Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

TUPAC_RIP & Zerv_5800, έχετε pm σχετικά με τον οδηγό βελτίωσης χρήσης της συσκευής, δεν έχει τελειώσει ακόμα αλλά είναι σε καλό δρόμο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σου έχω στείλει προσωπικό μυν. Έχω δώσει λινκ για τη rom μερικά posts πιο πίσω. Το έχω ψάξει και είναι η πιο κατάλληλη για το g2. Και ναι, κάνει εβδομαδιαία updates.

Ευχαριστώ πολύ αγορίνα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έβαλα Google edition 1.3(καθαρή εγκατάσταση) πέρασα και το mod που δίνει για guick window και ενώ έχουν περαστεί όλα τα αρχεία στο system και το έχω ενεργοποιήσει απ'τις ρυθμίσεις ο αισθητήρας δεν βλέπει καθόλου τη θήκη και όταν την κλείνω δεν μικραίνει το παράθυρο,μένει ανοιχτή στην κανονική.Ξέρει κανείς τίποτα;
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια μέθοδος για root μεσω κινητου σε στοκ 5.0.2 γιατι δεν βρίσκω κάποια ποθ να δουλευει
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη στιγμη απο τις 4-5 που εχουν οι μπραζιλ δοκιμαζουμε τη storm 1.2 που ειναι V10 ported (η πιο επιτυχημενη παγκοσμιως)

Eντυπωσεις θετικοτατες πιο γρηγορη απο την NDM με Xceed 16 beta και σημειωτέον χαρις στον Κωστη εχουμε περασει bootstack και modem απο τη google 1.3 και ετσι εχουμε αψογο ΣΗΜΑ σε λιγες μερες θα δωσουμε λινκ

 

 

Τελεια! Η storm ειναι καλυτερη απο τη thunder ; Εχεις καμια ιδεα;

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια μέθοδος για root μεσω κινητου σε στοκ 5.0.2 γιατι δεν βρίσκω κάποια ποθ να δουλευει

Μπορεί να κάνω και λάθος, αλλά νομίζω δεν δουλεύει πλέον καμία μέθοδος!

Μόνο μέσω υπολογιστή.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανενα link με την storm 1.2?

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανενα link με την storm 1.2?

νομιζω πως αυτο ειναι

 

https://plus.google.com/117298369160380143923/posts/8sw43CF38JK

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανενα link με την storm 1.2?

 

Einai για 805 για αυτο προσεχε

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ετοιμαστειτε για τον νεο Xceed 16!!!

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Einai για 805 για αυτο προσεχε

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ετοιμαστειτε για τον νεο Xceed 16!!!

Αυτός είσαι

https://www.androidfilehost.com/?fid=24369303960689263

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έβαλα Google edition 1.3(καθαρή εγκατάσταση) πέρασα και το mod που δίνει για guick window και ενώ έχουν περαστεί όλα τα αρχεία στο system και το έχω ενεργοποιήσει απ'τις ρυθμίσεις ο αισθητήρας δεν βλέπει καθόλου τη θήκη και όταν την κλείνω δεν μικραίνει το παράθυρο,μένει ανοιχτή στην κανονική.Ξέρει κανείς τίποτα;

 

Δεν παίζει ούτε σε αυτή την έκδοση, υπομονή και θα το διορθώσει

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το quickview δουλεύει κανονικά και στην 1,2 αλλά και στην 1.3...
Link to comment
Share on other sites

παιδια γινεται να περασεις kernel σε cm12.1 snapshoot πχ. dorinmanx η xceed?

Οι συγκεκριμένοι Kernel's νομίζω ενδείκνυνται μόνο για stock based rom's.....

Link to comment
Share on other sites

παιδια γινεται να περασεις kernel σε cm12.1 snapshoot πχ. dorinmanx η xceed?

Όχι, μόνο για στοκ ρομ είναι, καλός κερνελ για cm based είναι ο render, τον είχα και στην bliss αλλά και στην slim (Όχι όμως αυτή που φοραει τον φανταστικό healthy honey.)

Link to comment
Share on other sites

εδω ειναι οι φανταστικοι κερνελ για οποιον ενδιαφερεται https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=47526 Edited by geoss
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις για το αν και ποτε θα βγει νεο update της thunder rom;

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις για το αν και ποτε θα βγει νεο update της thunder rom;

Αν δεν κάνω λάθος , δεν θα βγάλει άλλη έκδοση.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος , δεν θα βγάλει άλλη έκδοση.

 

Κριμα... Εχει τα bugs της η 2.3 και ηλπιζα οτι θα τα διόρθωνε.

Παιδια μεχρι στιγμης ποιες ειναι οι καλυτερες ρομ ; Έτσι για να εχω μια ιδεα. Εχουν βγει τοσες στο παρασκηνιο και γινεται χαμος.

Edited by toubano44

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Κριμα... Εχει τα bugs της η 2.3 και ηλπιζα οτι θα τα διόρθωνε.

 

Καλημερα.....τι bugs εχει?δεν μιυ φαινεται να ζω συναντήσει κανενα...μονο το snapchat μου κανει συνεχεια fc αλλα αυτο μπορει να ναι τις εφαρμογης

 

Αψογα μου εχει κατσει εμενα παντως

Link to comment
Share on other sites

Έχει bugs και σε μένα και σε έναν φίλο μου συμφορουμιτη που την είχε και αυτός. Αρκετές φορές για α μην πω συνέχεια όποιο βίντεο ήθελα να δω στο YouTube άκουγες ήχο αλλά πράσινη οθόνη είτε μέσα από το app ή με κάποιον browser. Και επίσης αν πας ρυθμίσεις Εφαρμογές μπεις μέσα και σε οποιαδήποτε εφαρμογή και να διαλέγες έβγαζε το μήνυμα οι ρυθμίσεις έχουν κλείσει κάτι τέτοιο και σε πέταγε... Αυτά είχε η 2.3 μέχρι που γυρίσαμε στην 2.2 ..

Μπορεί κάποιος να μου επιβεβαιώσει αν του το κάνει κιαυτου??

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχει bugs και σε μένα και σε έναν φίλο μου συμφορουμιτη που την είχε και αυτός. Αρκετές φορές για α μην πω συνέχεια όποιο βίντεο ήθελα να δω στο YouTube άκουγες ήχο αλλά πράσινη οθόνη είτε μέσα από το app ή με κάποιον browser. Και επίσης αν πας ρυθμίσεις Εφαρμογές μπεις μέσα και σε οποιαδήποτε εφαρμογή και να διαλέγες έβγαζε το μήνυμα οι ρυθμίσεις έχουν κλείσει κάτι τέτοιο και σε πέταγε... Αυτά είχε η 2.3 μέχρι που γυρίσαμε στην 2.2 ..

Μπορεί κάποιος να μου επιβεβαιώσει αν του το κάνει κιαυτου??

 

Εμενα μονο αυτο μ τ settings τωρα που το λες αλλα δεν το χρησιμοποιω γιατι οτι ιελω το κανω μεσο titanium...τα βιντεο κομπλε

Link to comment
Share on other sites

@Kwstas193

 

Εμενα μου εκανε κατι με τη περιστροφη οθονης. Οταν εβλεπα φωτο ή καποιο παιχνιδι και μετα πήγαινα στο home η οθονη ηταν στραμενη πλαγια και αναγκαζομουν να το κανω reboot. Ελεγε οτι η εφαρμογη system ui ειχει σταματησει την στιγμη που ανοιγε μετα το reboot. Αυτο με το ειχε κανει καμια 5-6 φορες. Πλεον αυτο το προβλημα εχει να με το εμφανισει αρκετες μερες. Το μονο προβληματακι που παρατηρησα απο τοτε που τη περασα(περιπου πριν 1-2 εβδομαδες) ειναι οτι η περιστροφή οθόνης απενεργοποιείτε μονη της μετα απο reboot. Με το κανει μεχρι και σημερα.

 

@zerv_5800

Αυτο με τη πρασινη οθονη δε μου εχει τυχει. Αυτο με τη ρυθμισεις που λες οταν πατας καποια εφαρμογη και κλεινουν συμβαινει μονο εφοσον πατησεις κατα την εγκατασταση της ρομ την 4 επιλογη στο aroma installer για να εχεις τις thunder settings. Με τις αλλες 3 επιλογες δεν θα το δεις να συμβαινει αυτο. Εγω ειχα πατησει την 1η επιλογη για στοκ κουρτινακι και ολα καλα οσον αφορα αυτο το θεμα.

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μονο αυτο μ τ settings τωρα που το λες αλλα δεν το χρησιμοποιω γιατι οτι ιελω το κανω μεσο titanium...τα βιντεο κομπλε

 

Για δες στην αρχική οθόνη σου αλλάζει τα εικονίδια σε κάποια εφαρμογή αν θες?? Είναι θέμα αυτό γιατί αν μια εφαρμογή κολλάει η κάνει περίεργα και θες να την καθαρίσεις δεν μπορείς..

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...