Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι δεν πειραξα τιποτα.Με το xposed μπορω να κανω κατι;

 

ναι μπορείς να τη μικρύνεις οπότε θα φανούν έτσι πιστευω...δοκίμασε 34 dpi με g3tweaks

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άλλο ένα θέμα... Στα widgets του 'μαμά' launcher υπάρχει το widget για την εκκαθάριση της ram [ATTACH]60560

Στο nova που χρησιμοποιώ δεν υπάρχει πουθενά! Ούτε αυτό ούτε το widget του φακού... Ξέρει κανείς γιατί;

 

πάντα ίσχυε αυτό σε όλες τις εκδόσεις Δυστυχώς...νομίζω πως δε μπορεις να κάνεις κάτι...Για να έχεις αυτά τα widgets πρέπει να είσαι με μαμά launcher

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι μπορείς να τη μικρύνεις οπότε θα φανούν έτσι πιστευω...δοκίμασε 34 dpi με g3tweaks

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

πάντα ίσχυε αυτό σε όλες τις εκδόσεις Δυστυχώς...νομίζω πως δε μπορεις να κάνεις κάτι...Για να έχεις αυτά τα widgets πρέπει να είσαι με μαμά launcher

Να πριν με την kit kat δεν είχα αυτό το θέμα! Να είναι θέμα της lollipop;

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Να πριν με την kit kat δεν είχα αυτό το θέμα! Να είναι θέμα της lollipop;

 

είσαι σίγουρος γιατί εγώ θυμάμαι πως τα widget του καιρού και της ραμ δε μου τα εμφάνιζε...

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου θα αγοράσω ένα μεταχειρισμένο LG G2 που μου αρέσει πολύ από ένα φίλο σε καλή τιμή, έχει όμως αυτό το κλασσικό θέμα όπως μου γράφει "..Φαίνεται και στις φωτο που έχω βάλει απο ότι είδα, αν τις ξαναδείς θα πρόσεξεις ότι η οθόνη στο κάτω μέρος της όπως την κοιτας σε κάθετη θέση έχει αρχίσει να ανασηκώνεται .Δηλαδή σαν να έχει ξεκολλήσει απο την βάση της, το πάνω μέρος της είναι μια χαρά δεν κουνιεται αλλα απο την μέση και κάτω είναι χαλαρή.Αν την πιέσεις με το δάχτυλο σε σημείο κάτω απο την μέση φαίνεται να έχει δημιουργήθει ένας κενός χώρος ανάμεσα στην οθόνη και το σασί του κινητού. Πότε δεν έχω αλλάξει οθόνη στο λέω ειλικρινά και με μια έρευνα που έκανα στο ιντερνετ είδα ότι απλα η κολλα που υπαρχει ανάμεσα στο σασι και στην οθόνη ,έχει σε μερικά g2, αυτό το πρόβλημα και μάλιστα όλοι το παρατηρούν στο κάτω μερος.."

Πείτε μου αν πρέπει να ανησυχώ και αν μπορώ να κάνω κάτι, λειτουργεί τέλεια είναι σε θήκη και τώρα το πρόσεξε....μπορώ να κάνω κάτι αν το πάω σε ένα φίλο στο Γερμανό;

Link to comment
Share on other sites

ναι μπορείς να τη μικρύνεις οπότε θα φανούν έτσι πιστευω...δοκίμασε 34 dpi με g3tweaks

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

πάντα ίσχυε αυτό σε όλες τις εκδόσεις Δυστυχώς...νομίζω πως δε μπορεις να κάνεις κάτι...Για να έχεις αυτά τα widgets πρέπει να είσαι με μαμά launcher

Μπα που στο καλο το εχει;Δε το βρισκω στο xposed...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

είσαι σίγουρος γιατί εγώ θυμάμαι πως τα widget του καιρού και της ραμ δε μου τα εμφάνιζε...

Είμαι 100% σίγουρος! Τες πα θα ζήσουμε κ χωρίς αυτά

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου θα αγοράσω ένα μεταχειρισμένο LG G2 που μου αρέσει πολύ από ένα φίλο σε καλή τιμή, έχει όμως αυτό το κλασσικό θέμα όπως μου γράφει "..Φαίνεται και στις φωτο που έχω βάλει απο ότι είδα, αν τις ξαναδείς θα πρόσεξεις ότι η οθόνη στο κάτω μέρος της όπως την κοιτας σε κάθετη θέση έχει αρχίσει να ανασηκώνεται .Δηλαδή σαν να έχει ξεκολλήσει απο την βάση της, το πάνω μέρος της είναι μια χαρά δεν κουνιεται αλλα απο την μέση και κάτω είναι χαλαρή.Αν την πιέσεις με το δάχτυλο σε σημείο κάτω απο την μέση φαίνεται να έχει δημιουργήθει ένας κενός χώρος ανάμεσα στην οθόνη και το σασί του κινητού. Πότε δεν έχω αλλάξει οθόνη στο λέω ειλικρινά και με μια έρευνα που έκανα στο ιντερνετ είδα ότι απλα η κολλα που υπαρχει ανάμεσα στο σασι και στην οθόνη ,έχει σε μερικά g2, αυτό το πρόβλημα και μάλιστα όλοι το παρατηρούν στο κάτω μερος.."

Πείτε μου αν πρέπει να ανησυχώ και αν μπορώ να κάνω κάτι, λειτουργεί τέλεια είναι σε θήκη και τώρα το πρόσεξε....μπορώ να κάνω κάτι αν το πάω σε ένα φίλο στο Γερμανό;

Εισαι σε λαθος τοπικ. Εδω ρωτα: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4985599

 

Εγω θα σου ελεγα να μην το παρεις.

"Κλασικο θεμα";;;!!! Πρωτη φορα το ακουω αυτο το θεμα. Επισης πώς εγινε και το προσεξε τωρα, τελευταια στιγμη;

Κι αν σου χειροτερεψει και μετα πας για αλλαγη οθονης και τελικα δοσεις τοσα λεφτα οσα θα εδινες αν το επαιρνες καινουριο;

Δοσε 250€ και παρε ενα ολοκαινουργιο να το χαρεις.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πας themes tweaks->navigation bar και αλλάζεις το υψος

Mπα δεν εγινε τιποτα...οτι τιμη και να εβαλα.

Αυτα τα μπλε εικονιδια πως τα αλλαζω χρωμα;Σε που θα κοιταξω;Δε ξερω αγγλικα....

 

https://lh3.googleusercontent.com/-aJa44t4GHqc/VUyyt-kUxrI/AAAAAAAA9Nw/A7D4c2OVoa8/w448-h797-no/Screenshot_2015-05-08-15-55-51.png

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααα...εχω απο χθες τον kernel του dori....εχω το extreme batery profile και η μπαταρια μου θυμιζει cloudy g3 και dori.....οποιος θελει δοκιμαζει.....
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από χθες με dorimanx kernel>performance profile και η μπαταρία είναι πολύ καλή.

Είχα βέβαια ένα ατύχημα. Ξαφνικά χάνω τις ρυθμίσεις συστήματος. Τίποτα αφαντες, περνάω το στοκ Kernel πάλι τίποτα. Πάω να περάσω ξανά τη ρομ από πάνω και μπαίνοντας σε recovery χάνω όλο τον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο, μαζί και το recovery.

Το τηλέφωνο μένει στο logo της lg και δείχνει να έχει αδειάσει. Ευτυχώς είχα Download mode και έτσι φλασαρα από την αρχή. Έφαγα όλο το απόγευμα να το φέρω όπως το είχα.

Ξαναεβαλα πάλι τον κερνελ του dori και μέχρι τώρα όλα δουλεύουν καλά.

Το θέμα αποτι είδα στο xda το είχε και άλλος. Οπότε όσοι βάζουμε dori Kernel είμαστε λίγο πειραματοζωα καθώς είναι ακόμα σε νηπιακο στάδιο.

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από χθες με dorimanx kernel>performance profile και η μπαταρία είναι πολύ καλή.

Είχα βέβαια ένα ατύχημα. Ξαφνικά χάνω τις ρυθμίσεις συστήματος. Τίποτα αφαντες, περνάω το στοκ Kernel πάλι τίποτα. Πάω να περάσω ξανά τη ρομ από πάνω και μπαίνοντας σε recovery χάνω όλο τον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο, μαζί και το recovery.

Το τηλέφωνο μένει στο logo της lg και δείχνει να έχει αδειάσει. Ευτυχώς είχα Download mode και έτσι φλασαρα από την αρχή. Έφαγα όλο το απόγευμα να το φέρω όπως το είχα.

Ξαναεβαλα πάλι τον κερνελ του dori και μέχρι τώρα όλα δουλεύουν καλά.

Το θέμα αποτι είδα στο xda το είχε και άλλος. Οπότε όσοι βάζουμε dori Kernel είμαστε λίγο πειραματοζωα καθώς είναι ακόμα σε νηπιακο στάδιο.

Και εγω το ιδιο αλλα βαζοντας στοκ κερνελ και αλλαζο τας τις ρυθμισεις σε προβολη λιστας αν το λεω καλα και ξανα φλασαροντας ντορι ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το ιδιο αλλα βαζοντας στοκ κερνελ και αλλαζο τας τις ρυθμισεις σε προβολη λιστας αν το λεω καλα και ξανα φλασαροντας ντορι ολα καλα

Ήσουν πιο τυχερός :)

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ήσουν πιο τυχερός :)

Παντως για πρωτη beta εκδοση πολυ καλη σε θεμα μπαταριας....μακαρι να συνεχισει γιατι ειπε θα παρει το G4

Link to comment
Share on other sites

Παντως για πρωτη beta εκδοση πολυ καλη σε θεμα μπαταριας....μακαρι να συνεχισει γιατι ειπε θα παρει το G4

 

Θα αργήσει λίγο πιστεύω να το πάρει μιας όπως βλέπω τα "donate" πέφτουν βροχή. Εντάξει όσο παλιωνει η συσκευή λογικό είναι κάποια στιγμή να φρενάρει η υποστήριξη από τους devs

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να του στειλατε του Ντορι το log να το τσεκαρει. Οσο για το G4 τελικα ισως το δωσει στη γυναικα του μια και το G2 τον καλυπτει μεχρι στιγμης

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να του στειλατε του Ντορι το log να το τσεκαρει. Οσο για το G4 τελικα ισως το δωσει στη γυναικα του μια και το G2 τον καλυπτει μεχρι στιγμης

Ναι το ποσταρα. Στον άλλον με το ίδιο θέμα είχε απαντήσει ότι ίσως έπρεπε να είχε τις ρυθμισεις σε μορφη λίστα και ύστερα να βάλει τον κερνελ του αλλά δεν ήταν και σίγουρος

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ποσταρα. Στον άλλον με το ίδιο θέμα είχε απαντήσει ότι ίσως έπρεπε να είχε τις ρυθμισεις σε μορφη λίστα και ύστερα να βάλει τον κερνελ του αλλά δεν ήταν και σίγουρος

Θα το διορθωσει που θα παει....dorimanx ειναι αυτος:p

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα εχτές το βράδυ. Μέχρι στιγμής μια χαρά είναι. Σταθερή και γρήγορη
Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα εχτές το βράδυ. Μέχρι στιγμής μια χαρά είναι. Σταθερή και γρήγορη

 

Απο μπαταρια οπως η απειραχτη lollipop ?

Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρια οπως η απειραχτη lollipop ?

Και εγω απο προχθες που την εβαλα αυτη την rom μια χαρα φαινεται.Η μπαταρια σε νορμαλ κατασταση μπορω να πω.Αλλα λεω να βαλω του kernel τωρα να δω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Bρε παιδια φλασαρω τον kernel Dorimax για lolipop κ μου κολαει στο σημα...Πως θα τον περασω;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Bρε παιδια φλασαρω τον kernel Dorimax για lolipop κ μου κολαει στο σημα...Πως θα τον περασω;

Φλασαρες τον KK bootloader πριν υον κερνελ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...