Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εισαι κομπλε!

Και για την camera(φωτο) τι αλλαγη εχει γινει φιλε;Ενταξει και σε μενα για το βιντεο που ειπε ο φιλος ποιο πανω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και για την camera(φωτο) τι αλλαγη εχει γινει φιλε;Ενταξει και σε μενα για το βιντεο που ειπε ο φιλος ποιο πανω.

 

Γιατι βαριοσαστε και δεν διαβαζετε στο θεμα του developer που εφτιαξε το μοντ;

Εχει φτιαξει πολλα οπως πιο γρηγορο focus σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου,Magic Focus,βελτιωσεις στο sharpness κτλ.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Μπες ρε συ xda και δες μονος σου τις διαφορες τους.

Η pro εχει call recording(που τωρα στην 1.3 εχει και η stock 1.3),εχει το split view,knock code,ART κτλ.

Τo ΑRT βεβαια δεν το προτεινω καθως καταπινει την μπαταρια...

Aυτο το ART φιλε πως το βγαζουμε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατι βαριοσαστε και δεν διαβαζετε στο θεμα του developer που εφτιαξε το μοντ;

Εχει φτιαξει πολλα οπως πιο γρηγορο focus σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου,Magic Focus,βελτιωσεις στο sharpness κτλ.

Εχεις δικαιο να παραπονιεσαι αλλα τουλαχιστον εγω δεν ξερω Αγγλικα και με την μεταφραση δεν τα βγαζει ολα σωστα ,με αποτελεσμα να μπερδεύομαι.:O

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Για να το βγαλεις πρεπει να το βαλεις.Αρα αφου δεν το εβαλες εισαι μια χαρα!

Ενημερωτικα για να μπει πρεπει να πας developer options απο τις ρυθμισεις για να το ενεργοποιησεις.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Για να το βγαλεις πρεπει να το βαλεις.Αρα αφου δεν το εβαλες εισαι μια χαρα!

Ενημερωτικα για να μπει πρεπει να πας developer options απο τις ρυθμισεις για να το ενεργοποιησεις.

Ρωτησα επειδη ποιο πανω που σε διαβασα ειπες και για αυτο.Απλα με την εγκατασταση των αρχειων ηταν μεσα και δεν προσεξα και μπηκε και αυτο μαζι με τα αλλα...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

@panosfx να σου κάνω και εγώ μία ερώτηση;

Σε έχω διαβάσει στο xda αλλά πες μου σε παρακαλώ, έχουν διορθωθεί όλα τα bugs στην 1.2; Είμαι fan του Cloudufa και οι μόνες ρομ που περνάω είναι οι Cloudyflex και Cloudystock.

Η μόνη που δεν έχω βάλει είναι η Pro2 λόγω των bugs που είχε.

Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

H 1.1 ειχε καποια bugs.Η 1.2 δειχνει καλυτερη και πιο κοντα στην στοκ.Δεν εχω θεματα μεχρι στιγμης,οπως φαινεται οντως τα διορθωσε.

Μη νομιζεις κι εγω για να την δω την εβαλα μεχρι να βγει η αγαπημενη μου CloudyFlex σε 4.4.2.Ειπε οτι αυτη την βδομαδα θα βγαλει το update.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ειπε οτι αυτη την βδομαδα θα βγαλει το update.

Ναι? a few days θυμαμαι εγω. Εκανα και ερωτηση αν αυτο σημαινει πχ 15 μερες ή ενα μηνα.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι? a few days θυμαμαι εγω. Εκανα και ερωτηση αν αυτο σημαινει πχ 15 μερες ή ενα μηνα.. :lol:

 

Ναι καπου το ειπε χτες αλλα δεν θυμαμαι που.Ε λογικα θα το βρει αυτη τη βδομαδα το .kdz της 4.4.2 ρομ του G Flex και θα κανει δουλεια.

 

Μακαρι αυτο το παιδι να αργησει να πουλησει το G2 του...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

H 1.1 ειχε καποια bugs.Η 1.2 δειχνει καλυτερη και πιο κοντα στην στοκ.Δεν εχω θεματα μεχρι στιγμης,οπως φαινεται οντως τα διορθωσε.

Μη νομιζεις κι εγω για να την δω την εβαλα μεχρι να βγει η αγαπημενη μου CloudyFlex σε 4.4.2.Ειπε οτι αυτη την βδομαδα θα βγαλει το update.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Θα την περάσω και εγώ εν αναμονή της αγαπημένης Flex!

Τον έφτιαξες φαίνεται με το donate που περιμένει από Δευτέρα και θα μας την δώσει πιο γρήγορα. :D

Link to comment
Share on other sites

Για να το βγαλεις πρεπει να το βαλεις.Αρα αφου δεν το εβαλες εισαι μια χαρα!

Ενημερωτικα για να μπει πρεπει να πας developer options απο τις ρυθμισεις για να το ενεργοποιησεις.

Ναι πηγα εκει και εχει τικαρισμενο το Χρηση Dalvik και απο κατω εχει το ART...Το αφηνω ως εχει ετσι;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ναι πηγα εκει και εχει τικαρισμενο το Χρηση Dalvik και απο κατω εχει το ART...Το αφηνω ως εχει ετσι;

 

Άστο έτσι, γιατί πολλές εφαρμογές δεν δουλεύουν σωστά με Art.

Link to comment
Share on other sites

Ναι πηγα εκει και εχει τικαρισμενο το Χρηση Dalvik και απο κατω εχει το ART...Το αφηνω ως εχει ετσι;

 

Ναι αστο ετσι.Περα απο αυτο που σου ειπε ο pandrits δεν ειδα βελτιωση στην ταχυτητα.

Αντιθετως ειδα στην μπαταρια προς το χειροτερο.Ηταν λες κι εξαφανιστηκαν τα μισα mAh της μπαταριας. :lol:

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Για αδειασμα της μνημης απο back up που παω;Πριν ειχα 19% και τωρα πηγα 32%

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Που υπάρχει κάποιος αναλυτικός οδηγός να δω πως θα περάσω την Ρομ cloudy 1.3 που λέτε??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Που υπάρχει κάποιος αναλυτικός οδηγός να δω πως θα περάσω την Ρομ cloudy 1.3 που λέτε??

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2661866

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Αν πας 10 15 σελίδες πίσω έχει έναν πολύ καλό οδηγό για την 1.2. Ακολούθησε τον και απλά βάλε την 1.3.

Και κάτι ακόμα... Γνωρίζουμε αν το συγκεκριμένο mod για την κάμερα μπορεί να μπορεί αν Έχω και αυτό του xdabbed?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2471900

Edited by TAZ_DEV

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις stock Kit Kat αρα δεν εχεις root ουτε custom recovery, αρα νομιζω δεν μπορεις να κανεις nandroid back up! Σιγουρα παντως δε μπορεις να περασεις το mod της καμερας του xdabbed γιατι το περνας μεσω του custom recovery (εκτος αν δοκιμασεις τις εκδοσεις APK που εβαλε αλλα δεν τις εχω δοκιμασει να σου πω τι γινεται) κατεβασεις αρχικα τα ζιπακια που εχει για back up και restore της stock καμερας, παιρνεις το back up και μετα φλασαρεις το σωστο mod! Ολα αυτα ομως μεσω του recovery.

 

ναι είμαι stock, χωρίς root & recovery. nandroid δεν παίρνω.

ναι θέλω να το κάνω εγκατάσταση με το apk.

με τα ζιπάκια δεν μπορώ να πάρω backup την stock εφαρμογή της κάμερας;

το apk του xdabbed το έχει δοκιμάσει κανένας σε stock 4.4.2; παίζει καλά; να το βάλω;

:worry::confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα! Ειμαι με CM 11 build UNOFFICIAL του TEMASEK, πολυ καλος dev, δινει CM 11 & σε αλλα κινητα...

 

9 Ωρες και η μπαταρια καλα κρατει! 100% ακομα.... ΤΟ ΜΟΝΟ που λειπει η ειναι η ΜΑΜΑ ΚΑΜΕΡΑ... τιποτα αλλο πραγματικα... ειναι ταχυτατο, με πολυ καλη μπαταρια απο οτι φαινεται... θα δειξει κιολας μεχρι το1% πως θα παει, θα ποσταρω εικονες...

 

Πραγματικα αν μπρουσε κανεις & αν ξερει να μου πει αν μπορω να περασω την μαμα καμερα με το mod για 4Κ μιας και ειναι Kit Kat πραγματικα θα ηταν ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!

 

Καλησπέρα φίλε να σε ρωτήσω κάτι..Επειδή ψήνομαι από καιρό να βάλω stock android αλλά δεν ξέρω πια να διαλέξω,η συγκεκριμένη rom που λες εχει κάποια bug,κάτι που δεν δουλεύει;Έχεις δοκιμάσει μήπως cm11 nightly,mahdi ή paranoid 4.2;Είμαι μεταξύ αυτόν τον 3 αλλά αν τις έχεις δοκιμάσει και είναι καλύτερη αυτού του τυπά μήπως πάω και εγώ για αυτή..Πάντως πιο πολύ προς την nightly εγερνα..

Link to comment
Share on other sites

Έχω αλλάξεη το dpi και πλέον η κάμερα δεν είναι full screen. Είναι λογικό αυτό; αλλάζει κάπως;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Αν πας 10 15 σελίδες πίσω έχει έναν πολύ καλό οδηγό για την 1.2. Ακολούθησε τον και απλά βάλε την 1.3.

Και κάτι ακόμα... Γνωρίζουμε αν το συγκεκριμένο mod για την κάμερα μπορεί να μπορεί αν Έχω και αυτό του xdabbed?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2471900

 

Τώρα φοραω την στον 4.2. Ειμαι root..

Μου εχει βγάλει να κάνω αναβάθμιση αλλά δεν έχω ακόμη.. Πρεπει πρωτα να αναβάθμιση .να το ρουταρω ..κ μετα να αλλάξω Ρομ?

Η μπορω κ έτσι όμως τώρα απευθείας να την περάσω??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω αλλάξεη το dpi και πλέον η κάμερα δεν είναι full screen. Είναι λογικό αυτό; αλλάζει κάπως;

Στο ειχα ξαναγραψει. Σε ολες τις εφαρμογες τις lg (λιγες ειναι) εχεις προβλημα. Κατεβασε το plugin του xposed , app settings, και μεσα απο αυτο επελεξε την καμερα, και βαλτη να τρεχει σε 480 dpi (το original δηλαδη). Θα γινει παλι full screen. Το ιδιο οπου αλλου εχεις προβλημα. Πχ ραδιοφωνο.

Επισης μπορεις να αλλαξεις dpi ή προβολη ταμπλετας ή κινητου, και πολλα αλλα ξεχωριστα για καθε εφαρμογη.

Το ποιο must xposed plugin.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Στο ειχα ξαναγραψει. Σε ολες τις εφαρμογες τις lg (λιγες ειναι) εχεις προβλημα. Κατεβασε το plugin του xposed , app settings, και μεσα απο αυτο επελεξε την καμερα, και βαλτη να τρεχει σε 480 dpi (το original δηλαδη). Θα γινει παλι full screen. Το ιδιο οπου αλλου εχεις προβλημα. Πχ ραδιοφωνο.

Επισης μπορεις να αλλαξεις dpi ή προβολη ταμπλετας ή κινητου, και πολλα αλλα ξεχωριστα για καθε εφαρμογη.

Το ποιο must xposed plugin.

 

Είχα ελέγξει τις άλλες εφαρμογές αλλά περιέργως ξέχασα να ελέγξω την κάμερα. Ευχαριστώ πάντως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα φοραω την στον 4.2. Ειμαι root..

Μου εχει βγάλει να κάνω αναβάθμιση αλλά δεν έχω ακόμη.. Πρεπει πρωτα να αναβάθμιση .να το ρουταρω ..κ μετα να αλλάξω Ρομ?

Η μπορω κ έτσι όμως τώρα απευθείας να την περάσω??

 

Αν αναβαθμίσεις σε 4.4.2 δεν θα μπορείς να κάνεις ρουτ. Οχι ακόμα τουλάχιστον. Οπότε πέρνα την ρομ τώρα.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

έχω ΚΚ 4.4.2 stock, χωρίς root & recovery και θέλω να κάνω εγκατάσταση το apk του xdabbed, μπορώ; το έχει δοκιμάσει κανένας σε stock 4.4.2; παίζει καλά; να το βάλω;

:worry::confused:

Link to comment
Share on other sites

Τώρα φοραω την στον 4.2. Ειμαι root..

Μου εχει βγάλει να κάνω αναβάθμιση αλλά δεν έχω ακόμη.. Πρεπει πρωτα να αναβάθμιση .να το ρουταρω ..κ μετα να αλλάξω Ρομ?

Η μπορω κ έτσι όμως τώρα απευθείας να την περάσω??

 

Πρωτα root,μετα custom recovery και μετα φλασαρεις οποια custom rom θες.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...