Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανένα zip για αύξηση έντασης σε cloudy 3.3 παίζει;

Μ έχετε ξανά στείλει αλλά το έχασα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κανένα zip για αύξηση έντασης σε cloudy 3.3 παίζει;

Μ έχετε ξανά στείλει αλλά το έχασα

 

Για δες αυτά:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2769799

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2482750

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα το παρακάτω βίντεο, έφυγε το fastboot απλά τώρα έχω αιώνιο bootloop. :mad:

 

και το παρακάτω

 

αλλά δε μπορώ να φλασάρω kdz official κλασσικά βγάζει πρόβλημα το πρόγραμμα μία ότι δε συνδέεται σε σερβερ μία ότι και καλα αποσυνδέθηκε το καλώδιο. Εχω δοκιμάσει ολες τις usb και έκανα install τους drivers που λέει στο βίντεο του. Ωρα να βγάλω απο το συρτάρι το ΝΟΚΙΑ των 20 ευρώ που είχα στο στρατό.

 

Ισως φταίει που ο μόνος driver που δε βρίσκουν τα windows ειναι αυτος

 

lge androidnet usb modem failed

 

Δε ξέρω τι να κάνω παιδια, όποιος μπορεί να βοηθήσει ας μου πει. Βλέπω διαφορετικά να μένει συρτάρι. Πραγματικά έχω σπάσει το κεφάλι μου να δω τι συμβαίνει και δεν αντέχω αλλο εφαγα όλη μου τη μέρα πάνω από το χαζοτηλέφωνο

Τελικά το κινητό απεβίωσε παίδες. Σήμερα ήταν η μέρα της μαρμότας τελικά. Πήγαινα σε ένα φιλικό σπίτι για να δοκιμάσουμε και στο λάπτοπ του κολλητού. Ε όπως ήμασταν με το μηχανάκι μου έφυγε από τη τσέπη και έγινε άστα να πάνε. Δεν συζητάμε καν για φτιάξιμο. Τέλος πάντων είναι να μη σε θέλει η τύχη. Ενα ευχαριστώ όπως και να έχει για την υποστήριξη και ένα respect σε όσους θα συνεχίσουν να χρησιμοποιούν τη συσκευή. Πραγματικά πολύ δυνατή συσκευή, αγαπημένη και από τις λίγες συσκευές με τέτοια υποστήριξη.

Edited by eptanisioz
Xiaomi Mi 5 | White | Prime 3-64
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με cloudy και Vodafone. Όταν πάω να κάνω κλήση κάνει κανονικά αλλά γράφει κάτι για έμμεση εκτροπή

Τι είναι αυτό;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κανεις flashable ή απλα το apk απο την στοκ εφαρμογη για τις φωτογραφιες?
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κανεις flashable ή απλα το apk απο την στοκ εφαρμογη για τις φωτογραφιες?

Από xda Google edition rom το λινκ

 

https://drive.google.com/folderview?id=0BzHpqXfBE5dPWEVmd2kwMEdEVEU

HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα το παρακάτω βίντεο, έφυγε το fastboot απλά τώρα έχω αιώνιο bootloop. :mad:

 

και το παρακάτω

 

αλλά δε μπορώ να φλασάρω kdz official κλασσικά βγάζει πρόβλημα το πρόγραμμα μία ότι δε συνδέεται σε σερβερ μία ότι και καλα αποσυνδέθηκε το καλώδιο. Εχω δοκιμάσει ολες τις usb και έκανα install τους drivers που λέει στο βίντεο του. Ωρα να βγάλω απο το συρτάρι το ΝΟΚΙΑ των 20 ευρώ που είχα στο στρατό.

 

Ισως φταίει που ο μόνος driver που δε βρίσκουν τα windows ειναι αυτος

 

lge androidnet usb modem failed

 

Δε ξέρω τι να κάνω παιδια, όποιος μπορεί να βοηθήσει ας μου πει. Βλέπω διαφορετικά να μένει συρτάρι. Πραγματικά έχω σπάσει το κεφάλι μου να δω τι συμβαίνει και δεν αντέχω αλλο εφαγα όλη μου τη μέρα πάνω από το χαζοτηλέφωνο

Τελικά το κινητό απεβίωσε παίδες. Σήμερα ήταν η μέρα της μαρμότας τελικά. Πήγαινα σε ένα φιλικό σπίτι για να δοκιμάσουμε και στο λάπτοπ του κολλητού. Ε όπως ήμασταν με το μηχανάκι μου έφυγε από τη τσέπη και έγινε άστα να πάνε. Δεν συζητάμε καν για φτιάξιμο. Τέλος πάντων είναι να μη σε θέλει η τύχη. Ενα ευχαριστώ όπως και να έχει για την υποστήριξη και ένα respect σε όσους θα συνεχίσουν να χρησιμοποιούν τη συσκευή. Πραγματικά πολύ δυνατή συσκευή, αγαπημένη και από τις λίγες συσκευές με τέτοια υποστήριξη.

Δεν το πιστευω ρε συ! Τι γκαντεμια ειναι αυτη; Δηλαδη σου επεσε κι εσπασε η οθονη;

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με ενα 50€ αλλαζεις οθόνη και πλαίσιο απο το ebay

 

Παιδιά δεν έσπασε μόνο η οθόνη λες και το ποδοπάτησαν ελέφαντες έγινε.

Xiaomi Mi 5 | White | Prime 3-64
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν έσπασε μόνο η οθόνη λες και το ποδοπάτησαν ελέφαντες έγινε.

Πως εγινε αυτο μωρε; Απο την τσεπη δε σου επεσε; Σε τι εδαφος;

 

Με ενα 50€ αλλαζεις οθόνη και πλαίσιο απο το ebay

Οχι αυθεντικη ομως.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα το παρακάτω βίντεο, έφυγε το fastboot απλά τώρα έχω αιώνιο bootloop. :mad:

 

και το παρακάτω

 

αλλά δε μπορώ να φλασάρω kdz official κλασσικά βγάζει πρόβλημα το πρόγραμμα μία ότι δε συνδέεται σε σερβερ μία ότι και καλα αποσυνδέθηκε το καλώδιο. Εχω δοκιμάσει ολες τις usb και έκανα install τους drivers που λέει στο βίντεο του. Ωρα να βγάλω απο το συρτάρι το ΝΟΚΙΑ των 20 ευρώ που είχα στο στρατό.

 

Ισως φταίει που ο μόνος driver που δε βρίσκουν τα windows ειναι αυτος

 

lge androidnet usb modem failed

 

Δε ξέρω τι να κάνω παιδια, όποιος μπορεί να βοηθήσει ας μου πει. Βλέπω διαφορετικά να μένει συρτάρι. Πραγματικά έχω σπάσει το κεφάλι μου να δω τι συμβαίνει και δεν αντέχω αλλο εφαγα όλη μου τη μέρα πάνω από το χαζοτηλέφωνο

Τελικά το κινητό απεβίωσε παίδες. Σήμερα ήταν η μέρα της μαρμότας τελικά. Πήγαινα σε ένα φιλικό σπίτι για να δοκιμάσουμε και στο λάπτοπ του κολλητού. Ε όπως ήμασταν με το μηχανάκι μου έφυγε από τη τσέπη και έγινε άστα να πάνε. Δεν συζητάμε καν για φτιάξιμο. Τέλος πάντων είναι να μη σε θέλει η τύχη. Ενα ευχαριστώ όπως και να έχει για την υποστήριξη και ένα respect σε όσους θα συνεχίσουν να χρησιμοποιούν τη συσκευή. Πραγματικά πολύ δυνατή συσκευή, αγαπημένη και από τις λίγες συσκευές με τέτοια υποστήριξη.

Άμα δε σε θέλει... Κ τώρα; για τι σκέφτεσαι; g4? V10?

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Άμα δε σε θέλει... Κ τώρα; για τι σκέφτεσαι; g4? V10?

 

Ημασταν με το μηχανάκι και μου έπεσε από τη τσέπη, ύψος περίπου 1 μέτρο τρέχαμε λιγάκι, και είναι δρόμος ταχείας κυκλοφορίας. Καλα που δε με πάτησαν για να το μαζέψω. Δε παίζει φράγκο παιδιά. Θα δούμε μάλλον για g3 ή g4 άμα πάει κοντα στα 250

Xiaomi Mi 5 | White | Prime 3-64
Link to comment
Share on other sites

Ημασταν με το μηχανάκι και μου έπεσε από τη τσέπη, ύψος περίπου 1 μέτρο τρέχαμε λιγάκι, και είναι δρόμος ταχείας κυκλοφορίας. Καλα που δε με πάτησαν για να το μαζέψω. Δε παίζει φράγκο παιδιά. Θα δούμε μάλλον για g3 ή g4 άμα πάει κοντα στα 250

Και φυσικα οχι παλι απο fastcardtech..Χιλιες φορες καποιο μεταχειρα με εγγυηση που θα το ελεγξεις κι απο κοντα παρα απο αυτους.

Κι εγω προσφατα πηρα απο χρυση ευκαιρια μεταχειρισμενο ευρωπαικο G2 D802 32gb αγρατζουνιστο με 150€ και 10 μηνες ακομα εγγυηση.

Κριμα παντως φιλαρακι...Το κακο ειναι οτι ολες οι γκαντεμιες μας συμβαινουν οταν δεν ειμαστε καλα οικονομικα...Λες και τρωμε μουτζα.

Edited by panosfx

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ειναι μπορει και οχι. Ασε που πρεπει να βρεις καποιον να στην τοποθετησει. Κι αμα θυμασαι ενα περιατατικο ενος παιδιου ενα μηνα πριν που το πηγε σε ενα μαγαζι επισκευης κινητων του την τοποθετησανε προβληματικα. Η διαδικασια ειναι δυσκολη. Ακομα και το επισημο service στην procordia οπου οι τεχνικοι ειναι αψογοι επαγγελματιες με τα γαντακια τους και ολα, οταν πηγα να αλλαξω οθονη η καινουργια κανει λιγα νερακια οταν την πιεζεις σε συγκεκριμενα σημεια σε γκρι φοντο. Δηλαδη δεν κολληθηκε τελεια-τελεια οπως στο εργοστασιο στην Κορεα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και φυσικα οχι παλι απο fastcardtech..Χιλιες φορες καποιο μεταχειρα με εγγυηση που θα το ελεγξεις κι απο κοντα παρα απο αυτους.

Κι εγω προσφατα πηρα απο χρυση ευκαιρια μεταχειρισμενο ευρωπαικο G2 D802 32gb αγρατζουνιστο με 150€ και 10 μηνες ακομα εγγυηση.

Κριμα παντως φιλαρακι...Το κακο ειναι οτι ολες οι γκαντεμιες μας συμβαινουν οταν δεν ειμαστε καλα οικονομικα...Λες και τρωμε μουτζα.

 

Ντάξει το κινητό είχε γλιτώσει από του χάρου τα δόντια αρκετές φορές. Το είχα από Ιανουάριο 14 αγορασμένο από birdphone 380 νομίζω. Μαζί του έκανα τη μισή μου θητεία στο στρατό. Μου είχε πέσει αρκετές φορές από το κρεβάτι και μία με την οθόνη πάνω σε πλακάκι. Γενικά ήταν η ώρα του καθώς είχε αρχίσει να κάνει και κάτι κουλά η οθόνη ( μαύριζε στις άκρες πάνω δεξιά κέντρο και δεξιά κάτω γωνία ) βέβαια θα μου έβγαζε άνετα 1+ χρόνο αλλά τι να πει κανείς. Ατυχίες μαζεμένες εδώ και καιρό. :worry:

Xiaomi Mi 5 | White | Prime 3-64
Link to comment
Share on other sites

Ντάξει το κινητό είχε γλιτώσει από του χάρου τα δόντια αρκετές φορές. Το είχα από Ιανουάριο 14 αγορασμένο από birdphone 380 νομίζω. Μαζί του έκανα τη μισή μου θητεία στο στρατό. Μου είχε πέσει αρκετές φορές από το κρεβάτι και μία με την οθόνη πάνω σε πλακάκι. Γενικά ήταν η ώρα του καθώς είχε αρχίσει να κάνει και κάτι κουλά η οθόνη ( μαύριζε στις άκρες πάνω δεξιά κέντρο και δεξιά κάτω γωνία ) βέβαια θα μου έβγαζε άνετα 1+ χρόνο αλλά τι να πει κανείς. Ατυχίες μαζεμένες εδώ και καιρό. :worry:

Ωπ κατσε σε μπερδεψα με αλλο μελος...Καποιος εγραψε οτι πηρε κινητο απο fastcardtech και νομιζα οτι ησουν εσυ.Οποτε ακυρη η παραθεση μου...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το μεσημερι με φωτεινοτητα 40% μεσο ορο με SRK3.0 ROM και xceed 14 kernel.

Συσκευη Οκτωβριου 2013. Καλά κρατεί!

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160402/90e8eb9f9dad39df2d02d35e85681f64.jpg

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το μεσημερι με φωτεινοτητα 40% μεσο ορο με SRK3.0 ROM και xceed 14 kernel.

Συσκευη Οκτωβριου 2013. Καλά κρατεί!

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160402/90e8eb9f9dad39df2d02d35e85681f64.jpg

Μπράβο!! Θηριάκι ακόμη η μπαταρία σου!

Πάντως με SKRG2 3.0 και Xceed είχα δει και 'γω φοβερή μπαταρία! Τώρα έχω βολευτεί εδώ και πολύ καιρό με την Google Edition και ψιλοβαριέμαι να ξαναλλάζω!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το μεσημερι με φωτεινοτητα 40% μεσο ορο με SRK3.0 ROM και xceed 14 kernel.

Συσκευη Οκτωβριου 2013. Καλά κρατεί!

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160402/90e8eb9f9dad39df2d02d35e85681f64.jpg

Μου έβαλες φυτιλιες...θα περάσω την 3 να κάνω μια σύγκριση με την 4.10.

Όπως λένε και σε ξενα forum:

Kudos και πάλι TUPAC

Link to comment
Share on other sites

Σας το είπα και εγώ για την 3 την SRK... Όχι φυσικά σε θέμα μπαταρίας γιατί δε μπορώ να δω στατιστικά λόγω του ότι κάθε φορά που μπαίνω στο αμάξι το κινητό βυσματωνεται αμέσως. Έτσι έχω πάντα μπαταρία και η απόδοση της δεν πέφτει ποτέ... Παίρνει λίγο λίγο συνέχεια... Αλλά από θέμα ταχύτητας... Είναι κορυφαία με το δικό της kernel... Μετά τα τελευταία δε θέλω να δοκιμάσω κάτι ξανά
Link to comment
Share on other sites

Σας το είπα και εγώ για την 3 την SRK... Όχι φυσικά σε θέμα μπαταρίας γιατί δε μπορώ να δω στατιστικά λόγω του ότι κάθε φορά που μπαίνω στο αμάξι το κινητό βυσματωνεται αμέσως. Έτσι έχω πάντα μπαταρία και η απόδοση της δεν πέφτει ποτέ... Παίρνει λίγο λίγο συνέχεια... Αλλά από θέμα ταχύτητας... Είναι κορυφαία με το δικό της kernel... Μετά τα τελευταία δε θέλω να δοκιμάσω κάτι ξανά

Θα δοκιμάσω πρώτα τον δικό της κερνελ να δω πως θα πάει και βλέπουμε..τα build.prop και τα init.d που έχει στο aroma τα έχετε κάνει install ή όχι?? Εγώ δεν τα έβαζα ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω πρώτα τον δικό της κερνελ να δω πως θα πάει και βλέπουμε..τα build.prop και τα init.d που έχει στο aroma τα έχετε κάνει install ή όχι?? Εγώ δεν τα έβαζα ποτέ.

Εγω τα επιλεγω.

Μου έβαλες φυτιλιες...θα περάσω την 3 να κάνω μια σύγκριση με την 4.10.

Όπως λένε και σε ξενα forum:

Kudos και πάλι TUPAC

Και μαλιστα χωρις να κλισω πολλα services.

Σκεψου οτι εχω απενεργοποιησει 3 απο τα Google Play services και 3 απο τα Google services framework.

Κι εχω παγωσει καποιες εφαρμογες της LG με titamium.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με έχετε μπερδέψει...

Για ποια ρομ λέτε; την SRK ROM ή την SRKG;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...