Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://www.htcmania.com/showthread.php?t=1099047

Οποιος θελει την δοκιμαζει....ειναι με xceed kernel 9 αλλα εβαλα τον 11α....ειναι UX4.0 και home launcherαπο το V10 ο οποιος ειναι πολυ γρηγορος....αξιζει μια δοκιμη εμενα 4 ωρες τωρα ειναι πολυ σταθερη και η μπαταρια φαινεται καλη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω cloudy g2 3.3 και 7.1 dori.

Έχω αγορασμένο το better battery stats. Τι πρέπει να επιλέξω από την εφαρμογή ώστε στο widgetνα βλέπω ποιά εφαρμογή καταλανώνει μπαταρία και με ποιο τρόπο μπορώ μέσω της εφαρμογής να την σταματήσω;

Redmi Note 12 Pro+ 5G

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου,

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το G2 του εργοδότη μου. Ξαφνικά κλείδωσε / μπλόκαρε και το μονο που εμφανίζει είναι αυτό:

 

http://s17.postimg.org/mk6dd8gpn/P_20151116_154613.jpg

 

Αντίγραφο ασφαλείας Pin δεν έχουμε... το Pin της sim δεν πιάνει....

 

Ούτε και το κάτω πεδίο δουλεύει, δοκίμασα να βάλω τα στοιχεία του google play λογαρισαμου αλλα δεν προχωράει...

 

Προσπάθησα να του κάνω hard reset πατώντας τα κουμπιά κάτω volume & power αλλά δεν μπαίνει στο menu ...

 

Τo πήγε στη vodafone αλλά ούτε αυτοί κατάφεραν κα΄τι..... :wacko::wacko:

 

Το τηλέφωνο είναι στοκ με τα όλα του.... δεμ εχει πειραχτεί τιποτα

Link to comment
Share on other sites

http://www.htcmania.com/showthread.php?t=1099047

Οποιος θελει την δοκιμαζει....ειναι με xceed kernel 9 αλλα εβαλα τον 11α....ειναι UX4.0 και home launcherαπο το V10 ο οποιος ειναι πολυ γρηγορος....αξιζει μια δοκιμη εμενα 4 ωρες τωρα ειναι πολυ σταθερη και η μπαταρια φαινεται καλη

Το htcmania και το lgviet έχουν ρομσ για το κινητό μας που δεν υπάρχουν στο xda..εδώ και καιρό μπαίνω εκεί

Link to comment
Share on other sites

Το htcmania και το lgviet έχουν ρομσ για το κινητό μας που δεν υπάρχουν στο xda..εδώ και καιρό μπαίνω εκεί

Κ εγω εκει μπαινω πλεον για ρομ....για κερνελ μονο μπαινω xda

Link to comment
Share on other sites

Ποια που πότε; :)

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/general/android-marhsmallow-cyanogenmod13-d802-t3248867

 

GPS λειτουργεί τελικά στο πιο πρόσφατο build.μόνο το otg μένει ),αλλά μπορώ να ζήσω και χωρίς αυτό για κάποιες μέρες.Χωρίς την Μ,όχι!Υπερβάλλω λίγο,αλλά είναι όντως πολύ καλή για τόσο νωρίς

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου,

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το G2 του εργοδότη μου. Ξαφνικά κλείδωσε / μπλόκαρε και το μονο που εμφανίζει είναι αυτό:

 

http://s17.postimg.org/mk6dd8gpn/P_20151116_154613.jpg

 

Αντίγραφο ασφαλείας Pin δεν έχουμε... το Pin της sim δεν πιάνει....

 

Ούτε και το κάτω πεδίο δουλεύει, δοκίμασα να βάλω τα στοιχεία του google play λογαρισαμου αλλα δεν προχωράει...

 

Προσπάθησα να του κάνω hard reset πατώντας τα κουμπιά κάτω volume & power αλλά δεν μπαίνει στο menu ...

 

Τo πήγε στη vodafone αλλά ούτε αυτοί κατάφεραν κα΄τι..... :wacko::wacko:

 

Το τηλέφωνο είναι στοκ με τα όλα του.... δεμ εχει πειραχτεί τιποτα

Πρέπει να είχε ξεκλείδωμα οθόνης με κωδικό ή με knockon... πρέπει να του είχε ζητήσει να βάλει έναν 4ψηφιο κωδικό για το ενδεχόμενο που θα έχανε τον συνδυασμό.

από αυτά που βλέπω αυτό μπορώ να υποθέσω.

 

Από χθες το βράδυ (αφού δεν μπόρεσα να πάω στην συνάντηση στην Θεσσαλονίκη) πέρασα και έχω την Bliss pop 4.0.3.

καμιά σχέση με οτι έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα, όταν λέμε γρήγορη εννοούμε γρήγορη, από μπαταρία δείχνει αρκετά καλή αλλά είναι πρώτη μέρα οπότε θα πρέπει να περάσει ένα δεκαήμερο για να βγάλω συμπέρασμα.

 

Και κατι ακομα που μου εκανε εντυπωση, ενω με ολες τις ρομ που ηταν βασισμενες σε στοκ ειχα προβλημα με το USB OTG με αρκετες αποσυνδεσεις μεχρι και με αρνηση συνδεσεις σε σημειο να μου σπανε τα νευρα που δεν μπορουσα να παρω μπακαπ, με αυτην την ρομ συνδεεται κανονικα και χωρις κανενα προβλημα, ακομα και με το παρτιτιον που εκανα σε εξωτερικο σκληρο (95γιγα δε FAT32)

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα κατάφερα και το ξεκλείδωσα με hard reset!!!

Για να κάνω hard reset έπρεπε να κρατήσω τα κουμπιά κάτω volume & power και μολις εμφανισθεί το σημα lg na τα ααφήσω κξαι να κρατήσω κρατημένα τα 2 κουμπιά volume....

 

Ένα άλλο θέμα που έχει το τηλέφωνο είναι όταν δοκιμάσεις να παρεις κάπου τηλεφωνο η οθόνη μαυρίζει και οτι και να πατήσεις δεν ανοίγει... ετσι δεν μπορείς να τερματίσεις την κλήση ...

 

Απο ότι μου είπε ο boss αυτό το έπαθε μετα απο αλλαγή οθόνης που του έκανε στη vodafone.....

Μάλλον harware πρόβλημα είναι ??

 

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που να μην σβήνει η οθόνη όταν κάνεις κλήση ?

Edited by leros2004
Link to comment
Share on other sites

Περα απο cloudy 3.3 ποια αλλη προτεινετε με ux 4? Να ναι σταθερη γρηγορη κ μ καλη μπαταρια...ισαξια μ την cloudy η και καλυτερη...
Link to comment
Share on other sites

Περα απο cloudy 3.3 ποια αλλη προτεινετε με ux 4? Να ναι σταθερη γρηγορη κ μ καλη μπαταρια...ισαξια μ την cloudy η και καλυτερη...

Δες λιγο πιο πανω το λονκ μου.....ειναι πολυ σταθερη γρηγορη και μπαταρια καλη με xceed

Link to comment
Share on other sites

Περα απο cloudy 3.3 ποια αλλη προτεινετε με ux 4? Να ναι σταθερη γρηγορη κ μ καλη μπαταρια...ισαξια μ την cloudy η και καλυτερη...

 

Εγώ μόλις πέρασα αυτή (Power v30f 2.1 todas las variantes):

 

http://www.htcmania.com/showthread.php?t=1080313

 

Όμως, δεν πρόλαβα να την χρησιμοποιήσω ακόμα γιατί μετά από το πρώτο boot και τις πρώτες ρυθμίσεις που της έκανα, μπήκα σε recovery και φλάσαρα το tελευταιο xposed, (xposed-v78-sdk21-arm.zip), αφού φυσικά επέλεξα στο aroma της rom υποστηριξη για xposed, και μετά την επανεκκίνηση δείχνει να μπουτάρει (αναβοσβήνει το led, όπως σε κάθε εκκίνηση της rom) αλλά δεν μπαίνει ποτέ στη ρομ. Wipe dalvik και cache δεν βοήθησαν.

 

Γιατί να το κάνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Απιστευτο...

 

Μου εβγαλε κιτρινιλα πανω αριστερα κοντα...τα επαιξα.....που το ειδα πηγα τρεχοντας και το εβαλα στην κατάψυξη..σε ενα τεταρτο που πηγα και το πηρα ειχε εξαφανιστεί..

 

Οτι ειχα φλασαρει ρομ.αλλα δεν ειχε ζεσταθει ρε παιδια

 

Μακαρι να μην μου ξαναβγει

Link to comment
Share on other sites

Απιστευτο...

 

Μου εβγαλε κιτρινιλα πανω αριστερα κοντα...τα επαιξα.....που το ειδα πηγα τρεχοντας και το εβαλα στην κατάψυξη..σε ενα τεταρτο που πηγα και το πηρα ειχε εξαφανιστεί..

 

Οτι ειχα φλασαρει ρομ.αλλα δεν ειχε ζεσταθει ρε παιδια

 

Μακαρι να μην μου ξαναβγει

Αν ξαναζεσταθεί πολύ θα εμφανίζεται!! Αν ασκείς λίγο πίεση πάνω στο σημείο αυτό και το αφήσεις να κρυώσει, χάνεται! Αν είσαι τυχερός δε θα γίνει χειρότερο!

Παλαιότερα το είχα γράψει, είχα δει και 'γω μια αχνή κίτρινη κηλίδα μετά από πολύωρη έκθεση του κινητού κάτω απ' τον ήλιο την ημέρα του 15Αύγουστου, το πάτησα πάνω στο σημείο και το 'βαλα στο ψυγείο....... και χάθηκε. Από τότε μου 'χει ξαναφανεί κάποιες φορές ακόμη όταν ανεβάσει πολύ υψηλή θερμοκρασία (για παράδειγμα πρόσφατα έκανα βιντεοσκόπηση γενέθλια 25 λεπτα), αλλά μόλις κρυώσει χάνεται.

Link to comment
Share on other sites

Αν ξαναζεσταθεί πολύ θα εμφανίζεται!! Αν ασκείς λίγο πίεση πάνω στο σημείο αυτό και το αφήσεις να κρυώσει, χάνεται! Αν είσαι τυχερός δε θα γίνει χειρότερο!

Παλαιότερα το είχα γράψει, είχα δει και 'γω μια αχνή κίτρινη κηλίδα μετά από πολύωρη έκθεση του κινητού κάτω απ' τον ήλιο την ημέρα του 15Αύγουστου, το πάτησα πάνω στο σημείο και το 'βαλα στο ψυγείο....... και χάθηκε. Από τότε μου 'χει ξαναφανεί κάποιες φορές ακόμη όταν ανεβάσει πολύ υψηλή θερμοκρασία (για παράδειγμα πρόσφατα έκανα βιντεοσκόπηση γενέθλια 25 λεπτα), αλλά μόλις κρυώσει χάνεται.

 

Σταματαω τα φλασαρισματα.οτι περασα περασα χαχα..δεν του κανω τρελη χρηση να πω οτι παιζω παιχνιδια για να ζεσταθει τοσο..μονο οτι ζεσταινεται απο τα φλασαρισματα

 

Θα φροντισω να μην ξαναζεσταθει τοσο..

 

Ας ελπισω να μην ξαναεφανιστει..αρχες καλοκαιριο το πηρα .κριμα ειναι.τουλαχιστον καλυπτεται απο εγγυηση το μονο καλο ..

Link to comment
Share on other sites

Σταματαω τα φλασαρισματα.οτι περασα περασα χαχα..δεν του κανω τρελη χρηση να πω οτι παιζω παιχνιδια για να ζεσταθει τοσο..μονο οτι ζεσταινεται απο τα φλασαρισματα

 

Θα φροντισω να μην ξαναζεσταθει τοσο..

 

Ας ελπισω να μην ξαναεφανιστει..αρχες καλοκαιριο το πηρα .κριμα ειναι.τουλαχιστον καλυπτεται απο εγγυηση το μονο καλο ..

 

Αν ολα πανε καλα και βγει ο νεος Xceed πιστευω οτι τη λεξη υπεθερμανση θα τη ξεχασουμε

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απιστευτο...

 

Μου εβγαλε κιτρινιλα πανω αριστερα κοντα...τα επαιξα.....που το ειδα πηγα τρεχοντας και το εβαλα στην κατάψυξη..σε ενα τεταρτο που πηγα και το πηρα ειχε εξαφανιστεί..

 

Οτι ειχα φλασαρει ρομ.αλλα δεν ειχε ζεσταθει ρε παιδια

 

Μακαρι να μην μου ξαναβγει

Συγνωμη που στο λεω αλλα θα ξαναεμφανιστει και θα χειροτερεψει.

 

 

Τελικά τα κατάφερα και το ξεκλείδωσα με hard reset!!!

Για να κάνω hard reset έπρεπε να κρατήσω τα κουμπιά κάτω volume & power και μολις εμφανισθεί το σημα lg na τα ααφήσω κξαι να κρατήσω κρατημένα τα 2 κουμπιά volume....

 

Ένα άλλο θέμα που έχει το τηλέφωνο είναι όταν δοκιμάσεις να παρεις κάπου τηλεφωνο η οθόνη μαυρίζει και οτι και να πατήσεις δεν ανοίγει... ετσι δεν μπορείς να τερματίσεις την κλήση ...

 

Απο ότι μου είπε ο boss αυτό το έπαθε μετα απο αλλαγή οθόνης που του έκανε στη vodafone.....

Μάλλον harware πρόβλημα είναι ??

 

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που να μην σβήνει η οθόνη όταν κάνεις κλήση ?

Αν το boss εχει screen saver που καλυπτει τον αισθητηρα φωτος, να το βγαλει. Αλλιως δεν κανενε καλη δουλεια στη Vodafone και δεν καθαρισε καλα απο μεσα την οθονη στο σημειο του αισθητηρα. Και μια που το λεμε, τι δουλεια εχει η Vodafone;;;;!!

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω μέχρι το βράδυ να δοκιμάσω slimMM

 

Θα μπορούσες να μας δώσεις κάποιο λινκ για να παρακολουθούμε την εξέλιξη της Slim Marshmallow?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια οπως σας ειπα και χθες ειμαι με την Thunder rom UX4.0 και Xceed 11a εχει κατσει πολυ καλα ταχυτατη καλη μπαταρια χωρις lags ειναι καλυτερη της cloudy και γενικα απο οσες εχω δοκιμασει....
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να μας δώσεις κάποιο λινκ για να παρακολουθούμε την εξέλιξη της Slim Marshmallow?

Είναι test build, δεν υπάρχει διαθέσιμο.εάν θέλεις μπορώ να ρωτήσω να βάλω στην ομάδα

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια οπως σας ειπα και χθες ειμαι με την Thunder rom UX4.0 και Xceed 11a εχει κατσει πολυ καλα ταχυτατη καλη μπαταρια χωρις lags ειναι καλυτερη της cloudy και γενικα απο οσες εχω δοκιμασει....

 

Την πέρασα μόλις.....Να είσαι καλά που βρίσκεις νέες ρομ να δοκιμάζουμε.

 

Edit... Δεν μου αλλάζει τα quick Settings panels με το g3tweaksbox όπως στις άλλες ρομ.... Ούτε το ρολόι στα αριστερά... Πταισμα, απλά το αναφέρω....

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Αν ξαναβγει θα το παω για σερβις.αλλα που?να το στειλω στο μαγαζι η να παω στην lg εδω στην πατρα?
Link to comment
Share on other sites

Απιστευτο...

 

Μου εβγαλε κιτρινιλα πανω αριστερα κοντα...τα επαιξα.....που το ειδα πηγα τρεχοντας και το εβαλα στην κατάψυξη..σε ενα τεταρτο που πηγα και το πηρα ειχε εξαφανιστεί..

 

Οτι ειχα φλασαρει ρομ.αλλα δεν ειχε ζεσταθει ρε παιδια

 

Μακαρι να μην μου ξαναβγει

Θα σε απογοητευσω και εγω. Επαθα ακριβως το ιδιο αλλα μετα απο 1 μηνα σχεδον και χωρις να αρχισει να ζεστενεται τρελα φαινονται οι γραμμες.Εγω το επαθα φλασαροντας την cloudy παντως.

Σου ευχομαι παντως να μην γινει χειροτερο.

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...