Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για την CloudyG3 1.3 κανα mod για τον ηχο περασατε?υπαρχει τιποτα?το viper λειτουργει?

 

το viber λειτουργει

#edit: sorry φιλε δεν διαβασα καλα

Edited by mrliakoss

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το viber λειτουργει

οχι οχι το viber για κλησεις κτλ!το viper android fix που δυναμωνει τον ηχο εννοουσα

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να ανοιξεις μονος σου το αρχειο mixer_paths.xml στο system σου και ανεβασεις τον ηχο σου οσο θελεις (και ηχειο και ακουστικα)!:)
Link to comment
Share on other sites

Για δώσε σε μένα το mod.

https://www.dropbox.com/s/n8o6byfbnj35pgk/cloudyg3%2B24dip%2Bnavbar%2Bmod.zip?dl=0

 

https://www.dropbox.com/s/bvn4gncxos6hx8u/cloudyg3%2Bstock%2Bnavbar.zip?dl=0

 

Το δεύτερο είναι για να γυρίσεις σε στοκ μέγεθος;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να ανοιξεις μονος σου το αρχειο mixer_paths.xml στο system σου και ανεβασεις τον ηχο σου οσο θελεις (και ηχειο και ακουστικα)!:)

 

απο που?root explorer?

Link to comment
Share on other sites

απο που?root explorer?

Εγω συγκεκριμενα εχω τον root browser.

Το αρχειο βρισκεται στο system/etc.

Θα χρησιμοποιησεις ΜΟΝΟ την εφαρμογη 920Text editor (free στο Play store), οχι κατι αλλο.

Αν δεν εισαι σιγουρος τι ακριβως πρεπει να κανεις, μην προχωρας, πες να σου πω λεπτομεριες ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω συγκεκριμενα εχω τον root browser.

Το αρχειο βρισκεται στο system/etc.

Θα χρησιμοποιησεις ΜΟΝΟ την εφαρμογη 920Text editor (free στο Play store), οχι κατι αλλο.

Αν δεν εισαι σιγουρος τι ακριβως πρεπει να κανεις, μην προχωρας, πες να σου πω λεπτομεριες ;)

 

μπα δεν το εχω.θα κανω βλακεια!ελπιζω να μην ειναι κανενα κατεβατο ολοκληρο!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πέρασα την CloudyG3_1.3 αλλά δεν ξέρω...:wacko: αν πέρασα σωστά το Kernel-bruce2728-D802-v0.41....???:confused:

 

http://s10.postimg.org/76q2zc2y1/Screenshot_2014_09_16_00_55_29.png

upload an image

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πέρασα την CloudyG3_1.3 αλλά δεν ξέρω...:wacko: αν πέρασα σωστά το Kernel-bruce2728-D802-v0.41....???:confused:

 

http://s10.postimg.org/76q2zc2y1/Screenshot_2014_09_16_00_55_29.png

upload an image

 

το περασες...κομπλε

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πέρασα την CloudyG3_1.3 αλλά δεν ξέρω...:wacko: αν πέρασα σωστά το Kernel-bruce2728-D802-v0.41....???:confused:

 

http://s10.postimg.org/76q2zc2y1/Screenshot_2014_09_16_00_55_29.png

upload an image

Κατέβασε το cpy spy plus απο το playstore και θα σου γράφει bruce kernel 0.40+ αν θυμάμαι καλά. Πως την βλέπεις την rom; :D

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το cpy spy plus απο το playstore και θα σου γράφει bruce kernel 0.40+ αν θυμάμαι καλά. Πως την βλέπεις την rom; :D

 

Πρώτη εντύπωση ...καλή, πρέπει να την δουλέψω...! κάνει ένα μικρο κοληματακι (σπασιματακι) στης όταν πάω δεξιά αριστερά της εφαρμογές :rolleyes:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη εντύπωση ...καλή, πρέπει να την δουλέψω...! κάνει ένα μικρο κοληματακι (σπασιματακι) στης όταν πάω δεξιά αριστερά της εφαρμογές :rolleyes:

Τι εννοείς; το ui του g3 πως το βλέπεις δεν είναι πιο όμορφο;

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη εντύπωση ...καλή, πρέπει να την δουλέψω...! κάνει ένα μικρο κοληματακι (σπασιματακι) στης όταν πάω δεξιά αριστερά της εφαρμογές :rolleyes:

Και εμενα το εκανε αλλα με το καιρο στρωνει και το κανει πιο σπανια.θα δεις και τη μπαταρια σιγα σιγα μετα απο μερικες φορτισεις πως θα γινετσι ολο και καλυτερη.Γενικα ο συνδιασμος αυτος cloydyge bruce ειναι φοβερος.

Link to comment
Share on other sites

;)

Τι εννοείς; το ui του g3 πως το βλέπεις δεν είναι πιο όμορφο;

 

Καλή είναι άλλα πολύ ''ασπρουλιάρα'':lol: στο παρακάτω

''δεν φαίνεται και τόσο καλά'' προσπαθώ να σου δείξω το σπασιματκι, 2'' δεύτερα πριν τελειώσει το video το καταλαβαίνεις καλύτερα. Μπορεί να με πεις σπασίκλα:mad: αλλά αν κολλήσει το γ@μημενο :X μάτι σε χαλάει. Τώρα.... αν θελήσω να ξαναγυρίσω σε stock, πρέπει να την βρω σε zip και να κάνω την ίδια διαδικασία, η με επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων γυρίζω σε stock...!!!;) Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; το ui του g3 πως το βλέπεις δεν είναι πιο όμορφο;

 

μπορει να βαλει nova αλλα μετα χανει την ταυτοτητα της η ρομ.εγω εχω αγορασμενα nova,HD widgets,swype κτλ αλλα δεν τα βαζω τα αφηνω ετσι!ουτε καν ταπετσαρια δεν αλλαζω :lol:

Link to comment
Share on other sites

;)

 

Καλή είναι άλλα πολύ ''ασπρουλιάρα'':lol: στο παρακάτω

''δεν φαίνεται και τόσο καλά'' προσπαθώ να σου δείξω το σπασιματκι, 2'' δεύτερα πριν τελειώσει το video το καταλαβαίνεις καλύτερα. Μπορεί να με πεις σπασίκλα:mad: αλλά αν κολλήσει το γ@μημενο :X μάτι σε χαλάει. Τώρα.... αν θελήσω να ξαναγυρίσω σε stock, πρέπει να την βρω σε zip και να κάνω την ίδια διαδικασία, η με επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων γυρίζω σε stock...!!!;)

Μπορείς μόνο με kdz αρχείο και flash με το flash tool.αλλά φίλε μου εσύ την πειραξες πολύ wallpapers,widgets πάει να πει δεν σου άρεσε;)αν σου αρέσει η στοκ g2 βάλε cloudystock 2.5 με bruce kernel.:)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2661866

Link to comment
Share on other sites

;)

 

Καλή είναι άλλα πολύ ''ασπρουλιάρα'':lol: στο παρακάτω

''δεν φαίνεται και τόσο καλά'' προσπαθώ να σου δείξω το σπασιματκι, 2'' δεύτερα πριν τελειώσει το video το καταλαβαίνεις καλύτερα. Μπορεί να με πεις σπασίκλα:mad: αλλά αν κολλήσει το γ@μημενο :X μάτι σε χαλάει. Τώρα.... αν θελήσω να ξαναγυρίσω σε stock, πρέπει να την βρω σε zip και να κάνω την ίδια διαδικασία, η με επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων γυρίζω σε stock...!!!;)

Και εμενα ειχε κολλησει το ματι μου στο σπασιματακι και αν δεις πιο παλια ποστ το ειχα αναφερει κ εγω.Πλεον ομως αφου εστρωσε παει μια χαρα.Αυτο που με εξεπληξε θετικα ειναι η μπαταρια.Μετα απο ενα μηνα που την εχω βαλει δες στο θεμα της μπαταριας τις φοτο που ανεβασα εχθες κ θα καταλαβεις.Και με ολα ανοιχτα απο συνγχρωνισμους μεχρι gps kai φωτινοτητα στο αυτοματο 70%.

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ετσι κ αλλιως μια ρομ θελει μερικες μερες για να στρωσει.κανε υπομονη κ μετα δε θα θες να την ξσναλλαξεις με τιποτα αλλο.

Link to comment
Share on other sites

;)

 

Καλή είναι άλλα πολύ ''ασπρουλιάρα'':lol: στο παρακάτω

''δεν φαίνεται και τόσο καλά'' προσπαθώ να σου δείξω το σπασιματκι, 2'' δεύτερα πριν τελειώσει το video το καταλαβαίνεις καλύτερα. Μπορεί να με πεις σπασίκλα:mad: αλλά αν κολλήσει το γ@μημενο :X μάτι σε χαλάει. Τώρα.... αν θελήσω να ξαναγυρίσω σε stock, πρέπει να την βρω σε zip και να κάνω την ίδια διαδικασία, η με επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων γυρίζω σε stock...!!!;)

 

Μπορείς μόνο με kdz αρχείο και flash με το flash tool.αλλά φίλε μου εσύ την πειραξες πολύ wallpapers,widgets πάει να πει δεν σου άρεσε;)αν σου αρέσει η στοκ g2 βάλε cloudystock 2.5 με bruce kernel.:)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2661866

Όπως λέει και ο vag με kdz είναι ο ένας τρόπος. Διαφορετικά υπάρχει και σε zip και η 20d και η 20f από έναν dev στο XDA και σου περνάει και stock recovery και τα πάντα και επιστρεφεις σε στοκ τελείως. Την φλασαρεις κανονικά μέσω recovery και αν θες ρουτ απλά φλασαρεις πριν το reboot και το update του SU. Είναι μόνο η ευρωπαϊκή ανοιχτή και δεν είναι κάποιας χώρας. Απλά θα έχεις γυρίσει σε στοκ αλλά όχι της χώρας σου. Για αυτό μόνο με τον τρόπο που λέει ο vag.

Με factory reset ποτέ δεν γυρνας σε στοκ. Ο όρος factory είναι ολίγον λανθασμένος. Ως εργοστασιακό αναφέρεται το κινητό με το λειτουργικό πάνω να μην έχει δεδομένα (λογαριασμούς, εφαρμογές κλπ κλπ κλπ).

Αν είσαι με στοκ τότε ναι είναι θα γίνει όπως όταν το πήρες(απλά με την τελευταία έκδοση. Δηλαδή αν το πήρες με 4.2.2 πάνω δεν θα γυρίσει σε 4.2.2 πάλι αλλά με το τελευταίο update που είχες) . Από τη στιγμή που έβαλες κάποια άλλη τότε σαν εργοστασιακή κατάσταση θεωρείται το συγκεκριμένο custom firmware.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς μόνο με kdz αρχείο και flash με το flash tool.αλλά φίλε μου εσύ την πειραξες πολύ wallpapers,widgets πάει να πει δεν σου άρεσε;)αν σου αρέσει η στοκ g2 βάλε cloudystock 2.5 με bruce kernel.:)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2661866

 

Καλή είναι (απλά έβαλα την δικιά μου πινελιά) ;) και θα την κρατήσω να δω αν στρώσει...!!!:D Ευχαριστώ για όλα vag (προφανώς Βαγγέλης) όσο για την cloudystock 2.5 με bruce kernel την περνώ με (AutoRec)τον ίδιο τρόπο ? και επανέρχομαι πάλη στην CloudyG3_1.3 πάλη με (AutoRec) την ίδια διαδικασία...???

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλή είναι (απλά έβαλα την δικιά μου πινελιά) ;) και θα την κρατήσω να δω αν στρώσει...!!!:D Ευχαριστώ για όλα vag (προφανώς Βαγγέλης) όσο για την cloudystock 2.5 με bruce kernel την περνώ με (AutoRec)τον ίδιο τρόπο ? και επανέρχομαι πάλη στην CloudyG3_1.3 πάλη με (AutoRec) την ίδια διαδικασία...???

Τελειώσεις με το autorec... Μια φορά το έκανες για να βάλεις custom recovery. Το autorec είναι εφαρμογή για να βάλεις recovery και όχι custom recovery. Αυτά είναι τα twrp, cwm, philz (cmw based). Μπαίνεις σε recovery mode λοιπόν κανείς full wipe και περνάς οποία άλλη ρομ θες.

Φυσικά πριν από οποιοδήποτε wipe κανείς ένα nandroid backup μέσα στο recovery για να μπορείς να γυρίσεις γρήγορα πίσω αν κάτι δεν πάει καλά ή δεν σου αρέσει.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το nandroid φρόντισε μόνο να το βάλεις σε εξωτερική μνήμη γιατί θα σου πιάσει γύρω στα 2.5 - 3gb (ανάλογα τι έχεις περασμένο μέσα) και όπως καταλαβαίνεις δεν θα σου μείνει χώρος.
Link to comment
Share on other sites

Καλή είναι (απλά έβαλα την δικιά μου πινελιά) ;) και θα την κρατήσω να δω αν στρώσει...!!!:D Ευχαριστώ για όλα vag (προφανώς Βαγγέλης) όσο για την cloudystock 2.5 με bruce kernel την περνώ με (AutoRec)τον ίδιο τρόπο ? και επανέρχομαι πάλη στην CloudyG3_1.3 πάλη με (AutoRec) την ίδια διαδικασία...???

Βαγγέλης ναι:)ότι λέει ο Κώστας απο πάνω με το autorec τελείωσες.μπες σε recovery και χωρίς φυσικά κανένα wipe πατάς εκεί που λέει backup άστο και αυτό θα κάνει backup την ρομ όπως την έχεις στήσει,μόλις τελειώσει reboot και είσαι οκ,αν θέλεις μετακινησε τον φάκελο twrp η οποία recovery φοράς τελος παντον σε usb otg για να μην σου πιάνει χώρο αλλά ολόκληρο και χωρίς να το πειράξεις μετονομασίες κτλ.μετά αν θες αλλη rom fulk wipe και ξανά εγκατάσταση οπως έκανες και με αυτή.οταν θες να ξαναγυρίσεις σε οποιοδήποτε back up συνδεεις το usb otg μπαίνεις σε recovery full wipe(wipe cache,dalvik,system,data) και μετά πατάς restore διαλέγεις το backup αρχείο και οταν τελειώσει reboot και είσαι πίσω στη rom που είχες πάρει backup με όλες τις ρυθμίσεις που είχες κάνει:cool:

 

Μάλλον κούρασα και κουραστικά:p

Link to comment
Share on other sites

θέλετε να κάνουμε ένα συγκριτικό για όλες τις rom που έχουν βγει για το g2; πχ για s3v3n, lamhoang, optimus g3 & cloudy g3;

ποιά είναι καλύτερη, ποιά έχει "τι προβλήματα", ποιά τα καλά της κάθε μίας;

Link to comment
Share on other sites

Καλή είναι (απλά έβαλα την δικιά μου πινελιά) ;) και θα την κρατήσω να δω αν στρώσει...!!!:D Ευχαριστώ για όλα vag (προφανώς Βαγγέλης) όσο για την cloudystock 2.5 με bruce kernel την περνώ με (AutoRec)τον ίδιο τρόπο ? και επανέρχομαι πάλη στην CloudyG3_1.3 πάλη με (AutoRec) την ίδια διαδικασία...???

 

με προλαβαν οι αλλοι!σφαιρα ειστε

Link to comment
Share on other sites

θέλετε να κάνουμε ένα συγκριτικό για όλες τις rom που έχουν βγει για το g2; πχ για s3v3n, lamhoang, optimus g3 & cloudy g3;

ποιά είναι καλύτερη, ποιά έχει "τι προβλήματα", ποιά τα καλά της κάθε μίας;

Οκ φίλος εγω 2 έχω δοκιμάσει για αρκετό διάστημα και μπορώ να πω οτι είμαι υπέρ της cloudy g3 1.3 απροβλημάτιστη.Η άλλη είναι η seven 1.9.1 πολύ καλή αλλά είναι σε art και δεν δουλεύει το xposed και αυτό φτάνει για μένα;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...