Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, όσοι έχετε φλασάρει lolipop cm12 και aosp πείτε μου παρακαλώ αν δουλεύει ο proximity sensor κατά τη διάρκεια της κλήσης. Ήταν το μεγαλύτερο πρόβλημα που αντιμετώπιζα με τις kitkat cm11, aosp, όταν ήθελα να τερματίσω την κλήση, τις περισσότερες φορές δεν άναβε η οθόνη όταν απομάκρυνα το κινητό από το αυτί μου. Αναφέρετε και σε ποια rom το έχετε δοκιμάσει.

 

Αυτό που λες γίνεται μετά από μεγάλης διάρκειας κλήσεις και νομίζω είναι γνωστό. Μπορείς να πατήσεις το Power button όταν συμβαίνει αυτό για να ανοίξει η οθόνη. Επίσης γίνεται και στην cm 12 τουλάχιστον στα nightlies μέχρι πριν καμιά βδομάδα που είχα δοκιμάσει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό που λες γίνεται μετά από μεγάλης διάρκειας κλήσεις και νομίζω είναι γνωστό. Μπορείς να πατήσεις το Power button όταν συμβαίνει αυτό για να ανοίξει η οθόνη. Επίσης γίνεται και στην cm 12 τουλάχιστον στα nightlies μέχρι πριν καμιά βδομάδα που είχα δοκιμάσει

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Το ξέρω αυτό με το power button αλλά δεν είναι λύση για εμένα. Μετά από μερικές φορές καταντά εκνευριστικό.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι:Το ράδιο,το διπλό παράθυρο και το memo στην navbar(ενώ υπάρχει το memo και memo plus apk) λείπει από όλους από την stock lollipop την καινούργια από όσους την βάλατε;Ειδικά τα δύο τελευταία είναι πολύ χρήσιμα και χρειάζονται(προσωπικά πάντα)..αλλά και η άτιμη η lollipop είναι φοβερή για να την αφήσεις.Όχι τίποτα άλλο αν δεν λείπουν να την ξαναφλασαρω.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες γίνεται μετά από μεγάλης διάρκειας κλήσεις και νομίζω είναι γνωστό. Μπορείς να πατήσεις το Power button όταν συμβαίνει αυτό για να ανοίξει η οθόνη. Επίσης γίνεται και στην cm 12 τουλάχιστον στα nightlies μέχρι πριν καμιά βδομάδα που είχα δοκιμάσει

Αυτος ηταν ο μονος λογος που εφυγα απο την liquid.Πολυ εκνευριστικο...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε cloudyg2 2.2 με dorimax 9.9 στη παρακατω διαδρομη σας εμφανιζει bug?

 

Settings --> Display --> Home touch Button --> Button Combination

 

Επισης στο Antutu (δεν ξερω αν ειναι αξιοκρατικο πλεον υστερα απο wipe cache and dalvik) μου δειχνει παραπανω απο το LG G3 με 35800

Edited by airmiller72000
προσθεση
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε cloudyg2 2.2 με dorimax 9.9 στη παρακατω διαδρομη σας εμφανιζει bug?

 

Settings --> Display --> Home touch Button --> Button Combination

 

Επισης στο Antutu (δεν ξερω αν ειναι αξιοκρατικο πλεον υστερα απο wipe cache and dalvik) μου δειχνει παραπανω απο το LG G3 με 35800

 

Δεν ειναι θεμα αξιοκρατιας ετσι ειναι ο τροπος που κανεις dirty flash μπαινεις recovery κανεις πρωτα nandroid backup για καλο ή για κακό αν παει κατι στραβα .μετα wipe cache and dalvik ετσι ωστε να ερθουν οι εφαρμογες και να <<κατσουν>> σε καθαρο περιβαλλον και τελος φλασαρεις τη νεα ρομ. Οσο πιο κοντα ειναι η εκδοση τοσο πιο μεγαλη η πιθανοτητα επιτυχιας πχ 2.2 σε 2.1. Εαν υπαρξει δυσλειτουργια ή ακομα χειροτερα αποτυχια τοτε παμε για full wipe και clean installation συμφωνα με τις οδηγιες του εκαστοτε dev

 

Kαι να τα ωραια

[unofficial] List of working Modules for Xposed on Lollipop

http://forum.xda-developers.com/xposed/unofficial-list-modules-xposed-lollipop-t3030515

Edited by pdimi70

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω την CloudyG3 και μόλις πέρασα το Xposed, άλλαξαν τα πλήκτρα αφής και μου βγάζει Force close στον συνδυασμό πλήκτρων. Κάποιος που να αντιμετώπισε κάτι παρόμοιο;
Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω μια απορια...εχω εδω και 2 μερες blitz 3.3 και το κινητο 2 μερες στην κυριολεξια ψήνεται.την ξαναφλασαρα αλλα τα ιδια.τωρα λεω να αλλξω kernel dori μπας και ηρεμησει..μπαταρια δεν το συζηταω...ουτε 8ωρο..τι μπορει να φταιει...ουτε lag το κινητο ουτε τιποτα αλλο.απλα φουλ θερμοκρασια που δεν ειχα με καμμια αλλη ρομ.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω μια απορια...εχω εδω και 2 μερες blitz 3.3 και το κινητο 2 μερες στην κυριολεξια ψήνεται.την ξαναφλασαρα αλλα τα ιδια.τωρα λεω να αλλξω kernel dori μπας και ηρεμησει..μπαταρια δεν το συζηταω...ουτε 8ωρο..τι μπορει να φταιει...ουτε lag το κινητο ουτε τιποτα αλλο.απλα φουλ θερμοκρασια που δεν ειχα με καμμια αλλη ρομ.

Κάτι τρέχει συνέχεια στο παρασκήνιο... Κάποια εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω μια απορια...εχω εδω και 2 μερες blitz 3.3 και το κινητο 2 μερες στην κυριολεξια ψήνεται.την ξαναφλασαρα αλλα τα ιδια.τωρα λεω να αλλξω kernel dori μπας και ηρεμησει..μπαταρια δεν το συζηταω...ουτε 8ωρο..τι μπορει να φταιει...ουτε lag το κινητο ουτε τιποτα αλλο.απλα φουλ θερμοκρασια που δεν ειχα με καμμια αλλη ρομ.

Το μόνο που μπορώ να φανταστώ και 'γω είναι ότι ενδεχομένως φταίει κάποια εφαρμογή!!

Έχω την blitz 3.3 εδώ και 4 μέρες, με τον stock kernel (optimus) και δουλεύει άψογα!

Αρκετά γρήγορη και πολυ καλές θερμοκρασίες. Και από μπαταρία, ειμαι 17 ώρες εκτος φορτιστή, εχω 60% μπαταρία και 4 ώρες οθονη!!

Μετά από 4 φορτίσεις έχει βελτιωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορώ να φανταστώ και 'γω είναι ότι ενδεχομένως φταίει κάποια εφαρμογή!!

Έχω την blitz 3.3 εδώ και 4 μέρες, με τον stock kernel (optimus) και δουλεύει άψογα!

Αρκετά γρήγορη και πολυ καλές θερμοκρασίες. Και από μπαταρία, ειμαι 17 ώρες εκτος φορτιστή, εχω 60% μπαταρία και 4 ώρες οθονη!!

Μετά από 4 φορτίσεις έχει βελτιωθεί.

Το ιδιο κι εγω. Τελικα μας εκατσε ωραια η blitz.

Θα την βγαλω μονο οταν βγει επισημη D802 lollipop που να ρουταρεται και να λειτουργει το xposed.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .Για όσους χρησιμοποιούν τη TWRP ο blastagator έβγαλε καινούργια την 2.8.5.1 και την προ 2 ημερων 2.8.5.0 την διέγραψε .Φαίνεται οτι υπήρχε πρόβλημα .Εμένα μου είχε κολήσει και είχα επανέλθει με hard reset .Γι αυτό όσοι την είχατε βάλει αλλάξτε την.http://blastagator.ddns.net/twrp.html
Link to comment
Share on other sites

Όλοι όσοι χρησιμοποιείτε τη blitz, τι διαφορετικό έχει από την cloudy g2? Επίσης η περιστροφή οθόνης μέσα σε εφαρμογές σας δουλεύει?
Link to comment
Share on other sites

Όλοι όσοι χρησιμοποιείτε τη blitz, τι διαφορετικό έχει από την cloudy g2? Επίσης η περιστροφή οθόνης μέσα σε εφαρμογές σας δουλεύει?

 

Εγώ δεν έχω βάλει την cloudyG2, πριν την blitz ειχα την cloudyG3 2.0! Δεν έχω δει σημαντικές διαφορές (ετσι κι αλλιώς σε κάθε rom κατεβάζω τα animation's και έχω nova prime). Σε γενικές γραμμές μου φαίνεται λιγο πιο "ανάλαφρη" και λίγο πιο "φτιαγμένη" στα μέτρα μου, κάποια πράγματα που τα πειράζω σε καθε rom, εδω ήταν ήδη πειραγμένα.

Εννοειται ότι δουλεύει η περιστροφή της οθόνης κανονικα!

Link to comment
Share on other sites

Όλοι όσοι χρησιμοποιείτε τη blitz, τι διαφορετικό έχει από την cloudy g2? Επίσης η περιστροφή οθόνης μέσα σε εφαρμογές σας δουλεύει?

 

Την έβαλα για πολύ λίγο γιατί στο ράδιο είχε bug με τούς σταθμούς παρόλο που έκανα clean install δηλ. όλα τα wipe .To μόνο που θυμάμαι είναι το χρωματιστό not. panel αλλά αυτό το βάζεις αν θες και με το xposed .Πάντως την προηγούμενη έκδοση πού είχα και δοκίμασα είχε κάκιστη μπαταρία .Τώρα που έχω 5 μέρες την cloudy ,με Κέρνελ τον τελευταίο Dori (παρόλο που δεν είμαι fun του) έτσι τον έβαλα για δοκιμή ,χωρίς ρυθμίσεις όλα default ,έχω πολύ καλή μπαταρία και εξαιρετικό ήχο που δεν τα είχα με τον Κέρνελ του cloudy. Πραγματικά δεν ξερω τι γίνεται.Πάντως του cloudy η ρομ μου φαίνεται πιο σταθερή ,χωρίς bug και έχει πολλές εφαρμογές στούς xda για αλλαγές π.χ.http://forum.xda-developers.com/lg-g3/themes-apps/mod-gwbt-theme-g3-tweaksbox-themes-t2852754.Αυτό είναι απο το G3 αλλα δουλεύει τέλεια και στο G2 με το G3 TweaksBox .Πιό πολλά θα βρείς εδώ http://forum.xda-developers.com/lg-g2/themes-apps

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν έβαλα blitz δε δούλευε η περιστροφή οθόνης. Επίσης είχα θέμα με το flash tool 2014 και δε μπορούσα να γυρίσω σε stock. Η τελευταία cloudy μου φαίνεται πολύ ελαφριά και με πολύ καλή μπαταρία. Kernel δεν άλλαξα.
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως μπορω να δυναμωσω τον ηχο απο το ακουστικο οταν μιλαω σε μια κληση;
Link to comment
Share on other sites

Με τα πλήκτρα που έχει από πίσω... :D:cool:

Πω πω εξυπναδες :p

Εννοω αν μπορω να το δυναμωσω κι αλλο με καποιο τροπο

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως μπορω να δυναμωσω τον ηχο απο το ακουστικο οταν μιλαω σε μια κληση;

Απ ότι θυμάμαι με kernel dori

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Πω πω εξυπναδες :p

Εννοω αν μπορω να το δυναμωσω κι αλλο με καποιο τροπο

 

Καταρχας πρεπει να εισαι root για να μπορεις να κανεις κατι τετοιο.

Ειτε απο recovery φλασαρεις ενα απο αυτα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2769799

Θεωρω το 65 μια χαρα χωρις να παραμορφωνει αλλα θελει οπωσδηποτε TWRP recovery

ή το κανεις με dorimanx kernel και το ρυθμιζεις μεσα απο το stweaks

ειτε αν ξερεις αλλαζεις τις τιμες μονος σου απο το mixer path με εναν root explorer

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Πάνο έχεις πειράξει εσυ το mixer_paths για να κάνεις κάτι ανάλογο;

 

Μπα οχι.Εχω φλασαρει το ζιπακι που παει τις τιμες στο 65.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Μπα οχι.Εχω φλασαρει το ζιπακι που παει τις τιμες στο 65.

Εγώ βασικά ειναι το πρώτο πράγμα που πειράζω μολις βαλω μια νέα rom!!

Αλλαζω χειροκίνητα το "speakers" που ειναι το ηχείο και το βαζω γυρω στο 70, και επίσης αλλάζω και το "headphones" που ειναι τα ακουστικά και αλλάζω τις (2) τιμές σε 66.

Η απορία μου απλά ειναι, αν αλλάζοντας το "headphones" αλλάζει και η ένταση του ακουστικού του τηλεφώνου ή μόνο των ενσύρματων ακουστικών;

Αν δεν αλλάζει, ξέρει κανείς ποιά ειναι η ονομασία του ακουστικού του τηλεφώνου μεσα στο mixer_paths, για να το αλλάζω κι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...