Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Battery profile ... Cp0,3 impluse 1.9 και cpu1,2 darkness 1.6 αρκετά καλή μπαταρία και εξαιρετική απόκριση σε όλα

Cpu governor sample rate 35000 η 40000... triple core online και msm η acucard hotplug ..μπορεις να δοκιμασεις τις διάφορες ανάμεσα τους και διαλέγεις τι είναι καλύτερο Ο alucard είναι more battery friendly

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Cpu governor sample rate 35000 η 40000... triple core online και msm η acucard hotplug ..μπορεις να δοκιμασεις τις διάφορες ανάμεσα τους και διαλέγεις τι είναι καλύτερο Ο alucard είναι more battery friendly

 

Ευχαριστω παιδια θα δοκιμασω και αυτες τις ρυθμισεις...Γενικα οσοι το εχετε με τη παρεμετροποιηση του dorimanx ας πειτε και εσεις τις δικες σας ρυθμισεις, θα ηταν καλο να τις μαζευαμε και καπου ετσι συνοπτικα...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια θα δοκιμασω και αυτες τις ρυθμισεις...Γενικα οσοι το εχετε με τη παρεμετροποιηση του dorimanx ας πειτε και εσεις τις δικες σας ρυθμισεις, θα ηταν καλο να τις μαζευαμε και καπου ετσι συνοπτικα...

Τίποτα :):)http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3032171

[KERNELS][GUIDE] KERNELS EXPLAINED, governors, hotplug, frequency, CPU, GPU, I/O, etc γενικά άμα βρεις χρονο είναι ένα καταπληκτικό topic που τα εξηγεί όλα πολύ αναλυτικά και βοηθά αρκετά

Edited by mrliakoss

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η lollipop τελικά δεν είναι και τόσο καλή οσο περιμέναμε. Εγω έχω παρατηρήσει ενω είμαι σε μια εφαρμογή παγώνει και κολλάει το κινητό. Επισης δεν μου παίζει κάποια τραγούδια. Και το σημαντικοτερο η μπαταρία δεν κρατάει μια. Έκανα και factory reset αλλα τπτ.
Link to comment
Share on other sites

Το LGHome.apk του LG G4, για όποιον το θέλει, δουλεύει κανονικά σε LP 5.0.2 v30e.

Βάλτε το στο φάκελο system/priv-app & δώστε τα κατάλληλα permissions.

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Το LGHome.apk του LG G4, για όποιον το θέλει, δουλεύει κανονικά σε LP 5.0.2 v30e.

Βάλτε το στο φάκελο system/priv-app & δώστε τα κατάλληλα permissions.

Πως δίνουμε permission;

Link to comment
Share on other sites

Με τον file explorer (πχ εγώ χρησιμοποιώ τον FX) που θα χρησιμοποιήσεις για να βάλεις το apk στο σωστό φάκελο, θα πας στις ιδιότητες του apk και από εκεί αλλάζεις τα permissions. Δίνεις το γνωστό "Γ" ή "644", δες κάποιο άλλο apk στον ίδιο φάκελο & θα καταλάβεις. Εννοείται πως έχεις root..

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Με τον file explorer (πχ εγώ χρησιμοποιώ τον FX) που θα χρησιμοποιήσεις για να βάλεις το apk στο σωστό φάκελο, θα πας στις ιδιότητες του apk και από εκεί αλλάζεις τα permissions. Δίνεις το γνωστό "Γ" ή "644", δες κάποιο άλλο apk στον ίδιο φάκελο & θα καταλάβεις. Εννοείται πως έχεις root..

 

ok ευχαριστω πολυ

edit δε μπορω να μεταφερω το αρχειο στο φακελο system, που οφειλετε αυτο? δοκιμασα και με το fx αλλα παλι τιποτα

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστω πολυ

edit δε μπορω να μεταφερω το αρχειο στο φακελο system, που οφειλετε αυτο? δοκιμασα και με το fx αλλα παλι τιποτα

Δοκίμασε με root explorer ..βάλε το αρχειο στον φάκελο system/app δωσε permissions Κάνε ένα restart και μετά ρυθμίσεις Αρχική οθονη>θέμα και ενεργοποίηση[ATTACH]60877[/ATTACH]

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Το LGHome.apk του LG G4, για όποιον το θέλει, δουλεύει κανονικά σε LP 5.0.2 v30e.

Βάλτε το στο φάκελο system/priv-app & δώστε τα κατάλληλα permissions.

 

Ola o.k. !!!!!!!!!!!!!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με root explorer ..βάλε το αρχειο στον φάκελο system/app δωσε permissions Κάνε ένα restart και μετά ρυθμίσεις Αρχική οθονη>θέμα και ενεργοποίηση[ATTACH]60877[/ATTACH]

OK το μετέφερα με root explorer αλλά μέσα στην αρχική οθόνη δεν υπάρχει (έχω δώσει permission)

Link to comment
Share on other sites

OK το μετέφερα με root explorer αλλά μέσα στην αρχική οθόνη δεν υπάρχει (έχω δώσει permission)

Restart έκανες;

Edit : https://docs.google.com/file/d/0B0Bzuqi0H1lCcXI3cS1jTnJvR2M/edit?pli=1 Αυτό το αρχείο έχω εγώ πάντως( λογικά είναι το ιδιο με αυτό που έχεις)

Edited by mrliakoss

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Δε πειράζει φίλε, όπως και να έχει σ ευχαριστώ

 

Ο.κ. δούλεψε, αλλά δεν βλέπω διαφορά...!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι με την 30Β και dori, ενω οταν δεν εχω πολλες εφαρμογες ανοιχτες παει σφεντονα οταν εχω περισσοτερες δεν κανει καθολου καλη διαχειρηση μνημης και λαγγαρει μεχρι αηδιας. Η μπαταρια τα παει μια χαρα! Το εχω σε ondemand cpu 0,1& nightmare οι αλλοι 2. Ι\Ο δοκιμασε σε zen & fiopa.Εχετε καμια ιδεα?Το χει παρατηρησει κανεις αλλος?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι με την 30Β και dori, ενω οταν δεν εχω πολλες εφαρμογες ανοιχτες παει σφεντονα οταν εχω περισσοτερες δεν κανει καθολου καλη διαχειρηση μνημης και λαγγαρει μεχρι αηδιας. Η μπαταρια τα παει μια χαρα! Το εχω σε ondemand cpu 0,1& nightmare οι αλλοι 2. Ι\Ο δοκιμασε σε zen & fiopa.Εχετε καμια ιδεα?Το χει παρατηρησει κανεις αλλος?

"Παίξε" λίγο με την καρτέλα Memory στο OOM Level Screen On/off νομίζω κάτι είχε πει και ο dori ...εγώ έχω exterminate και στα 2 Και τα επόμενα 40% και 50%

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

"Παίξε" λίγο με την καρτέλα Memory στο OOM Level Screen On/off νομίζω κάτι είχε πει και ο dori ...εγώ έχω exterminate και στα 2 Και τα επόμενα 40% και 50%

 

Στα governors και i/o τι επιλογες εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει τελικά αναβάθμιση για την 5.0.1?
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει τελικά αναβάθμιση για την 5.0.1?

Σε καποια κινητα ναι.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στα governors και i/o τι επιλογες εχεις?

Cpu0.3 impulse 1.9 cpu1.2 darkness 1.6 i/o Zen/fiops αα και triple core online msm hot plug με επιλεγμένο το battery profile

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Cpu0.3 impulse 1.9 cpu1.2 darkness 1.6 i/o Zen/fiops αα και triple core online msm hot plug με επιλεγμένο το battery profile

 

Πρεπει να χεις τρελλη αυτονομια με τετοιες ρυθμισεις. Και δεν εχεις λαγγαρισματα?

Αυτο ειναι το ωραιο στο ντορι που μπορεις να κανεις τρελλες παραμετροποιησεις!

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να χεις τρελλη αυτονομια με τετοιες ρυθμισεις. Και δεν εχεις λαγγαρισματα?

Αυτο ειναι το ωραιο στο ντορι που μπορεις να κανεις τρελλες παραμετροποιησεις!

Καθόλου λαγκ τώρα για παιχνίδια δεν ξέρω πάντως email, fb,messenger,viber,browsing,tapatalk δεν έχει καθόλου lag

Edit : σου χάνει και εσένα τις ρυθμίσεις μετά από restart o dori η όχι; γιατί μου το κάνει μερικές φορές

Edited by mrliakoss

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε θα δοκιμασω και διαφορα να δω τι παιζει!

 

Nαι καθε φορα που κανω restart βαζω και τις ρυθμισεις

Edited by PAN_10
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...