Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φιλε ειναι απλο. Οπως δειχνει η 2ερη φωτο σου ακουμπας επανω στο tinted bars MOD και το κατεβαζεις. Ακριβως απο πανω πρεπει να σου γραφει με κεφαλαια γραμματα THEMES μπαινεις μεσα και εκει απο το stock που ειναι βαζεις εσυ οπου θες αυτο που εχεις βαλει !! Φιλε mas με προλαβες :lol: ;)

[ATTACH]50777[/ATTACH] δεν ξέρω τι να πω :(:(

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]50777[/ATTACH] δεν ξέρω τι να πω :(:(

 

Κουλο ειναι ... περιεργο :wacko: Θα επρεπε να σου δειχνει την λεξη themes... Για δες στο store πριν λιγες μερες εκανε αναβαθμιση καντο αν δεν το εχεις κανει η αλλιως κανε απεγκατασταση την εφαρμογη και ξανα βαλτην μηπως και φτιαξει ... !!! :ninja: :ninja:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το μυστικό είναι να βάλεις ένα - ένα τα apk, κάθε φορά κάνεις εγκατάσταση ένα, φτιάχνεις τα THEMΕ (κάνεις Reboot) το κάνεις απεγκατασταση, και μετά τρέχεις το επόμενο apk. Το κάθε ενα apk γραφή παρακάτω τι αλλάζει;)

 

http://s6.postimg.org/lpstkv641/Picture0003.png

free upload image

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

το εχεις κατεβασει απο το play store?

 

Κουλο ειναι ... περιεργο :wacko: Θα επρεπε να σου δειχνει την λεξη themes... Για δες στο store πριν λιγες μερες εκανε αναβαθμιση καντο αν δεν το εχεις κανει η αλλιως κανε απεγκατασταση την εφαρμογη και ξανα βαλτην μηπως και φτιαξει ... !!! :ninja: :ninja:

 

δεν την ειχα απο playstore ειχα το paid version ,τωρα μολις εκανα install απο το play store και εχω την επιλογη THEMES :D:D:D

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ναι.Ειναι από την καινούρια έκδοση του play services από 6 και πάνω. Όλα αυτά τα wakelocks από το πρώτο που σου εμφανίζεται είναι από μια αναβάθμιση που έγινε για τισ wearable συσκευές. Λύνεται αν είσαι root κατεβάζοντας το disable services από το play και σταματώντας ότι έχει σχέση με wearable και fitness. Ψάξε μια στο Google θα σου το βγάλει πρώτο πρώτο το θέμα του Xda.

 

Αν δεν σου κανει πολυ κοπο γιατι οπως εψαξα δεν βρηκα κατι μου στελνεις εσυ το λινκ ή εστω οτι χρειαζεται για να κοιμησω ?

Phone : LG D802 G2 16gb

Rom : CloudyG3 2.0

Kernel : Dorimanx 8.5

Link to comment
Share on other sites

παιδες,υπαρχει καπου το λινκ της στοκ τελευταιας ρομ,αλλα flashable?

Ριξε μια ματια εδω:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2800477

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου κανει πολυ κοπο γιατι οπως εψαξα δεν βρηκα κατι μου στελνεις εσυ το λινκ ή εστω οτι χρειαζεται για να κοιμησω ?

 

Έλα φίλε μου εδώ είναι το link. http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/help/wakelock-count-battery-drain-google-t2882894.

Κάνε disable ότι έχει σχέση με wearable και fitness. Και κοίτα νομιζω στο 3ο ή 4ο post γράφει ένας και κάποιο άλλο σημαντικό που το ψάχνεις με το full όνομα του.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου τι ρυθμίσεις εχεις κανει στο stweaks???και πες μου ποσες ωρες ειχες με ανοιχτη οθονη??

 

Τις ρυθμίσεις του Βαγγέλη εκανα. Με οθόνη είμαι 3 ωρες.50 λεπτα....!!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Το 3.0 και εισαι οκ. Καθε ενα γραφει τι περιεχει. Αν θες κοιτα και το android L full theme εγω το βρισκω καλύτερο απο το combalt. Όσο για το τι τικαρεις στο system ui ειναι αναλογως και εκει τι θες να αλλάξεις. Και εκει γραφει.

 

Δώσε link για android L full theme ...!!! δεν το βρίσκω..

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Με stock launcher σας κανει κι εσας redraw τα widgets καθε φορα που ξεκλειδωνετε την συσκευη;

Ειναι λιγο ενοχλητικο αυτο κι ειναι το μονο με cloudy G3 v2 και dorimanx 8.0.1

 

Και σε μένα το κάνει το smart notice ή το Yahoo weather, αλλά όχι πάντα. Έχω ClouyG3 1.3 και bruce 0.41

Link to comment
Share on other sites

Δώσε link για android L full theme ...!!! δεν το βρίσκω..

 

Φίλε μου εδώ είσαι .. http://forum.xda-developers.com/lg-g3/themes-apps/mod-gwbt-theme-g3-tweaksbox-themes-t2852754 Τώρα το κατεβάσω και εγώ για δοκιμή ... :p

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγκατάσταση της GloudyG3 2.0 όποτε πάω να εγκαταστήσω το ελληνικό λεξικό του Quickspell του Officesuit ή οποιασδήποτε άλλης γλώσσας της ίδιας εφαρμογής μου βγάζει μήνυμα "download failed please try later" . Κάποια βοήθεια γιατί το χρησιμοποιώ στη δουλειά μου

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ένα φιλαράκι έχει και αυτός το LG G2 του έκανα μόνο Root αλλά θέλει να μείνει σε stock Rom και να βάλει μόνο την Camera του G3 ....Υπάρχει ??? μήπως την έχουν ξεχωριστά στο xda ??? έχει δει κανείς κάτι σχετικό ανεβασμένο στο xda...???

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ένα φιλαράκι έχει και αυτός το LG G2 του έκανα μόνο Root αλλά θέλει να μείνει σε stock Rom και να βάλει μόνο την Camera του G3 ....Υπάρχει ??? μήπως την έχουν ξεχωριστά στο xda ??? έχει δει κανείς κάτι σχετικό ανεβασμένο στο xda...???

 

οχι μαριε δεν εχει !!ας βαλει του xdabbeb την καμερα που δεν εχει καμια διαφορα απο την g3 καμερα!!!

Link to comment
Share on other sites

οχι μαριε δεν εχει !!ας βαλει του xdabbeb την καμερα που δεν εχει καμια διαφορα απο την g3 καμερα!!!

 

Έχεις την καλοσύνη να δώσεις link ;)

 

Ευχαριστώ..!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος που έχει συνεχώς ανοιχτά τα data to God to sync και το Wi-Fi πόσες ώρες οθόνη έχει και αν το κινητό του τρώει μπαταρία όταν θεωρητικά είναι σε deep sleep mode?είναι με cloudyg3v2 Bruce kernel.

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος πουυ έχει συνεχώς ανοιχτά τα data to Gps to sync και το Wi-Fi πόσες ώρες οθονη έχει και αν το κινητό του τρώει μπαταρία όταν θεωρητικά είναι σε deep sleep mode?είναι με cloudyg3v2 Bruce kernel.

Link to comment
Share on other sites

 

Φιλε ειδα την ιδια να την εχει και σε g3.Μηπως να βαλουμε αυτη του g3;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πιστεύω ότι και να βάλεις...στο θέμα της cameras το Α & το Ω είναι το λογισμικό που υποστηρίζει την camera..!!! Τώρα όλα τα άλλα είναι μικρό διορθώσεις ;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος πουυ έχει συνεχώς ανοιχτά τα data to Gps to sync και το Wi-Fi πόσες ώρες οθονη έχει και αν το κινητό του τρώει μπαταρία όταν θεωρητικά είναι σε deep sleep mode?είναι με cloudyg3v2 Bruce kernel.

 

Μόνιμα data, sync on και gps αν το χρειάζομαι για εφαρμογή. Πχ αν θέλω να δω τον καιρό εκεί που βρίσκομαι. 3 gmail, fb, hangouts, fb messenger, Twitter, insta, vine, viber, tapatalk (XDA + myphone)

WiFi always on και αν είναι συνδεδεμένο 2g αλλιώς 2g/3g auto. Αν ξέρω ότι θα είναι κάπου που δεν θα έχει πιθανά WiFi spots τότε το κλείνω για να μην σκαναρει.

Γενικώς κατά 75% είμαι συνδεδεμένος σε κάποιο WiFi.

Rom cloudyG3 + Bruce 0.41

Greenify donate + xposed

 

Μπαταρία!

16-18h με 7+ ώρες οθόνης.

22-25h με 6-6, 5 ώρες οθόνης.

45-48h με 4-5 ώρες οθόνης.

Διάρκεια κλήσεων περίπου μισή ώρα ανά 24ωρο.

 

Deep sleep με σχεδόν μηδενικα wake locks. Αλλά εξαρτάται πολύ αν βρίσκομαι σε καλή περιοχή για σήμα. Γενικώς σπίτι μου υποφέρω λίγο λόγω ποιότητας σήματος.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...