιλου;

Αλλα πρεπει να μας πει αν ειναι κλειδωμενος σε μια μπαντα ή αν ειναι σε 2G/3G αυτοματο γιατι μπορει να ισχυει το δευτερο πραμα που ειπα στο πιο πανω ποστ μου. Δηλαδη παλια που δεν μπορουσε να κανει κλισεις μπορει το software λανθασμενα να ειχε επιλεξει 3G ενω τωρα που μπορει να κανει κλισεις με το νεο basband να του το γυρισε σε 2G που πιανει καλυτερα. Σκεφτομαι δηλαδη μηπως θα μπορουσε να πραγματοποιησει κλιση με το παλιο baseband αν εβαζε χειροκινητα 2G.

Αρα αν ισχυει αυτο καποιος που ηταν και παραμενει κλειδωμενος σε μια μονο μπαντα δε θα δει διαφορα.

 

Οποτε φιλε, πες μας τι επιλογη δικτυου εχεις.

 

 

Εννοειται οτι παιζει ρολο οπως και πολλοι αλλοι ασταθμητοι παραγοντες.

 

Στο *#*#4636#*#* εχω επιλεγμενο (LTE/GSM/WCDMA) αν θες κατι αλλο καθοδηγησε με

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλό το art αλλά δεν μου δούλεψε σωστά το greader. Δεν αναγνώριζε τον συγχρονισμό μου και έχανα τα rss news που είχα. Ξαναγύρισα σε dalvik και έστρωσε.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι δεν το έχετε δει διαβάστε εδώ για το Android Runtime(ART)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=392556

 

Στο τέλος του άρθρου υπάρχουν κάποια πολύ ενδιαφέροντα link ;)

 

Εγώ πάντως δε νομίζω να γυρίσω πίσω σε Dalvik :D

 

Κάνω και ''προπόνηση'' για Lollipop...:cool:

Edited by tsiv
Link to comment
Share on other sites

Έχει γιατί πήγα να τον βάλω και έβγαζε error Στην εγκατάσταση.Τελικά βρήκα μια beta Έκδοση σε ένα σάιτ και όλα καλά.Για τον dory ξέρεις κάτι;Εγώ που τον έβαλα με κκ boot loader κτλ. νομίζω ότι με cloudy Ήταν λίγο πιο smooth το κινητο.Όχι ότι δεν πάει καλα,για νικητή στο νημα μιλάμε.

 

Αν εννοείς το play store τότε δοκίμασε να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή του play και θα εγκατασταθεί κανονικά. Κάποιο σκάλωμα πρέπει να έφαγε. Πιο παλιά είχαν αναφερθεί θέματα με πολλές εφαρμογές με το error κατά το downloading.

 

Χαχα καλό! :)

 

Ανάλογο του Just F****ng Google it... :p

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Update για miui δεν βγαίνει κάθε Παρασκευή για το g2;

Φιλε σου εχω απαντησει αναλυτικα πιο πισω που ρωτησες για το ποια ειναι η τελευταια ενημερωση.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

20Η baseband εδω

http://dorimanx.shine.sk/LG/default-kernels/KK_20H_D802_Baseband.zip

 

Τη φλασαρεις κανονικα πχ εγω την φλασαρα αφου ειχα περασει τη ρομ εδω και εβδομαδες χωρις κανενα προβλημα, εννοείται πως θα γινει μπακαπ πρωτα και ειναι αποκλειστικα για 802

MD5:5f52d480382131a3a6a2d3927528fc0c

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ποια εκδοση ομως γιατι εκει ειναι η ουσια

Και τι κερδίζω αν κάνω flash το baseband αυτό??θα χάσωτίποτα αν το flashαρω έτσι χωρίς backup?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το φλάσαρα πριν λίγο και όλα καλά

 

Το backup το παίρνουμε για να είμαστε σίγουροι ότι θα επιστρέψουμε εκεί που ήμασταν αν τύχει κάτι...

 

Και απίσης δεν υπάρχει καλύτερο backup από το nandroid ;)

Edited by tsiv
Link to comment
Share on other sites

Και τι κερδίζω αν κάνω flash το baseband αυτό??θα χάσωτίποτα αν το flashαρω έτσι χωρίς backup?

Το αναφεραμε και λιγο πιο πισω! Καποια παιδια εχουν αναφερει οτι ενισχυεται το σημα κινητης τηλεφωνιας! Ειναι στην ουσια πιο νεο modem.

Εννοειται οτι μπορεις να το φλασαρεις και χωρις backup. Το προτεινουμε κυριως για προληπτικούς λογους, τα zipακια που φλασαρεις με recovery συνηθως επεμβαινουν στο system, και αν για καποιο λογο κατι δεν παει καλα, ενδεχομενως να μην ανοιγει το κινητο. Κατι που θα σε αναγκασει να περασεις την rοm απ' την αρχη!

Edit: με προλαβε ο φιλος tsiv.....

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Το αναφεραμε και λιγο πιο πισω! Καποια παιδια εχουν αναφερει οτι ενισχυεται το σημα κινητης τηλεφωνιας! Ειναι στην ουσια πιο νεο modem.

Εννοειται οτι μπορεις να το φλασαρεις και χωρις backup. Το προτεινουμε κυριως για προληπτικούς λογους, τα zipακια που φλασαρεις με recovery συνηθως επεμβαινουν στο system, και αν για καποιο λογο κατι δεν παει καλα, ενδεχομενως να μην ανοιγει το κινητο. Κατι που θα σε αναγκασει να περασεις την rοm απ' την αρχη!

Edit: με προλαβε ο φιλος tsiv.....

Αδερφέ ερώτηση, επειδή έχω έλλειψη χρόνου για σεταρισμα εφαρμογών από την αρχή, μπορώ να περάσω-φλασαρω σε stock rom την 20Η stock; εννοείτε είμαι root με recovery και 20G, η 20H που δίνετε στο link είναι ίδια για όλα τα 802 η ανάλογα την χώρα προέλευσης αλλάζει; να τα κάνω όλα από την αρχή η να φλασαρω αυτό και τέλος, τι είναι καλύτερα;

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ ερώτηση, επειδή έχω έλλειψη χρόνου για σεταρισμα εφαρμογών από την αρχή, μπορώ να περάσω-φλασαρω σε stock rom την 20Η stock; εννοείτε είμαι root με recovery και 20G, η 20H που δίνετε στο link είναι ίδια για όλα τα 802 η ανάλογα την χώρα προέλευσης αλλάζει; να τα κάνω όλα από την αρχή η να φλασαρω αυτό και τέλος, τι είναι καλύτερα;

Λογικα πρεπει να μπαινει και σε stock rom!

Αφου παρεις, οπως ειπανε, το backup σου, φλασαρεις. Το αρχειο ειναι ιδιο για ολα τα D802 (και νομιζω αποκλειστικά μονο γι' αυτα)!

Μπορεις να το βαλεις και τωρα, δεν χρειαζεται να τα κανεις ολα απ' την αρχη!

Link to comment
Share on other sites

Λογικα πρεπει να μπαινει και σε stock rom!

Αφου παρεις, οπως ειπανε, το backup σου, φλασαρεις. Το αρχειο ειναι ιδιο για ολα τα D802 (και νομιζω αποκλειστικά μονο γι' αυτα)!

Μπορεις να το βαλεις και τωρα, δεν χρειαζεται να τα κανεις ολα απ' την αρχη!

Οκ φίλος, σε κανα δύο ώρες θα το δοκιμάσω, διαφορετικά θα φλασαρω cloudy G3, ευχαριστώ.

 

Edit να κάνω full wipe κλπ; η δε χρειάζεται

Link to comment
Share on other sites

Οκ φίλος, σε κανα δύο ώρες θα το δοκιμάσω, διαφορετικά θα φλασαρω cloudy G3, ευχαριστώ.

 

Edit να κάνω full wipe κλπ; η δε χρειάζεται

Εγω παντως με Philz touch recovery δεν εκανα τιποτα :) αλλα αν θες κάνε τα wipes!

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ

 

μονο το baseband δεν θες να περασεις ;

αν κανεις ολα τα wipes , δεν θα εχεις ρομ !! μονο σε περιπτωση που θες να βαλεις cloudyg3 κανεις ολα τα wipes (εκτος απο το internal storage) !

 

για το baseband κανε μονο wipe cache kai dalvik cache !

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως με Philz touch recovery δεν εκανα τιποτα :) αλλα αν θες κάνε τα wipes!

 

Και εγώ το ίδιο με Philz touch recovery δεν έκανα τίποτα wipe...

 

Προς το παρόν δείχνει πολύ καλό το baseband και το βραδάκι που θα πάω κάπου που δεν έχει καλό σήμα θα δω τι παίζει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Καποιος που εχει δοκιμασει cm12 και liquidsmooth να μου πει γνωμες;

Εβαλα cm12 φαινεται αρκετα καλη , απο μπαταρια δεν ξερω γιατι δεν εχω χαλασει και πολυ, αλλα εχει 1-2 ενοχλητικα bugs.

Αν σπαμμαρω πολυ home button και μενου μπορει να κολλησει...

Link to comment
Share on other sites

μονο το baseband δεν θες να περασεις ;

αν κανεις ολα τα wipes , δεν θα εχεις ρομ !! μονο σε περιπτωση που θες να βαλεις cloudyg3 κανεις ολα τα wipes (εκτος απο το internal storage) !

 

για το baseband κανε μονο wipe cache kai dalvik cache !

 

Και εγώ το ίδιο με Philz touch recovery δεν έκανα τίποτα wipe...

 

Προς το παρόν δείχνει πολύ καλό το baseband και το βραδάκι που θα πάω κάπου που δεν έχει καλό σήμα θα δω τι παίζει...

 

ok δε θα κανω wipes, εχω recovery TWRP πιστευω να μην εχει θεμα, λοιπον αυτο εδω https://docs.google.com/file/d/0Byxhp50H-N_ySHRieWR0MGtiVUU/edit ειναι stock Baseband 20H ? αντε να το φλασαρω να δω αν πετυχει με stock rom

Link to comment
Share on other sites

20Η baseband εδω

http://dorimanx.shine.sk/LG/default-kernels/KK_20H_D802_Baseband.zip

 

Τη φλασαρεις κανονικα πχ εγω την φλασαρα αφου ειχα περασει τη ρομ εδω και εβδομαδες χωρις κανενα προβλημα, εννοείται πως θα γινει μπακαπ πρωτα και ειναι αποκλειστικα για 802

MD5:5f52d480382131a3a6a2d3927528fc0c

 

 

dimtz εγώ μιλάω για το παραπάνω και όχι γι' αυτό που πόσταρες εσύ...

Link to comment
Share on other sites

dimtz εγώ μιλάω για το παραπάνω και όχι γι' αυτό που πόσταρες εσύ...

 

ok φιλε μου, καταλαβα, ρωτω απλα αν το link που εβαλα ειναι η stock 20H, αν γνωριζει καποιος ας πει, η αν υπαρχει αλλο link για stock 20H ας το ανεβασει :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...