Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το απογευμα θα φλασαρω CM11, υπαρχει καποια καλυτερη AOSP ? επισης, με το spiritFM το ραδιο παιζει ΟΚ?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά να ρωτήσω, όταν κλειδώνει η οθόνη και πάμε να τη ξεκλειδώσουμε υπάρχει τρόπος να αλλάξει η φωτό με το γρασιδι και τα κόκκινα λουλούδια?

 

Ξέρω κάπου έχω δει την ίδια ερώτηση στα νήματα εδώ αλλά έχω φάει τον κόσμο και δεν τη βρίσκω τώρα οπότε συγνώμη ξέρω έχει ξαναερωτηθεί. :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω, όταν κλειδώνει η οθόνη και πάμε να τη ξεκλειδώσουμε υπάρχει τρόπος να αλλάξει η φωτό με το γρασιδι και τα κόκκινα λουλούδια?

 

Ξέρω κάπου έχω δει την ίδια ερώτηση στα νήματα εδώ αλλά έχω φάει τον κόσμο και δεν τη βρίσκω τώρα οπότε συγνώμη ξέρω έχει ξαναερωτηθεί. :(

 

Ρυθμισεις-κλειδωμα οθονης-φοντο και βαζεις οτι θες.( αυτο δεν θες?)

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Το απογευμα θα φλασαρω CM11, υπαρχει καποια καλυτερη AOSP ? επισης, με το spiritFM το ραδιο παιζει ΟΚ?

Με τα τελευταία updates του spirit fm, παίζει κανονικότατα πλέον....

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις-κλειδωμα οθονης-φοντο και βαζεις οτι θες.( αυτο δεν θες?)

 

Ναι Ναι σ'ευχαριστώ πάντα το κοίταγα και ψάρωνα ότι είναι για το φόντο γενικά :lol: :p

Link to comment
Share on other sites

μπορω με 4.4.2,να βαλω custom recovery,και μετα καποια ρομ?η πρεπει να γυρισω σε 4.2.2?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά, για όσους δεν το έχουν δει, πλέο είναι εφικτό να rootάρεις την 4.4. Το δοκίμασα και λειτουργεί τέλεια.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=51506801

 

Επιβεβαιώνω!Από χθες το πρωί όλα καλά με rootaρισμενο το εργαλείο!Ρε παιδιά υπάρχει καμμία recovery για 4.4;

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω!Από χθες το πρωί όλα καλά με rootaρισμενο το εργαλείο!Ρε παιδιά υπάρχει καμμία recovery για 4.4;

 

Βαλε απο PlayStore FreeGee ειναι της LG, και βαλε οτι Recovery θελεις

Link to comment
Share on other sites

Βαλε απο PlayStore FreeGee ειναι της LG, και βαλε οτι Recovery θελεις

 

Μην κάνετε καμιά χαζομάρα ακόμη δεν είχε βγει η 4.4.2 δεν ξέρω αν πετυχαίνει στην 4.2.2 αλλά ακόμη για την 4.4.2 από oFficial σε recovery custom δεν βγήκε κάτι.

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Μην κάνετε καμιά χαζομάρα ακόμη δεν είχε βγει η 4.4.2 δεν ξέρω αν πετυχαίνει στην 4.2.2 αλλά ακόμη για την 4.4.2 από oFficial σε recovery custom δεν βγήκε κάτι.

 

Μην τολμήσετε να το κάνετε

 

Την πάτησα άγρια

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αλλάξω μέγεθος και χρώμα στα buttons.πως θα το κάνω αυτό?

Εννοείται είμαι root.

Με το gravity box δε μπορώ να καταλάβω αν το κάνει και πως.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αλλάξω μέγεθος και χρώμα στα buttons.πως θα το κάνω αυτό?

Εννοείται είμαι root.

Με το gravity box δε μπορώ να καταλάβω αν το κάνει και πως.

Μα πως ακριβώς αλλάζουν από το gravity?το έχω περάσει.

Ψαξε και λιγακι. Καπου στα μενου θα ειναι. Δε θυμαμαι ακριβως να σου πω.

Ψαξε για navigation bar.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν είμαι σε κλήση μπορώ να το κλείσω άπο το κουμπί απενεργοποίησης, (να ενημερώσω ότι έβαλα exposed και gravity box, και το έβγαλα τώρα) δεν ξέρω τι έκανα αλλά παλιά έκλεινε η οθόνη πως γίνεται να το ξανα βάλω να κλείνει η οθόνη μην πατήσω κάτι κατά λάθος όταν είμαι σε κλήση, γιατί συνέχεια πατάω και τερμάτιζω την κλήση

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως απενεργοποιω αυτο το ενοχλητικο παραθυρο στον launcher που εμφανιζεται μετα την αναβαθμιση μου σε 4.4 ? Πως το βρισκω με το titanium backup για να το σβησω?

 

 

https://www.dropbox.com/s/xxtrqreye6h5kzd/Screenshot_2014-04-01-19-49-39.png

 

ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

Την πάτησα σαν η...ός, το κόλλησα τόσο άσχημα που δεν το αναγνωρίζει ούτε το update tool για να το επαναφέρω σε stock

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν είμαι σε κλήση μπορώ να το κλείσω άπο το κουμπί απενεργοποίησης, (να ενημερώσω ότι έβαλα exposed και gravity box, και το έβγαλα τώρα) δεν ξέρω τι έκανα αλλά παλιά έκλεινε η οθόνη πως γίνεται να το ξανα βάλω να κλείνει η οθόνη μην πατήσω κάτι κατά λάθος όταν είμαι σε κλήση, γιατί συνέχεια πατάω και τερμάτιζω την κλήση

 

ρυθμίσεις-ρυθμίσεις κλήσεων-το κουμπί λειτουργίας τερματίζει τις κλήσεις

Link to comment
Share on other sites

Ψαξε και λιγακι. Καπου στα μενου θα ειναι. Δε θυμαμαι ακριβως να σου πω.

Ψαξε για navigation bar.

το χα ψαξει αλλα δε βγαζω ακρη

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

το χα ψαξει αλλα δε βγαζω ακρη

 

1)Κατεβαζεις xposed framework http://dl.xposed.info/latest.apk και το κανεις εγκατασταση(οπως ολα τα αρχεια εφαρμογων .apk

2)θα το δεις στις εφαρμογες σου.Πατας framework και μετα εγκατασταση.Μολις τελιωσει κανεις επανεκιννηση.

3)Κατεβαζεις G2 tweaksBox απο δω https://www.dropbox.com/s/0q1ca7c33utz09n/G2_TweaksBox_2.0RC.apk και το κανεις εγκατασταση.

4)Πας παλι στο xposed framework αλλα αυτη τη φορα πας στο modules και τικαρεις το G2 tweaksbox.Και κανεις επανεκιννηση.

5)Μεσα απο τις εφαρμογες σου πας στο G2 tweaks box->theme tweaks->navigation bar και το ενεργοποιεις.Μετα reboot.

6)Κανεις την ιδια διαδρομη και πας navigation Bar Height και το βαζεις οσο θες εσυ.Reboot και τελος.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

1)Κατεβαζεις xposed framework http://dl.xposed.info/latest.apk και το κανεις εγκατασταση(οπως ολα τα αρχεια εφαρμογων .apk

2)θα το δεις στις εφαρμογες σου.Πατας framework και μετα εγκατασταση.Μολις τελιωσει κανεις επανεκιννηση.

3)Κατεβαζεις G2 tweaksBox απο δω https://www.dropbox.com/s/0q1ca7c33utz09n/G2_TweaksBox_2.0RC.apk και το κανεις εγκατασταση.

4)Πας παλι στο xposed framework αλλα αυτη τη φορα πας στο modules και τικαρεις το G2 tweaksbox.Και κανεις επανεκιννηση.

5)Μεσα απο τις εφαρμογες σου πας στο G2 tweaks box->theme tweaks->navigation bar και το ενεργοποιεις.Μετα reboot.

6)Κανεις την ιδια διαδρομη και πας navigation Bar Height και το βαζεις οσο θες εσυ.Reboot και τελος.

 

ευχαριστω παρα πολυ

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

μπορουμε να αλλαξουμε την διαρυθμιση των κουμπιων, δλδ το δεξι να ειναι οπως στα νεξους? μου τη δινει να παταω το home
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!εχω 4.4.2 stock και μολις εχθες το rootαρα.σημερα οπως μου ειπε ενας φιλος εβαλα με το freege cwm recovery αλλα μολις πηγα να την δοκιμασω και εκανα reboot επαθα bootloop.κανω ολλη την διαδικασια για επιστροφη σε stock τα καταφερνω φτανω μεχρι και την επιλογη χωρας γλωσσας αλλα μολις παει να ξεκινησει μου γραφει οτι δεν εχω συνδεδεμενο το τηλ ενω ειμαι συνδεδεμενος σε download mode.τι μπορει να φταιει;το δοκιμασα και σε wind8 σε 7 και μου κανει το ιδιο.μπορει να βοηθησει καποιος;
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με 70% μπαταρια.. 45 ωρες αναμονη... 2 ωρες και 15 λεπτα Οθονη... με βλεπω δηλαδη για 80 ++ ωρες αναμονη και καμια 5αρια ωρες οθονη...

 

Αξιζει να θυσιασω αναμονη για να παω σε Kit Κat αραγε ?

 

Μονο το 4Κ video μου λειπει στην 4.2.2 ΤΙΠΟΤΑ αλλο!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με 70% μπαταρια.. 45 ωρες αναμονη... 2 ωρες και 15 λεπτα Οθονη... με βλεπω δηλαδη για 80 ++ ωρες αναμονη και καμια 5αρια ωρες οθονη...

 

Αξιζει να θυσιασω αναμονη για να παω σε Kit Κat αραγε ?

 

Μονο το 4Κ video μου λειπει στην 4.2.2 ΤΙΠΟΤΑ αλλο!

 

Κοίτα, αν δε μου πεις το μυστικό σου δεν θα σου πω την άποψη μου. ... χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...