Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βάλε taiwan πάλι... Εμένα με autorec μια χαρά λειτούργησε πάντως! Ούτε flashify ούτε τίποτα! Γενικώς ρώτα στο xda. Σίγουρα θα λάβεις περισσότερες απαντήσεις/λύσεις στην πηγή.

Νομίζω σου ξαναλέω ότι υπάρχει λύση για το θέμα σου χωρίς να ξαναπεράσεις στοκ από την αρχή. Κάπου το είχα δει στο xda.

 

Στο λινκ http://storagecow.eu/index.php?dir=Xda%2FLG+G2%2FStock%2F δεν έχει για taiwan, ....

πειράζει να βάλω την Europe OPEN 32GB KitKat D80220B_00.kdz

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

και ξαναρωτάω , απο εδω http://storagecow.eu/index.php?dir=Xda%2FLG+G2%2FStock%2F ειναι καλές οι ROMS?

το λινκ είναι απο το xda

 

εγω κατεβάζω την Europe OPEN 32GB KitKat D80220B_00.kdz

 

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

εδω εχει για ολα τα μοντελα , πετα πας ταϊβαν και βρισκεις αυτο που ειχες

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

εδω εχει για ολα τα μοντελα , πετα πας ταϊβαν και βρισκεις αυτο που ειχες

 

Σε ευχαριστώ πολύ!

απο taiwan ;exei

394 TWN/TAIWAN V10B LGD802 1.92 GiB 1013 Online

395 TWN/TAIWAN V10C LGD802 1.06 KiB 1507 Online

396 TWN/TAIWAN V20A LGD802 1.58 GiB 653 Online

397 TWN/TAIWAN V20B LGD802 1.58 GiB 715 Online

398 TWN/TAIWAN V20C LGD802 1.6 GiB 127 Online

399 TWN/TAIWAN V20C LGD802 1.6 GiB 492

 

Πως διαλέγω το σωστό;

Δε μου λες... αν βάλω άλλης Χώρας... τι θα γίνει!? Φυσικά θα είναι D802 και 32GB

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ!

απο taiwan ;exei

394 TWN/TAIWAN V10B LGD802 1.92 GiB 1013 Online

395 TWN/TAIWAN V10C LGD802 1.06 KiB 1507 Online

396 TWN/TAIWAN V20A LGD802 1.58 GiB 653 Online

397 TWN/TAIWAN V20B LGD802 1.58 GiB 715 Online

398 TWN/TAIWAN V20C LGD802 1.6 GiB 127 Online

399 TWN/TAIWAN V20C LGD802 1.6 GiB 492

 

Πως διαλέγω το σωστό;

Δε μου λες... αν βάλω άλλης Χώρας... τι θα γίνει!? Φυσικά θα είναι D802 και 32GB

 

h V10 λογικα ειναι η jeally bean ... η V20 ειναι η κιτ κατ και α , b , c ειναι οι εκδοσεις

που εχουν βγει μεχρι τωρα ! λογικα θες την τελευταια την V20C

 

δεν εχω ασχοληθει καθολου με αυτα φιλε μυο , ακομα στοκ εχω , απλα εχω ολα αυτα που θα χρειαστω αν κατι παει στραβα !

 

back to stock http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2432476

 

οποτε περνας στοκ και μετα ρωτας για autorec για να περασεις την custom rom που θες

 

υγ κατσε να σου πει και καποιος που ασχολειται καθε μερα με αυτα ..

υπαρχουν πολλα παιδια , γραφουν και στο xda και σιγουρα θα ξερουν πολυ καλυτερα ..

οποτε κανε λιγο υπομονη και θα σου απαντησουν :)

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι σίγουρος οτι είμαι με κινητό απο την Taiwan, αυτό μπορώ να το τσεκάρω ΠΩΣ; με το S/N?

To S/N μου είναι 403KPCA719163

 

Βάζοντας το ΙΜΕΙ μου σε ένα site μου γράφει ότι το τηλ μου είναι κατασκευασμένο για την Chunghwa Telecom που είναι ταϊβανέζικη εταιρία.

Μήπως είναι branted!? και πρέπει να βρω για την Chunghwa Telecom firmware?!?!!?!?!?

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι σίγουρος οτι είμαι με κινητό απο την Taiwan, αυτό μπορώ να το τσεκάρω ΠΩΣ; με το S/N?

To S/N μου είναι 403KPCA719163

 

Βάζοντας το ΙΜΕΙ μου σε ένα site μου γράφει ότι το τηλ μου είναι κατασκευασμένο για την Chunghwa Telecom που είναι ταϊβανέζικη εταιρία.

Μήπως είναι branted!? και πρέπει να βρω για την Chunghwa Telecom firmware?!?!!?!?!?

 

Δεν έχει να κάνει με ΙΜΕΙ και serial... Είναι ένας τριψήφιος κωδικός εκεί που λέει το χρώμα του μοντέλου. Δες στο FAQ για το τηλέφωνο εδώ στο φόρουμ να δεις που είναι ακριβώς.. Άρα πως ξέρεις ότι έχεις ταϋβανέζικο άμα δεν έχεις δει αυτό τον κωδικό?

 

 

***Όσο για αυτά που με ρώτησες πριν, για το img και να κατεβάσεις επίσημο σου απάντησαν τα παιδιά. Το img του recovery το περιέχει το autorec. Όσο για το κατέβασμα εννοούσα για την επίση ρομ.

Πιθανολογώ ότι το πρόβλημα προήλθε από το ότι πήγες πρώτα να περάσεις με flashify.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βάζοντας το ΙΜΕΙ μου σε ένα site μου γράφει ότι το τηλ μου είναι κατασκευασμένο για την Chunghwa Telecom που είναι ταϊβανέζικη εταιρία.

Μήπως είναι branted!? και πρέπει να βρω για την Chunghwa Telecom firmware?!?!!?!?!?

 

Ετσι ξέρω ότι είναι ταϊβανέζικο

 

Στο FAQ του myphone έχει ένα link που έχει τους κωδικών χωρών. το δικό μου λέει CWT και ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΗΝ ΛΙΣΤΑ που δίνει το myphone

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Βάζοντας το ΙΜΕΙ μου σε ένα site μου γράφει ότι το τηλ μου είναι κατασκευασμένο για την Chunghwa Telecom που είναι ταϊβανέζικη εταιρία.

Μήπως είναι branted!? και πρέπει να βρω για την Chunghwa Telecom firmware?!?!!?!?!?

 

Ετσι ξέρω ότι είναι ταϊβανέζικο

 

Στο FAQ του myphone έχει ένα link που έχει τους κωδικών χωρών. το δικό μου λέει CWT και ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΗΝ ΛΙΣΤΑ που δίνει το myphone

 

Άστο αυτό. Τον τριψήφιο πρέπει να κοιτάξεις. Στο είχα πει και σε άλλο θέμα αν δεν κάνω λάθος. Όλα ταϊβανέζικα είναι. Δεν κατασκευάζεται κανένα στην Γερμανία.

 

EDIT: Ρώτησα στο xda εάν γνωρίζουν που αντιστοιχεί αυτός ο κωδικός. Σε κάθε περίπτωση βέβαια μπορείς να βάλεις όποιας χώρας θες. Αλλά για να μην το ταλαιπωρούμε. Έχεις σκοπό να βάλεις custom rom? Εαν ναι! Τότε τσάμπα συζητάμε. Πέρνα ένα οποιοδήποτε 32αρι kitkat να γυρίσεις σε στοκ. IOroot και μετα autorec και πέρνα την custom rom που θες. Όταν είναι να γυρίσεις σε στοκ για θέμα εγγύησης θα σε νοιάζει ίσως να βάλεις ρομ της χώρας που πρέπει

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

 

EDIT: Ρώτησα στο xda εάν γνωρίζουν που αντιστοιχεί αυτός ο κωδικός. Σε κάθε περίπτωση βέβαια μπορείς να βάλεις όποιας χώρας θες. Αλλά για να μην το ταλαιπωρούμε. Έχεις σκοπό να βάλεις custom rom? Εαν ναι! Τότε τσάμπα συζητάμε. Πέρνα ένα οποιοδήποτε 32αρι kitkat να γυρίσεις σε στοκ. IOroot και μετα autorec και πέρνα την custom rom που θες. Όταν είναι να γυρίσεις σε στοκ για θέμα εγγύησης θα σε νοιάζει ίσως να βάλεις ρομ της χώρας που πρέπει

 

Με κάλυψε ΑΠΟΛΥΤΑ αυτό που είπες. σε ευχαριστώ για την βοήθεια.

Απο την στιγμή που θέλω να βάλω custom rom θα βάλω μια stock rom ότι ναναι αρκεί να είναι για 32αρι και D802 σωστά?

Γυρνάω λοιπόν στα επίσημα και μετά root μετά autorec (TWRP) και μετα customια....

!

Ελπίζω η διαδικασία επαναφοράς σε stock να δουλέψει σε μένα γιατί το κινητό η μόνη οθόνη που μου εμφανίζει είναι αυτή η μαύρη με τα άσπρα γράμματα

Fastboot mode started

udc_start()

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Με κάλυψε ΑΠΟΛΥΤΑ αυτό που είπες. σε ευχαριστώ για την βοήθεια.

Απο την στιγμή που θέλω να βάλω custom rom θα βάλω μια stock rom ότι ναναι αρκεί να είναι για 32αρι και D802 σωστά?

Γυρνάω λοιπόν στα επίσημα και μετά root μετά autorec (TWRP) και μετα customια....

!

Ελπίζω η διαδικασία επαναφοράς σε stock να δουλέψει σε μένα γιατί το κινητό η μόνη οθόνη που μου εμφανίζει είναι αυτή η μαύρη με τα άσπρα γράμματα

Fastboot mode started

udc_start()

 

Ναι κατεβάζεις όποια θες για 32αρι. Ελπίζω να λάβω και εγώ απάντηση για το CWT και να ξέρεις ποιας χώρας ρομ πρέπει να έχεις.

 

Τώρα αν θα λειτουργήσει. Δεν ξέρω. Δεν μπαίνει σε download mode?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι κατεβάζεις όποια θες για 32αρι. Ελπίζω να λάβω και εγώ απάντηση για το CWT και να ξέρεις ποιας χώρας ρομ πρέπει να έχεις.

 

Τώρα αν θα λειτουργήσει. Δεν ξέρω. Δεν μπαίνει σε download mode?

 

Αυτά μου κάνει

450 Fastboot mode started

500 udc_started()

 

After i connect my usb cable have few more :

 

450 Fastboot mode started

500 udc_started()

660 -reset-

670 -portchange-

740 fastboot; processing commands

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Αυτά μου κάνει

450 Fastboot mode started

500 udc_started()

 

After i connect my usb cable have few more :

 

450 Fastboot mode started

500 udc_started()

660 -reset-

670 -portchange-

740 fastboot; processing commands

 

Τι να σου πω... Εμένα μου εμφάνιζε ένα downloading...

 

Μπήκες με το συνδυασμό πλήκτρων σε download mode και σου βγάζει μόνο αυτά?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω... Εμένα μου εμφάνιζε ένα downloading...

 

Μπήκες με το συνδυασμό πλήκτρων σε download mode και σου βγάζει μόνο αυτά?

 

λοιπον έκλεισα το κινητό, και το άνοιξα κρατόντας πατημένο το VOL- και πάλι το ίδιο...

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω TWRP και δεν μου κανει backup το system partition, βγαζει failed.

 

Εχω Pardus 7.3.

 

Ξερετε τι μπορει να φταιει;

Θελω να βαλω την CloudyG3 1.2 αλλα θελω και το backup μου :).

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω TWRP και δεν μου κανει backup το system partition, βγαζει failed.

 

Εχω Pardus 7.3.

 

Ξερετε τι μπορει να φταιει;

Θελω να βαλω την CloudyG3 1.2 αλλα θελω και το backup μου :).

 

Έχεις αρκετό χώρο διαθέσιμο?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι, χωρο εχω.

Το system δεν το κανει ουτε μονο του backup ενω ολα τα αλλα τα κανει.

 

Να βαλω τωρα απο πανω την Cloudy ή θα βγαλει κανενα σφαλμα και θα τρεχω μετα;

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ναι, χωρο εχω.

Το system δεν το κανει ουτε μονο του backup ενω ολα τα αλλα τα κανει.

 

Να βαλω τωρα απο πανω την Cloudy ή θα βγαλει κανενα σφαλμα και θα τρεχω μετα;

 

Εγώ με τον 2.7.0.1 του dr87 έκανα κανονικά στο otg stick την 7.5 και μόλις πέρασα και τελείωσα και το στήσιμο της CloudyG3 1.2 τεστάροντας και το ART. Ήρθε η ώρα να δω τι κάνει τόσο τούμπανη που λένε όλοι.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όποιος παιζει με aosp να δοκιμάσει την cyanogen m8. Πιο γρήγορο κινητό δεν έχετε πιασει! Κ έχω δοκιμάσει τα παντα απο Ρομ. Εξαιρετική απόκριση ,σταθεροτατη και εξαιρετική μπαταρία.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω TWRP και δεν μου κανει backup το system partition, βγαζει failed.

 

Εχω Pardus 7.3.

 

Ξερετε τι μπορει να φταιει;

Θελω να βαλω την CloudyG3 1.2 αλλα θελω και το backup μου :).

Αν εχεις βαλει να κανει compration , αφειρεσε το ή το αντιστροφο, δε θυμαμαι, και ξανα δοκιμασε.

 

Εβαλα και dorimanx, τον τελευταιο, στην cloudyg3, αφου πρώτα φροντισα να βρω τον kernel του cloudy, μιας και ηταν πολυ smooth, και κατι μου ελεγε οτι θα ξανα γυρισω σε αυτον, ομως τελικά ο dorimanx σε εμενα ειναι ακόμα καλυτερος. Στο default προφίλ , απλα οριζω να τρεχει στην ελαχιστη συχνοτητα οταν η οθονη ειναι σβηστη, + untervolting+ ,+greenify + αφαίρεση daemon/bloatware που δεν χρησιμοποιω +nova +αφαιρεση απο το startup ενα σωρο εφαρμογων, και συστηματος που δε χρειάζονται να τα φορτωνει στην εκκίνηση (οτι κανω στανταρ σε όλες τις ρομ δηλαδη) και εχω καλυτερη μπαταρια και εξαιρετικό παλι smoothness. Και 1 γιγα σχεδόν ελευθερη ραμ.

Εχω κρατησει και εγώ backup την pardus με ενα σωρο αλλαγες απο εμενα γιατί την ειχα στησει τελεια, αλλα μου φαίνεται θα φαει delete.. Δεν με βλεπω να φευγω απο τις ρομ του g3, γιατι απλα ειναι ομορφοτερες και εξισου καλες σε smooth, μπαταρια.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Όποιος παιζει με aosp να δοκιμάσει την cyanogen m8. Πιο γρήγορο κινητό δεν έχετε πιασει! Κ έχω δοκιμάσει τα παντα απο Ρομ. Εξαιρετική απόκριση ,σταθεροτατη και εξαιρετική μπαταρία.

 

Για δώσε αποτέσματα μπαταρίας γιατί είμαι φαν της aosp γενικά

 

Αν εχεις βαλει να κανει compration , αφειρεσε το ή το αντιστροφο, δε θυμαμαι, και ξανα δοκιμασε.

 

Εβαλα και dorimanx, τον τελευταιο, στην cloudyg3, αφου πρώτα φροντισα να βρω τον kernel του cloudy, μιας και ηταν πολυ smooth, και κατι μου ελεγε οτι θα ξανα γυρισω σε αυτον, ομως τελικά ο dorimanx σε εμενα ειναι ακόμα καλυτερος. Στο default προφίλ , απλα οριζω να τρεχει στην ελαχιστη συχνοτητα οταν η οθονη ειναι σβηστη, + untervolting+ ,+greenify + αφαιρεση απο το startup ενα σωρο εφαρμογων, και συστηματος που δε χρειάζονται να τα φορτωνει στην εκκίνηση (οτι κανω στανταρ σε όλες τις ρομ δηλαδη) και εχω καλυτερη μπαταρια και εξαιρετικό παλι smoothness.

Εχω κρατησει και εγώ backup την pardus με ενα σωρο αλλαγες απο εμενα γιατί την ειχα στησει τελεια, αλλα μου φαίνεται θα φαει delete.. Δεν με βλεπω να φευγω απο τις ρομ του g3, γιατι απλα ειναι ομορφοτερες και εξισου καλες σε smooth, μπαταρια.

 

Του dorimanx είναι το ίδιο με αυτό που βάζουμε και στις G2 roms?

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε αποτέσματα μπαταρίας γιατί είμαι φαν της aosp γενικά

 

 

 

Του dorimanx είναι το ίδιο με αυτό που βάζουμε και στις G2 roms?

Ναι, ακριβως ο ίδιος. Τον εχει φτιαξει να δουλευει και στις 2 ρομ (g2 και g3)

Link to comment
Share on other sites

Όποιος παιζει με aosp να δοκιμάσει την cyanogen m8. Πιο γρήγορο κινητό δεν έχετε πιασει! Κ έχω δοκιμάσει τα παντα απο Ρομ. Εξαιρετική απόκριση ,σταθεροτατη και εξαιρετική μπαταρία.

 

Link please :)

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ, μια ερώτηση, τι σημαίνει snapshot?

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...