Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω φιλε θα δοκιμασω και διαφορα να δω τι παιζει!

 

Nαι καθε φορα που κανω restart βαζω και τις ρυθμισεις

Δεν ξερω αν το εχεις ηδη κανει, αλλα κανε ενα back up το profile και οταν χάνονται μετα restore γιατι ειναι λιγο βαρετό να τα βαζεις συνέχεια που λεει ο λόγος

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εχει δοκιμασει κανεις αυτη;;; απο μπαταρια..αποδοση πως παει;

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/rom-lg-g2-pro2-v5-final-acura-d802-d805-t3095500

 

Τη συγκεκριμενη την ειχα για 5 μερες αλλα την εβγαλα για να δοκιμασω λιγο τον dori...Ειναι πολυ καλοφτιαγμενη ρομ με τρομακτικα καλη μπαταρια ...Πραγματικα δε θα χασεις να τη δοκιμασεις...Το μονο κακο που γραφουν πολλα ατομα σε σχολια ειναι οτι μετα απο καποιες μερες κανει επανεκκινήσεις μόνο του και διαφορα αλλα κουλα, σε μενα παντως οσο την ειχα δουλευε απροβληματιστα...

Edited by drakak1s
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση το clean master να το κατεβασω; σβηνει αχρηστα αρχεια απο την συσκευη σωστα;

αξιζει η θα μου δημιουργησει κανενα προβλημα;

προτεινετε αυτο η καποια αλλη εφαρμογη;

 

Τελος υπαρχει τροπος στον πινακα ειδοποιησεων (στην μπαρα με το wifi,bluetooth κτλπ)

να προσθεσω επιλογη για να αναβει το ledακι; (φακος)

Edited by dilimma
Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

Μην κατεβασεις τιποτα. Ο,τι θελεις σβηστο χειροκινητα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μην κατεβασεις τιποτα. Ο,τι θελεις σβηστο χειροκινητα.

 

απλα το λεω γιατι οποτε κανω απεγκατασταση καποια εφαρμογη δεν παραμενουν αχρηστα αρχεια;

Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

απλα το λεω γιατι οποτε κανω απεγκατασταση καποια εφαρμογη δεν παραμενουν αχρηστα αρχεια;

νομίζω ότι το sdMaid Pro κάνει καλή δουλειά ειδικά με υπόλοιπα νεκρών αρχείων

Link to comment
Share on other sites

Εσεις δεν χρησιμοποιειτε καμμια τετοια εφαρμογη;

Ok το Sd Maid pro υπαρχει ενδεχομενο να επηρεασει αρνητικα την συσκευη μου;

δηλαδη να δημιουργησει κολληματα κτλπ;

Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

Μην κατεβασεις τιποτα. Ο,τι θελεις σβηστο χειροκινητα.

 

Φιλαράκι χειροκίνητα δεν μου σβήνει τίποτα, ούτε ενα φάκελο που δημιούργησα, ούτε και με το Root Explorer, ποιος να είναι ο λόγος....?:dizzy:

 

ούτε με το (αγορασμένο) Sd Maid pro έκανα δουλειά......!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Aρα καμμια απο αυτες τις εφαρμογες δεν κανει δουλεια οποτε το αφηνω οπως ειναι.

απο οτι καταλαβα τσαμπα λεφτα δηλαδη το sd maid pro

Edited by dilimma
Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

Aρα καμμια απο αυτες τις εφαρμογες δεν κανει δουλεια οποτε το αφηνω οπως ειναι.

απο οτι καταλαβα τσαμπα λεφτα δηλαδη το sd maid pro

 

Το είχα πάρει σε προσφορά πολλή παλιότερα...!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπα παιδια μου εσπασε τα νευρα αυτη η Pro 2V5.Θα τη βγαλω γιατι μου κανει επανεκινησεις συνεχεια...Ποια λετε να βαλω;Εγω εχω το Πολωνικο μοντελο.Λετε να βαλω αυτη της μανας του να ησυχασω;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μπα παιδια μου εσπασε τα νευρα αυτη η Pro 2V5.Θα τη βγαλω γιατι μου κανει επανεκινησεις συνεχεια...Ποια λετε να βαλω;Εγω εχω το Πολωνικο μοντελο.Λετε να βαλω αυτη της μανας του να ησυχασω;

 

Φίλε μου το είχα πει κάτι σελίδες πιο πίσω να δοκιμάσουν τα παιδιά Την μαμά lollipop του κινητού τους και μάλιστα με lollipop bootloader (τουτέστιν χωρίς recovery)!Για μένα που έχω δοκιμάσει τα πάντα σχεδον,το κινητό μου πάει καλύτερα από κάθε άλλη φορά χωρίς lag επανεκινησεις κτλ(έχω Γερμανικό branded Vodafone).Ήταν η rom που έψαχνα 1,5 χρόνο τώρα που έχω το κινητό και για μένα δείχνει τις πραγματικές δυνατότητές του κινητού,γι'αυτό άλλωστε δεν πέρασα και recovery.Ίσως μόνο να την αλλάξω για δοκιμή όταν βγει rom g4.Ούτε καν home launcher δεν είχα αλλάξει εδώ και πόσο καιρό που πάντα έβαζα κατευθείαν nova και τον άλλαξα μόλις προχθές επειδή το μόνο που θέλω να χω στην αρχική οθόνη είναι η navbar και ο καιρός και μ'αρέσουν και οι χειρονομίες του nova που σε βγάζουν κατευθείαν στην εφαρμογή που θέλεις.Το μόνο μειονέκτημα για μένα είναι ότι δεν φτάνει σε καμία περίπτωση τις 8 + ώρες μπαταρία που είχα φτασει με dori και cloudy,αλλά και οι 6-6,5 ώρες που φτάνει τώρα δεν είναι άσχημες.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να βαλω την δικη του αλλα με σταματαει στο flashtool στο 2%...με πεταει.Να αλλαξω driver τι να κανω;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να βαλω την δικη του αλλα με σταματαει στο flashtool στο 2%...με πεταει.Να αλλαξω driver τι να κανω;

Πάλευα με flashtool την φόρτωσα δυό φορές ,δεν άνοιγε με τίποτα αναβόσβηνε συνέχεια στο logo LG κολλημένο στο 99% (λέω την κάτσαμε την βάρκα) και στο τέλος την τρίτη ψιλοαπελπισμένος άνοιξα το LG Μobile Support Tool ,βρήκε την αναβάθμιση 30' για να την κατεβάσει και κανα τέταρτο όλα τα υπόλοιπα

συμπληρώνω το κόλλημα τόχα όταν απο την quetzal 1.3 φλασάριζα την 20H για να πάω μετά στην 30b

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε μου το είχα πει κάτι σελίδες πιο πίσω να δοκιμάσουν τα παιδιά Την μαμά lollipop του κινητού τους και μάλιστα με lollipop bootloader (τουτέστιν χωρίς recovery)!Για μένα που έχω δοκιμάσει τα πάντα σχεδον,το κινητό μου πάει καλύτερα από κάθε άλλη φορά χωρίς lag επανεκινησεις κτλ(έχω Γερμανικό branded Vodafone).Ήταν η rom που έψαχνα 1,5 χρόνο τώρα που έχω το κινητό και για μένα δείχνει τις πραγματικές δυνατότητές του κινητού,γι'αυτό άλλωστε δεν πέρασα και recovery.Ίσως μόνο να την αλλάξω για δοκιμή όταν βγει rom g4.Ούτε καν home launcher δεν είχα αλλάξει εδώ και πόσο καιρό που πάντα έβαζα κατευθείαν nova και τον άλλαξα μόλις προχθές επειδή το μόνο που θέλω να χω στην αρχική οθόνη είναι η navbar και ο καιρός και μ'αρέσουν και οι χειρονομίες του nova που σε βγάζουν κατευθείαν στην εφαρμογή που θέλεις.Το μόνο μειονέκτημα για μένα είναι ότι δεν φτάνει σε καμία περίπτωση τις 8 + ώρες μπαταρία που είχα φτασει με dori και cloudy,αλλά και οι 6-6,5 ώρες που φτάνει τώρα δεν είναι άσχημες.

 

Συμφωνώ απόλυτα φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να βαλω την δικη του αλλα με σταματαει στο flashtool στο 2%...με πεταει.Να αλλαξω driver τι να κανω;

 

επειδη το επαθα κ εγω αυτο ενω προσπαθουσα να φλασαρω τη στοκ, βρηκα ενα θεμα στο xda με αυτο το προβλημα. κατεβαζεις ενα zip αρχειο που σου φτιαχνει σωστα τα partitions στο συστημα.. κ μετα εισαι κομπλε να φλασαρεις την στοκ ρομ κ δν κολλαει στο 2%. Ψαξε για "G2 stuck 2%" και θα σου βγάλει το θεμα στο xda.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να βαλω την δικη του αλλα με σταματαει στο flashtool στο 2%...με πεταει.Να αλλαξω driver τι να κανω;

 

επειδη το επαθα κ εγω αυτο ενω προσπαθουσα να φλασαρω τη στοκ, βρηκα ενα θεμα στο xda με αυτο το προβλημα. κατεβαζεις ενα zip αρχειο που σου φτιαχνει σωστα τα partitions στο συστημα.. κ μετα εισαι κομπλε να φλασαρεις την στοκ ρομ κ δν κολλαει στο 2%. Ψαξε για "G2 stuck 2%" και θα σου βγάλει το θεμα στο xda.

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/fix-lg-flash-tool-stuck-2-t3031112

Link to comment
Share on other sites

ποιους driver να περασω.Εχω κολησει τωρα με το flashtool.Στις θυρες επικοινωνιών στον υπολογιστη τι τιμες να δωσω;Εχω κανει πολλα φλασαρισματα αλλα τωρα δεν καταλαβαινω τι επαθε...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...