Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με έχετε μπερδέψει...

Για ποια ρομ λέτε; την SRK ROM ή την SRKG;

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-srkg2-1-00-20150516-t3109906

Link to comment
Share on other sites

Με έχετε μπερδέψει...

Για ποια ρομ λέτε; την SRK ROM ή την SRKG;

SRKG2. Απο το link του titarasaudi την κατεβαζεις. Εγω εχω δοκιμασει μονο την 3.0 εκδοση.

Ο DjTony ειπε οτι η 4.0 ειναι χειροτετη απο τη 3.0.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, ενας φιλος εχει προβλημα με το g2 του και μου ζητησε βοηθεια μιας και ασχολουμαι και καλα ...

 

λοιπον, το κινητο ειχε κιτ κατ 4.4.2 και ενω ολα ειναι κανονικα μετα απο factory reset οταν ανοιξω το wifi και αρχισει

και κανει τις ενημερωσεις στις εφαρμογες και στα google services, μετα κατα η κληση ειναι χαλια, δεν ακουω τον συνομιλητη και δεν με ακουει κι αυτος ...οταν το βαλω σε ανοικτη ακροαση ολα κανονικα , πολυ περιεργο

 

θα το εστελνα στο service αν ειχε εγγυηση ή αν δεν εκανε το τρελο, να δουλευει κανονικα και να ακουγεται καθαρα, πριν την ενημερωση των εφαρμογων !!!!!! εχει αντιμετωπισει καποιος παρομοιο προβλημα ;

 

του περασα την λολιποπ, europe open, γιατι το πηρε το παιδια απο κινα, αν και ευρωπαϊκο G2 D802 προοριζοταν για την αγορα του Hong Kong !!!! και με την λολιποπ ακριβως τα ιδια ! οποτε τι κανω ; περναω καποια custom ή δεν θα βοηθησει ουτε αυτο ;

ο αδερφος μου που ειχε το ιδιο προβλημα με το δικο του το G2 σταματησε τις ενημερωσεις χαχαχα αλλα δε θυμαται πως

 

απιστευτο ετσι ;

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, ενας φιλος εχει προβλημα με το g2 του και μου ζητησε βοηθεια μιας και ασχολουμαι και καλα ...

 

λοιπον, το κινητο ειχε κιτ κατ 4.4.2 και ενω ολα ειναι κανονικα μετα απο factory reset οταν ανοιξω το wifi και αρχισει

και κανει τις ενημερωσεις στις εφαρμογες και στα google services, μετα κατα η κληση ειναι χαλια, δεν ακουω τον συνομιλητη και δεν με ακουει κι αυτος ...οταν το βαλω σε ανοικτη ακροαση ολα κανονικα , πολυ περιεργο

 

θα το εστελνα στο service αν ειχε εγγυηση ή αν δεν εκανε το τρελο, να δουλευει κανονικα και να ακουγεται καθαρα, πριν την ενημερωση των εφαρμογων !!!!!! εχει αντιμετωπισει καποιος παρομοιο προβλημα ;

 

του περασα την λολιποπ, europe open, γιατι το πηρε το παιδια απο κινα, αν και ευρωπαϊκο G2 D802 προοριζοταν για την αγορα του Hong Kong !!!! και με την λολιποπ ακριβως τα ιδια ! οποτε τι κανω ; περναω καποια custom ή δεν θα βοηθησει ουτε αυτο ;

ο αδερφος μου που ειχε το ιδιο προβλημα με το δικο του το G2 σταματησε τις ενημερωσεις χαχαχα αλλα δε θυμαται πως

 

απιστευτο ετσι ;

Για να άλλαξες ήδη ROM, έστω και official πάει να πει ότι, ότι και να βάλεις δε θα αλλάξει κάτι δυστυχώς...

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα δεν μπορεις να πεις οτι ειναι hardware προβλημα !! αφου δουλευει κανονικα πριν κανει τις πρωτες ενημερωσεις !!!!!
LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

SRKG2 3.0....

 

 

SRKG2. Απο το link του titarasaudi την κατεβαζεις. Εγω εχω δοκιμασει μονο την 3.0 εκδοση.

Ο DjTony ειπε οτι η 4.0 ειναι χειροτετη απο τη 3.0.

 

οκ, ευχαριστω, αν και θυμαμαι οτι την ειχα δοκιμασει καποια στιγμη, πειτε μου πως ειναι ο ηχος? ειναι αρκετα δυνατος? στην FF1.0 ειναι καλος και με τον dori την ανεβασα και λιγο, οποτε ειναι ακομα καλυτερος.

αληθεια απο τις 2 εκδοσεις ποια περασατε?

Link to comment
Share on other sites

οκ, ευχαριστω, αν και θυμαμαι οτι την ειχα δοκιμασει καποια στιγμη, πειτε μου πως ειναι ο ηχος? ειναι αρκετα δυνατος? στην FF1.0 ειναι καλος και με τον dori την ανεβασα και λιγο, οποτε ειναι ακομα καλυτερος.

αληθεια απο τις 2 εκδοσεις ποια περασατε?

Οι εκδόσεις είναι τρεις!

Μια τελείως stock, μια με λίγο de-bloat και η τελευταία είναι η πιο light.

Εγώ, αλλά και τα περισσότερα παιδιά, έχουμε δοκιμάσει την τελευταία, την πιο ελαφριά!

Εγώ, απ' ότι θυμάμαι, είχε χρειαστεί να ανεβάσω τον ήχο, δεν ήταν πολύ δυνατός. Βασικά εγώ τον ανεβάζω σε κάθε rom που βάζω, πειράζοντας το αρχείο mixer_paths.xml.

Στη μόνη rom που δε χρειάστηκε να το κάνω, ειναι στην Google Edition που έχω τώρα, γιατί ήταν ήδη πειραγμένο το αρχείο. Αν τη δοκιμάσεις μπορώ να σου ανεβάσω το mixer_paths.xml της Google Edition να το περάσεις. Κατά 99% πιστεύω ταιριάζει. Βέβαια πριν το βάλεις πάντα nandroid, γιατί ποτέ δεν ξέρεις!!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, ενας φιλος εχει προβλημα με το g2 του και μου ζητησε βοηθεια μιας και ασχολουμαι και καλα ...

 

λοιπον, το κινητο ειχε κιτ κατ 4.4.2 και ενω ολα ειναι κανονικα μετα απο factory reset οταν ανοιξω το wifi και αρχισει

και κανει τις ενημερωσεις στις εφαρμογες και στα google services, μετα κατα η κληση ειναι χαλια, δεν ακουω τον συνομιλητη και δεν με ακουει κι αυτος ...οταν το βαλω σε ανοικτη ακροαση ολα κανονικα , πολυ περιεργο

 

θα το εστελνα στο service αν ειχε εγγυηση ή αν δεν εκανε το τρελο, να δουλευει κανονικα και να ακουγεται καθαρα, πριν την ενημερωση των εφαρμογων !!!!!! εχει αντιμετωπισει καποιος παρομοιο προβλημα ;

 

του περασα την λολιποπ, europe open, γιατι το πηρε το παιδια απο κινα, αν και ευρωπαϊκο G2 D802 προοριζοταν για την αγορα του Hong Kong !!!! και με την λολιποπ ακριβως τα ιδια ! οποτε τι κανω ; περναω καποια custom ή δεν θα βοηθησει ουτε αυτο ;

ο αδερφος μου που ειχε το ιδιο προβλημα με το δικο του το G2 σταματησε τις ενημερωσεις χαχαχα αλλα δε θυμαται πως

 

απιστευτο ετσι ;

Εχεις δοκιμασει να τικαρεις μεσα απο τις ρυθμισεις του dialer το voice enhancement;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με f&f 1.3 προσπαθώ να κάνω εγκατάσταση το adaway κατέβασα το αρχείο στο τρεις φορές αλλά του κουμπί της εγκατάστασης δεν πατιεται μόνο το κουμπί της ακύρωσης.

Έκανα επανεκκίνηση πάλι όμως τίποτα

 

Επίσης δεν μου δουλεύει ο ήχος όταν κλειδωνω την συσκευή. Μόνο στο ξεκλείδωμα

 

Και κάτι ακόμα. Στην notification bar βγάζω την φωτεινότητα και την ένταση αλλά μετά οι ειδοποιήσεις αφήνουν κενό μεταξύ των toggles και των ειδοποιήσεων. Δηλαδή δεν εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις κάτω απο τα κουμπιά του WiFi και λοιπά αλλά έχει ένα κενό.

Το έχει κάποιος άλλος αυτό το θέμα;

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με f&f 1.3 προσπαθώ να κάνω εγκατάσταση το adaway κατέβασα το αρχείο στο τρεις φορές αλλά του κουμπί της εγκατάστασης δεν πατιεται μόνο το κουμπί της ακύρωσης.

Έκανα επανεκκίνηση πάλι όμως τίποτα

 

Επίσης δεν μου δουλεύει ο ήχος όταν κλειδωνω την συσκευή. Μόνο στο ξεκλείδωμα

Καλημέρα, μήπως έχεις καμία εφαρμογή φίλτρου οθόνης ενεργή? Εμένα αυτό έφταιγε και δεν μπορούσα να εγκαταστήσω εφαρμογές.

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μήπως έχεις καμία εφαρμογή φίλτρου οθόνης ενεργή? Εμένα αυτό έφταιγε και δεν μπορούσα να εγκαταστήσω εφαρμογές.

 

Φίλτρου οθόνης τι εννοείς; Έχω το flux για αυτόματη φωτεινότητα

 

Αυτό έφταιγε τελικά. Το έκλεισα και έκανε κανονικά εγκατάσταση

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα. Στην notification bar βγάζω την φωτεινότητα και την ένταση αλλά μετά οι ειδοποιήσεις αφήνουν κενό μεταξύ των toggles και των ειδοποιήσεων. Δηλαδή δεν εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις κάτω απο τα κουμπιά του WiFi και λοιπά αλλά έχει ένα κενό.

Το έχει κάποιος άλλος αυτό το θέμα;

Αυτό είναι "φυσιολογικό" και προκαλείται απ' το τροποποιημενο systemUI των παιδιών!

Κάποια στιγμή ο Πάνος (pdimi70) είχε δώσει ενα fix που το φλασάρεις και φτιάχνει! Δε μπορώ όμως τώρα να το βρω, δεν ξέρω αν το έχει πρόχειρο κάποιος φίλος....

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι "φυσιολογικό" και προκαλείται απ' το τροποποιημενο systemUI των παιδιών!

Κάποια στιγμή ο Πάνος (pdimi70) είχε δώσει ενα fix που το φλασάρεις και φτιάχνει! Δε μπορώ όμως τώρα να το βρω, δεν ξέρω αν το έχει πρόχειρο κάποιος φίλος....

 

Στην cloudy δεν είχα αυτό το θέμα.

Δεν πειράζει θα αφήσω την φωτεινότητα Και την ένταση έτσι δεν έχω όρεξη για πειράγματα

 

Για το θέμα με τον ήχο κλειδώματος ξέρεις κάτι;

Μια φορά εδώ μέσα μια κοπέλα μου έστειλε ένα zip με ήχους το πέρασα και έστρωσε. Μου είχε προσθέσει και κάποιους καινούργιους ήχους

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ειναι η ιδεα μου ή η ff stock 1.0 ειναι πιο γρηγορη απο την ff 1.3;Την φλασαρα το πρωι,την εστησα,και θεωρω πως ειχα ευχαριστη εκπληξη!

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η ιδεα μου ή η ff stock 1.0 ειναι πιο γρηγορη απο την ff 1.3;Την φλασαρα το πρωι,την εστησα,και θεωρω πως ειχα ευχαριστη εκπληξη!

 

Μην μας λες τέτοια το πρωί έβαλα την 1.3 Δεν έχω όρεξη ξανά από την αρχή να στήνω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ειναι η ιδεα μου ή η ff stock 1.0 ειναι πιο γρηγορη απο την ff 1.3;Την φλασαρα το πρωι,την εστησα,και θεωρω πως ειχα ευχαριστη εκπληξη!

Καλησπερα και απο εμενα ποσταρω μετα απο καιρο βλεπω τα παντα στο φορουμ...δεν την εχω φτιαξει ακομα την οθονη εφτιαξα ομως μια UX5.0 ρομ την οποια δεν θα την ανεβασω προς το παρον...θα ειναι η τελευταια μου για την συσκευη και θελω να ειναι τελεια!!! Και σε εμενα φιλε μου η στοκ ηταν πιο γρηγορη απο την 1.3 λογο καποιων αλλαγων που εκανα....οποιο κερνελ και να βαλεις ειναι γρηγορη ελπιζω μα σου αρεσει!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα ποσταρω μετα απο καιρο βλεπω τα παντα στο φορουμ...δεν την εχω φτιαξει ακομα την οθονη εφτιαξα ομως μια UX5.0 ρομ την οποια δεν θα την ανεβασω προς το παρον...θα ειναι η τελευταια μου για την συσκευη και θελω να ειναι τελεια!!! Και σε εμενα φιλε μου η στοκ ηταν πιο γρηγορη απο την 1.3 λογο καποιων αλλαγων που εκανα....οποιο κερνελ και να βαλεις ειναι γρηγορη ελπιζω μα σου αρεσει!!

 

Ωραία μεσημέρι θα έχουμε δουλειά δηλαδή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα ποσταρω μετα απο καιρο βλεπω τα παντα στο φορουμ...δεν την εχω φτιαξει ακομα την οθονη εφτιαξα ομως μια UX5.0 ρομ την οποια δεν θα την ανεβασω προς το παρον...θα ειναι η τελευταια μου για την συσκευη και θελω να ειναι τελεια!!! Και σε εμενα φιλε μου η στοκ ηταν πιο γρηγορη απο την 1.3 λογο καποιων αλλαγων που εκανα....οποιο κερνελ και να βαλεις ειναι γρηγορη ελπιζω μα σου αρεσει!!

Μπα εγω δεν βαζω αλλον κερνελ,το αφηνω με τον δικο του.Εχεις κανει καλη δουλεια κι η αυτονομια δεν ειναι κακη.

Απλη,λιτη και ομορφη!

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Στην cloudy δεν είχα αυτό το θέμα.

Δεν πειράζει θα αφήσω την φωτεινότητα Και την ένταση έτσι δεν έχω όρεξη για πειράγματα

 

Για το θέμα με τον ήχο κλειδώματος ξέρεις κάτι;

Μια φορά εδώ μέσα μια κοπέλα μου έστειλε ένα zip με ήχους το πέρασα και έστρωσε. Μου είχε προσθέσει και κάποιους καινούργιους ήχους

 

Μάλλον αυτό εννοείς

https://www.dropbox.com/s/xejtik2idieorb1/UIsounds.zip?dl=0

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος με ποιον τρόπο θα μεταφέρω δεδομένα εφαρμογης του g2 σε άλλο τηλ που δεν είναι ροοτ;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος με ποιον τρόπο θα μεταφέρω δεδομένα εφαρμογης του g2 σε άλλο τηλ που δεν είναι ροοτ;

Μ' αυτό εδώ:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koushikdutta.backup

Και στις 2 συσκευές, αλλά και στον υπολογιστή.....

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό ήταν ναι σ ευχαριστώ πολύ για δεύτερη φορά. Το πέρασα και δούλεψε κανονικά

 

Τα plug and pop στην f&f 1.3 δεν λειτουργούν;

Πάω στις ρυθμίσεις να μπω κάνει να ανοίξει την ρύθμιση αλλά με πετάει αμέσως

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

@kostis8 παρατήρησα στην f f v1.3 δε μένει πολύ ram ελεύθερη... Όχι ότι έχει θέμα... Γιατί έτσι;
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...