Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tι να σου πω μπορει να οφειλοταν στις ρομ συγκεκριμενα.Εγω σε αυτο το κινητο εχω αλλαξει παρα πολλες ρομ και σε ολες ειχα κ εχω xposed. Ακομα και στοκ για λιγο που ημουν οι ωρες οθονης μου ειναι περιπου ιδιες πανω κατω.Το 30% μου φαινεται υπερβολη παντως. Δοκιμασε σε αυτο το κινητο που εχεις με ή χωρις και γραψε μας εντυπωσεις.Ειδα εισαι κ απο Πατρα,εχουμε ανοιξει θεμα που τα λεμε και παμε για καφε,να τα πουμε απο κοντα

 

Πάτρα είμαι. Ξέρω και τον jason.

Στο θέμα μας τώρα τα αποτελέσματα σε στοκ 20d με όπως σου είπα ίδιες εφαρμογές χωρίς updates.

Χωρίς xposed: 42h με μπαταρία, 5ω 22λ οθόνης, 45λ κλήσεις, wifi 30ωρες, data/sync on πάντα, όσο είμαι σε wifi έχω 2g, όταν το κλείνω σε 3g(gsm/wcdma auto). Υπόλοιπο 32%

Με xposed + G2 tweakbox με μόνη επιλογή ενεργοποιημένη την αφαίρεση της navbar:

33h με μπαταρία, 4ω 2λ οθόνης, 32λ κλήσεις, wifi 26ωρες, τα υπόλοιπα ίδια στις ρυθμίσεις. Υπόλοιπο: 25%

 

To τεστ έγινε σε 2 κύκλους φόρτισης για κάθε ένα. Οι εφαρμογές δεν έγιναν update ποτέ, δεν προστέθηκαν καινούριες πλην του xposed και του G2 tweakbox. Η χρήση είναι χωρίς παιχνίδια. Facebook, viber, hangouts, fb messenger, 3 gmail, tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάτρα είμαι. Ξέρω και τον jason.

Στο θέμα μας τώρα τα αποτελέσματα σε στοκ 20d με όπως σου είπα ίδιες εφαρμογές χωρίς updates.

Χωρίς xposed: 42h με μπαταρία, 5ω 22λ οθόνης, 45λ κλήσεις, wifi 30ωρες, data/sync on πάντα, όσο είμαι σε wifi έχω 2g, όταν το κλείνω σε 3g(gsm/wcdma auto). Υπόλοιπο 32%

Με xposed + G2 tweakbox με μόνη επιλογή ενεργοποιημένη την αφαίρεση της navbar:

33h με μπαταρία, 4ω 2λ οθόνης, 32λ κλήσεις, wifi 26ωρες, τα υπόλοιπα ίδια στις ρυθμίσεις. Υπόλοιπο: 25%

 

To τεστ έγινε σε 2 κύκλους φόρτισης για κάθε ένα. Οι εφαρμογές δεν έγιναν update ποτέ, δεν προστέθηκαν καινούριες πλην του xposed και του G2 tweakbox. Η χρήση είναι χωρίς παιχνίδια. Facebook, viber, hangouts, fb messenger, 3 gmail, tapatalk

Μάλιστα. Θα το εξετάσω κ γω και θα σου πω μετά από 2 κύκλους φόρτισης.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Θα το εξετάσω κ γω και θα σου πω μετά από 2 κύκλους φόρτισης.

Για τέσταρε και εσύ να δούμε... Στο XDA πάντως το είχαν παρατηρήσει και άλλοι.

Εκτός και είμαι ο γκαντεμης και δεν έχω καταφέρει σε κανένα κινητό να κάνω το xposed να δουλέψει χωρίς να καταναλώνει μπαταρία.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οτι το xposed εχει μια κατανάλωση ειναι λογικο και δεδομενο. Τωρα ποσο ακριβώς ειναι..

Παντως παιζει ρολο και τι xposed plugin τρεχεις. Πχ μπορει να εχεις κάποιο που δημιουργεί μεγαλη κατανάλωση και πχ στην επομενη εκδοση να το εχουν φτιαξει..

Προσωπικά εχω τόσα xposed plugin, που τα θεωρω εντελώς απαραίτητα, που οσο και να κκαταναλώνει θα το χρησιμοποιώ.. 5:30 ωρες που βγαζω συχνα, ειναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=47371&d=1405425292

Μπορείς να μου δείξεις με μια φωτο ποσο διάφανο γίνετε πριν το φλασαρω???

Κ αν το φλασαρω μετα θα έχω επιλογή να γυρίσω στο στοκ που είμαι τώρα?? Η θα έχω αποκλειστικά το νεο???

Καταρχην πρεπει να φορας την cloudyG3.Πως να γυρισεις σε stock δεν ξερω δεν το εχω ψαξει.Το ρολοι δεν αλλαζει χρωμα ειναι σε μαυρο.

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Ναρωτησω η cloudyg3 εχει ενσωματομενο το μοντακι της καμερας?

 

έχει την κάμερα του G3 που έχει το 120fps και UHD

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ευκολη η εγκατασταση της ρομ?ειμαι ηδη ρουτ με στοκ ρομ.

Η ίδια διαδικασία που χρειάζεται καθε custom είναι. Δεν έχει καμία διαφορά. Αμα εισαι stock, πρεπει να βαλεις cwm recovery.

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=47371&d=1405425292

Καταρχην πρεπει να φορας την cloudyG3.Πως να γυρισεις σε stock δεν ξερω δεν το εχω ψαξει.Το ρολοι δεν αλλαζει χρωμα ειναι σε μαυρο.

 

G3 1.2 φοραω φιλαράκια μου...κομπλε είναι κ αυτό..πολύ ομορφο...!!! Σε ευχαριστωωω

Αν κ μου άρεσε παρα πολύ αυτό που είχε ο gloudu στην προηγούμενη Ρομ που είχα....

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ναρωτησω η cloudyg3 εχει ενσωματομενο το μοντακι της καμερας?

Δεν εχει καποιο ενσωματωμενο, αν θελεις βαζεις το καινουργιο (v4.0.0) για G3 ported rom's!

Εγω εχω cloudystock που νομιζω εχει το v3.1.0 mod, η καμερα ειναι πολυ καλυτερη απ' αυτη που εχει τωρα η cloudyg3!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καποιο ενσωματωμενο, αν θελεις βαζεις το καινουργιο (v4.0.0) για G3 ported rom's!

Εγω εχω cloudystock που νομιζω εχει το v3.1.0 mod, η καμερα ειναι πολυ καλυτερη απ' αυτη που εχει τωρα η cloudyg3!

Ποιο ειναι το αρχειο βρε φιλε να το περασω;Με φλασαρισμα γινεται;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι το αρχειο βρε φιλε να το περασω;Με φλασαρισμα γινεται;

Θα μπεις εδω:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2548974

πατας στο "Downloads"....βλεπεις, και κατεβαζεις το mod που ειναι για τι rom που φορας.

Αν εχει recovery (που μαλλον εχεις) κατεβαζεις το αρχειο σε μορφη .zip και το φλασαρεις μεσω του recovery.

Link to comment
Share on other sites

:shifty:

Θα μπεις εδω:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2548974

πατας στο "Downloads"....βλεπεις, και κατεβαζεις το mod που ειναι για τι rom που φορας.

Αν εχει recovery (που μαλλον εχεις) κατεβαζεις το αρχειο σε μορφη .zip και το φλασαρεις μεσω του recovery.

To εκανα αλλα μου βγαζει το σημα της LG και γραφει Security Error...Tωρα τι κανω;Το μπλοκαρα;

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

τη διάφορα έχει η g3 κάμερα της cloudyg3 απο την version 4.0.0 mod? Αφού τα ίδια πράγματα κάνουν ίδια ανάλυση φωτο και βιντεο Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Οτι το xposed εχει μια κατανάλωση ειναι λογικο και δεδομενο. Τωρα ποσο ακριβώς ειναι..

Παντως παιζει ρολο και τι xposed plugin τρεχεις. Πχ μπορει να εχεις κάποιο που δημιουργεί μεγαλη κατανάλωση και πχ στην επομενη εκδοση να το εχουν φτιαξει..

Προσωπικά εχω τόσα xposed plugin, που τα θεωρω εντελώς απαραίτητα, που οσο και να κκαταναλώνει θα το χρησιμοποιώ.. 5:30 ωρες που βγαζω συχνα, ειναι οκ.

 

Δεδομένο είναι ναι. Και λογικά την ζημιά την κάνουν τα modules και όχι από μόνο του το xposed. Αλλά σε τρία διαφορετικά κινητά, Galaxy nexus, S4 με διαφορερικού είδους ρομς άρα και διαφορερικά modules, G2 είχα πάντα το ίδιο πρόβλημα. Μεγάλο drain. Και σε όλα τα κινητά τόσα χρόνια πάντα έπεφτα σε ελαττωματικές εκδόσεις των modules? Σε κάποιο θα έπεφτα σε σωστό.

Οι ίδιοι οι dev των Google Play Edition roms στο S4 έλεγαν για καλύτερη μπαταρία, απεγκατάσταση του xposed. Κάτι λέει αυτό!!!

Και για εμένα έχει σημαντικά πράγματα που μπορεί να μου δώσει αλλά δυστυχώς χάνω περισσότερα από όσα κερδίζω.

 

Εδώ και ένα ποστ από την pardus.

The reason I don't use tweak box is that it module in Xposed and once you install Xposed battery drain increases. I love Xposed but not prepared to pay battery life.

 

Sent from my LG-D802 using XDA Free mobile app

 

Τώρα τι πραγματικά συμβαίνει και ποια είναι η λύση, δεν την γνωρίζω!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Εχω ενα προβλημα με το hangouts στο G2! οι ειδοποιήσεις δεν νοιωθουν! ουτε μου εμφανιζει καποιο μηνυμα,ουτε το λεντ,ουτε ηχος. ουτε στη notification bar

καμια ιδεα? χανω μηνυματα ετσι και ειναι εκνευρηστικο.! Επισης ξερεις καποιος πως μπορω να εχω full extend widget στην οθονη κλειδωματος? (στην κεντρικη οθονη ομως αυτη που ανοιγει απο default) εχω το tweaksbox + gravitybox αλλα τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Δεδομένο είναι ναι. Και λογικά την ζημιά την κάνουν τα modules και όχι από μόνο του το xposed. Αλλά σε τρία διαφορετικά κινητά, Galaxy nexus, S4 με διαφορερικού είδους ρομς άρα και διαφορερικά modules, G2 είχα πάντα το ίδιο πρόβλημα. Μεγάλο drain. Και σε όλα τα κινητά τόσα χρόνια πάντα έπεφτα σε ελαττωματικές εκδόσεις των modules? Σε κάποιο θα έπεφτα σε σωστό.

Οι ίδιοι οι dev των Google Play Edition roms στο S4 έλεγαν για καλύτερη μπαταρία, απεγκατάσταση του xposed. Κάτι λέει αυτό!!!

Και για εμένα έχει σημαντικά πράγματα που μπορεί να μου δώσει αλλά δυστυχώς χάνω περισσότερα από όσα κερδίζω.

 

Εδώ και ένα ποστ από την pardus.

 

 

Τώρα τι πραγματικά συμβαίνει και ποια είναι η λύση, δεν την γνωρίζω!

Θα συμφωνήσω απόλυτα για το exposed και το battery drain που προκαλεί. Το έχω αφαιρέσει εδώ και περίπου μια εβδομάδα για άλλους λόγους Και πραγματικά έγινε άλλο κινητό. Μπορεί να έχω κερδίσει περίπου 25% στην μπαταρία.

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Για να μπαινω σε recovery μεσω του philz τι κανω;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Για να μπαινω σε recovery μεσω του philz τι κανω;

Κατεβαζεις το application αυτο απο play store και πατας reboot recovery https://play.google.com/store/apps/details?id=com.davidjr621.rebooter

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζεις το application αυτο απο play store και πατας reboot recovery https://play.google.com/store/apps/details?id=com.davidjr621.rebooter

Eνταξει φιλε μου ευχαριστω.Κατι αλλο με το θεμα της καμερας...Φοραω την cloudyG3 1.2 αλλα διαβασα για mod η για την καμερα της G2...Τι ισχυει,τι ειναι καλυτερο;Αργει δραματικα με φλας να βγαλει φωτο.:(

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Eνταξει φιλε μου ευχαριστω.Κατι αλλο με το θεμα της καμερας...Φοραω την cloudyG3 1.2 αλλα διαβασα για mod η για την καμερα της G2...Τι ισχυει,τι ειναι καλυτερο;Αργει δραματικα με φλας να βγαλει φωτο.:(

Δεν πολυ ασχολουμαι με την καμερα στο g2 οποτε περιμενε να σου απαντησει καποιος αλλος....Χωρις να εχω δοκιμασει το εξης addon το οποιο το παρεχει ο cloudy ( CameraGPro2 ) οριστε το link http://www.androidfilehost.com/?fid=23501681358559030

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Στην cloudyg3 που πέρασα πρόσφατα νομίζω ότι Ο ήχος δεν είναι δυνατός όπως στην optimusg3. Υπάρχει κανένα mod για αυτή τη ρομ ;

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, υπάρχει άλλος τρόπος εκτός απο αλλαγή ROM να γίνει μαύρο το θέμα του κινητού παντού, δηλ στα μενού, στις επαφές, στο dialpad κ.ο.κ? Είμαι root με 4.4.2.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Μπορεί να απαντήσει κανείς???

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να απαντήσει κανείς???

Οχι, δεν υπάρχει..

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην cloudyg3 που πέρασα πρόσφατα νομίζω ότι Ο ήχος δεν είναι δυνατός όπως στην optimusg3. Υπάρχει κανένα mod για αυτή τη ρομ ;

Αμα βαλεις dorimanx, εχει επιλογη για την ένταση του μεγαφωνου και των ακουστικών.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...