Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λογικα πρεπει να εχει επιλογη

 

Φιλε βρωμιαρη εχεις δοκιμασει και την saberssunset που στηριζεται στην cm12?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φιλε βρωμιαρη εχεις δοκιμασει και την saberssunset που στηριζεται στην cm12?

Αυτήν έχω εδώ και καιρό

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

@mariodj ΑΝ δεν κανω λαθος στον πολυ καλο οδηγο ρουταρισματος που παραθετεις το autorec D802Τ ειναι για μια εκδοση του 802 που ειχε κυκλοφορησει στην Αυστραλια

@Αnestis1 Ευχαριστουμε για την παντα εγκαιρη πληροφορηση αν και σε προσωπικο επιπεδο θα περιμενω λιγο για να βγει σε Materialised theme που μου αρεσει πολυ περισσοτερο

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

@mariodj ΑΝ δεν κανω λαθος στον πολυ καλο οδηγο ρουταρισματος που παραθετεις το autorec D802Τ ειναι για μια εκδοση του 802 που ειχε κυκλοφορησει στην Αυστραλια

@Αnestis1 Ευχαριστουμε για την παντα εγκαιρη πληροφορηση αν και σε προσωπικο επιπεδο θα περιμενω λιγο για να βγει σε Materialised theme που μου αρεσει πολυ περισσοτερο

 

Φίλε μου καλησπέρα .Δεν κατάλαβα τι εννοείς για το materialised theme.Δεν ξέρω αν λέμε το ίδιο πράγμα, αλλά το theme το κατεβάζεις σε zip (όποιο σου αρέσει) πας στα αρχεία >TWRP(αν δεν υπάρχει φτιάχνεις τον φάκελλο)>βαζεις μέσα το zip αλλάζοντας την ονομασία σε ui.zip> και αυτομάτως η recovery αλλάζει theme .Υπάρχει κάτι άλλο ?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλησπέρα .Δεν κατάλαβα τι εννοείς για το materialised theme.Δεν ξέρω αν λέμε το ίδιο πράγμα, αλλά το theme το κατεβάζεις σε zip (όποιο σου αρέσει) πας στα αρχεία >TWRP(αν δεν υπάρχει φτιάχνεις τον φάκελλο)>βαζεις μέσα το zip αλλάζοντας την ονομασία σε ui.zip> και αυτομάτως η recovery αλλάζει theme .Υπάρχει κάτι άλλο ?

 

Ναι αυτο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2665527

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα να συμπληρωσω σ αυτά που έγραψα πριν ότι μέσα στο φάκελλο TWRP φτιάχνεις έναν να γράφει theme και εκεί μέσα βάζεις το zip.

Mην το δεί κανένας και το κάνει λάθος αν και στο αντίστοιχο site δίνουν σαφείς οδηγίες .Τώρα γι αυτό που έγραψες έχεις δίκιο ,εγώ δεν έχω αλλάξει την κλασσική μπλέ κουρτίνα της TWRP ,νόμιζα ότι εννοείς μόνο το περιεχόμενο.Θα μου άρεσε και μένα να την αλλάξω όλη αλλά δεν το έψαξα

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα να συμπληρωσω σ αυτά που έγραψα πριν ότι μέσα στο φάκελλο TWRP φτιάχνεις έναν να γράφει theme και εκεί μέσα βάζεις το zip.

Mην το δεί κανένας και το κάνει λάθος αν και στο αντίστοιχο site δίνουν σαφείς οδηγίες .Τώρα γι αυτό που έγραψες έχεις δίκιο ,εγώ δεν έχω αλλάξει την κλασσική μπλέ κουρτίνα της TWRP ,νόμιζα ότι εννοείς μόνο το περιεχόμενο.Θα μου άρεσε και μένα να την αλλάξω όλη αλλά δεν το έψαξα

 

ΟΚ. Ετσι την ειχα και εγω παλια αλλα αυτη μου αρεσει κατα πολυ, για αυτο αλλωστε τη βαζω και στην υπογραφη μου!

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ. Ετσι την ειχα και εγω παλια αλλα αυτη μου αρεσει κατα πολυ, για αυτο αλλωστε τη βαζω και στην υπογραφη μου!

Σωστός .Μ΄έβαλες στο τριπάκι τώρα :)

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα να συμπληρωσω σ αυτά που έγραψα πριν ότι μέσα στο φάκελλο TWRP φτιάχνεις έναν να γράφει theme και εκεί μέσα βάζεις το zip.

Mην το δεί κανένας και το κάνει λάθος αν και στο αντίστοιχο site δίνουν σαφείς οδηγίες .Τώρα γι αυτό που έγραψες έχεις δίκιο ,εγώ δεν έχω αλλάξει την κλασσική μπλέ κουρτίνα της TWRP ,νόμιζα ότι εννοείς μόνο το περιεχόμενο.Θα μου άρεσε και μένα να την αλλάξω όλη αλλά δεν το έψαξα

Ολα αυτά σε ποια μνήμη πρέπει να είναι? Γιατι τα έχω κανει αλλά δεν αλλάζει κάτι

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτά σε ποια μνήμη πρέπει να είναι? Γιατι τα έχω κανει αλλά δεν αλλάζει κάτι

Διαχείριση αρχείων >όλα τα αρχεία>εσωτερικός αποθηκευτικός χώρος>TWRP>theme (προσοχή με μικρά γράμματα ο φακκελος)>ui.zip

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν έχω εδώ και καιρό

 

ειχα την ιδεα πως ειχες την SlimLP builds. Την κατεβαζω και γω να την δοκιμασω γιατι η liquid εχει μεινει στασιμη.

Edited by PAN_10
Link to comment
Share on other sites

@mariodj ΑΝ δεν κανω λαθος στον πολυ καλο οδηγο ρουταρισματος που παραθετεις το autorec D802Τ ειναι για μια εκδοση του 802 που ειχε κυκλοφορησει στην Αυστραλια

 

Με αυτό το autorec κάναμε όλοι Root...!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

ειχα την ιδεα πως ειχες την SlimLP builds. Την κατεβαζω και γω να την δοκιμασω γιατι η liquid εχει μεινει στασιμη.

Η τελευταία 5.0.2 είναι PA based, και πλέον θέλει να βασίζεται σε cm από την 5.1.0 αλλά έφαγε κράξιμο και μπορεί να την γλυτώσουμε και να συνεχίσει σε aosp.βασικά περιμένω την desolation του Reventech .στην slim δεν δούλευαν όλα τα layers και δεν την είχα περάσει

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Τι ρυθμισεις χρειάζονται να κανω στον dorinmax weaks ωστε να εξαλειψω τα παρασιτα στην ηχογραφηση φωνης σε φασαριοζικο περιβάλλον?
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, ετοιμάζομαι να βάλω cloudy g3 2.2 και να περάσω και dorimanx, αλλά βλέπω ότι ο dorimanx λέει ότι είναι μόνο για stock based roms. θα παίζει καλά ή θα με γεμίσει bugs; επίσης αυτό που με νοιάζει πιο πολύ είναι η ένταση της μουσική ςαπό ακουστικά να είναι όπως στην stock, γιατί μια δυο φορές που είχα βάλει cloudy g3 (με τον kernel που έχει από μόνη της) ο ήχος ήταν πολύ πιο χαμηλός από την stock και το είχα στο τέρμα.
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία 5.0.2 είναι PA based, και πλέον θέλει να βασίζεται σε cm από την 5.1.0 αλλά έφαγε κράξιμο και μπορεί να την γλυτώσουμε και να συνεχίσει σε aosp.βασικά περιμένω την desolation του Reventech .στην slim δεν δούλευαν όλα τα layers και δεν την είχα περάσει

 

Αυτος δεν ειναι που εκανε την liquiq 3.2? Mακάρι να κανει lollipop τοσο καλη οσο την 3.2.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις πρόβλημα αφού είναι βασισμενη στη στοκ

 

τέλεια! οπότε προχωράω. επίσης, να εμπιστευτώ αυτήν την εφαρμογή για να βάλω dorimanx στην cloudy g3;

 

 

edit: όλα μια χαρά τελικά. έβαλα και dorimanx με την παραπάνω εφαρμογή και ο ήχος ήρθε πάλι στα ίσια του!

Edited by JamesMoore
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα!Επειδη η ηχογράφηση φωνής ειναι επισης χαλια σε θορυβωδες περιβαλλον,τιγκα στα παράσιτα,βρηκα μια εφαρμογη απο playstore Που ηχογραφει σε hd και οντως η διαφορα τεράστια απο την στοκ εφαρμογη.Αλλα εχω ερώτηση κρίσεως,υπάρχει τρόπος το viber να χρησιμοποιει αυτην την εφαρμογη για οταν στελνω ενα φωνητικο μηνυμα?
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα!Επειδη η ηχογράφηση φωνής ειναι επισης χαλια σε θορυβωδες περιβαλλον,τιγκα στα παράσιτα,βρηκα μια εφαρμογη απο playstore Που ηχογραφει σε hd και οντως η διαφορα τεράστια απο την στοκ εφαρμογη.Αλλα εχω ερώτηση κρίσεως,υπάρχει τρόπος το viber να χρησιμοποιει αυτην την εφαρμογη για οταν στελνω ενα φωνητικο μηνυμα?

Φιλε ποια εφαρμογη ειναι αυτη που βρηκες;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι στοκ 4.4.2 και πηγα να κανω ροοτ με τον οδηγο απο εδω που εχει το φορυμ και εχει κολλησει το κινητο στη τελευταια εντολη και δε κανει τιποτα.

[ATTACH]58805[/ATTACH]

Δεν δεχετε την εντολη adb sideload kk_root.zip.τι πρεπει να κανω.

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]58806[/ATTACH]

Στο command αυτο βγαζει

 

Το pc το έχει δει το τηλ? Πέρασες σωστά τους drivers? Για κοίτα το μέγεθος του αρχείου μήπως δεν έχει κατέβει σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...