Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα.Γενικα τα backup που βρισκονται παιδια μεσα στη συσκευη;Ψαχνω να βρω τι εχει γινει και εχω φορτωθει 5-6 gb στην μνημη...Δεν εχω βιντεο κτλ. Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το έχω δει, αλλά το απέφυγα εξαιτίας του repartitioning καθώς και του downgrading του bootloader. Μήπως μου προκύψουν ασυμβατότητες στο μέλλον..

 

Δεν έχεις να φοβηθείς κάτι, άλλωστε με το Unroot όλα γυρνάνε στην αρχική κατάσταση.

TheLab.gr :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την flex 2.2 είμαι υπέρ ευχαριστημένος ... Σε όλα τα επίπεδα.. Αυτονομία μπαταρίας. ταχύτητα . χρωματα. Κάμερα.. Όλα τέλεια. Δεν βρίσκω κάτι. Την έχω απο 1 Μαϊου όταν κ πρώτο βγήκε κ πλεον δεν την αλλαζω.!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την flex 2.2 είμαι υπέρ ευχαριστημένος ... Σε όλα τα επίπεδα.. Αυτονομία μπαταρίας. ταχύτητα . χρωματα. Κάμερα.. Όλα τέλεια. Δεν βρίσκω κάτι. Την έχω απο 1 Μαϊου όταν κ πρώτο βγήκε κ πλεον δεν την αλλαζω.!

 

Κι εγω γυρισα σε flex 2.2 μετα απο ενα συντομο περασμα με την 2.3(με προβληματα στην απεικονιση των χρωματων) και πλεον αν δεν διορθωθει σε επερχομενες εκδοσεις δεν βαζω αλλη!

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συμφωνώ με flex 2.2 όλα πολύ καλά!!Μόνο λίγο η θερμοκρασία δεν ανεβαίνει λίγο γρήγορα με το internet;Έχει βρει κάποιος λύση;
Link to comment
Share on other sites

που ειναι το λινκ της 2.2?βρισκω της 2.3 μονο.το σκεφτομαι για πρωτο φλασαρισμα.περναω recovery και μετα κλασικα ετσι?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συμφωνώ με flex 2.2 όλα πολύ καλά!!Μόνο λίγο η θερμοκρασία δεν ανεβαίνει λίγο γρήγορα με το internet;Έχει βρει κάποιος λύση;

 

και γω φιλε μου με την cloydystock 2.1 εχω το ιδιο θεμα. ζεστενεται και τρωει μπαταρια υπερβολικα!

να ρωτησω τους γνωστες, μηπως αυτο ειναι θεμα του kernel? γιατι απο οτι βλεπω οι cloydy εχουν cloydykernel. μπορουμε να βαλουμε τον στοκ kernel σε μια cloydy rom? και αν ναι, που τον βρισκουμε και πως εγκαθισταται?

Link to comment
Share on other sites

και γω φιλε μου με την cloydystock 2.1 εχω το ιδιο θεμα. ζεστενεται και τρωει μπαταρια υπερβολικα!

να ρωτησω τους γνωστες, μηπως αυτο ειναι θεμα του kernel? γιατι απο οτι βλεπω οι cloydy εχουν cloydykernel. μπορουμε να βαλουμε τον στοκ kernel σε μια cloydy rom? και αν ναι, που τον βρισκουμε και πως εγκαθισταται?

 

Μπορείς να βάλεις εννοείται,δες στα πρώτα ποστ του κλαουντι το έχει το στοκ κερνελ

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις εννοείται,δες στα πρώτα ποστ του κλαουντι το έχει το στοκ κερνελ

 

Εννοείς τα πρώτα ποστ σε κάποια συγκεκριμένη cloudy Ή το έχει σε κάθε ρομ του; θα μπω να δω αργότερα. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς τα πρώτα ποστ σε κάποια συγκεκριμένη cloudy Ή το έχει σε κάθε ρομ του; θα μπω να δω αργότερα. Ευχαριστώ!

 

Πάντως και εγώ αυτό πιστεύω ότι φταίει ο kernel,αν και νομίζω ότι γενικά η τελευταία έκδοση d της κκ τσιμπάει λίγο παραπάνω θερμοκρασία γιατί και η stock ανεβάζει πιο γρήγορα απ τις προηγούμενες εκδόσεις.Μήπως εχει δοκιμάσει κανείς κανένα kernel που να διορθώνει αυτό το πρόβλημα;Αν ξέρει καποιος ας βοηθήσει μην κάνουμε κάνα μπαμ

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς τα πρώτα ποστ σε κάποια συγκεκριμένη cloudy Ή το έχει σε κάθε ρομ του; θα μπω να δω αργότερα. Ευχαριστώ!

 

Ναι στα αρχικά ποστ τα δικά του κοίτα λίγο πιο κάτω από την ρομ

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια εχω την Cloudystock 2.1 σχεδον απ' τις πρωτες ημερες που βγηκε. Δεν εχω αλλαξει τον kernel (φοραω αυτον που εχει εξ' αρχης η rom) και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.... ουτε bug's, ουτε υπερθερμανσεις και χρησιμοποιω το knock code απ' την πρωτη στιγμη! Να επισημανω επισης οτι δεν παιζω (δεν επαιζα ποτε) παιχνιδια στο κινητο και για browser χρησιμοποιω εδω και 2 μηνες dolphin και παει σφαιρα!! Στο antutu βγαζει σχεδον 35000, τα ακουστικά δουλευουν "τζαμι" οπως επισης και το gps (και το sygic και το navigon που εχω) ενω με την 4.2.2 το gps μου ειχε εντονο προβλημα! Αυτα απο εμενα....:)
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από εμένα!

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα (g2 T Mobile με γερμανική ρομ)μετά το firmware update που έγινε το hotspot δεν δουλεύει...συνδέονται κανονικά οι άλλες συσκευές στο g2 μου αλλά δεν μπορούν να μπουν στο ίντερνετ.Το έχει κανείς άλλος αυτό ;;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε επίσημη kit kat και rooted αντιμετωπίζω πάλι το εξής πρόβλημα

"ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η IncallUI ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ" και δεν βλέπω ποιος με παίρνει τηλέφωνο (ουτε μπορω να απαντήσω)

 

 

το προβλημα αυτο το παρουσιάζει οταν φοράει την αυθεντικη quick window

 

 

ειχα κανει και φορματ μετα την αναβαθμιση κα προσφατα πάλι το cache και σε κλήσεις τιποτα δεν εγινε το προβλημα παραμένει

 

 

καμια ιδέα?

 

 

n

πες μας σε τι κατάσταση είναι το κινητό. έχεις στήσει κάποια προγράμματα, έχεις αλλάξει kernel , rom κλπ...

 

εχω περάσει σε clean install se kit kat, kernel o κλασσικος 3.40, εκδοση της κιτ κατ η D0220d-EUR-XX

 

Αν έχεις περάσει κανένα xposed module απενεροποιησε το

Έχω περάσε το G2- EXPOSED αλλα δεν εχω ενεργοποιήσει κάποιο module

To προβλημα εξακολουθει να υφίσταται

Edited by mylogic_x
Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα τον στοκ kernel για kitkat σε zip. τωρα απλα το περναω μεσω recovery install απο το zip? θελει τιποτα wipes πρωτα?
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει καποιος να ξερει....

Με βομβαρδισαν τις τελευταιες μερες με μηνυματα απο τους εθνοπατερες που θελουν να μας σωσουν...!!!

Προσπαθησα καταρχην να προσθεσω στις ρυθμισεις των μυν.λεξεις spam.

Εβαλα λοιπον την λεξη π.χ.ριπαπας!!Τα μηνυματα ερχοντουσαν κανονικα...

Δοκιμασα με το ultimate blacklist....Ενω μου εβγαζε μηνυμα οτι ενα σμσ μπλοκαριστηκε,το σμσ φαινοταν...

Τι να κανω;;;

Υποψιν οτι αυτος που μου εστελνε το μηνυμα δεν ειχε αριθμο..απλως έλεγε οτι το μηνυμα μου ερχοταν απο "ριπαπας"

Δεν μπορουσα ουτε να του απαντησω,γιατι δεν εβλεπε αριθμο,ουτε να το μπλοκαρω.

Προφανως ερχονται απο εταιρειες που ειναι συμβεβλημενες με τα κομματα.

Το ιδιο και με το κασινο του Λουτρακιου....

Οποια βοηθεια ευπροσδεκτη!!!

Καλημερες!!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, περασα τον στοκ kernel στην cloydystock 2.1 . αυτο που ειδα ειναι οτι το κινητο δεν ανταποκρινεται οταν ειναι σβηστη η οθονη ουτε στο knock on, ουτε και στο knock code! ενο το knοck off δουλευει με τη μια! αν ομως πατησω το πληκτρο ενεργοποιησης και αναψει η οθονη , τοτε και το knock code δουλευει για να ξεκλειδωσει η οθονη και το knock off για να σβησει και παλι η οθονη με διπλο ταπ ή αν εχω μοτιβο για ξεκλειδωμα τοτε μπαινει κανονικα το μοτιβο. δεν κανει τιποτα δηλαδη οταν ειναι σβηστη η οθονη,δεν δεχεται καμια εντολη...

εκανα wipe dalvik cashe αλλα δεν αλλαξε κατι...

καμια αλλη προταση?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, περασα τον στοκ kernel στην cloydystock 2.1 . αυτο πουθα ειναι οτι το κινητο δεν ανταποκρινεται οταν ειναι σβηστη η οθονη ουτε στο knock on, ουτε και στο knock code! ενο το knοck off δουλευει με τη μια! αν ομως πατησω το πληκτρο ενεργοποιησης και αναψει η οθονη , τοτε και το knock code δουλευει για να ξεκλειδωσει η οθονη και το knock off για να σβησει και παλι η οθονη με διπλο ταπ ή αν εχω μοτιβο για ξεκλειδωμα τοτε μπαινει κανονικα το μοτιβο. δεν κανει τιποτα δηλαδη οταν ειναι σβηστη η οθονη,δεν δεχεται καμια εντολη...

εκανα wipe dalvik cashe αλλα δεν αλλαξε κατι...

καμια αλλη προταση?

 

Έχει αναφερθεί πιο πίσω. Απο το κρυφό μενού κάνεις κάτι σαν reset την οθόνη. Ψαξε και θα το βρεις

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

που ειναι το λινκ της 2.2?βρισκω της 2.3 μονο.το σκεφτομαι για πρωτο φλασαρισμα.περναω recovery και μετα κλασικα ετσι?

 

εγω ακομη την ψαχνω!κανεις το λινκ?

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί πιο πίσω. Απο το κρυφό μενού κάνεις κάτι σαν reset την οθόνη. Ψαξε και θα το βρεις

 

σε ευχαριστω πολυ! το βρηκα και οντως μου δουλευει πλεον!

Link to comment
Share on other sites

Από CloudyStock 2.1, πέρασα χτες σε CloudyFlex 2.3, οι παρατηρήσεις προς το παρόν είναι:

 

1.Εμφανής βελτίωση στην απόκριση του κινητού, δεν ξέρω τον λόγο, αλλά μάλλον λόγω του διαφορετικού κερνελ.

 

2.Το μαύρο χρώμα στο μενού "ξενίζει" λίγο σε σχέση με την ασπρίλα του stock, αλλά πιστεύω ότι συνηθίζεται εύκολα και παραδόξως, δεν κουράζει/καθρεφτίζει τόσο πολύ, στη εξωτερική χρήση, υπό το φως του ήλιου.

 

3.Το Split screen φανταστικό & παρά πολύ χρήσιμο, αλλά θεωρώ ψιλομειονέκτημα το ότι δεν κρατάει την εφαρμογή που χρησιμοποιείς εκείνη τη στιγμή στη μισή οθόνη & στην άλλη μισή να προσθέσει μια άλλη, αλλά απλά ανοίγει και σου ζητάει να προσθέσεις 2 εφαρμογές.

edit:και αυτό γίνεται από τις ρυθμίσεις, άρα άψογο το Split screen!

Edited by OutLaw_264

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Από CloudyStock 2.1, πέρασα χτες σε CloudyFlex 2.3, οι παρατηρήσεις προς το παρόν είναι:

 

1.Εμφανής βελτίωση στην απόκριση του κινητού, δεν ξέρω τον λόγο, αλλά μάλλον λόγω του διαφορετικού κερνελ.

 

2.Το μαύρο χρώμα στο μενού "ξενίζει" λίγο σε σχέση με την ασπρίλα του stock, αλλά πιστεύω ότι συνηθίζεται εύκολα και παραδόξως, δεν κουράζει/καθρεφτίζει τόσο πολύ, στη εξωτερική χρήση, υπό το φως του ήλιου.

 

3.Το Split screen φανταστικό & παρά πολύ χρήσιμο, αλλά θεωρώ ψιλομειονέκτημα το ότι δεν κρατάει την εφαρμογή που χρησιμοποιείς εκείνη τη στιγμή στη μισή οθόνη & στην άλλη μισή να προσθέσει μια άλλη, αλλά απλά ανοίγει και σου ζητάει να προσθέσεις 2 εφαρμογές.

edit:και αυτό γίνεται από τις ρυθμίσεις, άρα άψογο το Split screen!

Φιλε για τις φωτογραφιες τι εχεις να πεις;Καποιοι λενε οτι δεν ειναι καλες στα χρωματα...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...