Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστα μουτην ειχε κατεβασει τη 3.3.....για να καταλαβω εγω θα το κανω ροοτ και μετα μεσω του autorec θα μπω σε recovery και μετα θα φλασαρω την 2.2 τωρα που εχω την κιτ κατ???

Αφού έχεις kit kat, αφού το ρουτάρεις θα κατεβάσεις το autorec.

https://www.dropbox.com/s/2upiggz1t84cnl6/D802_AutoRec.apk?dl=0

Το autorec θα σου κάνει εγκατάσταση το TWRP (custom recovery). Θα μπεις μετά σε recovery mode με μια εφαρμογή τύπου quick reboot και θα ακολουθήσεις τις οδηγίες του dev!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

:D:D:D:D:D:D:D:up::up::up::up::up::up: επιτελους η 2.2 που μου ειπες μπηκε κανονικα!!!!τωρα μπορω να περασω την 3.3???
Link to comment
Share on other sites

:D:D:D:D:D:D:D:up::up::up::up::up::up: επιτελους η 2.2 που μου ειπες μπηκε κανονικα!!!!τωρα μπορω να περασω την 3.3???

Μα αυτο σου λεμε. Δεν μπορεις να πας με ανεπισημο τροπο απο ΚΚ σε LP χωρις πρωτα να φλασαρεις το πατσακι: https://www.dropbox.com/s/45bv9kg40c6jhl3/D802_PATCH_GO_LP_V1.1_droidth.zip?dl=0

Γι' αυτο σου κολλουσε στο boot. Ησουν ΚΚ και προσπαθουσες να περασεις μια Lollipop ROM.

Φλασαρε το και μετα βαλε την CloudyG2 3.3.

Kοιτα εδω τις οδηγειες: http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/guide-how-to-install-cloudyg2-3-1-d802-t3137055

 

Μην τα κανεις ολα απο την αρχη αφου εισαι ηδη ρουτ κι εχεις recovery.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό το έγραψα, δεν είναι σωστό να βάζουμε ένα λινκ από κάτι Χωρίς αιτιολόγηση και εάν δεν λειτουργεί σωστά

 

καλησπέρα νομίζω ήμουν σαφής ,

 

''διαβάστε καλά πριν κάνετε οτιδήποτε δηλ. ψάξτε το ,δεν έχω άποψη απλώς τις αναφέρω για ενημέρωση του φόρουμ,εκτός φυσικά την TWRP του Blastagator(1o link) '' συνεπώς ,

 

1.Νομίζω ότι είμαστε υπεύθυνοι και δεν κάνουμε ότι μας λένε πριν το ψάξουμε ....και

2.Δεν θάθελα ποτέ κανένας να πάθει ζημιά εξ αιτίας μου

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτο σου λεμε. Δεν μπορεις να πας με ανεπισημο τροπο απο ΚΚ σε LP χωρις πρωτα να φλασαρεις το πατσακι: https://www.dropbox.com/s/45bv9kg40c6jhl3/D802_PATCH_GO_LP_V1.1_droidth.zip?dl=0

Γι' αυτο σου κολλουσε στο boot. Ησουν ΚΚ και προσπαθουσες να περασεις μια Lollipop ROM.

Φλασαρε το και μετα βαλε την CloudyG2 3.3.

Kοιτα εδω τις οδηγειες: http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/guide-how-to-install-cloudyg2-3-1-d802-t3137055

 

Μην τα κανεις ολα απο την αρχη αφου εισαι ηδη ρουτ κι εχεις recovery.

 

Oλα οκ επιτελους ανοιξε με την cloudy 3.3 αλλα ξεχασα να περασω τον xceed.Αν ξαναμπω τωρα σε recovery και τον περασω δεν θα εχω καποιο θεμα ετσι???

Link to comment
Share on other sites

Oλα οκ επιτελους ανοιξε με την cloudy 3.3 αλλα ξεχασα να περασω τον xceed.Αν ξαναμπω τωρα σε recovery και τον περασω δεν θα εχω καποιο θεμα ετσι???

 

Ολα κομπλε. Περνα τον αφοβα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Oλα οκ επιτελους ανοιξε με την cloudy 3.3 αλλα ξεχασα να περασω τον xceed.Αν ξαναμπω τωρα σε recovery και τον περασω δεν θα εχω καποιο θεμα ετσι???

 

Όχι, μπαίνεις, κανείς wipe cache and dalvik και τον παιρνας

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Όχι, μπαίνεις, κανείς wipe cache and dalvik και τον παιρνας

 

Ενω τον περασα κανονικα οπως μου ειπες παλι μου βγαζει μαυρη οθονη!!!!!πφφφφφφφφφφφφ ολα απο την αρχη παλι!!!!!!Και πλεον το κινητο δεν α;νοιγει με τιποτα...φλασαρω οφισιαλ ρομ και δεν κανει τιποτα δεν την φλασαρει

Edited by iolaos1989
Link to comment
Share on other sites

Ενω τον περασα κανονικα οπως μου ειπες παλι μου βγαζει μαυρη οθονη!!!!!πφφφφφφφφφφφφ ολα απο την αρχη παλι!!!!!!Και πλεον το κινητο δεν α;νοιγει με τιποτα...φλασαρω οφισιαλ ρομ και δεν κανει τιποτα δεν την φλασαρει

Σε TWRP δεν μπαίνει? Λογικά πρέπει να μπαίνει.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ενω τον περασα κανονικα οπως μου ειπες παλι μου βγαζει μαυρη οθονη!!!!!πφφφφφφφφφφφφ ολα απο την αρχη παλι!!!!!!Και πλεον το κινητο δεν α;νοιγει με τιποτα...φλασαρω οφισιαλ ρομ και δεν κανει τιποτα δεν την φλασαρει

Πρωτον ηρεμησε και ακολουθα προσεκτικα τα βηματα των παιδιων εδω μεσα που σε βοηθανε. Μην βιαζεσαι και μην κανεις γρηγορες κινησεις. Διαβαζε καλα τις παραπομπες που σου δινουμε, ειδικα αυτες που σε πανε στο xda και διαβαζε τις οδηγειες του developer.

 

Απο ποιο link βρηκες και φλασαρες τον xceed; Αφου περασες το LP Patch εισαι με Cloudy 3.3, ετσι; Στο φλασαρισμα του kernel εκανες wipe μονο το cache και το dalvik, σωστα;

Recovery μπαινεις;

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το πιο πιθανο ειναι να εκανες wipe τα παντα και να μην εχεις λειτουργικο, περνα παλι την ρομ και μετα τον κερνελ.

για να κανεις wipe cache & dalvik πρεπει να τσεκαρεις στην επιλοφη μονο αυτα τα δυο, αν απλα κανεις swipe θα σου κανει wipe και το λειτουργικο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το παρατησα για λίγο γιατί θα το εσπαγα απο τα νεύρα μου.είμαι εξω τώρα και σε λίγο που θα γυρίσω σπίτι που έχω ηρεμισει κιόλας θα το ξαναξεκινισω...ευχαριστώ πολύ πάντως παιδια.
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να βάλω στη cloudy το στρογγυλό ρολόι που είχε η stock lollipop στην οθόνη κλειδώματος? Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

το πιο πιθανο ειναι να εκανες wipe τα παντα και να μην εχεις λειτουργικο, περνα παλι την ρομ και μετα τον κερνελ.

για να κανεις wipe cache & dalvik πρεπει να τσεκαρεις στην επιλοφη μονο αυτα τα δυο, αν απλα κανεις swipe θα σου κανει wipe και το λειτουργικο

 

Δεν ξερω αν τα εχω σβησει ολα παντως τωρα παω να φλασαρω την οφισιαλ την κιτ κατ και το βαζω σε download mode αλλα δεν κανει τιιποτα απολυτος!!!τιποτα παιδια νεκρο εντελος το τηλεφωνο....το βλεπω να πηγαινει για πεταμα..

Edited by iolaos1989
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν τα εχω σβησει ολα παντως τωρα παω να φλασαρω την οφισιαλ την κιτ κατ και το βαζω σε download mode αλλα δεν κανει τιιποτα απολυτος!!!τιποτα παιδια νεκρο εντελος το τηλεφωνο....το βλεπω να πηγαινει για πεταμα..

Για πεταγμα δεν παει, ηρεμησε, το G2 δεν παθαινει τιποτα ;)

μπορεις να μπεις σε recovery? αν ναι, βαλε μια custom 4.4 ή περνα το πατς που ποσταρε ο φιλος πιο πανω και βαλε την cloudy 3.3

Link to comment
Share on other sites

Για πεταγμα δεν παει, ηρεμησε, το G2 δεν παθαινει τιποτα ;)

μπορεις να μπεις σε recovery? αν ναι, βαλε μια custom 4.4 ή περνα το πατς που ποσταρε ο φιλος πιο πανω και βαλε την cloudy 3.3

Δεν μπαινει πουθενα φιλε μου δεν ανοιγει...Παει να ανοιξει βγαζει το λογοτυπο της lg και μετα απο 1 δευτερολεπτο μαυρη οθονη και νεκρο το κινητο....Το εβαλα και σε dowload mode για να φλασαρω με lg flash tools την κιτ κατ αλλα δεν κανει και εκει τπτ...ενω ξεκιναει η διαδικασια απο το pc μου βγαζει error..

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα δεν μπαινει recovery; Ξερεις πως μπαινεις με το συνδιασμο πληκτρων;

 

Με το lg flash tool δε γινεται να μην κανει τιποτα (δωσε πληροφοριες βρε ανθρωπε). Σιγουρα κανεις καπου λαθος.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και 2 μέρες αργεί υπερβολικά να φορτίσει η μπαταρία, από περίπου 10%-15% , κλειστό, για να φορτίσει πλήρως θέλει πάνω από 6 ώρες. Εκανα clear cashe κλπ και δεν είδα να φτιάχνει η κατάσταση. Το κινητό φοράει cloudy g2 kitkat με xceed κερνελ:(

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και 2 μέρες αργεί υπερβολικά να φορτίσει η μπαταρία, από περίπου 10%-15% , κλειστό, για να φορτίσει πλήρως θέλει πάνω από 6 ώρες. Εκανα clear cashe κλπ και δεν είδα να φτιάχνει η κατάσταση. Το κινητό φοράει cloudy g2 kitkat με xceed κερνελ:(

Εισαι στην ιδια μπριζα με τον ιδιο φορτιστη και με το ιδιο καλωδιο οπως τις προηγουμενες μερες;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα δεν μπαινει recovery; Ξερεις πως μπαινεις με το συνδιασμο πληκτρων;

 

Με το lg flash tool δε γινεται να μην κανει τιποτα (δωσε πληροφοριες βρε ανθρωπε). Σιγουρα κανεις καπου λαθος.

 

Οχι φιλε μου σε recovery δεν μπαινει με τιποτα,μου βγαζει μαυρη οθονη....Μονο σε download μπαινει αλλα και εκει ξεκιναω την διαδικασια με το lg flash tool βαζω κανονικα το firmware(.kdz) παταω να ξεκινησει αλλα δεν κανει απολυτως τιποτα πλεον...

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου σε recovery δεν μπαινει με τιποτα,μου βγαζει μαυρη οθονη....Μονο σε download μπαινει αλλα και εκει ξεκιναω την διαδικασια με το lg flash tool βαζω κανονικα το firmware(.kdz) παταω να ξεκινησει αλλα δεν κανει απολυτως τιποτα πλεον...

Ο υπολογιστής το βλέπει το κινητό στην θύρα usb?? Έχεις δοκιμάσει με άλλους drivers??

Link to comment
Share on other sites

Ο υπολογιστής το βλέπει το κινητό στην θύρα usb?? Έχεις δοκιμάσει με άλλους drivers??

 

Το έχω δοκιμάσει απο 2 pc.στο ενα έχω τους drivers απο το lg pc suite και στο άλλο αυτους που δίνουν στο xda.έχω αλλάξει και στα 2 pc όλες τις usb θύρες το κινητό δείχνει να το αναγνωρίζει αλλά όταν κάνω την διαδικασία δεν κανει τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει απο 2 pc.στο ενα έχω τους drivers απο το lg pc suite και στο άλλο αυτους που δίνουν στο xda.έχω αλλάξει και στα 2 pc όλες τις usb θύρες το κινητό δείχνει να το αναγνωρίζει αλλά όταν κάνω την διαδικασία δεν κανει τίποτα...

 

Μπορεί να πω βλακεία αλλά θα το πω. Μπες στο site της LG και κατέβασε τους drivers που σου δίνει εκεί όταν επιλέξεις το g2. Εγώ έτσι είχα καταφέρει να το δει ο υπολογιστής.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να πω βλακεία αλλά θα το πω. Μπες στο site της LG και κατέβασε τους drivers που σου δίνει εκεί όταν επιλέξεις το g2. Εγώ έτσι είχα καταφέρει να το δει ο υπολογιστής.

 

Τους κατεβασα αλλα και παλι τιποτα....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...