Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια οι πρωτες εντυπωσεις απο την Lolipop καλες.Γρηγορη με καμερα πολυ καλη και τρεχει χωρις κοληματα, γενικα η rom.

 

Είναι πάρα πολύ καλή χωρίς λαγκ Και κολλήματα.Αν είχε ράδιο,διπλό παράθυρο και το memo στην navbar θα ήταν απλά τέλεια.Σφαίρα πάντως σαν aosp

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

βασικα εγω θα ελεγα οτι ειναι φανταστικη.Ολα πανε τοσο σφαιρα που αν γινοταν να παρει την xcam δεν θα ξαναγυρναγα σε stock based rom.

 

Συμφωνώ, το μόνο που μου λειπει και ισως γυρισω πισω σε kitkat είναι

1)Xposed

2)Multiwindow

 

Μου αρεσε αφάνταστα το RAM management.

 

Ποστάρω και μερικά screens για όσους ενδιαφέρονται.

Edited by Ultron
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να βάλουμε bumped recovery για να περάσουμε τη lolipop?

Πρέπει να διαγράφει και η internal περνώντας τη?

Κάτι τέτοια διάβασα. Ισχύει?

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να βάλουμε bumped recovery για να περάσουμε τη lolipop?

Πρέπει να διαγράφει και η internal περνώντας τη?

Κάτι τέτοια διάβασα. Ισχύει?

 

bumped 2.8.4 TWRP και

KK-20H-D802-BOOT-LOADER

1)φλασαρεις TWRP

2)baseband

3)wipe

4)rom

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με liquid. Στο greenify πηγαινε στο experimental features , σε ολες τις rom μεχρι τωρα το ειχα στο boost mode, τι κανει;Κανε scroll προς τα κατω και δες ποια features απαιτουν xposed.

 

 

 

H καμερα ειναι εντελως χαλια, αλλα θα βαλω μια Lenovo Super Camera και θα ενημερωσω αν ειναι καλη.

Αυτά εδώ έχει , και τα περισσότερα θέλουν xposed , οσο αφορα την καμερα κατεβασα και την stock g2 , δε ξερω μεσα εδω σπιτι με χαμηλο φωτισμο μια χαρα μου φαινετε, τεσπα γουστα ειναι αυτα

[ATTACH]56778[/ATTACH][ATTACH]56779[/ATTACH][ATTACH]56780[/ATTACH]

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

bumped 2.8.4 TWRP και

KK-20H-D802-BOOT-LOADER

1)φλασαρεις TWRP

2)baseband

3)wipe

4)rom

 

στο 2 φλασαρω baseband ή boot-loader

δηλαδη KK-20H-D802-BASEBAND ή

KK-20H-D802-BOOT-LOADER ;;;;

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγινε χοντρη πατατα...περασα την liquid και δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν περασαν τα gapps και τωρα δεν εχω play store δεν μπορω να κατεβασω κανενα apk και δεν μπορω να μπω recovery να τα φλασαρω...και με τα πληκτρα δεν μπανει...καμμια ιδεα κανεις?πολυ μπλεξιμο ****το..απελπιστηκα

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

στο 2 φλασαρω baseband ή boot-loader

δηλαδη KK-20H-D802-BASEBAND ή

KK-20H-D802-BOOT-LOADER ;;;;

To KK-20H-D802-BOOT-LOADER και μετα με αυτη την σειρα:

 

4. Flash Bootloader -> Reboot Recovery

5. Wipe Data/Factory Reset + Wipe Cache/Dalvik/Data

6. Install ROM and choose D802 and wait for it to finish

7. Reboot System

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Xοντρό brickarisma παίδες.

 

Περασα bumped TWRP

bootloader

Wipe cache

Rom

 

Ειχε κολλησει η εγκατασταση στο 10% κανα 5λεπτο και το εκλεισα με το Power button.

τωρα βγαζει το logo της lg με security boot error και δεν μπαινει ουτε σε download Ουτε σε revovery.

 

Να δω πως θα τα βγαλω περα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγινε χοντρη πατατα...περασα την liquid και δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν περασαν τα gapps και τωρα δεν εχω play store δεν μπορω να κατεβασω κανενα apk και δεν μπορω να μπω recovery να τα φλασαρω...και με τα πληκτρα δεν μπανει...καμμια ιδεα κανεις?πολυ μπλεξιμο ****το..απελπιστηκα

 

Ελα ρε συ μην πνιγεσαι σε μια κουταλια νερο.Googleαρε quick reboot .apk π.χ. και βαλε μια εφαρμογη να την εγκαταστησεις για να κανεις reboot to recovery.Και μετα φλασαρε τα gapps.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Xοντρό brickarisma παίδες.

 

Περασα bumped TWRP

bootloader

Wipe cache

Rom

 

Ειχε κολλησει η εγκατασταση στο 10% κανα 5λεπτο και το εκλεισα με το Power button.

τωρα βγαζει το logo της lg με security boot error και δεν μπαινει ουτε σε download Ουτε σε revovery.

 

Να δω πως θα τα βγαλω περα...

Φιλε κακως πατησες το power button.Ετσι γινεται η εγκατασταση.Για λιγα λεπτα μενει στο 10% και μετα παει 50% κ τελος 100%,κανεις reboot και ολα οκ.

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Xοντρό brickarisma παίδες.

 

Περασα bumped TWRP

bootloader

Wipe cache

Rom

 

Ειχε κολλησει η εγκατασταση στο 10% κανα 5λεπτο και το εκλεισα με το Power button.

τωρα βγαζει το logo της lg με security boot error και δεν μπαινει ουτε σε download Ουτε σε revovery.

 

Να δω πως θα τα βγαλω περα...

 

Όντως είναι το χειρότερο τουβλιασμα. Εγώ ως σχετικά έμπειρος φλασερ δεν ειχα ξαναζήσει κάτι τόσο βαρύ. Είχα φτάσει στο σημείο να σκέφτομαι για σερβις. Τεσπα υπάρχει λύση αλλά είναι ιστορία. Μέσω ubuntu παίζεις τουλ αυτο ξέρω κι έτσι τα κατάφερα. Εδω είσαι http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2582142

 

[FIX] NO Recovery mode, No download mode, after OTA on rooted LG G2 Καλή δύναμη!

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε συ μην πνιγεσαι σε μια κουταλια νερο.Googleαρε quick reboot .apk π.χ. και βαλε μια εφαρμογη να την εγκαταστησεις για να κανεις reboot to recovery.Και μετα φλασαρε τα gapps.

 

Πανο και εγω αυτο σκεφτηκα αλλα κατεβαζω το αρχεθο και μετα πως θα το ανοιξω?αφου μου βγαζει οτι δεμ το υποστηριζει??

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Πανο και εγω αυτο σκεφτηκα αλλα κατεβαζω το αρχεθο και μετα πως θα το ανοιξω?αφου μου βγαζει οτι δεμ το υποστηριζει??

 

Εχεις τικαρει στις ρυθμίσεις τις 'Αγνωστες Πηγες'? Νομιζω ειναι στο Ασφάλεια.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να προσεχετε οσοι πηγαινετε απο kitkat σε lollipop και το αντιστροφο, θελει καποια διαδικασια.

 

Brickara τοσο ασχημα το LG που χρειαστηκε να κανω την διαδικασια που ανοιγουμε το εσωτερικο του και του βραχυκυκλωνουμε την πλακετα για να ανοιξει...

 

Οποτε προσεχτε...Πριν κανετε flash κλπ να διπλοτσεκαρετε.

 

 

Edit: If everything else fails : http://forum.xda-developers.com/lg-g2/general/lg-g2-unbrickable-fix-real-hard-brick-t2904404

Link to comment
Share on other sites

Εχεις τικαρει στις ρυθμίσεις τις 'Αγνωστες Πηγες'? Νομιζω ειναι στο Ασφάλεια.

 

Ναι απλα μου κατεβαζω το αρχειο και μολις παω να το ανοιξω μου βγαζει οτι δεν ειναι δυνατο το ανοιγμα του αρχειου αυτου..

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγινε χοντρη πατατα...περασα την liquid και δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν περασαν τα gapps και τωρα δεν εχω play store δεν μπορω να κατεβασω κανενα apk και δεν μπορω να μπω recovery να τα φλασαρω...και με τα πληκτρα δεν μπανει...καμμια ιδεα κανεις?πολυ μπλεξιμο ****το..απελπιστηκα

 

Καλημερα φιλε, γιατι να το εκανε αυτο? τεσπα ,δε μπαινει με αυτον τον τροπο ? κλειστό το κινητό κρατάμε Vol Down + Power ,μόλις εμφανιστεί το LG Logo τα ξαναπατάμε ταυτόχρονα. Μετά πατάμε 2 φορές το Power στην άσπρη οθόνη που θα βγει , με flash tool μπορεις να το γυρισεις πισω? αλλαξε και θυρα usb αν χρειαστει

edit κατεβασε απο εδω http://market.1mobile.com/ και κανε εγκατασταση οποια εφαρμογη θελεις για να μπεις recovery, πιστευω να δουλεψει

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε, γιατι να το εκανε αυτο? τεσπα ,δε μπαινει με αυτον τον τροπο ? κλειστό το κινητό κρατάμε Vol Down + Power ,μόλις εμφανιστεί το LG Logo τα ξαναπατάμε ταυτόχρονα. Μετά πατάμε 2 φορές το Power στην άσπρη οθόνη που θα βγει , με flash tool μπορεις να το γυρισεις πισω? αλλαξε και θυρα usb αν χρειαστει

edit κατεβασε απο εδω http://market.1mobile.com/ και κανε εγκατασταση οποια εφαρμογη θελεις για να μπεις recovery, πιστευω να δουλεψει

 

Τελος καλο ολα καλα..μετα απο πολλες πρροσπαθειες μπηκε σε recovery με τα κουμπια(μαλλον δεν τα πατουσα σωστα).εχεις δικιο συνονοματε εγω φταιω γιατι πολυ απλα εγκατεστησα πρωτα τα gapps και μετα την ρομ.τραγικος.ευχαριστω ολους οσοι ασχοληθηκαν.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Τελος καλο ολα καλα..μετα απο πολλες πρροσπαθειες μπηκε σε recovery με τα κουμπια(μαλλον δεν τα πατουσα σωστα).εχεις δικιο συνονοματε εγω φταιω γιατι πολυ απλα εγκατεστησα πρωτα τα gapps και μετα την ρομ.τραγικος.ευχαριστω ολους οσοι ασχοληθηκαν.

 

αντε ωραια ,ολα καλα λοιπον :)

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ολα καλα λοιπον..!! Θελει προσοχη οταν φλασαρεις κατι να γινει με την σωστη σειρα..!! Εγω εχω βαρεθει τοσο καιρο που εχω cloudy... Εχω τοσο καιρο το ui του g3 και δεν εχω με τιι αλλο να ασχοληθω..!! Αντε να βγει το 5.0 να κανουμε κατι.... :happy::p:happy:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Xοντρό brickarisma παίδες.

 

Περασα bumped TWRP

bootloader

Wipe cache

Rom

 

Ειχε κολλησει η εγκατασταση στο 10% κανα 5λεπτο και το εκλεισα με το Power button.

τωρα βγαζει το logo της lg με security boot error και δεν μπαινει ουτε σε download Ουτε σε revovery.

 

Να δω πως θα τα βγαλω περα...

 

Βρεθηκα σε αυτην την κατασταση τις προαλλες.Με τα ubuntu δεν εκανα δουλεια γιατι δεν μου τα διαβαζε οπως επρεπε και εκανα τη μεθοδο αυτη

. Για να γινει ομως αυτη η μεθοδος πρεπει ο υπολογιστης να στο διαβαζει το κινητο.Δηλαδη οταν μπεις στο device manager των windows να στο εμφανιζει εστω και με ερωτηματικο.Εαν δεν το εμφανιζει τοτε πρεπει να βραχυκυκλωσεις κατι πανω στην πλακετα κατι που δεν ξερω πως γινεται.

Εαν μπορεις να ακολουθησεις τη μεθοδο των windows τοτε πες μου με pm το email σου να σου στειλω τα αρχεια που χρειαζεται γιατι μου πηραν αρκετη ωρα να τα βρω και θα σου σπασει τα νευρα,οπως εμενα!Μετα απο αυτο θα σου μπαινει σε download mode και με lg flash tool θα περασεις την αρχικη ρομ και θα εισαι οπως πριν.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη σε καθε περιπτωση βαζουμε την τελευταια TWRP recovery bumped

reboot σε recovery παλι !

 

μετα εχουμε 2 επιλογες

αν θελουμε να κανουμε εγκατασταση καποια απο τις νεες bumped roms , φλασαρουμε

D802-KK-BOOT0LOADER και μετα reboot se receovery και συνεχιζουμε με φλασαρισμα ρομ

αν θελουμε να κανουμε εγκατασταση καποια απο τις παλιες ρομς (cloudy g2 2.2) , φλασαρουμε

D802-JB-BOOTLOADES και μετα reboot se receovery και συνεχιζουμε με φλασαρισμα ρομ

 

τι γινεται αν θελουμε να επιστρεψουμε σε παλια ρομ που εχουμε κρατησει backup ??

κανουμε το 2ο παλι και μετα restore λογικα , εεε ;;;

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Εγω οταν φλασαρα τη lollipop (για αρχη ειχα twrp recovery οποτε δε πειραξα το recovery μου) απλα εκανα wipe τα γνωστα μετα install τη ρομ οπου προσοχη! μενει κάμποση ωρα στο 5% όταν γίνεται η εγκατάσταση (νομιζα και γω πως κατι δε παει καλα ) και μετα φλασαρα το αρχειο για τον bootloader και ετρεξε μια χαρα...Εκανα και restore τα data και δουλευαν μια χαρα οι εφαρμογες που ειχα απο cloudy g2 2.2(πιστευα πως ετσι θα έμπαινε το ραδιοφωνο αλλα τζιφος)...Μετα επειδη δε μου αρεσαν καποια πραγματα στη lollipop απλα εκανα restore το back up της cloudyg2 και ολα ηταν οπως πριν...κανενα προβλημα κατα την εκκινηση...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, εχω ενα θεματάκι.

 

Προσπάθησα να περάσω ξανα την στοκ ρομ, μέσω του flash tool 2014, και πέρασα την D80220D που ειχε το κινητό οταν το πήρα.

Πρίν λοιπόν φλασάρω την μαμα, όταν το έβαζα σε Download Mode, εγραφε rooted.

Φλάσάρω λοιπόν την στοκ, βαζω να κάνει φορμάτ, και λέω κατσε να το ξαναβάλω στο Download Mode να δώ τι γράφει, και πάλι γράφει rooted.

κανονικά δεν έπρεπε να γράφει unrooted?

 

Εκανα κάτι λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Το είχα ρωτήσει και εγώ πιο πίσω. Απ'ότι είπαν οι πιο έμπειροι έτσι πρέπει να γράφει.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...