Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εσεις που εχετε το ελληνικο g2 σας ηρθε η ενημέρωση σε lollipop γτ καποιος ελληνας εγραψε στο google + οτι εκανε την αναβαθμιση με lg pc suite

Φίλε μου καλησπέρα .Μπήκα με το Lg pc Suite, μπήκα με το IMEI, μπήκα στη σελίδα της Lg που γράφει σε ποιές χώρες δίνεται η αναβάθμιση.Τίποτα και πουθενά .To τηλ.δεν είναι ελληνικό κατ'εμέ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδες πως μπαινω σε download mode παταω το πανω βελακι κι συνδεω το καλωδιο αλλα δε γινεται τπτ απλα μου αναβωσβηνει το σημα της lg τι παει λαθος?
Link to comment
Share on other sites

παιδες πως μπαινω σε download mode παταω το πανω βελακι κι συνδεω το καλωδιο αλλα δε γινεται τπτ απλα μου αναβωσβηνει το σημα της lg τι παει λαθος?

καλημέρα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα .Σας μεταφέρω την εμπειρία μου για την V30a open.Δοκίμασα την έκδοση του somboons http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-stock-30d-flashable-zip-t3070383 .Eγώ κατέβασα την v30a που είναι η έκδοση open για τα unbranded G2 ,υπάρχει και η v30d της vodafone .Mην μπερδεύεστε με τα γράμματα είναι ίδιες (πολλοί νομίζουν ότι η έκδοση d είναι νεότερη ,όχι το αντίθετο θάλεγα ). Ο somboons την καθάρισε απο τις εφαρμογές της vodafone ,γι αυτό είναι και πιό ελαφριά ,πιό μικρό αρχείο.Πρώτα απο όλλα να σας πω οτι τα αρχεία όλα και την ρομ τα έχω σε φλασάκι .Εχω πάρει τα backup μου με titanium κ.λ.π.Mπαίνω στη recovery (απαραίτητα η 2.8.6.1 του blastagator http://blastagator.ddns.net/twrp/2-8-6-1.php) και κάνω Wipe > Format data> type yes .ΠΡΟΣΟΧΗ εδώ σβήνουν τα πάντα από το κινητό.Γι αυτό όταν το κάνω το φλασάκι δεν το έχω συνδεδεμένο (δεν ξέρω τι θα γίνει αν το αφήσω πάνω στο G2 την ώρα που κάνω format data)Eίμαστε λοιπόν τώρα μόνο με την recovery (και το φλασάκι στο χέρι),το συνδέουμε πάμε στο install> select storage >usb-otg και φλασάρουμε την ρομ .Αν τυχόν δεν δείτε τα περιεχόμενα του φλας όταν το επιλέξετε μην τρομοκρατηθείτε ,πατήστε internal storage και μετά ξανά usb-otg ή κάντε reboot την recovery.Δεν αργεί πολύ η ρομ να φορτωθεί (εμένα έμεινε κολλημένη στο 10 % για κανα τρίλεπτο και ψιλοφοβήθηκα αλλά μετά σε κλάσματα δευτ. ανεβαίνει στο 100%) .Οταν λοιπόν το ανοίξουμε είμαστε με την Lollipop v30 και το σπουδαιότερο ροοταρισμένοι ,η recovery παραμένει και έχει κατέβει και το SuperSu 2,46.
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανονικά, ποια ρομ φοράς;

 

Την παρακατω:

https://yadi.sk/d/xwP-nkLufMohM

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

 

Κάνω την ίδια διαδικασία με το βίντεο αλλά εμένα αντί να μπει σε Download mode η θα ενεργοποιητε το κινητό η θα φορτίζει. Τι μπορεί να φταίει

Link to comment
Share on other sites

Κάνω την ίδια διαδικασία με το βίντεο αλλά εμένα αντί να μπει σε Download mode η θα ενεργοποιητε το κινητό η θα φορτίζει. Τι μπορεί να φταίει

Δεν μου το έχει κάνει ποτέ .Ειλικρινά δεν ξέρω τι να σου πώ.Ας βοηθήσει κάποιος περισσότερο ψαγμένος βρε παιδιά

Link to comment
Share on other sites

Κάνω την ίδια διαδικασία με το βίντεο αλλά εμένα αντί να μπει σε Download mode η θα ενεργοποιητε το κινητό η θα φορτίζει. Τι μπορεί να φταίει

 

 

Αν εισαι με win x64 δοκιμασε σε μηχανημα με 32αρια

Εφαγα ενα απογευμα προσπαθωντας να το περασω στο Desktop win 8.1x64 και μου εβγαζε οτι και σενα απλα επανεκκινηση του κινητου:mad:

Τελικα το περασα στο Asus T100 WIin8.1 x32 με την πρωτη!!:rolleyes:

Εννοειται περασα τους LG Drivers πρωτα

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι με win x64 δοκιμασε σε μηχανημα με 32αρια

Εφαγα ενα απογευμα προσπαθωντας να το περασω στο Desktop win 8.1x64 και μου εβγαζε οτι και σενα απλα επανεκκινηση του κινητου:mad:

Τελικα το περασα στο Asus T100 WIin8.1 x32 με την πρωτη!!:rolleyes:

Εννοειται περασα τους LG Drivers πρωτα

ναι 64 εχω θα δοκιμασω αλλου ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα να σας oπω μια ευχάριστη είδηση, με την τελευταία έκδοση του spirit fm δουλεύει κανονικά σε LP με blackbird kernel
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Με τη lollipop παρατηρώ καλύτερο σήμα δικτύου. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος ή είναι τυχαίο?
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Με τη lollipop παρατηρώ καλύτερο σήμα δικτύου. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος ή είναι τυχαίο?
α δεν ήταν ιδέα μου;
Link to comment
Share on other sites

α δεν ήταν ιδέα μου;

 

Η ιδέα σου ήταν......! πιάσε το τηλέφωνο απο κάτω (όπως μιλάμε) θα δεις να κατεβαίνουν η παύλες......τώρα πιαστο απο ψηλά (αντίθετα) θα δεις να ανεβαίνουν η παύλες. Οτι έκανε απο την άρχει, και με όλες της Rom.....!!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα .Σας μεταφέρω την εμπειρία μου για την V30a open.Δοκίμασα την έκδοση του somboons http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-stock-30d-flashable-zip-t3070383 .Eγώ κατέβασα την v30a που είναι η έκδοση open για τα unbranded G2 ,υπάρχει και η v30d της vodafone .Mην μπερδεύεστε με τα γράμματα είναι ίδιες (πολλοί νομίζουν ότι η έκδοση d είναι νεότερη ,όχι το αντίθετο θάλεγα ). Ο somboons την καθάρισε απο τις εφαρμογές της vodafone ,γι αυτό είναι και πιό ελαφριά ,πιό μικρό αρχείο.Πρώτα απο όλλα να σας πω οτι τα αρχεία όλα και την ρομ τα έχω σε φλασάκι .Εχω πάρει τα backup μου με titanium κ.λ.π.Mπαίνω στη recovery (απαραίτητα η 2.8.6.1 του blastagator http://blastagator.ddns.net/twrp/2-8-6-1.php) και κάνω Wipe > Format data> type yes .ΠΡΟΣΟΧΗ εδώ σβήνουν τα πάντα από το κινητό.Γι αυτό όταν το κάνω το φλασάκι δεν το έχω συνδεδεμένο (δεν ξέρω τι θα γίνει αν το αφήσω πάνω στο G2 την ώρα που κάνω format data)Eίμαστε λοιπόν τώρα μόνο με την recovery (και το φλασάκι στο χέρι),το συνδέουμε πάμε στο install> select storage >usb-otg και φλασάρουμε την ρομ .Αν τυχόν δεν δείτε τα περιεχόμενα του φλας όταν το επιλέξετε μην τρομοκρατηθείτε ,πατήστε internal storage και μετά ξανά usb-otg ή κάντε reboot την recovery.Δεν αργεί πολύ η ρομ να φορτωθεί (εμένα έμεινε κολλημένη στο 10 % για κανα τρίλεπτο και ψιλοφοβήθηκα αλλά μετά σε κλάσματα δευτ. ανεβαίνει στο 100%) .Οταν λοιπόν το ανοίξουμε είμαστε με την Lollipop v30 και το σπουδαιότερο ροοταρισμένοι ,η recovery παραμένει και έχει κατέβει και το SuperSu 2,46.

Να επιβεβεωσω κιεγω οτι με format data η συγγεκριμενη δουλευει μια χαρα.Πρωτη δοκιμη με τα κλασικα wipes και το κινητο πεφτει σε bootloop,δευτερη δοκιμη με format data (υποψην κιεγω χρησιμοποιω otg οπως ο φιλος) ολα κομπλε ξεκινησε την αναβαθμιση μεσα σε 2 λεπτακια ολα δουλευουν μια χαρα και εχετε recovery και root :)

Link to comment
Share on other sites

Με τη lollipop παρατηρώ καλύτερο σήμα δικτύου. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος ή είναι τυχαίο?

 

και εγω το ιδιο.

 

α δεν ήταν ιδέα μου;

 

Η ιδεα σας ειναι, ρομ αλλαξαμε , οχι δεκτη :p

 

Η ιδέα σου ήταν......! πιάσε το τηλέφωνο απο κάτω (όπως μιλάμε) θα δεις να κατεβαίνουν η παύλες......τώρα πιαστο απο ψηλά (αντίθετα) θα δεις να ανεβαίνουν η παύλες. Οτι έκανε απο την άρχει, και με όλες της Rom.....!!!!

 

στο δικο μου δεν ισχυει αυτο ,απ οπου και να το πιασω δεν αλλαζει κατι

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω το greenify τι g2 tweaksbox, tinted status bar, xprivacy και xstana οταν παω να μπω σε download mode με το πανω βελακι το κινητο ενεργοποιειται λες κι παταω το power off κι αμα απενεργοποιησω ολες τις εφαρμογες που αναφερα προ λιγου κι πατησω να μπω σε download mode το κινητο φορτιζει κι δεν μπαινει τι συμβαινει γιατι δε μπορω να το κανω υπαρχει αλλος τροπος?
Link to comment
Share on other sites

Σε cm12 δεν λειτουργεί το φως γύρω απο το home button όταν κάνουμε μια κλήση. Ξέρει μήπως κανένας πώς διορθώνεται?

Μετα το update παντως σε403 ,η Ρομ έχει φτιάξει απίστευτα .

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ξαναρωτησει για το ποιες εργοστασιακες εφαρμογες που ειναι περιτες,μπορουμε να βγαλουμε ωστε να γινει ελαφρυτερη η lolipop.Kai με ποιο προγραμμα αν ειναι δυνατον.Σας ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ξαναρωτησει για το ποιες εργοστασιακες εφαρμογες που ειναι περιτες,μπορουμε να βγαλουμε ωστε να γινει ελαφρυτερη η lolipop.Kai με ποιο προγραμμα αν ειναι δυνατον.Σας ευχαριστω.

Θα πρότεινα titanium pro 7.0.1 (χθεσινή έκδοση) και αν θές μπορείς να τις παγώσεις για να τσεκάρεις μη τυχόν και εχεις κανένα πρόβλημα ,όσο για ποιές τσέκαρε στούς xda ,είδα χθές κάτι σχετικό

Link to comment
Share on other sites

Σε cm12 δεν λειτουργεί το φως γύρω απο το home button όταν κάνουμε μια κλήση. Ξέρει μήπως κανένας πώς διορθώνεται?

Μετα το update παντως σε403 ,η Ρομ έχει φτιάξει απίστευτα .

 

Όταν παίρνεις τηλέφωνο και τελειώνεις τη κλήση , ακούγεται ακόμα ένας θόρυβος Από το ακουστικό

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Ειχα ξαναρωτησει για το ποιες εργοστασιακες εφαρμογες που ειναι περιτες,μπορουμε να βγαλουμε ωστε να γινει ελαφρυτερη η lolipop.Kai με ποιο προγραμμα αν ειναι δυνατον.Σας ευχαριστω.

Ρίξε μια ματιά εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2697691 .Πάντως είδα κάτι σχετικό για την stock lollipop ,πάνω-κάτω τα ίδια είναι .

Link to comment
Share on other sites

Όταν παίρνεις τηλέφωνο και τελειώνεις τη κλήση , ακούγεται ακόμα ένας θόρυβος Από το ακουστικό

Όχι. Όλα μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...