Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θυμαμαι το ειχα με ενα πατημα αλλα δυστυχως ξεχασα πως γινετε

Σιγουρα γινοταν σε G2 rom;

Εχω αρκετο καιρο G3 rom (που το εχει αυτο) και δεν μπορω να δοκιμασω, ουτε και να θυμηθω αν γινοταν :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σιγουρα γινοταν σε G2 rom;

Εχω αρκετο καιρο G3 rom (που το εχει αυτο) και δεν μπορω να δοκιμασω, ουτε και να θυμηθω αν γινοταν :(

Ναι φίλε σίγουρα, τόσο καιρό το είχα, δύο μήνες περίπου

Link to comment
Share on other sites

Ποιά rom έχεις;

 

το ειχα σε stock rom 20g και τωρα ειμαι με stock 20H ,αν ξερεις πως και για cloudy g3 πες μου γιατι θα γυρισω εκει καποια στιγμη :p

Link to comment
Share on other sites

θυμαστε πως βαζαμε στα μπροστινα πληκτρα αφης την επιλογη να μας εμφανιζει τις ανοιχτες εφαρμογες-τις τελευταιες που μπηκαμε? εχω χασει την μπαλα, μετα απο τα πολλα format, ειμαι stocκ rom με root , εχω κανει και εγκατασταση το tweaksbox αλλα δε βλεπω την επιλογη

 

θυμαμαι το ειχα με ενα πατημα αλλα δυστυχως ξεχασα πως γινετε

 

http://s15.postimg.org/qgs3epzcb/Screenshot_2014_12_14_15_29_13.png

image upload no limit

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

το ειχα σε stock rom 20g και τωρα ειμαι με stock 20H ,αν ξερεις πως και για cloudy g3 πες μου γιατι θα γυρισω εκει καποια στιγμη :p

Με stock rom g2 tweaksbox,με g3 rom g3 tweaksbox.

Link to comment
Share on other sites

Με stock rom g2 tweaksbox,με g3 rom g3 tweaksbox.

 

το ξερω φιλε μου, που ακριβως βρισκετε αυτο? εχω εγκαταστησει xposed και rweaksbox, θυμασαι?

@marios μηπως θυμασαι εσυ ? αλλα αν θυμοσουνα θα ελεγες,δε θ ανεβαζες μονο φωτο :lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως βγαζω ss;σε στοκ ειμαι ,θελω να σας δειξω κατι

Με το ss εννοεις screenshot;

Αν ναι, με 2 τροπους:

1ον ταυτοχρονα volume down και power button

2oν με το Quick memo

Link to comment
Share on other sites

το ξερω φιλε μου, που ακριβως βρισκετε αυτο? εχω εγκαταστησει xposed και rweaksbox, θυμασαι?

@marios μηπως θυμασαι εσυ ? αλλα αν θυμοσουνα θα ελεγες,δε θ ανεβαζες μονο φωτο :lol:

 

Ρυθμίσεις>προβολή>μπροστινά πλήκτρα αφής>Συνδυασμός πλήκτρων......αν λες αυτό...! ;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

το ξερω φιλε μου, που ακριβως βρισκετε αυτο? εχω εγκαταστησει xposed και rweaksbox, θυμασαι?

@marios μηπως θυμασαι εσυ ? αλλα αν θυμοσουνα θα ελεγες,δε θ ανεβαζες μονο φωτο :lol:

Sorry φίλε g2 rom είχα βάλει πριν μήνες στο g2 όλο με g3 roms το είχα.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις>προβολή>μπροστινά πλήκτρα αφής>Συνδυασμός πλήκτρων......αν λες αυτό...! ;)

αυτο το κουμπακι που διχνεις με το βελακι στην φωτο αυτο λεω πως το βαζουμε? μεσα εκει που λες δεν υπαρχει αυτην την στιγμη, κατι κανουμε με το tweaksbox και εμφανιζετε

Sorry φίλε g2 rom είχα βάλει πριν μήνες στο g2 όλο με g3 roms το είχα.

δε πειραζει φιλε μου, καταλαβαινω, εδω σημερα το κανουμε και αυριο το ξεχναμε, φαντασου τωρα μηνες πριν :)

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις>προβολή>μπροστινά πλήκτρα αφής>Συνδυασμός πλήκτρων......αν λες αυτό...! ;)

 

Sorry φίλε g2 rom είχα βάλει πριν μήνες στο g2 όλο με g3 roms το είχα.

 

ok λεβεντες το βρηκα το σκασμενο, για την ιστορια μηπως και το χρειαστει καποιος βρισκετε στο Tweaksbox , navigation bar ,τερμα κατω εκει που λεει other tweaks επιλεγουμε το Enable button combination , μπορουμε να βαλουμε εως και 6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ΒΟΗΘΕΙΑ !!!!! SOS!!!!

Το κινητό μπρίκαρε και δεν μπάινει σε download mode ουτε σε fastboot ......

Παεί για πέταμα ή υπάρχει μέθοδός???????????

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

Recovery μπαινει;Το ειχες root;Οπως και να χει αν εχεις εγγυηση το πας procordia και στο φτιαχνουν.Ηρεμησε

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Recovery μπαινει;Το ειχες root;Οπως και να χει αν εχεις εγγυηση το πας procordia και στο φτιαχνουν.Ηρεμησε

 

Δεν μπαίνει Recovery και το είχα root......

Δεν κάνει boot μου βγάζει error boot γιατι το σκάλιξα με το 20h bootloader και απο τότε εγινε η ζημια;);):wacko::wacko:

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαίνει Recovery και το είχα root......

Δεν κάνει boot μου βγάζει error boot γιατι το σκάλιξα με το 20h bootloader και απο τότε εγινε η ζημια;);):wacko::wacko:

Τι ακριβώς έκανες δηλαδή και με ποιο τρόπο;

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς έκανες δηλαδή και με ποιο τρόπο;

 

Περασα την 20h baseband και μια χαρα.Μετα έβαλα 20h bootloader το φλασαρα και απο τότε δεν κάνει boot.Μου βγάζει το σημα της LG και μετα πανω αριστερα με μικρα γράμματα boot error και κλείνει.

 

δεν μπορω να το συνδεσω στον υπολογιστη,δεν το βλέπει το κινητο ωστε να το επαναφερω:wacko::wacko::wacko:

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

Περασα την 20h baseband και μια χαρα.Μετα έβαλα 20h bootloader το φλασαρα και απο τότε δεν κάνει boot.Μου βγάζει το σημα της LG και μετα πανω αριστερα με μικρα γράμματα boot error και κλείνει.

 

δεν μπορω να το συνδεσω στον υπολογιστη,δεν το βλέπει το κινητο ωστε να το επαναφερω:wacko::wacko::wacko:

 

20H bootloader?Μήπως θες να πείς kk booloader?Ήθελες να περάσεις τον τελευταίο dorimanx?

Link to comment
Share on other sites

20H bootloader?Μήπως θες να πείς kk booloader?Ήθελες να περάσεις τον τελευταίο dorimanx?

 

Από εκεί τον πήρα για κακή μου τύχη.........και τώρα δεν μπουτάρει:wacko::wacko::wacko:

Υπάρχει καμια λύση?????

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...