Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να είσαι καλά Κωστή. Δεν με βλέπω για άλλες ρομ γιατί λόγω δουλειάς ο χρόνος είναι περιορισμένος τους επόμενους μήνες.. Μόνο ρουτ ήθελα να κάνω. Αλλά ειλικρινά δεν προλαβαίνω τώρα να διαβάσω παραπάνω. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει....
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν καποιο καλο παιδι :

 

Καλησπερα,

ειμαι εδω και καιρο με blitz rom 3.3 και 2.8.6 twr ( δεν πρεπει να ειναι bumped ) και ενδιαφερομαι να βαλω lollipop gpro2 V5 .

Αναφερει οτι πρεπει να εχουμε bumped 2.8.6.1 bumped

Εγω οπως ειμαι τωρα αν μπω team win φλασαρω 2.8.6.1 κανω reboot και φλασαρω gpro2 LP θα εχω προβλημα;

Απλως θελω να δοκιμασω πειραγμενο LP.

Απλως διαφοροι αναφερουν bootloader και Baseband.

Τωρα επειδη δεν ειμαι bumped εχω JB bootloader;

 

Ευχαριστω!

( με την blitzrom ηταν απλα τα πραγματα απλα κανεβασα απο playstore teamwin και μπηκα recovery και τη φλασαρα )

SONY MOBILE
Link to comment
Share on other sites

Αν καποιο καλο παιδι :

 

Καλησπερα,

ειμαι εδω και καιρο με blitz rom 3.3 και 2.8.6 twr ( δεν πρεπει να ειναι bumped ) και ενδιαφερομαι να βαλω lollipop gpro2 V5 .

Αναφερει οτι πρεπει να εχουμε bumped 2.8.6.1 bumped

Εγω οπως ειμαι τωρα αν μπω team win φλασαρω 2.8.6.1 κανω reboot και φλασαρω gpro2 LP θα εχω προβλημα;

Απλως θελω να δοκιμασω πειραγμενο LP.

Απλως διαφοροι αναφερουν bootloader και Baseband.

Τωρα επειδη δεν ειμαι bumped εχω JB bootloader;

 

Ευχαριστω!

( με την blitzrom ηταν απλα τα πραγματα απλα κανεβασα απο playstore teamwin και μπηκα recovery και τη φλασαρα )

 

Η καλυτερη λολιποπ ειναι η stock!

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να το πάρω και να μετακομίσω εδώ μιας και φαινεστε ωραίο παρεακι....

 

Όσο για το παρεάκι...

 

Απλά δεν υπάρχουμε...:D:frog:

Link to comment
Share on other sites

Εχει δομιμασε κανεις αλλο κερνελ στην 30 Β εκτος απο dori να μας πει εντυπωσεις? Ο dori κανει επανεκκινησεις στο ασχετο απο τις εκδοσεις 1.6 και μετα, τις οποιες και καταβασε χτες.
Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά Κωστή. Δεν με βλέπω για άλλες ρομ γιατί λόγω δουλειάς ο χρόνος είναι περιορισμένος τους επόμενους μήνες.. Μόνο ρουτ ήθελα να κάνω. Αλλά ειλικρινά δεν προλαβαίνω τώρα να διαβάσω παραπάνω. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει....

 

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/tools-srk-tool-useful-toos-lg-root-twrp-t3079076

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οι ρυθμισεις στην xcam settings ειναι μονο για την xcam ή ρυθμιζεται και η στοκ καμερα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οι ρυθμισεις στην xcam settings ειναι μονο για την xcam ή ρυθμιζεται και η στοκ καμερα;

Μόνο για την Xcam....

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω Ανέστη. Θα τα δω και τα δύο λινκ

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

κανεις??? ξερω οτι γινομαι ......... αλλα εχω σκασει .

 

Κουλαρισε φιλε γιατι αν εχεις καταλαβει οι ΚΚ (οχι κο*****στες) ειμαστε μειοψηφια σε σχεση με τους LP

και αν πραγματι ησουν χαλαρος θα εβλεπες οτι κατω απο την "Εξυπνη φορτιση" και την ¨Εξοικονομηση ενεργειας" υπαρχει το κουμπι "Βοηθεια" που αν το πατησεις σου εξηγει τα πραγματα καλυτερα και απο μενα

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με stock lollipop αλλα και με dorimanx kernel παρατηρώ λίγο lag.. Ειδικα σε όταν ανοίγω πχ facebook messenger κάνει αρκετό.. Σκεφτομαι να γυρίσω σε cloudy 4.4.2 η κάποια aosp 5.1.1

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Κουλαρισε φιλε γιατι αν εχεις καταλαβει οι ΚΚ (οχι κο*****στες) ειμαστε μειοψηφια σε σχεση με τους LP

και αν πραγματι ησουν χαλαρος θα εβλεπες οτι κατω απο την "Εξυπνη φορτιση" και την ¨Εξοικονομηση ενεργειας" υπαρχει το κουμπι "Βοηθεια" που αν το πατησεις σου εξηγει τα πραγματα καλυτερα και απο μενα

Ημαρτον! Λογοκρισια και στη λεξη "κοmouνιστής" βρε myphone;;!!

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχει δομιμασε κανεις αλλο κερνελ στην 30 Β εκτος απο dori να μας πει εντυπωσεις? Ο dori κανει επανεκκινησεις στο ασχετο απο τις εκδοσεις 1.6 και μετα, τις οποιες και καταβασε χτες.

 

Σε τι ρυθμίσεις τον έχεις? Δε δουλεύουν όλα τα govermors

 

Αν θέλεις βάζεις το stock που είναι πολύ σταθερός και γρήγορος με τίμημα την μπαταρία και την υψηλή θερμοκρασία καμιά φορά

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Οταν κανω κληση αργει λιγο να ακουσω το καλεσμα στον αλλον αριθμο.Υπαρχει κατι να κανουμε για αυτο;Φοραω την stock με root.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Οταν κανω κληση αργει λιγο να ακουσω το καλεσμα στον αλλον αριθμο.Υπαρχει κατι να κανουμε για αυτο;Φοραω την stock με root.

 

Kernel μαλλον!

Link to comment
Share on other sites

Σε τι ρυθμίσεις τον έχεις? Δε δουλεύουν όλα τα govermors

 

Αν θέλεις βάζεις το stock που είναι πολύ σταθερός και γρήγορος με τίμημα την μπαταρία και την υψηλή θερμοκρασία καμιά φορά

 

Δοκιμαζω διαφορα με βασει τον intelliactive fiops και msmhotplug.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαζω διαφορα με βασει τον intelliactive fiops και msmhotplug.

 

Πρωσοπικα έχω στοκ govermors και παίζω με τα υπόλοιπα. Κανένα reboot μέχρι τώρα.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Πρωσοπικα έχω στοκ govermors και παίζω με τα υπόλοιπα. Κανένα reboot μέχρι τώρα.

 

Λες εε..Θα φλασαρω την τελευταια εκδοση και να τα αφησω οπως εχει να δω πως θα παει.

Edited by PAN_10
Link to comment
Share on other sites

Λες εε..Θα φλασαρω την τελευταια εκδοση και να τα αφησω οπως εχει να δω πως θα παει.

Πάντως εγω απο την πρώτη έκδοση του ντορι σε lp εχω cpu0,3 impluse 1,9 cpu1,2 darkness 1,6 με performance profile πλεον... Msm hotplug quad core online και εναν να επηρεάζεται απο το touchboost και sample rate 55k αυτα απο εμενα ( + exterminate 40 60 στα settings για την memory που εχει)

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Kernel μαλλον!

Ναι και τι να κανω με τον kernel.Εχω βαλει τον τελευταιο του Dorimax.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ναι και τι να κανω με τον kernel.Εχω βαλει τον τελευταιο του Dorimax.

 

Δες εδώ τι είναι και άλλαξε το

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ τι είναι και άλλαξε το

Τον εχω ρυθμισει βασει σε καποιες που εχει δωσει απο εδω μεσα ενας φιλος.Αλλα γιατι αργει να ακουστει ο ηχος της κλησης οταν καλω εγω καποιο νουμερο δε ξερω...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγω απο την πρώτη έκδοση του ντορι σε lp εχω cpu0,3 impluse 1,9 cpu1,2 darkness 1,6 με performance profile πλεον... Msm hotplug quad core online και εναν να επηρεάζεται απο το touchboost και sample rate 55k αυτα απο εμενα ( + exterminate 40 60 στα settings για την memory που εχει)

 

Τις ειχα δοκιμασει τις ρυθμισεις αυτες και το τηλεφωνο κυλουσε πολυ ομαλα, δεν ειχα ομως πολυ καλυτερη μπαταρια και το θεωρησα αχρειαστο να κανω underclock.

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις undervolt; με 2.2 ghz εχω κατεβει -25 στα voltages και βγαζω μπαταρια με κανονικη χρηση απο το πρωι μεχρι το απογευμα της επομενης μερας 7:48 sot! Και ναι ειναι αlaggαριστο ακομα! Επισης nba jam χωρις κανενα κολλημα ! Antutu 41228
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...