Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλοριζικο φιλε μου. Και γω παροτι το δωσα διαβαζω το thread. Μπορει να μην ημουν καιρο στο forum αλλα τοσο που το πεθανα μαζι σας εχω καπως δεθει

 

Σ' ευχαριστώ πολύ φίλε μου, να 'σαι καλά!

Είναι ένα απ' τα καλύτερα thread, έχουμε βοηθηθεί και έχουμε βοηθήσει πολύ κόσμο! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άντε παιδιά, ήρθε πια ο καιρός να σας χαιρετήσω και 'γω!

Μετά από τρεισήμισι χρόνια με το G2 μου ήρθε πια ο καιρός να ξεκουραστεί κ' αυτό! :)

Εδώ και 3 μέρες είμαι κάτοχος ενός Galaxy S7 edge και βγάζω πια στη σύνταξη το G2. Θα μείνει βέβαια στην κατοχή μου καθ' ότι άψογο λειτουργικά ακόμη!

Θα σας διαβάζω καθημερινά πάντως.......... 3.5 χρόνια συνήθεια είναι αυτή, δεν ξεχνιέται ;)

Ελπίζω να το χαρείς πολύ το καινούριο κινητό φίλε.

Περιμένουμε εντυπώσεις και συγκριτικό για τη διάρκεια της μπαταρίας αν δε σου κάνει κόπο.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να το χαρείς πολύ το καινούριο κινητό φίλε.

Περιμένουμε εντυπώσεις και συγκριτικό για τη διάρκεια της μπαταρίας αν δε σου κάνει κόπο.

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

Όταν το δουλέψω λίγες μέρες θα γράψω εντυπώσεις! Κάρτα sim έβαλα μόλις χθες (αφού πέρασα με Odin το ολόφρεσκο official android 7 Nougat) και ασχολήθηκα πιο πολύ με το στήσιμο και το γέμισμα του με αρχεία. Πήρα και μια micro sd Samsung pro 64gb για να μην έχω "προβλήματα" στο μέλλον!! Το G2 το ξαλάφρωνα συνέχεια περνώντας αρχεία στο pc.

Είμαι ακόμη στη δεύτερη φόρτιση, αλλά η μπαταρία μου θυμίζει το G2 στα νιάτα του!! (γιατί τελευταία είχε πέσει αρκετά).

Πάντως, αν και η εμφάνιση είναι υποκειμενική....... είναι κόσμημα το άτιμο!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ κι από μένα φίλε για τις γνώσεις σου που μας έδωσες ,όλον αυτόν τον καιρό .Καλοτάξιδο το νέο σου κόσμημα
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ κι από μένα φίλε για τις γνώσεις σου που μας έδωσες ,όλον αυτόν τον καιρό .Καλοτάξιδο το νέο σου κόσμημα

Ευχαριστώ πολύ Ανέστη!

Ο καθένας βοηθούσε όπως μπορούσε, καλή διάθεση για βοήθεια να υπάρχει! ;) Και 'συ είχες πολύ απ' αυτή!

Link to comment
Share on other sites

Καλή διασκέδαση με την νέα σου συσκευή φίλε..σε ευχαριστούμε για την βοήθεια που έδωσες στο νήμα μας..πάντως από κάμερα πρέπει να σκίζει το κόσμημα!
Link to comment
Share on other sites

Καλή διασκέδαση με την νέα σου συσκευή φίλε..σε ευχαριστούμε για την βοήθεια που έδωσες στο νήμα μας..πάντως από κάμερα πρέπει να σκίζει το κόσμημα!

Να 'σαι καλά φίλε Βαγγέλη!

Και η δικιά σου βοήθεια ήταν σημαντικότατη!!

Όπως και πολλών άλλων παιδιών του νήματος και βοηθηθήκαμε όλοι μας!

Δοκίμασα να βγάλω μερικές φωτογραφίες μέσα στο σπίτι, με χαμηλό φωτισμό, με το G2 και το S7 edge και ....... ναι, κάνει δουλειά το f 1.7 :) Είναι φανερή η διαφορά.

Η μεγάλη "δύναμη" στη φωτογραφία του S7 είναι οι αυτόματες νυκτερινές με αστραπιαίο focus.

Την ημέρα δε φαντάζομαι να υπάρχουν σημαντικές διαφορές.

Το S7 βέβαια έχει και το πλεονέκτημα του manual, κάτι όμως που δεν κατέχω :o καλά θα ήταν να μπορούσα να ασχοληθώ και μ' αυτό κάποια στιγμή!

Link to comment
Share on other sites

Titarasaudi εύχομαι να το χαρείς το νέο σου κουκλί. Η προσφορά σου στο φόρουμ ήταν πολύτιμη!

Μαζί με σένα αλλαξα και εγώ συσκευή από προχτές κάτοχος xiaomi mi5.

Αθάνατο g2 δύο χρόνια σκίσιμο με έβγαλε χωρίς το παραμικρό ππρόβλημα.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Titarasaudi εύχομαι να το χαρείς το νέο σου κουκλί. Η προσφορά σου στο φόρουμ ήταν πολύτιμη!

Μαζί με σένα αλλαξα και εγώ συσκευή από προχτές κάτοχος xiaomi mi5.

Αθάνατο g2 δύο χρόνια σκίσιμο με έβγαλε χωρίς το παραμικρό ππρόβλημα.

Σ' ευχαριστώ πολύ φίλε μου, εύχομαι και σε σένα καλορίζικο το νέο σου απόκτημα!

Μακάρι να δουλεύουν και τα νέα όσα καλά (και ακομη καλύτερα) δούλεψε και το G2 μας τόσο καιρό! ;)

Link to comment
Share on other sites

Παντως το g2 δεν ειναι κινητο που το δινεις. Ηταν να το πουλησω αλλα μου την βιδωσε και το δωσα στη μανα μου. Ακομα στεκεται αξιοπρεπεστατα (πχ σε ενα p9 lite που χα δουλεψει λιγο του ριχνε ασχημα με xceed) και το μονο 5.2 ιντσων με μεγεθος 4.7 Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Παντως το g2 δεν ειναι κινητο που το δινεις. Ηταν να το πουλησω αλλα μου την βιδωσε και το δωσα στη μανα μου. Ακομα στεκεται αξιοπρεπεστατα (πχ σε ενα p9 lite που χα δουλεψει λιγο του ριχνε ασχημα με xceed) και το μονο 5.2 ιντσων με μεγεθος 4.7

Αυτό ακριβώς. Δύσκολα βρίσκεις άλλο κινητό με 75.9% screen to body ratio.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς. Δύσκολα βρίσκεις άλλο κινητό με 75.9% screen to body ratio.

Ας ελπίσουμε να αληθεύουν οι φήμες για το g6... Να το δούμε κ λίγο καιρό αν βγάλει θέματα κ μετά βουρ για εκεί... Για την αναλογία οθόνης λέω που θα είναι γύρω στο 90%...

 

Είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό.....

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Με 18:9 οθόνη δεν με ενθουσιάζει. Ενώ έχει μικρά μπεζελς θα είναι και πάλι μακρύ. Χωρια ότι η βέλτιστη αναλογία για τις σελίδες στο internet και τα βίντεο είναι 16:9. Δηλαδή δεν θα εκμεταλλεύεται τόσο καλά το μέγεθος της οθονης και τελικά θα είναι σαν λιγότερων ιντσών.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όντως είναι ζόρι να αφήσεις την συσκευή μας..Εγώ θέλω πολύ να αλλάξω κυρίως γιατί θα ήθελα κάτι δυνατό σε κάμερα. Άλλα μάλλον θα περιμένω να δω τι θα βγει φέτος σε συνδυασμό που θα πέσουν και οι τιμές στα περσινά πχ v20 και βλέπουμε. Νομίζω ότι άμα ειχε καλύτερη κάμερα δεν θα το κουναγα ρουπι!!!

Περιμένω να δω και εγώ το g6 γιατι μου αρέσει πολύ το skin της lg. Άμα βγάλει πάλι καμία μπαταρία μέχρι 3000 όμως θα ξενερωσω. Καλή η γρήγορη φόρτιση άλλα δώσε και λίγο μπαταρία..

Edited by Vag_koun
Link to comment
Share on other sites

Το v20 και γω το γλυκοκοιτάζω αλλά άμα δεν το φέρουν Ελλάδα δεν νομίζω να ρισκάρω να πάρω από νετ κάτι τόσο ακριβό. Βολεύτηκα προσωρινά με κάτι οικονομικό (το οποίο όμως καθημερινά με εκπλήσσει ευχάριστα) και βλέπω.
Link to comment
Share on other sites

Titarasaudi καλησπέρα ,μετά απο τα λόγια σου πήγα απο περιέργεια να δω την κάμερα του νέου σου Galaxy S7 (μέχρι σήμερα δεν είχα ασχοληθεί) .Έχεις απόλυτο δίκιο είναι άπαιχτο ,εξαιρετικό ,τι να πω έμεινα άναυδος με τις φωτο που μου έβγαλε ο πωλητής μέσα στο μαγαζί .Καθαρό ,με σωστό φωτισμό ,άψογο χρώμα ,όπως το είπες με αστραπιαίο focus.Μου άρεσε και η λειτουργία που βγάζει 3 φωτο με διαφορετική εστίαση για να διαλέξεις , καταπληκτική η κάμερα του με ενθουσίασε, έκανες εξαιρετική επιλογή
Link to comment
Share on other sites

Titarasaudi καλησπέρα ,μετά απο τα λόγια σου πήγα απο περιέργεια να δω την κάμερα του νέου σου Galaxy S7 (μέχρι σήμερα δεν είχα ασχοληθεί) .Έχεις απόλυτο δίκιο είναι άπαιχτο ,εξαιρετικό ,τι να πω έμεινα άναυδος με τις φωτο που μου έβγαλε ο πωλητής μέσα στο μαγαζί .Καθαρό ,με σωστό φωτισμό ,άψογο χρώμα ,όπως το είπες με αστραπιαίο focus.Μου άρεσε και η λειτουργία που βγάζει 3 φωτο με διαφορετική εστίαση για να διαλέξεις , καταπληκτική η κάμερα του με ενθουσίασε, έκανες εξαιρετική επιλογή

Ανέστη, δεν κατέχω τα τεχνικά περί της φωτογραφίας, αλλά εδώ και καιρό ριχνω ματιές τα νήματα του myphone που αφορούν τις κάμερες των κινητών για να διαβάζω γνώμες των παιδιών που κατέχουν το "σπορ". Σύμφωνα λοιπόν με τις γνώμες των παιδιών που ασχολούνται, το S7 δεν είναι ίσως το τηλέφωνο που θα βγάλει την πιο ποιοτική ή την πιο "φυσική" φωτογραφία (όπως π.χ. ενα Lumia 950, που όμως δεν υπήρχε περίπτωση να το δω σα συσκευή) είναι όμως το κινητό που θα πάρει πολύ γρήγορα και πολύ εύκολα μια καλή φωτογραφία!! Κάτι το οποίο με ενδιαφέρει πολύ περισσότερο (γιατί έχω 2 παιδιά και 5 ανίψια :) ) δε πρόκειται να πάρω τα βουνά και να βγάλω φωτογραφίες που θα στείλω στο national geographic!!

Άντε να σταματήσω όμως, γιατί θα μπει κάποιος να διαβάσει καμμία "Τροποποίηση" για το G2 και θα διαβάζει άλλα αντ' άλλων!!

Link to comment
Share on other sites

Ανέστη, δεν κατέχω τα τεχνικά περί της φωτογραφίας, αλλά εδώ και καιρό ριχνω ματιές τα νήματα του myphone που αφορούν τις κάμερες των κινητών για να διαβάζω γνώμες των παιδιών που κατέχουν το "σπορ". Σύμφωνα λοιπόν με τις γνώμες των παιδιών που ασχολούνται, το S7 δεν είναι ίσως το τηλέφωνο που θα βγάλει την πιο ποιοτική ή την πιο "φυσική" φωτογραφία (όπως π.χ. ενα Lumia 950, που όμως δεν υπήρχε περίπτωση να το δω σα συσκευή) είναι όμως το κινητό που θα πάρει πολύ γρήγορα και πολύ εύκολα μια καλή φωτογραφία!! Κάτι το οποίο με ενδιαφέρει πολύ περισσότερο (γιατί έχω 2 παιδιά και 5 ανίψια :) ) δε πρόκειται να πάρω τα βουνά και να βγάλω φωτογραφίες που θα στείλω στο national geographic!!

Άντε να σταματήσω όμως, γιατί θα μπει κάποιος να διαβάσει καμμία "Τροποποίηση" για το G2 και θα διαβάζει άλλα αντ' άλλων!!

 

Καλορίζικο. Το πήρε ο θείος μου πριν 4 μέρες. Κορυφαίο. Όχι μόνο σε κάμερα αλλά εμφάνιση, μπαταρία, οθόνη, ταχύτητα, αδιάβροχο, κάρτα μνήμης. Η πιο πλήρης συσκευή στα 500 ευρώ περίπου.

 

Κάτι όμως σχετικό με το thread

Σε δύο φίλους έχω κάνει τα πειράματα που έμαθα εδώ μέσα και στο ένα τηλέφωνο είχα βάλει Google edition 1.5 και στο άλλο cloudy 3.3

Και οι δύο συσκευές ψιλό κολλάνε και τρώνε μπαταρία. Μέσα στις ρυθμίσεις είδα στις εφαρμογές που χρησιμοποιούνται να λέει σε πολλές εφαρμογές και συνέχεια "γίνεται επανεκκίνηση "

Δεν πολύ ασχολήθηκα αλλά δεν βρήκα κάτι στο ίντερνετ σοβαρό.

Τι λέτε γνωρίζει κάποιος κατι; Γιατί το κάνουν και τα δύο τηλέφωνα με διαφορετικές rom?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο. Το πήρε ο θείος μου πριν 4 μέρες. Κορυφαίο. Όχι μόνο σε κάμερα αλλά εμφάνιση, μπαταρία, οθόνη, ταχύτητα, αδιάβροχο, κάρτα μνήμης. Η πιο πλήρης συσκευή στα 500 ευρώ περίπου.

 

Κάτι όμως σχετικό με το thread

Σε δύο φίλους έχω κάνει τα πειράματα που έμαθα εδώ μέσα και στο ένα τηλέφωνο είχα βάλει Google edition 1.5 και στο άλλο cloudy 3.3

Και οι δύο συσκευές ψιλό κολλάνε και τρώνε μπαταρία. Μέσα στις ρυθμίσεις είδα στις εφαρμογές που χρησιμοποιούνται να λέει σε πολλές εφαρμογές και συνέχεια "γίνεται επανεκκίνηση "

Δεν πολύ ασχολήθηκα αλλά δεν βρήκα κάτι στο ίντερνετ σοβαρό.

Τι λέτε γνωρίζει κάποιος κατι; Γιατί το κάνουν και τα δύο τηλέφωνα με διαφορετικές rom?

Ποιον kernel φοράνε;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εχω περασμενη την SRK 4.10 με xceed 14 kernel στο g2 μου.Ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα εχω ενα προβλημα.Δεν χτυπαει η μαλλον δεν ακουγεται ο ηχος απο το ξυπνητηρι οταν ειναι το τηλεφωνο στο αθορυβο.Σε κανονικη λειτουργεια χτυπαει κανονικα.Λετε να ειναι θεμα kernel να δοκιμασω κανενα αλλο?Αν θυμαμαι απο παλια post κατι τετοια περιεργα bugs ειναι θεμα kernel.

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Ποιον kernel φοράνε;

 

Αυτόν που φοράει η κάθε rom.

Δεν έχω αλλάξει kernel στις συσκευές

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εχω περασμενη την SRK 4.10 με xceed 14 kernel στο g2 μου.Ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα εχω ενα προβλημα.Δεν χτυπαει η μαλλον δεν ακουγεται ο ηχος απο το ξυπνητηρι οταν ειναι το τηλεφωνο στο αθορυβο.Σε κανονικη λειτουργεια χτυπαει κανονικα.Λετε να ειναι θεμα kernel να δοκιμασω κανενα αλλο?Αν θυμαμαι απο παλια post κατι τετοια περιεργα bugs ειναι θεμα kernel.

 

Βάζεις προφίλ αθόρυβο και μετά Ρυθμισεις/Ήχος/μην ενοχλείται/ήχος και ειδοποιήσεις/μόνο προτεραιότητα.Μετα ρυθμίσεις/ήχος/εφαρμογές/ρολόι(που σ'ενδιαφέρει)/(του δίνεις)προτεραιότητα και είσαι έτοιμος.Το ότι αλλάζει στην status bar το εικονίδιο σε προφίλ δόνησης δεν σημαίνει τίποτα,θα ειδοποίησε μόνο για ότι έχεις δώσει προτεραιότητα.

Link to comment
Share on other sites

σε τι; μπαταρια;

 

Σε ολα. Γενικοτερα ο κερνελ ειναι υπευθυνος για μπαταρια/ταχυτητα/ηχο κλπ. Ο xceed 14 ειναι μακραν ο καλυτερος kernel που εχω δοκιμασει (ακομα και απο cm). Σε σχεση με στοκ θα νομιζεις οτι αλλαξες κινητο.

 

Εναλλακτικα μπορει κανεις να δοκιμασει και κανεναν dorimanx αλλα οχι τον 12 μιας και οταν το δοκιμασα δεν ηταν και πολυ stable.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...