Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αισθάνομαι την ανάγκη να πω ένα MEGA:lol: ευχαριστώ σε όλους σας για την MEGA βοήθεια. Είσαστε ώμος παλιόπαιδα που με βάλατε στο τριπακι ευτυχώς πρόλαβα και έκανα τρία παιδιά;)...οπότε έχω χρόνο, να ασχοληθώ με το μαραφέτι...!!! :lol:

 

Ωραία ιδέα από τον vanas.......να έχουμε μια συνολική εικόνα απο τα προτερήματα και μειονεκτήματα από της Rom που υποστηρίζουν το G2.

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ είχα πολύ κακή εμπειρία από θέμα μπαταρίας στην Optimus 1.2. Την κράτησα μία εβδομάδα και δεν άντεξα άλλο. 3 ώρες οθόνης μετά βίας. Δεν μπήκα στον κόπο να βάλω την CloudyG3 γιατί φοβήθηκα πως θα έχω τα ίδια αποτελέσματα.

Κράτησα για μια εβδομάδα την Cloudyflex 2.5 (για εμένα μακράν η καλύτερη μπαταρία). Δουλεύουν όλα στην εντέλεια. ΟΜΩΣ είχα πρόβλημα στις κλίσεις. Δεν με άκουγαν καλά(έχει αναφερθεί από πολλούς στο Xda).

Τώρα έχω δύο εβδομάδες την Cloudystock με bruce kernel. Απροβλημάτιστη ρομ με το μόνο bug (παλιό αυτό) του ραφιοφώνου. Όταν απαντάς την κλίση δεν σταματάει το ραδιόφωνο. Η λύση είναι βγαλσιμο και βαλσιμο τα ακουστικά.

Μπαταρία μου βγάζει περίπου 4.5 ώρες οθόνης αλλά επειδή κάνω πολύ χρήση μουσικής το βάζω το μεσημέρι για φορτισμα και δεν περιμένω να πέσει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Και 'γω παιδια ειμαι υπερ του "μαμα" ui του G2!

Γι' αυτο εχω τωρα cloudystock 2.5 με bruce kernel, σε συνδιασμο με nova prime, το κινητο πεταει!! Πολυ καλη μπαταρια και πολυ σταθερη rom χωρις καθολου bug's , ισως αυτο με το ραδιο που αναφερθηκε πιο πανω, αλλα εγω δεν το διαπιστωσα γιατι συνηθως ακουω ραδιο αργα το βραδυ οπου το τηλεφωνο δε χτυπαει :)

Πολυ καλη επισης και cloudyG3 1.2 που δοκιμασα, αλλα δεν μπηκε στην καρδια μου το user interface απο G3 και γυρισα στα γνωριμα λιμερια :p

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,ειχα κανει root το lg g2 και ειχα ζελεδακι,τσπ το επανεφερα στα φυσιολογικα μεσω υπολογιστη και πηρε την kit kat και επειδη θελω να το πουλησω εχει γραψει πουθενα οτι ειχε ρουταριστει πρεπει να κανω κατι η ειναι καθαρο οκ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,ειχα κανει root το lg g2 και ειχα ζελεδακι,τσπ το επανεφερα στα φυσιολογικα μεσω υπολογιστη και πηρε την kit kat και επειδη θελω να το πουλησω εχει γραψει πουθενα οτι ειχε ρουταριστει πρεπει να κανω κατι η ειναι καθαρο οκ.

Δεν νομίζω να γράφει κάτι στην lg τύπου knox ότι ήσουν root.

Link to comment
Share on other sites

.... Ναι, ίσως θα πρέπει να ανοιχτεί καινούργιο θέμα που να γίνει vs ή και ψηφοφορία γιατί είναι και πολλές, stock flex g2pro και να είναι όλα συγκεντρωμένα.... και τα προβλήματα και οι λύσεις τους.7
Link to comment
Share on other sites

Guest dimarhos2004
μετά από πάρα πολύ σκέψη μεταξύ ποιου να διαλέξω... Lg g2 ή Galaxy S4 (i9506) πιστεύω το G2 είναι κινητάρα.Μιας και είμαι νέος στo forum αυτό θέλω να ρωτήσω το εξής.Παρέλαβα την έκδοση με android 4.4.2 (kitkat) και έκδοση λογισμικού d80220f-eur-xx. Αυτό που δεν βλέπω στο μενού είναι η επιλογή του να κρύβονται τα soft buttons που έχω δει σε youtube Κλπ.στις εφαρμογές κρύβονται στο chrome Που με νοιάζει όμως δεν μπορώ.έχω δεi λύσεις με root κλπ αλλά προτιμώ χωρίς root
Link to comment
Share on other sites

μετά από πάρα πολύ σκέψη μεταξύ ποιου να διαλέξω... Lg g2 ή Galaxy S4 (i9506) πιστεύω το G2 είναι κινητάρα.Μιας και είμαι νέος στo forum αυτό θέλω να ρωτήσω το εξής.Παρέλαβα την έκδοση με android 4.4.2 (kitkat) και έκδοση λογισμικού d80220f-eur-xx. Αυτό που δεν βλέπω στο μενού είναι η επιλογή του να κρύβονται τα soft buttons που έχω δει σε youtube Κλπ.στις εφαρμογές κρύβονται στο chrome Που με νοιάζει όμως δεν μπορώ.έχω δεi λύσεις με root κλπ αλλά προτιμώ χωρίς root

 

check αυτό να δείς! Διαφορετικά μόνο με root. Αν και εγώ το θεωρώ αναγκαίο μόνο και μόνο για να έχεις LMT!!!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο... Έχω την cloudy G3 1.3. Πως μπορώ να αλλάξω το μέγεθος σε κάποια widget? Σε μερικά πατάς παρατεταμένα επάνω και αλλάζει σε άλλα όχι; πως γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

check αυτό να δείς! Διαφορετικά μόνο με root. Αν και εγώ το θεωρώ αναγκαίο μόνο και μόνο για να έχεις LMT!!!

Εγω την εβαλα αυτη την εφαρμογη κ μου εκανε κατι κουλα κ την εσβησα...σα να κολουσε το κινητο...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Εγω την εβαλα αυτη την εφαρμογη κ μου εκανε κατι κουλα κ την εσβησα...σα να κολουσε το κινητο...

 

Πάντως ο chrome έχει full screen άμα θες που εξαφανίζονται όλα νομίζω!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πέρασα την CloudyStock_2.5 ! με το KK_Baseband_D802 & το Kernel-bruce2728-D802-v0.41. Όλα o.k. πάει σφαίρα...!!! Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σας.Ποια απο τις 2 καθεται ποιο καλα;Η CloudyStock 2.5 η CloudyG3 1.3; Τι διαφορες εχουν δε μπορω να καταλαβω...Η καμερα τους ειναι η ιδια;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πέρασα την CloudyStock_2.5 ! με το KK_Baseband_D802 & το Kernel-bruce2728-D802-v0.41. Όλα o.k. πάει σφαίρα...!!!

 

Το KK baseband δεν το χρειάζεσαι κάθε φορά ή και ποτέ αν είσαι ήσουν ήδη με kitkat πριν ρουτάρεις το κινητό και περάσεις custom recovery. Ο dev το βάζει ότι χρειάζεται για όσους ήταν σε ζελεδάκι πριν φλασάρουν την ρομ.

 

Επίσης όσο αναφορά την μπαταρία σε κάθε ρομ που φλασάρεις έχε υπόψιν σου ότι θα χρειαστούν τουλάχιστον 2-3 κύκλοι φόρτισης για να βγαίνουν τα αποτελέσματα σωστά και να έχεις σωστούς χρόνους. Για να μην σου πω και πάνω 5-6 κύκλους κανονικά για στρώσει εντελώς!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το KK baseband δεν το χρειάζεσαι κάθε φορά ή και ποτέ αν είσαι ήσουν ήδη με kitkat πριν ρουτάρεις το κινητό και περάσεις custom recovery. Ο dev το βάζει ότι χρειάζεται για όσους ήταν σε ζελεδάκι πριν φλασάρουν την ρομ.

 

Επίσης όσο αναφορά την μπαταρία σε κάθε ρομ που φλασάρεις έχε υπόψιν σου ότι θα χρειαστούν τουλάχιστον 2-3 κύκλοι φόρτισης για να βγαίνουν τα αποτελέσματα σωστά και να έχεις σωστούς χρόνους. Για να μην σου πω και πάνω 5-6 κύκλους κανονικά για στρώσει εντελώς!

Συμφωνώ με τον djkostas αφήστε την rom μερικές μέρες να κάτσει στο τηλέφωνο για να στρώσει μην την κρίνεται απο τις πρώτες ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Και 'γω παιδια ειμαι υπερ του "μαμα" ui του G2!

Γι' αυτο εχω τωρα cloudystock 2.5 με bruce kernel, σε συνδιασμο με nova prime, το κινητο πεταει!! Πολυ καλη μπαταρια και πολυ σταθερη rom χωρις καθολου bug's , ισως αυτο με το ραδιο που αναφερθηκε πιο πανω, αλλα εγω δεν το διαπιστωσα γιατι συνηθως ακουω ραδιο αργα το βραδυ οπου το τηλεφωνο δε χτυπαει :)

Πολυ καλη επισης και cloudyG3 1.2 που δοκιμασα, αλλα δεν μπηκε στην καρδια μου το user interface απο G3 και γυρισα στα γνωριμα λιμερια :p

 

Tι θα κάνεις όταν η "μαμα" σε πάει στο UI του G3?

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Tι θα κάνεις όταν η "μαμα" σε πάει στο UI του G3?

Δεν θα αναβαθμίσει η θα πάει σε custom roms που δεν θα στηρίζονται στο ui του g3 γούστα είναι αυτά :)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ο chrome έχει full screen άμα θες που εξαφανίζονται όλα νομίζω!

Κ πως γινεται αυτο;

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Κ πως γινεται αυτο;

Άμα είσαι root γίνεται με το appsettings έχει ρυθμίσεις για όλες τις εφαρμογές (dpi,full screen);)στον chrome το έχω δοκιμάσει παλιότερα και δούλευε.

Link to comment
Share on other sites

Κ πως γινεται αυτο;

 

Άμα είσαι root γίνεται με το appsettings έχει ρυθμίσεις για όλες τις εφαρμογές (dpi,full screen);)στον chrome το έχω δοκιμάσει παλιότερα και δούλευε.

Πήγα να σου πω μέσα από το tab "labs" στις ρυθμίσεις του chrome αλλά μόλις είδα ότι στην νέα έκδοση με στοιχεία από material design το έχουν αφαιρέσει.

Παλιά είχε ο chrome επιλογή μέσα στις ρυθμίσεις του για full screen. Έβγαζε και την μπάρα ειδοποιήσεων.

Οπότε μόνο λογικά όπως λέει ο Βαγγέλης

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Άμα είσαι root γίνεται με το appsettings έχει ρυθμίσεις για όλες τις εφαρμογές (dpi,full screen);)στον chrome το έχω δοκιμάσει παλιότερα και δούλευε.

Πρεπει δηλ να αρχισει το σκαλισμα...!μια βδομαδα το χω κ ψηνομαι να αρχισω...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει δηλ να αρχισει το σκαλισμα...!μια βδομαδα το χω κ ψηνομαι να αρχισω...

Αν δεν θες να το ρουταρεις γι'αυτό το λόγο και μόνο βάλε τον dolphin που έχει σίγουρα την ρύθμιση για full screen;)

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει δηλ να αρχισει το σκαλισμα...!μια βδομαδα το χω κ ψηνομαι να αρχισω...

Καλά το ρουτ δεν είναι και κανένα σκάλισμα. Διαδικασία ενός λεπτού είναι και τέλος.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θες να το ρουταρεις γι'αυτό το λόγο και μόνο βάλε τον dolphin που έχει σίγουρα την ρύθμιση για full screen;)

Δε μπορω να βρω τη ρυθμιση για full screen στον dolphin...help please!

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να βρω τη ρυθμιση για full screen στον dolphin...help please!

Στο τέρμα δεξιά της κεντρικής οθόνης σύρε με το δάκτυλο προς τα αριστερά και θα σου εμφανιστούν οι έξτρα ρυθμίσεις εκεί βρίσκεται;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...