Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προς demon2411

 

Είμαι σε lamhoang με ART (προετοιμαζομαι για lollipop) και Bruce kernel. Εκπληκτικά αποτελέσματα τόσο σε αυτονομία όσο και σε απόκριση (lag free με λίγα λόγια). Αλλά παρότι διαθέτει τα τελευταία binaries του xdabes για την κάμερα, σε μένα κάτι δεν μου κολλάει. Και με τρώει για αυτόν τον λόγο το χέρι μου να περάσω την νέα cloudy g3

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου androidaddict, εδώ και 15 μέρες έχω πετάξει το kernel dori (και της ανούσιες αναβαθμίσεις του) από την ζωή μου, και έχω την Rom CloudyStock G2 2.5 με το δικό του kernel, και έχω από 48 έως 52 ώρες μπαταρία, με την χρίσει που κάνω εγώ.....!!!! Τι και αν είχα 58 ώρες, με dori αλλά με κοληματακια που ένιωθα ώρες - ώρες βαριά την συσκευή,.....;)

Οπως ακριβώς τα λες είναι.

 

Εχεις ακούσει προβλήματα με τον kernel του Bruce ή τον stock του cloudyfa? Μόνο παράπονα για το "υποτιθέμενο" lag θα ακουσεις. Ε πως να μην lagαρει η συσκευή αν έχει μέσα τις Παναγιάς τα μάτια? Και ο Dori σκέτος χωρίς τα tweaks είναι μια αποτυχία. Ο kernel να μην μας φαίνεται μικρός στο μάτι. Είναι ζωτικής σημασίας για τα κινητά μας (και όχι μόνο). Ενας κακογραμμένος kernel ή ένας kernel που υφίσταται πειράγματος μπορεί να καταστρέψει συσκευές. Θέλει μεγάλη προσοχή και γνώση όταν κάποιος μπλέκεται με τα πιτουρα.

 

Και μια προσωπική συμβουλή από τον Dori hater χαχαχαχα. Βγαλτε από την συσκευή σας τον μετρητή της μπαταρίας. Οσα λιγότερα γνωρίζετε για αυτόν, τόσο πιο ξεγνοιαστο το κεφάλι σας. Δημιουργεί τεράστιες εμμονές. Εχετε μια υπερμηχανή στα χέρια σας, απολαυστε την.

Edited by androidaddict
HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν μιλαμε για ωρες αλλα για μερα και πανω αναλογα τη συντηριτικοτητα της χρησης και μιλαω εκ πειρας γιατι ο κερνελ του cloudy στη 2.1 (πληροφοριακα εχει ondemand governor) ηταν πραγματι πολυ καλος και γιαυτο εκατσα πανω απο 10 μερες σε αυτον για να βγαλω ασφαλη συμπερασματα. Οσο για τον Ντορι (αν και τα εχουμε ξαναγραψει) εχουμε και λεμε:

α) Ο dev τον αναπτυσσει πανω στον stock και οχι σε τυπου ported η aosp, συνεπως η ευθυνη ειναι δικη μας

β) Πολλες φορες αδικα κατηγορειται γιατι αποδεικνυεται οτι εφταιγε η ρομ ή καποιο ελαττωματικο καλωδιο φορτισης (αν δεν κανω λαθος το <<νεο θυμα>> υποψιαζεται οτι ειναι μαλλον θεμα hardware)

γ) Οποιος εχει το παραμικρο προβλημα μπορει να στειλει το log του κερνελ στο Dori και αυτος με τη σειρα του ειναι απο τους λιγους που απανταει την ιδια μερα και μαλιστα απανταει με ειλικρινεια αν φταιει αυτος ή όχι. Η LG δεν νομιζω να κανει το ιδιο

δ) Ο κωδικας του ειναι ανοικτος (παλι ειναι απο τους λιγους που το κανει) και ο καθενας που ξερει προγραμματισμο σε περιβαλλον Linux μπορει να ασκησει κριτικη ή να τον αντιγραψει!!!

 

Εγώ θα συμφωνήσω απόλυτα. Και θα προσθέσω!

 

1) Που είναι το μπέρδεμα με το bump δεν καταλαβαίνω. Απλά τα πράγματα! Εντελώς απλά... Και να σου πω κιόλας! Γουστάρω! Ναι γιατί εμένα από την αρχή με είχε ξενερώσει ότι έπρεπε να έχουμε downgrade του bootloader. Ενώ τώρα? Έχουμε κανονικά τον kitkat. Που πιθανό να βοηθάει σε πολλά πράγματα. dt2w και άλλα! Κανείς δεν μπορεί να πει με σιγουριά! Πάντως για μένα το bump, αυτή η παράκαμψη δηλαδή είναι ένα βήμα εμπρός.

2) Άλλο 4 ώρες και άλλο 6 ώρες. Άλλο 38-40 και άλλο 60... Έτσι είναι πως να το κάνουμε. Για μένα δεν παίζει ρόλο η κάμερα για άλλους όχι. Εγώ αν έβρισκα την αυτονομία αυτή σε aosp θα είχαν φάει ξύλο οι στοκ ή οι ported roms καιρό τώρα. Μόνο με LS ήταν κάπως καλά τα πράγματα. Οπότε ναι γιατί να μην ψάχνομαι με dori όπου μάλιστα σε πάρα πολλά sod δεν είναι δικό του θέμα.

3) Επίσης προσωπικά από τον 8.6 ή 8.7 και μετά δεν έχω ούτε ένα, μα ούτε ένα SOD!!! Ή ας μη είμαι υπερβολικός είχα 1-2 σε όλο αυτό το διάστημα και με δοκιμές beta εκδόσεων. Άρα μια χαρά είναι

 

SOD κάνει ακόμα και ο stock kernel και η στοκ ρομ και οτιδήποτε. Δεν το κάνει μόνο ο dori. Και επίσης γουστάρω αυτό το support. Μου θυμίσει τον friedrich από το S4 με την echoe rom και το πραγματικά απίστευτο support του!

 

Φυσικά απόψεις είναι αυτά. Για μένα! Αυτό είναι και το νόημα με τις τροποποιήσεις. Να δοκιμάζεις και να βλέπεις διάφορα πράγματα. Αλλιώς κάτσε όπως το πήρες και μην σκαλίζεις τίποτα. Στην τελική ότι έμαθα σχετικά με root,bootloaders,modems κλπ και δεν τρομάζω εύκολα πλέον αν τύχει κάτι είναι επειδή έχω ασχοληθεί τόσο σε πολλά τηλέφωνα. Από Htc desire εως και τώρα στο G2.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

@djkostas20

 

Σεβαστός ο λόγος σου και σωστά τα επιχειρήματά σου. Αφού έχεις τη γνώση και το χρόνο μπράβο.

 

Οσοι όμως ΔΕΝ, ας πάνε στις σίγουρες και τις δοκιμασμενες λύσεις.

HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

Κωστα χαρηκα που γεμισες με μπλε το θρεντ του Ντορι (λογω γαλανολευκης) ηταν σαν να παιζαμε εντος εδρας!!!

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Προς demon2411

 

Είμαι σε lamhoang με ART (προετοιμαζομαι για lollipop) και Bruce kernel. Εκπληκτικά αποτελέσματα τόσο σε αυτονομία όσο και σε απόκριση (lag free με λίγα λόγια). Αλλά παρότι διαθέτει τα τελευταία binaries του xdabes για την κάμερα, σε μένα κάτι δεν μου κολλάει. Και με τρώει για αυτόν τον λόγο το χέρι μου να περάσω την νέα cloudy g3

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οπως ακριβώς τα λες είναι.

 

Εχεις ακούσει προβλήματα με τον kernel του Bruce ή τον stock του cloudyfa? Μόνο παράπονα για το "υποτιθέμενο" lag θα ακουσεις. Ε πως να μην lagαρει η συσκευή αν έχει μέσα τις Παναγιάς τα μάτια? Και ο Dori σκέτος χωρίς τα tweaks είναι μια αποτυχία. Ο kernel να μην μας φαίνεται μικρός στο μάτι. Είναι ζωτικής σημασίας για τα κινητά μας (και όχι μόνο). Ενας κακογραμμένος kernel ή ένας kernel που υφίσταται πειράγματος μπορεί να καταστρέψει συσκευές. Θέλει μεγάλη προσοχή και γνώση όταν κάποιος μπλέκεται με τα πιτουρα.

 

Και μια προσωπική συμβουλή από τον Dori hater χαχαχαχα. Βγαλτε από την συσκευή σας τον μετρητή της μπαταρίας. Οσα λιγότερα γνωρίζετε για αυτόν, τόσο πιο ξεγνοιαστο το κεφάλι σας. Δημιουργεί τεράστιες εμμονές. Εχετε μια υπερμηχανή στα χέρια σας, απολαυστε την.

 

Ενδιαφερον αυτο που λες με τα binaries...θα πρεπει να το τσεκαρω. Εισαι με art και τι βλεπεις; ειναι πιο γρηγορο; νομιζω οτι η cloudyg3 2.1 δεν εχει art (ξερω οτι καταργειται το xposed αλλα δεν με νοιαζει ιδιαιτερα)

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερον αυτο που λες με τα binaries...θα πρεπει να το τσεκαρω. Εισαι με art και τι βλεπεις; ειναι πιο γρηγορο; νομιζω οτι η cloudyg3 2.1 δεν εχει art (ξερω οτι καταργειται το xposed αλλα δεν με νοιαζει ιδιαιτερα)

 

Η cloudyg3 2.1 εχει art

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2783192

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σφαίρα πάει demon με ART. Αλλά, μπορεί να είναι και ιδέα μου, με την κάμερα κάτι δεν μου αρέσει. Πρέπει να δοκιμασω και την τελευταία cloudy για να σου πω. Δεν παίζει art αυτή αλήθεια? Αν ναι, τότε δεν την θέλω χαχαχα

 

Edit : τώρα σε είδα pdimi70, thanks for the tip

Edited by androidaddict
HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

SOD κάνει ακόμα και ο stock kernel και η στοκ ρομ και οτιδήποτε. Δεν το κάνει μόνο ο dori. Και επίσης γουστάρω αυτό το support.

 

Εχω το κινητο πανω απο 13 μηνες. Ειχα jelly bean rom στις αρχες και δοκιμασα διάφορες custom rom's kit kat, G2 και port απο G3, με kernel stock, cloudyfa και bruce. Δεν ειχα κανενα SOD!!!

Μεσα στο Οκτωβριο που για 20 μερες (ξανα)δοκιμασα Dorimanx, 4 διαφορετικες version's ειχα 5 SOD'S........ τυχαιο; Δε νομιζω!! Εδω και 1+ μήνα ξανα με bruce (στην cloudyG3), και το κινητο δουλευει υποδειγματικα!

Οσο αφορά το support....... εγω το βλεπω σαν να προσπαθει να μαζεψει τα ασυμάζευτα.

Δεν θελω να 'ρθω σε αντιπαραθεση με κανεναν (ασχετα φιλε Κωστα αν εκανα παράθεση σε σενα)

Τελος παντων καθενας κανει τις επιλογες και τις δοκιμες του!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ότι είχα να πω για τον Dori το είπα. Το παλεύει ο άνθρωπος δεν λέω. Μακάρι αύριο να βγάλει αυτό που επιθυμεί και να το χαρουμε όλοι μας. Μην ξεκινάμε τώρα όμως πόλεμο. Απλά να κρατήσουμε στο μυαλό μας το τί έπαθε ο φίλος πιο πάνω με το hard brick και να μας γίνει μάθημα. Προχωράμε και ελπίζω να βρεθεί λύση. Κρατήστε μόνο αυτό που είπα πιο πάνω. Βγαλτε αυτόν τον μετρητή μπαταρίας να ξελαφρωσετε
HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

@djkostas20

 

Σεβαστός ο λόγος σου και σωστά τα επιχειρήματά σου. Αφού έχεις τη γνώση και το χρόνο μπράβο.

 

Οσοι όμως ΔΕΝ, ας πάνε στις σίγουρες και τις δοκιμασμενες λύσεις.

Καλά εννοείται ότι σεβόμαστε ο ένας τον άλλο. Όσο για το χρόνο. Για αυτό συνήθως λέω σε όλους μπες εκεί διάβασε, Ψάξε, μάθε, κατανόησε και μετά κάνε.

Η βιασύνη πάντα φέρνει θέματα.

Κωστα χαρηκα που γεμισες με μπλε το θρεντ του Ντορι (λογω γαλανολευκης) ηταν σαν να παιζαμε εντος εδρας!!!

Της Ελλάδος τα παιδιά.... :p

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

παληκαρια μπορειτε να μου πειτε αυτο το ART τι ειναι με δυο λεξεις?

Google it.

Αρχικά του Android Runtime. Και έχει να κάνει με τον τρόπο που τρέχει τις διεργασίες.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλως λοιπον θα προχωρησω σε cloudy g3 2.1 η lamhoang. Οσο για την καμερα θα το δω και θα σου πω.

Μια τελευταια βασικη για μενα ερωτηση:

Επειδη εχει γεμισει σκουπιδια η μνημη απο αλλες rom (folders-αρχεια κτλ) θα ηθελα μια ΚΑΘΑΡΗ εγκατασταση.

Σκεφτηκα λοιπον μεσα απο τον philz, να κανω wipe ΚΑΙ ΤΗΝ INTERNAL ΜΕΜΟRY. Φυσικα θα εχω ετοιμο στικακι με την rom για otg.

Θα δουλεψει η θα μπρικαρει???

 

* η Αrt ειναι ενα filesystem οπως και το dalvik. Δεν θα στο αναλυσω τεχνικα μην σε μπερδευω ειναι ενα filesystem το οποιο ειναι ναι μεν πιο γρηγορο σε αναγνωση απο το dalvik αλλα πιανουν τα αρχεια περισσοτερο χωρο στην μνημη. Η lollipop βασιζεται σε art αν δεν απατωμαι.

Link to comment
Share on other sites

και εγω παιδια sod ειχα μονο με dori kernel, γι αυτο και το αποφευγω

Kai εαν βρε παιδια θελουμε να ξαναγυρισουμε πισω,εμεις που βαλαμε dorimax 9.2 συν τα αλλα αρχεια που εχουν γραφει ποιο πισω,τι κανουμε;:confused:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Kai εαν βρε παιδια θελουμε να ξαναγυρισουμε πισω,εμεις που βαλαμε dorimax 9.2 συν τα αλλα αρχεια που εχουν γραφει ποιο πισω,τι κανουμε;:confused:

Flash tool 2014

Link to comment
Share on other sites

Flash tool 2014

Flash tool; Δηλαδη ξαναπερασμα την rom;Και ξανα στησιμο απο την αρχη εφαρμογες κτλ;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Flash tool; Δηλαδη ξαναπερασμα την rom;Και ξανα στησιμο απο την αρχη εφαρμογες κτλ;

Yes mister :(

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλως λοιπον θα προχωρησω σε cloudy g3 2.1 η lamhoang. Οσο για την καμερα θα το δω και θα σου πω.

Μια τελευταια βασικη για μενα ερωτηση:

Επειδη εχει γεμισει σκουπιδια η μνημη απο αλλες rom (folders-αρχεια κτλ) θα ηθελα μια ΚΑΘΑΡΗ εγκατασταση.

Σκεφτηκα λοιπον μεσα απο τον philz, να κανω wipe ΚΑΙ ΤΗΝ INTERNAL ΜΕΜΟRY. Φυσικα θα εχω ετοιμο στικακι με την rom για otg.

Θα δουλεψει η θα μπρικαρει?

 

Να σου πω δεν το έχω κάνει ποτέ μου έτσι και δεν ξέρω. Κάποιος άλλος ας απαντήσει

HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω αλλάξει συσκευή σας παρακολουθώ νομίζω ότι όποιος ασχολείται με το φλασαρισμα μετά από λίγο καιρό δεν θα πρέπει να φοβάται τίποτα το τηλέφωνο δεν μπρικαρει να ξέρετε ότι και μετά απο ένα κακό flash με ένα factory reset στο recovery και reboot system το τηλέφωνο ξανανοίξει,όλα τα wipe που κάνουμε δεν σβήνουν τίποτα απλά καθαρίζουν για να εγκαταστήσουμε κάτι καινούριο μόνο η εσωτερική μνήμη ή εξωτερική μνήμη σβήνει οριστικά αν και εκεί νομίζω υπάρχουν τρόποι ανάκτησης δεδομένων,αυτά λέει η σύντομη εμπειρία μου με τα φλασαρισματα ότι με μυαλό και κανοντας κάτι που καταλαβαίνουμε δεν μπορούμε να κάνουμε ζημία στη συσκευή.:)
Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω αλλάξει συσκευή σας παρακολουθώ νομίζω ότι όποιος ασχολείται με το φλασαρισμα μετά από λίγο καιρό δεν θα πρέπει να φοβάται τίποτα το τηλέφωνο δεν μπρικαρει να ξέρετε ότι και μετά απο ένα κακό flash με ένα factory reset στο recovery και reboot system το τηλέφωνο ξανανοίξει,όλα τα wipe που κάνουμε δεν σβήνουν τίποτα απλά καθαρίζουν για να εγκαταστήσουμε κάτι καινούριο μόνο η εσωτερική μνήμη ή εξωτερική μνήμη σβήνει οριστικά αν και εκεί νομίζω υπάρχουν τρόποι ανάκτησης δεδομένων,αυτά λέει η σύντομη εμπειρία μου με τα φλασαρισματα ότι με μυαλό και κανοντας κάτι που καταλαβαίνουμε δεν μπορούμε να κάνουμε ζημία στη συσκευή.:)

Όπως τα λέει ο φίλος Βαγγέλης ειναι ;)

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

djkostas20

aosp cm 12 me lollipop 5.0.1

δευτερη φορτιση 5:30 ωρες SOT σε 35 ωρες λειτουργιας με φωτεινοτητα >80% αλλα χωρις καθολου 3g internet !

3g σημα ομως συνεχεια μ ειναι η εκδοση 04/12

 

με τις πρωτες εκδοσεις στην 2η φορτιση εφτανα τις 3 ωρες SOT ,μετα απο μια εβδομαδα εστρωσε η μπαταρια !

θελω να δω τι θα γινει σε μια εβδομαδα με την καινουρια :) :)

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Καλως λοιπον θα προχωρησω σε cloudy g3 2.1 η lamhoang. Οσο για την καμερα θα το δω και θα σου πω.

Μια τελευταια βασικη για μενα ερωτηση:

Επειδη εχει γεμισει σκουπιδια η μνημη απο αλλες rom (folders-αρχεια κτλ) θα ηθελα μια ΚΑΘΑΡΗ εγκατασταση.

Σκεφτηκα λοιπον μεσα απο τον philz, να κανω wipe ΚΑΙ ΤΗΝ INTERNAL ΜΕΜΟRY. Φυσικα θα εχω ετοιμο στικακι με την rom για otg.

Θα δουλεψει η θα μπρικαρει???

 

* η Αrt ειναι ενα filesystem οπως και το dalvik. Δεν θα στο αναλυσω τεχνικα μην σε μπερδευω ειναι ενα filesystem το οποιο ειναι ναι μεν πιο γρηγορο σε αναγνωση απο το dalvik αλλα πιανουν τα αρχεια περισσοτερο χωρο στην μνημη. Η lollipop βασιζεται σε art αν δεν απατωμαι.

 

Γιωργο βαλε την cloudy φιλε η lamhoang εχει θεμα με την μνημη και ωρες ωρες πέφτει παρα πολύ !!κοιτα αν κανεις wipe internal memory και μετα φλασαρης την cloudy με στικακι εγω λεω οτι δεν θα εχεις θεμα!!!αλλα αν θες μπορεις να κανεις ενα factory resset μεσα απο της ρυθμισης περίμενε να ανοίξει το τηλεφωνο και μετα φλασαρε και την cloudy αφου με factory resset θα σου τα σβήσει ολα απο μεσα!!!!;)

 

τωρα ολα αυτα που διαβασα για τον dorimanx εχω μείνει λίγο :blink: καλα βρε παιδια σας εβαλε κανεις με το ζορι να τον βάλετε στο κινητό σας??σας ειπε κανεις οτι πρεπει να περασετε bumped recovery η kk bootloader??ο dori κανει πραγματικα φανταστικη δουλεια για μενα μιας και ο κερνελ του ειναι για ολα τα γουστα!!και ειναι ο μονος που συνέχεια προσπαθει να το κανει καλύτερο με καθε update που κανει!!για sod δεν ευθύνεται παντα ο κερνελ του φυσικα εγω προσωπικά εδω και πολυ καιρο δεν εχω κανενα sod!!

και πανω απο ολα βλεπω παλικαρια που δεν διαβαζουν καθολου και κανουν του κεφαλιου τους!!!και παντα να κρατατε ενα backup της ρομ ετσι ωστε για οτιδήποτε παει στραβα εχετε την δυνατότητα να το επαναφέρεται δεν ειναι και τοσο δύσκολο νομιζω ετσι!!;)

οσο για το κερνελ του bruce εχω πει την γνωμη μου για αυτον !!θα βγαλω και εγω δικο κερνελ αυριο ΜΑΝΘΟΣ KERNEL !(απλα θα παρω τον στοκ κερνελ και θα το κανω μια μετονομασία με δικο ονομα και τσουπ ετοιμος και ο δικος kernel!!!!:lol::lol:

 

με λιγα λογια οτι και να κανετε στο κινητο σας διαβάζετε 100 ΦΟΡΕΣ και μετα προχωράτε ;)και αν δεν το κατέχετε το άθλημα αφήστε τα ολα στοκ ρε παιδια και να εχετε το κεφαλι σας ήσυχο απλα!!!;)

παντα φιλικα φυσικα προς ολα τα παιδια !!!

Link to comment
Share on other sites

οσο για το κερνελ του bruce εχω πει την γνωμη μου για αυτον !!θα βγαλω και εγω δικο κερνελ αυριο ΜΑΝΘΟΣ KERNEL !(απλα θα παρω τον στοκ κερνελ και θα το κανω μια μετονομασία με δικο ονομα και τσουπ ετοιμος και ο δικος kernel!!

Θελω Μανθο, μολις τον φτιαξεις, να μου στειλεις αμεσα τον kernel σου;):cool:

Καλυτερα τον δικο σου, παρα του dorimanx:D:D:D:D

Παντως ο dori, εκανε φανατικους οπαδους και φανατικους εχθρους.......... σαν την apple ενα πραμα!

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο βαλε την cloudy φιλε η lamhoang εχει θεμα με την μνημη και ωρες ωρες πέφτει παρα πολύ !!κοιτα αν κανεις wipe internal memory και μετα φλασαρης την cloudy με στικακι εγω λεω οτι δεν θα εχεις θεμα!!!αλλα αν θες μπορεις να κανεις ενα factory resset μεσα απο της ρυθμισης περίμενε να ανοίξει το τηλεφωνο και μετα φλασαρε και την cloudy αφου με factory resset θα σου τα σβήσει ολα απο μεσα!!!!;)

 

τωρα ολα αυτα που διαβασα για τον dorimanx εχω μείνει λίγο :blink: καλα βρε παιδια σας εβαλε κανεις με το ζορι να τον βάλετε στο κινητό σας??σας ειπε κανεις οτι πρεπει να περασετε bumped recovery η kk bootloader??ο dori κανει πραγματικα φανταστικη δουλεια για μενα μιας και ο κερνελ του ειναι για ολα τα γουστα!!και ειναι ο μονος που συνέχεια προσπαθει να το κανει καλύτερο με καθε update που κανει!!για sod δεν ευθύνεται παντα ο κερνελ του φυσικα εγω προσωπικά εδω και πολυ καιρο δεν εχω κανενα sod!!

και πανω απο ολα βλεπω παλικαρια που δεν διαβαζουν καθολου και κανουν του κεφαλιου τους!!!και παντα να κρατατε ενα backup της ρομ ετσι ωστε για οτιδήποτε παει στραβα εχετε την δυνατότητα να το επαναφέρεται δεν ειναι και τοσο δύσκολο νομιζω ετσι!!;)

οσο για το κερνελ του bruce εχω πει την γνωμη μου για αυτον !!θα βγαλω και εγω δικο κερνελ αυριο ΜΑΝΘΟΣ KERNEL !(απλα θα παρω τον στοκ κερνελ και θα το κανω μια μετονομασία με δικο ονομα και τσουπ ετοιμος και ο δικος kernel!!!!:lol::lol:

 

με λιγα λογια οτι και να κανετε στο κινητο σας διαβάζετε 100 ΦΟΡΕΣ και μετα προχωράτε ;)και αν δεν το κατέχετε το άθλημα αφήστε τα ολα στοκ ρε παιδια και να εχετε το κεφαλι σας ήσυχο απλα!!!;)

παντα φιλικα φυσικα προς ολα τα παιδια !!!

 

Σωστος ! Ας πρυτανευσει η λογικη και οχι ο πανικος για την ιστορια ολοι στο xda παραδεχονται οτι δεν εχουν ουτε ενα sod (που αλλες φορες γινοταν το ελα να δεις) με το νεο 9.2

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...