Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, έχω στοκ λολιποπ με root και twrp. Μπορώ με lg flash tool 14 να φλασαρω κατευθείαν μια στοκ κιτκατ ή πρέπει να κάνω και κάτι άλλο? Ευχαριστώ.

 

μονο back up τα αρχεια σου γιατι θα χαθουν, μετα φλασαρεις το .kdz και εισαι ετοιμος :D

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια με στοκ λολιποπ και ρουτ γινεται να βαλω το πατσακι για να εχω 4κ βιντεο? τι πρεπει να κανω ακριβως?

και κατι αλλο...για να βαλω cm 12,1 πρεπει να εχω κιτ κατ και custom recovery?TWRP 2.7.0.0?

Edited by couros1
Link to comment
Share on other sites

κατεβαζωωω, απο mods τι εχεις βαλει?

Μέχρι στιγμής τίποτα γιατί δεν προλαβα να ασχοληθω ιδιαίτερα. Αν βρεις κάνα καλό πρότεινε :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια ας βοηθησει καποιος γιατι κολλησα με TWRP 2.7.0.0 xωρις ρομ εγκατεστημενη και δεν ξερω τι να κανω!

Πηγες να περασεις ρομ? Τι έγινε? Δωσε λίγο παραπάνω πληροφορίες

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Πηγες να περασεις ρομ? Τι έγινε? Δωσε λίγο παραπάνω πληροφορίες

ναι ειχα βαλει 4.4.2 μανισια εκανα ροοτ και με το D802T_AutoRec .apk μου εβαλε twrp 2.7.0.0

κατεβασα gloudy 3.3 την εκανε install αλλα μετα δεν εκανε boot!

με τα χιλια ζορια τωρα εβαλα την μανισια 5.0.2

 

απλα θελω να δοκιμασω την gloudy 3.3 και cm 12.1 αλλα δεν ξερω πως! φοβαμαι πως θα τα διαλυσω παλι! θελω να βαλω αυτο το πτσακι για να εχω 4κ βιντεο

Link to comment
Share on other sites

ναι ειχα βαλει 4.4.2 μανισια εκανα ροοτ και με το D802T_AutoRec .apk μου εβαλε twrp 2.7.0.0

κατεβασα gloudy 3.3 την εκανε install αλλα μετα δεν εκανε boot!

με τα χιλια ζορια τωρα εβαλα την μανισια 5.0.2

 

απλα θελω να δοκιμασω την gloudy 3.3 και cm 12.1 αλλα δεν ξερω πως! φοβαμαι πως θα τα διαλυσω παλι! θελω να βαλω αυτο το πτσακι για να εχω 4κ βιντεο

 

λογικα δεν εκανε boot γιατι δεν περασες KK Bootloader, γιατι οταν περασεις το recovery με το autoreck εγινε downgrade στον bootloader και ειχες JB , οποτε το ανοιξες το κινητο?

το πατσακι της xcam?

Edited by mrliakoss

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

λογικα δεν εκανε boot γιατι δεν περασες KK Bootloader, γιατι οταν περασεις το recovery με το autoreck εγινε downgrade στον bootloader και ειχες JB , οποτε το ανοιξες το κινητο?

το πατσακι της xcam?

 

ΝΑΙ φιλε μου καταφερα να βαλω τιην μανισια 5.0.2 me to flash tool....μπορω να βαλω στημ μανιαδια το xcam για να εχω 4κ?τι πρεπει να κανω?

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ φιλε μου καταφερα να βαλω τιην μανισια 5.0.2 me to flash tool....μπορω να βαλω στημ μανιαδια το xcam για να εχω 4κ?τι πρεπει να κανω?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2548974 οπως διαβαζω ομως ειναι μονο για STOCK KK.

Ριξε και μια ματια μονος σου μηπως κανω καποιο λαθος

 

{2. First you need to decide which version of the apk to download onto your phone. If you are using a 100% stock unrooted G2 you will choose the appropriate G2 Stock version. If you are currently using a rom that has the advanced driver (ask in your rom's thread, not here) you will choose the appropriate G2 Advanced version. If you are rooted, are running KitKat and ONLY and wish to add the 4kUHD video mode you can flash (via twrp) a modified media_profiles.xml file and install the G2 UHD KitKat version. }

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2548974 οπως διαβαζω ομως ειναι μονο για STOCK KK.

Ριξε και μια ματια μονος σου μηπως κανω καποιο λαθος

 

{2. First you need to decide which version of the apk to download onto your phone. If you are using a 100% stock unrooted G2 you will choose the appropriate G2 Stock version. If you are currently using a rom that has the advanced driver (ask in your rom's thread, not here) you will choose the appropriate G2 Advanced version. If you are rooted, are running KitKat and ONLY and wish to add the 4kUHD video mode you can flash (via twrp) a modified media_profiles.xml file and install the G2 UHD KitKat version. }

 

θα δοκιμασω μι απου εχει για λολιποπ! φιλε μου για να βαλω gloudy 3.3 - cm12.1 τι πρεπει να κανω τωρα που ειμαι σε μαμα λολιποπ?

μπερδευτηκα με αυτα ta baseband kai bootloader gia kit kat ,,,απο που ττα κατεβαζω?

Link to comment
Share on other sites

ναι ειχα βαλει 4.4.2 μανισια εκανα ροοτ και με το D802T_AutoRec .apk μου εβαλε twrp 2.7.0.0

κατεβασα gloudy 3.3 την εκανε install αλλα μετα δεν εκανε boot!

με τα χιλια ζορια τωρα εβαλα την μανισια 5.0.2

 

απλα θελω να δοκιμασω την gloudy 3.3 και cm 12.1 αλλα δεν ξερω πως! φοβαμαι πως θα τα διαλυσω παλι! θελω να βαλω αυτο το πτσακι για να εχω 4κ βιντεο

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/guide-how-to-install-cloudyg2-3-1-d802-t3137055

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Guys ειμαι με CloudyG2 3.3 ερχομενος απο στοκ lg lollipop.. Για να περασω σε AOSP 5.1 τι πρεπει να εχω? Αναφορικα εχω το τελευταιο TWRP blastagator και απο bootstack δεν εχω περασει καποιο αλλο
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Guys ειμαι με CloudyG2 3.3 ερχομενος απο στοκ lg lollipop.. Για να περασω σε AOSP 5.1 τι πρεπει να εχω? Αναφορικα εχω το τελευταιο TWRP blastagator και απο bootstack δεν εχω περασει καποιο αλλο

 

λογικα η ρομ που θα επιλεξεις θα σου επισημαινει το τι ακριβως θα χρειαζεται για να δουλεψει ;)

 

EDIT: jb bootloader για CM/AOSP rom μην το ξεχνατε

Edited by mrliakoss

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

παιδια σας ευχαριστω για την βοηθεια σας! τελικα εβαλα gloudy 3.3 αλλα και στοκ λολιποπ παει μια χαρα! τελικα χαμος με τις ρομ!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ,βρήκα και αυτήν εδώ στο ίδιο στυλ 420 dpi βγήκε χθες δεν είναι full G4 αλλά είναι απο την καινούργια έκδοση -Base 30f (την θυμάμαι απο την έκδοση κιτκατ η Revolution είναι). Λέω να την δω κι αυτή .Βαρέθηκα δεν θα βγεί μια ρομ που να συνδυάζει 50-50 stock-aosp ?

http://www.htcmania.com/showthread.php?t=913654

Εγώ είμαι με αυτή από χθες. Μικρό dpi για μένα αλλά την αφήνω για τώρα. Μου έλειψε το στρογγυλό ρολόι στη lockscreen.....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με αυτή από χθες. Μικρό dpi για μένα αλλά την αφήνω για τώρα. Μου έλειψε το στρογγυλό ρολόι στη lockscreen.....

καλησπέρα ,πολύ καλή επίσης η NoName θα την ξέρεις http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-420-dpi-t3135772 ,αλλά κι αυτή 420 dpi

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ,πολύ καλή επίσης η NoName θα την ξέρεις http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-420-dpi-t3135772 ,αλλά κι αυτή 420 dpi

 

Δεν την ήξερα.... Την έμαθα τώρα :lol::lol::lol:

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Δεν την ήξερα.... Την έμαθα τώρα :lol::lol::lol:

από κριτικές που έχω διαβάσει σε ξένα site θεωρείται κορυφαία σε συνδυασμό με κέρνελ xceed.Μεταξύ μας , όλα είναι σχετικά και θέμα γούστου .Από προσωπική εμπειρία πάντως σου συνιστώ ανεπιφύλακτα να την δοκιμάσεις ,αξίζει η εμπειρία .Άλλωστε

''Σα βγεις στον πηγαιμό για την Ιθάκη,

να εύχεσαι νάναι μακρύς ο δρόμος,

γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις.''

Link to comment
Share on other sites

''Σα βγεις στον πηγαιμό για την Ιθάκη,

να εύχεσαι νάναι μακρύς ο δρόμος,

γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις.''

 

το εχουμε παει σε αλλο επιπεδο thread αχαχαχαχ :D:D:D keep going

:whistle::whistle: :clap::yahoo::up: :kill:

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

παιδια εσεις που δοκιμασατε τα παντα απο ρομ που αξιζει να καταληξουμε? και τελικα η στοκ κιτ κατ ειναι καλυτερη απο την στοκ λολιποπ?
Link to comment
Share on other sites

παιδια εσεις που δοκιμασατε τα παντα απο ρομ που αξιζει να καταληξουμε? και τελικα η στοκ κιτ κατ ειναι καλυτερη απο την στοκ λολιποπ?

Και οι 2 ερωτήσεις είναι υποκειμενικές φίλε μου..υπάρχουν αξιόλογες ρομ κιτκατ και λολιποπ..σου αρέσει κάποιο UI περισσοτερο?? Εγώ Προσωπικά καταλήγω πάντα με στοκ και την παραμετροποιω όπως θέλω..άλλος γουστάρει το μενού του G4 και βάζει αντίστοιχη και άλλοι προτιμούν το γυμνό android

Edited by Vag_koun
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

γνωρίζετε αν μπορεί να περαστεί το camera app της LG σε AOSP ROM με "πειραγμένα" DPI;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...