Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα Γιώργο ,μόλις την έβαλα και φαίνεται δυνατή ,αρκετά παραμετροποιήσιμη, όταν την εγκαθιστάς στο changelog αναφέρει έκδοση LamHoang δεν ξέρω ψάξτο ,αξίζει να της ρίξεις μια ματιά,είναι βασισμένη στην Stock Lollipop 5.0.2 D80230b .Από το κορεάτικο λινκ έκανε 6,5 ώρες να κατέβει χθές βράδυ ,πριν λίγο μου έδωσε ένας φίλος Ιταλός λινκ mega στο περνάω https://mega.nz/#!dQt1kYgY!IEwx4rE2jL2pdtj7Co3YLcBsojY8UUybSbZb95MJEIo

βγήκε 2/06 υπ' όψιν με πολλές εφαρμογές και ui G4

 

απο καμερα τι λεει φιλε? σφαλματα υπαρχουν? βαλε κανα screeenshot απο home οθονη αν θελεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

απο καμερα τι λεει φιλε? σφαλματα υπαρχουν? βαλε κανα screeenshot απο home οθονη αν θελεις

Ρίξε μια ματιά εδώ ,πάω για δουλειά ,υπάρχει και σε άλλα site να την δείς http://sccn.vn/threads/rom-vk_v4-1-lollipop-allvariants-tru-isai.10701/

μιλάω γι αυτή update ngày 02-06-2015

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά εδώ ,πάω για δουλειά ,υπάρχει και σε άλλα site να την δείς http://sccn.vn/threads/rom-vk_v4-1-lollipop-allvariants-tru-isai.10701/

μιλάω γι αυτή update ngày 02-06-2015

 

ok thanks .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Γιώργο ,μόλις την έβαλα και φαίνεται δυνατή ,αρκετά παραμετροποιήσιμη, όταν την εγκαθιστάς στο changelog αναφέρει έκδοση LamHoang δεν ξέρω ψάξτο ,αξίζει να της ρίξεις μια ματιά,είναι βασισμένη στην Stock Lollipop 5.0.2 D80230b .Από το κορεάτικο λινκ έκανε 6,5 ώρες να κατέβει χθές βράδυ ,πριν λίγο μου έδωσε ένας φίλος Ιταλός λινκ mega στο περνάω https://mega.nz/#!dQt1kYgY!IEwx4rE2jL2pdtj7Co3YLcBsojY8UUybSbZb95MJEIo

βγήκε 2/06 υπ' όψιν με πολλές εφαρμογές και ui G4.Δέν έχει ραδιόφωνο αλλά ψάχνοντας το βρήκα απο έναν Κορεάτη αν το χρειαστείς πέσμου

Σε ευχαριστω Ανεστη!Εισαι και ο πρωτος!!!:)

Edited by giorgos1966
Εγραψα στην ιδια αναρτηση.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Γιώργο ,μόλις την έβαλα και φαίνεται δυνατή ,αρκετά παραμετροποιήσιμη, όταν την εγκαθιστάς στο changelog αναφέρει έκδοση LamHoang δεν ξέρω ψάξτο ,αξίζει να της ρίξεις μια ματιά,είναι βασισμένη στην Stock Lollipop 5.0.2 D80230b .Από το κορεάτικο λινκ έκανε 6,5 ώρες να κατέβει χθές βράδυ ,πριν λίγο μου έδωσε ένας φίλος Ιταλός λινκ mega στο περνάω https://mega.nz/#!dQt1kYgY!IEwx4rE2jL2pdtj7Co3YLcBsojY8UUybSbZb95MJEIo

βγήκε 2/06 υπ' όψιν με πολλές εφαρμογές και ui G4.Δέν έχει ραδιόφωνο αλλά ψάχνοντας το βρήκα απο έναν Κορεάτη αν το χρειαστείς πέσμου

 

Τηλεκοντρόλ έχει?

 

Επίσης φίλε Ανέστη εγώ που είναι σε κιτκατ πρέπει να φλασάρω πρώτα κάτι?

 

Άλλη recovery?(είμαι με philz)

Άλλο bootloader?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Πάω να τρελαθώ.Είμαι με την v30a 5.0.2 και είχα μέχρι λίγο πριν το TWRP 2.8.5.0 και πάω να εγκαταστήσω το ποίο νέο το 2.8.6.1 μου το έβαλε κανονικά αλλά μετά είδα ότι ότι και να επιλέξω μέσα από το recovery δηλαδή install η κάποιο wipe κλπ στο κάτω μέρος της οθόνης εκεί που λέει swipe και το κάνεις από αριστερά προς τα δεξιά δεν μου έχει το στρογγυλό σημάδι και δεν μπορώ να το κάνω swipe ούτε να φλασαρο κάτι οούτε να κάνω π . χ wipe cache κλπ. Έβαλα και την εφαρμογή που λέτε από πάνω την auto rec από το play store αλλά τίποτα...Ξανακατεβασα και την 2.8.6.1 και την 2.8.6.3 αλλά δεν μπορώ να της βάλω...Η με κάποιον τρόπο να μπορούσα να έβαζα ποίο παλιά.. Που κόλλησε ρε παιδιά έχω σκάσει....

 

Το τηλέφωνο ανοίγει? Αν ανοίγει φλασαρε τη ξανά με flashify από playstore. Μήπως έβαλες TWRP για άλλο μοντέλο?

 

Καλησπερα.Κανονικα δουλευε και δουλευει το κινητο δοκιμασα αρκετες και απο το flashify.. Για καποιο λογο μεχρι την 2.8.5.1 την βαζει κανονικα και απο την 2.8.6.1 και την 2.8.6.3 την βαζει λαθος χωρις το εν λογο στρογγυλο κουμπι γιατο swipe !! Εχω την v30a της voda την 5.0.2 ... Γιατι αραγε ??:confused:

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Τηλεκοντρόλ έχει?

 

Επίσης φίλε Ανέστη εγώ που είναι σε κιτκατ πρέπει να φλασάρω πρώτα κάτι?

 

Άλλη recovery?(είμαι με philz)

Άλλο bootloader?

 

Απο τις φωτο στο site ειδα οτι εχει τηλεκοντρολ, απο τα λεγομενα τους (μεταφραση google) προτεινουν bumped TWRP, bootloader ολες οι custom roms παιζουν υποχρεωτικα με ΚΚ bootloader μια και ο LP ειναι κλειδωμενος ακομα.

Κριμα που ο φιλος Ανεστης δεν ειναι τωρα μεσα για να μας διαφωτισει

Τα ατομα δεν παιζονται ,ειναι βιετναμεζοι (το ιδιο και ο Cloudyfa) και εχουν βγαλει G3 ported rom εδω και 1,5 μηνα για ολα σχεδον τα μοντελα G2!!!

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θελω τα φωτα σας καθοτι εχω 4-5 μερες το κινητο brick...

 

Εχω μονο download mode στη διαθεση μου ...οχι recovery twrp..

Παω να φλασαρω με lg flash tool 2014 με cse flash αλλα και με normal ενα αρχειο .kdz open eu uk που κατεβασα (οπως επισης και αλλα .kdz που δοκιμασα) και κολλαει στο 4% εκει που κανει software upgrade.

 

Παω να φλασαρω ενα αρχειο .tot με το σωστο .dll (η οποια διαδικασια ειχε δουλεψει πριν καποιες μερες που κοντεψα να το ξανακανω brick στην προσπαθεια μου να περασω την lollipop της lg ) , με το αλλο flashtool 1.8.1 και ενω ξεκιναει η διαδικασια αρχιζει να την προχωραει πολυ γρηγορα μεχρι το 80% δινοντας μηνυματα skip cache partition απανωτα και στη συνεχεια κανει restart το κινητο φευγοντας φυσικα απο τη download mode και πετοντας με στο λογοτυπο της lg που πανω αριστερα γραφει secure boot error κτλ

 

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ? Να το πεταξω? Μπορει καποιος να δωσει μια ιδεα, ενα λινκ, κατι...

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θελω τα φωτα σας καθοτι εχω 4-5 μερες το κινητο brick...

 

Εχω μονο download mode στη διαθεση μου ...οχι recovery twrp..

Παω να φλασαρω με lg flash tool 2014 με cse flash αλλα και με normal ενα αρχειο .kdz open eu uk που κατεβασα (οπως επισης και αλλα .kdz που δοκιμασα) και κολλαει στο 4% εκει που κανει software upgrade.

 

Παω να φλασαρω ενα αρχειο .tot με το σωστο .dll (η οποια διαδικασια ειχε δουλεψει πριν καποιες μερες που κοντεψα να το ξανακανω brick στην προσπαθεια μου να περασω την lollipop της lg ) , με το αλλο flashtool 1.8.1 και ενω ξεκιναει η διαδικασια αρχιζει να την προχωραει πολυ γρηγορα μεχρι το 80% δινοντας μηνυματα skip cache partition απανωτα και στη συνεχεια κανει restart το κινητο φευγοντας φυσικα απο τη download mode και πετοντας με στο λογοτυπο της lg που πανω αριστερα γραφει secure boot error κτλ

 

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ? Να το πεταξω? Μπορει καποιος να δωσει μια ιδεα, ενα λινκ, κατι...

Αυτο το δοκιμασες φιλε; Εχει σωσει πολλους.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=58854118

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το δοκιμασες φιλε; Εχει σωσει πολλους.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=58854118

 

το ειδα αλλα προυποθετει να εχεις recovery mode κι εγω εχω μονο download mode...το λεει στο 4. Κατι αλλο? Θα τρελαθω τοσες μερες.. Δεν εχω ουτε καν 2η συσκευη και ειμαι να σκασω... Και ολα αυτα για να βαλω τη lollipop...

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτη την rom που εδωσε ο φιλος Ανεστης ποιο πισω (#12804) ειναι πολυ καλη οντως.Οπως την ανεφερε...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Απο τις φωτο στο site ειδα οτι εχει τηλεκοντρολ, απο τα λεγομενα τους (μεταφραση google) προτεινουν bumped TWRP, bootloader ολες οι custom roms παιζουν υποχρεωτικα με ΚΚ bootloader μια και ο LP ειναι κλειδωμενος ακομα.

Κριμα που ο φιλος Ανεστης δεν ειναι τωρα μεσα για να μας διαφωτισει

Τα ατομα δεν παιζονται ,ειναι βιετναμεζοι (το ιδιο και ο Cloudyfa) και εχουν βγαλει G3 ported rom εδω και 1,5 μηνα για ολα σχεδον τα μοντελα G2!!!

Έκανες sign σε ποστ που έβαλα χτες για να επισπεύσουν την διαδικασία να ξεκλειδώσουμε τον LP;η ίδια η LG θα δώσει τα source

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

το ειδα αλλα προυποθετει να εχεις recovery mode κι εγω εχω μονο download mode...το λεει στο 4. Κατι αλλο? Θα τρελαθω τοσες μερες.. Δεν εχω ουτε καν 2η συσκευη και ειμαι να σκασω... Και ολα αυτα για να βαλω τη lollipop...

Η επομενη λυση που ξερω ειναι αυτη, που ομως ειναι πιο hardcore για αυτους που δεν μπαινουν καν σε download mode.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=48765620

 

Εσυ αφου μπαινεις σε download mode και το flash tool σου κολλαει στη μεση φανταζομαι θα λυνεται πιο ευκολα.

Σιγουρα εχεις δοκιμασει με αλλους drivers;

Εχεις δοκιμασει με αλλο kdz αρχειο;

Με v20 αλλα και με v30;

Εχεις δοκιμασει σε αλλη θηρα USB;

Εχεις δοκιμασει σε αλλο υπολογιστη;

Εχεις δοκιμασει με αλλη εκδοση lg flash tool;

Φανταζομαι το kdz το επικολλησες μεσα στον φακελο του flash tool.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το ειδα κι αυτο που λες φιλε μου απο το xda αλλα ειναι οντως πιο hardcore και μεχρι εκει δεν εφτασα γιατι πιστευω ισως να μη χρειαζεται αφου εχω download mode στη διαθεση μου...

οσο για τα υπολοιπα που λες δεν εχω κανει τιποτα... τα δοκιμαζω και θα σας πω.. ( το .kdz το επικολλησα μεσα στον φακελο flash tool )

Σε ευχαριστω για το ενδιαφερον και σας παρακαλω μεινετε κοντα μου αυτες τις μερες μεχρι να το το φτιαξω γιατι ειμαι στο Ηρακλειο Κρητης μονος για δουλεια και δεν γνωριζω και κανεναν που να ασχολειται με το σπορ και να μου ξεθολωνει λιγο το μυαλο να δοκιμαζω αλλες λυσεις... εχω πηξει με 20 παραθυρα ανοικτα.. Σας ευχαριστω πολυ!!! :)

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

Απο τις φωτο στο site ειδα οτι εχει τηλεκοντρολ, απο τα λεγομενα τους (μεταφραση google) προτεινουν bumped TWRP, bootloader ολες οι custom roms παιζουν υποχρεωτικα με ΚΚ bootloader μια και ο LP ειναι κλειδωμενος ακομα.

Κριμα που ο φιλος Ανεστης δεν ειναι τωρα μεσα για να μας διαφωτισει

Τα ατομα δεν παιζονται ,ειναι βιετναμεζοι (το ιδιο και ο Cloudyfa) και εχουν βγαλει G3 ported rom εδω και 1,5 μηνα για ολα σχεδον τα μοντελα G2!!!

καλημέρα pdimi70 είσαι πολύ ψαγμένος και δεν νομίζω ότι χρειάζεται να προσθέσω κάτι . Όντως μες στην βιασύνη μου τους βάφτισα Κορεάτες έχεις δίκιο είναι Βιετναμέζοι .Σε κάποιο άλλο site λένε Thanks @lamhoang_vt ,@Cloudyfa support και Thanks @[uSER=273]lamhoang_vt[/uSER], @[uSER=21055]Cloudyfa[/uSER, τι εννοούν δεν ξέρω .Οταν την εγκαθιστας το changelog γράφει LamHoang .Υπήρχε και έκδοση πιο light 1,12 Gb ,δυό τρείς μέρες πρίν, ψάξτην αν θες.Σίγουρα δεν είναι τέλεια ελπίζω να την βελτιώσουν ,απλά μόλις την είχα βρεί και την σύστησα στον Γιώργο ,που έψαχνε κάτι αντίστοιχο ,απ'ότι κατάλαβα .Και γω στο ψάξιμο είμαι,δυστυχώς δεν έχω χρόνο .Αν χρειαστείτε το ραδιόφωνο το βρήκα εδώ http://lgviet.com/forum/threads/rom-vk_v4-1-lollipop-allvariants-tru-isai.42375/page-9 στο # 179 .Μην βάλετε άλλα ,δεν θα δουλέψουν .Το έκανα εξαγωγή και τόβαλα σαν απλό apk ,γιατί όταν το φλάσαρα΄δεν μου έβγαλε widget ενω τόχε στο plug and pop .Δοκιμάστετο .Ο gianni glfsd (Ιταλός βγάζει mods στους xda ) λέει comunque basandosi sulla 30b, credo che gia ora le mie mod dovrebbero funzionare (επειδή είναι 30b μάλλον πρέπει να δουλεύουν και οι δικές μου mod).Καλημέρα σε όλους ,δεν γράφω συχνά αλλά σας διαβάζω

Edited by anestis1
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Ανέστη με ξέχασες...:(

 

Όταν το δείς... πες μου αν ξέρεις :)

 

Τηλεκοντρόλ έχει?

 

Επίσης φίλε Ανέστη εγώ που είναι σε κιτκατ πρέπει να φλασάρω πρώτα κάτι?

 

Άλλη recovery?(είμαι με philz)

Άλλο bootloader?

Link to comment
Share on other sites

Εγραψα και στο κεντρικο αλλα δεν πηρα απαντηση. Λοιπον, περασα την lollipop μεσω pc suite, χωρις να εχω κανει πριν επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και απο τοτε το wifi της συσκευης εχει παρει την κατω βολτα. Το ανοιγω, κανει ωρες να συνδεθει σε δικτυο και αν συνδεθει μετα απο λιγο κλεινει και ξανανοιγει μονο του. Εκανα 2 γορες hard reset με την lollipop, τιποτα. Την ξαναπερασα με flash tool, παλι τιποτα... Εχει αναφερθει κατι παρομοιο; Σαν τελευταια λυση εχω να ξαναπερασω kitkat, ομως αν και παλι συνεχιστει;
Link to comment
Share on other sites

Φιλε tsiv εχεις δικιο σορυ.Τρέχω με κάποια προβλήματα ,όπως όλοι.Το βράδυ θα γυρίσω σπίτι,αν δεν σε βοηθήσουν μέχρι τότε θα σου πω γιατί δεν τα θυμάμαι απ'έξω,μην συμβεί τίποτα ,δεν θα το θελα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τηλεκοντρόλ έχει

Link to comment
Share on other sites

Ok Aνέστη περιμένω...

 

 

Υ.Γ

Μη ζητάς συγνώμη βρε συ , για τον ελεύθερο χρόνο είναι όλα αυτά αν και όταν υπάρχει...:)

Edited by tsiv
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στην ρομ που λετε στις 2 τελευταιες σελιδες μπορουμε να βαλουμε τον ντορι;; γιατι προσπαθησα και.......bootloop :mad:
Link to comment
Share on other sites

Έκανες sign σε ποστ που έβαλα χτες για να επισπεύσουν την διαδικασία να ξεκλειδώσουμε τον LP;η ίδια η LG θα δώσει τα source

 

Oλα ΟΚ ,ας ακολουθησουν και αλλοι

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρτε μια γευση για το τι ετοιμαζει ο Cloudy για το G3

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=61108871&postcount=2621

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οχι Dorimanx στην vk 4.1δεν ανοίγει

O δικός της ο στοκ είναι πολυ καλός,εναλλακτικά αν θες άλλον θα βάλεις acura από HTCmania,εχει βγάλει αρκετούς για evomagix,quetzal νομίζω κ.λ.π.συστήνω το πιο τελευταίο του

Pruma Arde Dinamic GPU V1

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γράψε lg g2 htcmania είναι το site κλικ στο ROMs y desarollo LG G2 βρες την Rom Final Pro2 v5 κατέβα λιγο την σελίδα και θα βρεις NUEVO KERNEL

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τον εχω βάλει είναι πολύ καλός

Link to comment
Share on other sites

Φοραω την V30B 5.0.2 και προσπαθω να κανω ρουτ με ολους τους τροπους που εχω διαβασει αλλα τιποτα.Εχω κανονικα περασμενους τους drivers αλλα προς το τελος δεν βρισκει την port και ζηταει να το συνδεσω σε download mode αλλα και παλι δεν γινεται τιποτα.Μηπως μπορει καποιος να βαλει ενα αναλυτικο οδηγο για το πως γινεται το ρουτ?:confused:

:confused:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...