Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οκ ευχαριστω δεν με ενοχλει απλα μου φανηκε περιεργο σε σχεση με αλλα κινητα που ειχα

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οκ ευχαριστω δεν με ενοχλει απλα μου φανηκε περιεργο σε σχεση με αλλα κινητα που ειχα

 

αλλου ηθελα να το ποσταρω δε ξερω πως σβηνει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Ήθελα να ρωτησω για να κανω unroot se official 4.4. 2 χωρίς custom recovery μπορω να το κανω μεσω του supersu που έχει μια επιλογή γισ πλήρη κατάργηση δικαιωμάτων root ή πρέπει να περασω απ την αρχη ρομ με το flash tool; θέλω να επανέλθω σε εντελώς μαμά κατάσταση.

 

Μεσω supersu κανεις ξερουταρισμα ,το κινητο ειναι οντως σε κατασταση unroot ΑΛΛΑ η αντιπροσωπεια μπορει να καταλαβει οτι το ειχες ρουταρει, να σκεφτεις σε ενα γνωστο μου που ειχε κανει απλο ξερουταρισμα η ανιπροσωπεια του ειπε μαλιστα ποσες φορες το ειχε ρουταρει και ξερουταρει!!! (samsung το κινητο) και οπως καταλαβαινεις του το γυρισαν πισω. Η μονη σιγουρη λυση (αν το θες για αντιπροσωπεια) ειναι το flash tool.

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

να σκεφτεις σε ενα γνωστο μου που ειχε κανει απλο ξερουταρισμα η ανιπροσωπεια του ειπε μαλιστα ποσες φορες το ειχε ρουταρει και ξερουταρει!!! (samsung το κινητο) και οπως καταλαβαινεις του το γυρισαν πισω. Η μονη σιγουρη λυση (αν το θες για αντιπροσωπεια) ειναι το flash tool.

 

pdimi το κινητό μας ΔΕΝ είναι samsung - δεν έχει μετρητή ρουταρίσματος ωστόσο συμφωνώ ότι πρέπει να το κάνει με φλάστούλ :D

 

EDIT

φλάστούλ?:lol:

Τι είπα ο άνθρωπας ωρέ?:lol::lol:

Edited by tsiv
Link to comment
Share on other sites

pdimi το κινητό μας ΔΕΝ είναι samsung - δεν έχει μετρητή ρουταρίσματος ωστόσο συμφωνώ ότι πρέπει να το κάνει με φλάστούλ :D

 

EDIT

φλάστούλ?:lol:

Τι είπα ο άνθρωπας ωρέ?:lol::lol:

 

Το ξερω και για αυτο το εβαλα εντος παρενθεσεως δηλωνοντας τη μαρκα του κινητου

Ηθελα να τονισω να μη πηγαινει καποιος εντος εγγυησεως απερισκεπτα στην αντιπροσωπεια και το ανεφερα ως παραδειγμα

Edited by pdimi70
προσθηκη

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω και για αυτο το εβαλα εντος παρενθεσεως δηλωνοντας τη μαρκα του κινητου

Ηθελα να τονισω να μη πηγαινει καποιος εντος εγγυησεως απερισκεπτα στην αντιπροσωπεια και το ανεφερα ως παραδειγμα

 

εγω παντως αναρωτιέμαι αν και με αυτον τον τροπο θα είμαστε οκ φουλ στοκ και χωρις ροοτ!!! http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-original-eur-80220h-kdz-to-recovery-t2941528

αν και νομιζω πως ειναι οκ και ετσι!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

manthosffvll μακάρι να γίνεται και έτσι πολύ πιό εύκολο αυτό...

 

Αλλά αν δεν? :confused:

 

 

EDIT

 

Βρε παίδες τι μπορώ να κάνω ώστε να μου το βλέπει το pc σαν σκληρό δίσκο όταν το συνδέω?

 

Τώρα μόνο ως συσκευή MTP μπορώ... και δεν μου αρέσει καθόλου (είναι αρκετά αργό - μερικές φορές δεν βλέπει όλους τους φακέλους και πρέπει να κάνω rebbοot και άλλα χαζά)

 

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα - κάποια ρύθμιση?

 

Είμαι με Cloudy G3 2.1

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Edited by tsiv
Link to comment
Share on other sites

manthosffvll μακάρι να γίνεται και έτσι πολύ πιό εύκολο αυτό...

 

Αλλά αν δεν? :confused:

 

 

EDIT

 

Βρε παίδες τι μπορώ να κάνω ώστε να μου το βλέπει το pc σαν σκληρό δίσκο όταν το συνδέω?

 

Τώρα μόνο ως συσκευή MTP μπορώ... και δεν μου αρέσει καθόλου (είναι αρκετά αργό - μερικές φορές δεν βλέπει όλους τους φακέλους και πρέπει να κάνω rebbοot και άλλα χαζά)

 

 

 

 

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα - κάποια ρύθμιση?

 

Είμαι με Cloudy G3 2.1

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

 

 

 

Δεν το εχω δοκιμασει προσωπικα αλλα εχω ακουσει καλα λογια (τη δουλεια τη κανει wireless)

εφαρμογη

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.funkyfresh.samba&hl=en

βιντεακι

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

manthosffvll μακάρι να γίνεται και έτσι πολύ πιό εύκολο αυτό...

 

Αλλά αν δεν? :confused:

 

 

EDIT

 

Βρε παίδες τι μπορώ να κάνω ώστε να μου το βλέπει το pc σαν σκληρό δίσκο όταν το συνδέω?

 

Τώρα μόνο ως συσκευή MTP μπορώ... και δεν μου αρέσει καθόλου (είναι αρκετά αργό - μερικές φορές δεν βλέπει όλους τους φακέλους και πρέπει να κάνω rebbοot και άλλα χαζά)

 

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα - κάποια ρύθμιση?

 

Είμαι με Cloudy G3 2.1

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

 

Δοκίμασε το FTP SERVER από το play store φίλε. Εγω μια φορά την πάτησα που πήγαινα να αλλάξω rom και μέσω MTP έχασα αρχεία και από τότε ψαχτηκα και μόνο με FTP μεταφέρω αρχεία από το pc στο κινητό και αντίστροφα. Μέσω WiFi γίνεται η δουλειά πολύ γρήγορα... Μια rom πχ 1.5GB την περνάει στο κινητό σε 2 λεπτά

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Έχουμε κάνα νεο από την επερχόμενη lollipop για το g2 η έστω καμιά μονταρισμενη από το g3 ??

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια :D θελω να μου πειτε πως σας φαινεται η ιδεα να φτιαξω καποια βιντεο με ολα τα βηματα πως να κανουμε root,back to stock και οτι αλλο μπορει να χρειαζομαστε ωστε να κανουμε την ζωη των ''νεων'' που ερχονται στην παρεα μας λιγο ευκολοτερη.

 

Εξαιρετική ιδέα. Ελληνικό βίντεο tutorial how to με όλα τα βήματα ένα προς ένα για όλες τις περιπτώσεις (back to stock, root, unroot, custom recovery κλπ). Θα είσαι μεγάλος μάγκας αν το κάνεις

 

το σκεφτομαι παρα πολυ, βεβαια θα γινουν πολυ σταδιακα γιατι φετος 3η λυκειου αλλα καπως θα τα βολεψω :up::up::clap::clap::kill:

 

 

Το διαβάζεις όλο για να έχεις εικόνα με ποια σειρά τα κάνουμε.....και μετά βήμα - βήμα εκτελούμε. Σου φαίνονται πολλά (γιατί τα γράφω λεπτομερειακά) αλλά πίστεψε με, όλα μα όλα είναι εύκολα για να έχεις ένα καλύτερο και ποιο καινούργιο ;) τηλ. από αυτό που έχεις.....!!! και ένα ''μυστικό''....φτιάξε φακέλους στο PC με τα κάθε αρχεία που θα κατεβάσεις (φάκελος Rot με τα αρχεία Root) (φάκελο RECOVERY με τα αρχεία για RECOVERY) (φάκελο με την Rom)κ.τ.λ.π.;) Όταν κάνει Root και περάσεις και το D802T_AutoRec.apk μπες σε RECOVERY και πάρε ένα backup όπως είναι το τηλ. τώρα, όποτε αν πάει κάτι στραβά με ένα restore μέσα απο το RECOVERY επανερχόμαστε. Μέτα το backup στο τηλ. δημιουργείται ο φάκελος TWRP εκεί μέσα είναι τα αρχεία του backup

 

Εδώ πως κάνουμε Root .

video.

Απο το play.google κάνεις εγκατάσταση το SuperSU όπου το τρέχεις για να είσαι Root.

 

Για να μπεις σε RECOVERY κατεβάζεις το D802T_AutoRec.apk το κανεις εγγατασταση σαν ενα απλό apk. για να μπεις σε σε RECOVERY κατάσταση, πατάς boton απενεργοποιηση και επανεκκίνηση, και σε ρωτά > εμείς μπαίνουμε σε Recovery mode.

 

Αφού κατεβάσεις & βάλεις σε ένα φάκελο την Rom & το Kernel που θέλεις το τοποθετείς στο κινητό και οταν μπεις σε RECOVERY επιλεγείς πρώτα wipe > Advanced Wipe> και τσεκάρεις >Dalvik Cache - system - Data- & Cache. Με τίποτα δεν κλικαρουμε το Internal Storage. Κατω με το βελακι κάνουμε Swipe to Wipe.

Αφού τελειώσει πατάμε Install και βρίσκουμε στην sd το φάκελο με την Rom & το Kernel που ειχαμε βαλει ...την κλικαρουμε και μετα Κατω με το βελάκι κάνουμε Swipe to Wipe. όταν ζητηθεί κάνουμε Rebbot και έτσι έχουμε περάσει την Rom...!!!

 

Αφού κάνουμε της ρυθμίσεις στο τηλ. για να περάσουμε Kernel κάνουμε τα ίδια όπως για την Rom μόνο που κάνουμε Wipe > Advanced Wipe κλικαρουμε μόνο Dalvik Cache & Cache και την περνάμε μετά όπως την Rom (Install κ.τ.λ.π.

 

***Ελπίζει να βοήθησα, αλλά πίστεψε με, φαίνονται πολλά αλλά είναι λίγα στην πράξει...!!!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Το διαβάζεις όλο για να έχεις εικόνα με ποια σειρά τα κάνουμε.....και μετά βήμα - βήμα εκτελούμε. Σου φαίνονται πολλά (γιατί τα γράφω λεπτομερειακά) αλλά πίστεψε με, όλα μα όλα είναι εύκολα για να έχεις ένα καλύτερο και ποιο καινούργιο ;) τηλ. από αυτό που έχεις.....!!! και ένα ''μυστικό''....φτιάξε φακέλους στο PC με τα κάθε αρχεία που θα κατεβάσεις (φάκελος Rot με τα αρχεία Root) (φάκελο RECOVERY με τα αρχεία για RECOVERY) (φάκελο με την Rom)κ.τ.λ.π.;) Όταν κάνει Root και περάσεις και το D802T_AutoRec.apk μπες σε RECOVERY και πάρε ένα backup όπως είναι το τηλ. τώρα, όποτε αν πάει κάτι στραβά με ένα restore μέσα απο το RECOVERY επανερχόμαστε. Μέτα το backup στο τηλ. δημιουργείται ο φάκελος TWRP εκεί μέσα είναι τα αρχεία του backup

 

ευχαριστω αλλα ξερω να τα κανω εγω και με το παραπανω ελπιζω :D:D απλα ειπαμε για τα νεα παιδια, παντως ωραια τα εχεις τοποθετησει εχουν σειρα ευχαριστω και παλι ...μολις αρχισω θα σας ενημερωσω παιδια :yahoo::yahoo:

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

πως κανουμε backup ολη την ρομ οχι μονο τα data πρεπει να εχω custom recovery για να το κανω? επισης παιδια ειχα κανει απεγκατασταση την εφαρμογη μουσικη και το widget ομως το μετανιωσα και το ξαναεβαλα αλλα τωρα δε μου βγαζει το widget που μπορω να το βρω ? και κατι τελευταιο ενω ειμαι στην αρχικη οθονη οταν κανω περιστροφη η οθονη δεν γυρναει ενω παλιοτερα το εκανε νομιζω τι εχει συμβει?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Έχουμε κάνα νεο από την επερχόμενη lollipop για το g2 η έστω καμιά μονταρισμενη από το g3 ??

 

Αν δεν βγει κανονικη Lolli..μονταρισμενη απο G3 δεν..

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω δοκιμασει προσωπικα αλλα εχω ακουσει καλα λογια (τη δουλεια τη κανει wireless)

εφαρμογη

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.funkyfresh.samba&hl=en

βιντεακι

Δοκίμασε το FTP SERVER από το play store φίλε. Εγω μια φορά την πάτησα που πήγαινα να αλλάξω rom και μέσω MTP έχασα αρχεία και από τότε ψαχτηκα και μόνο με FTP μεταφέρω αρχεία από το pc στο κινητό και αντίστροφα. Μέσω WiFi γίνεται η δουλειά πολύ γρήγορα... Μια rom πχ 1.5GB την περνάει στο κινητό σε 2 λεπτά

 

Ευχαριστώ pdimi70 και DjTony έχω τέτοια προγράμματα (superBeam - Android manager wifi) που δουλεύουν πολύ καλά και επιμένω να θέλω να το βλέπω ως σκληρό δίσκο μερικές φορές (καλωδιακά) όπως μπορεί να κάνει ακόμα και το πιό φτηνό κινέζικο android τηλέφωνο.

 

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη... :)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω αλλα ξερω να τα κανω εγω και με το παραπανω ελπιζω :D:D απλα ειπαμε για τα νεα παιδια, παντως ωραια τα εχεις τοποθετησει εχουν σειρα ευχαριστω και παλι ...μολις αρχισω θα σας ενημερωσω παιδια :yahoo::yahoo:

 

Και εμείς όταν ήμασταν ''νέα παιδιά'' στο G2 με διάβασμα περάσαμε και μάθαμε τα πάντα. Η επόμενη κίνηση είναι να πάμε εμείς που ξέρουμε, να τους ''κάνουμε την δουλειά'' κατοίκων:lol::lol::lol:....!!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια παιδια ...Newbies εδω με G2 2 ημερων!

 

* ποιος ειναι ο καλυτερος εναλλακτικος Launcher που καθεται καλα χωρις Lag στο κινητο?

* Πως ρουταρω?

* πως βαζω cwm?

* πως παιρνω Backup την μαμα rom που εχει τωρα για να αρχισω τα πειραματα?

* ποια ειναι η καλυτερη custom rom?

* τι πρεπει να προσεξω στη διαδικασια εγκαταστασης custom rom?

* αν θελω να γυρισω σε mama rom πως?

 

ευχαριστω!!!!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια παιδια ...Newbies εδω με G2 2 ημερων!

 

* ποιος ειναι ο καλυτερος εναλλακτικος Launcher που καθεται καλα χωρις Lag στο κινητο?

* Πως ρουταρω?

* πως βαζω cwm?

* πως παιρνω Backup την μαμα rom που εχει τωρα για να αρχισω τα πειραματα?

* ποια ειναι η καλυτερη custom rom?

* τι πρεπει να προσεξω στη διαδικασια εγκαταστασης custom rom?

* αν θελω να γυρισω σε mama rom πως?

 

ευχαριστω!!!!

 

Διάβασμα φίλε μου.... Το μόνο που σε σώζει...:cool::cool::cool:

Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια παιδια ...Newbies εδω με G2 2 ημερων!

 

* ποιος ειναι ο καλυτερος εναλλακτικος Launcher που καθεται καλα χωρις Lag στο κινητο?

* Πως ρουταρω?

* πως βαζω cwm?

* πως παιρνω Backup την μαμα rom που εχει τωρα για να αρχισω τα πειραματα?

* ποια ειναι η καλυτερη custom rom?

* τι πρεπει να προσεξω στη διαδικασια εγκαταστασης custom rom?

* αν θελω να γυρισω σε mama rom πως?

 

ευχαριστω!!!!

 

Μια σελίδα πίσω (#9386) φίλε μου........όλα στο πιάτο...????:wacko:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειναι το XWidget εχει παρα πολες επιλογες τωρα για την liquid εχω να πω τα καλυτερα φιλε μου, ενα μηνα την εχω και ουτε ενα reboot, απο ταχυτητα αερας τρομερη διαχειρηση μνημης, πολυ καλο multitask και ενας dialer που σου θυμιζει οτι αγορασες smartphone.

 

Καλη χρονια με υγεια σε ολους

 

Εχει δοκιμασει κανεις το Spirit FM η καποια αλλη εφαρμογη για FM Radio στην LiquidSmooth που να παιζει ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και Χρονια Πολλα σε ολους παιδια.

Θελω να εγκαταστησω Lollipop στο G2 και θελω να μου πειτε εαν ξερετε ποια ειναι καλυτερη ROM.....

 

Τι να επιλεξω ?????

 

1) Candy5 v0.9.0 | 5.0.2 L | 27.12.14 | D802 | DARK MATERIAL

2) [5.0.2] crDroid Lollipop for D802 [28-12-2014]

3) [5.0.2] [01/03] DarkoBas PSD ROM [AOSPA 5.0] [sM4.8/4.9]{alpha}{dark material}

4) [5.0.2][ROM][03. Jan][uNOFFICIAL][D802] LiquidSmooth

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και Χρονια Πολλα σε ολους παιδια.

Θελω να εγκαταστησω Lollipop στο G2 και θελω να μου πειτε εαν ξερετε ποια ειναι καλυτερη ROM.....

 

Τι να επιλεξω ?????

 

1) Candy5 v0.9.0 | 5.0.2 L | 27.12.14 | D802 | DARK MATERIAL

2) [5.0.2] crDroid Lollipop for D802 [28-12-2014]

3) [5.0.2] [01/03] DarkoBas PSD ROM [AOSPA 5.0] [sM4.8/4.9]{alpha}{dark material}

4) [5.0.2][ROM][03. Jan][uNOFFICIAL][D802] LiquidSmooth

 

Καμιά..........κάθε μια έχει τα προβλήματα της......!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και Χρονια Πολλα σε ολους παιδια.

Θελω να εγκαταστησω Lollipop στο G2 και θελω να μου πειτε εαν ξερετε ποια ειναι καλυτερη ROM.....

 

Τι να επιλεξω ?????

 

1) Candy5 v0.9.0 | 5.0.2 L | 27.12.14 | D802 | DARK MATERIAL

2) [5.0.2] crDroid Lollipop for D802 [28-12-2014]

3) [5.0.2] [01/03] DarkoBas PSD ROM [AOSPA 5.0] [sM4.8/4.9]{alpha}{dark material}

4) [5.0.2][ROM][03. Jan][uNOFFICIAL][D802] LiquidSmooth

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά .Θα σου έλεγα να κάνεις υπομονή και να περιμένεις λίγο .Ολες οι ρομ αυτές είναι alpha και beta που σημαίνει πολλά προβλήματα .Με κάποιους ιταλούς που μιλάω ,άρρωστοι κάθε μέρα αλλάζουν ,μου συστήνουν RESURRECTION REMIX 5.2.7 LOLLIPOP 5.0.2.XD ή http://dwnld.aicp-rom.com/?device=d802 (AICP) Προσωπική πάντως εμπειρία δεν έχω και δεν μπορώ να σου προτείνω κάτι

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/rom-resurrectionremix-lpalpha-t2969200

Edited by anestis1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και Χρονια Πολλα σε ολους παιδια.

Θελω να εγκαταστησω Lollipop στο G2 και θελω να μου πειτε εαν ξερετε ποια ειναι καλυτερη ROM.....

 

Τι να επιλεξω ?????

 

1) Candy5 v0.9.0 | 5.0.2 L | 27.12.14 | D802 | DARK MATERIAL

2) [5.0.2] crDroid Lollipop for D802 [28-12-2014]

3) [5.0.2] [01/03] DarkoBas PSD ROM [AOSPA 5.0] [sM4.8/4.9]{alpha}{dark material}

4) [5.0.2][ROM][03. Jan][uNOFFICIAL][D802] LiquidSmooth

 

Καλησπέρα φιλέ μου εγώ είχα liquid για ενα μήνα μετα πέρασα στα γρηγορα απο darkobas και τώρα είμαι με candy5. Η liquid είχε καλύτερη αυτονομία απο όλες η darko μου άρεσε λόγω μαυριλας αλλά είναι η χειρότερη για καθημερινή χρηση δε θα την πρότεινα και η candy κατα τη γνώμη μου είναι πολύ σταθερή και η πιο πλήρες

«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

πως κανουμε backup ολη την ρομ οχι μονο τα data πρεπει να εχω custom recovery για να το κανω? επισης παιδια ειχα κανει απεγκατασταση την εφαρμογη μουσικη και το widget ομως το μετανιωσα και το ξαναεβαλα αλλα τωρα δε μου βγαζει το widget που μπορω να το βρω ? και κατι τελευταιο ενω ειμαι στην αρχικη οθονη οταν κανω περιστροφη η οθονη δεν γυρναει ενω παλιοτερα το εκανε νομιζω τι εχει συμβει?

 

a) Για να κανεις nandroid μπακαπ χρειαζεσαι custom recovery

b) Ρυθμισεις -> Γενικες -> Εφαρμογες -> Μενου μπατον (πανω δεξια) -> Επαναφορα προεπιλεγμενων εφαρμογων

c)

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως αναρωτιέμαι αν και με αυτον τον τροπο θα είμαστε οκ φουλ στοκ και χωρις ροοτ!!! http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-original-eur-80220h-kdz-to-recovery-t2941528

αν και νομιζω πως ειναι οκ και ετσι!!:rolleyes:

 

Παιδες τελικα εδω με την ρομ την πρωτη που δινουν κατεβαζω φλασαρω και μετα ειμαι ετοιμος?σαν να αγορασα το κινητο ??ειναι ολα στοκ η χρειαζεται και κατι αλλο?δεν θελω root δεν θελω recovery..αποφασισα να το γυρισω κανονικο στην 20Η και να περιμενω lollipop.απλα αν καποιος το δοκιμασε να μου πει αν γινεται.γιατι με flashtool 2014 δεν τα εχω καταφερει να γυρισω 3 φορες!ειμαιτωρα με g3 2.1.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...