Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια στην cloudystock 1.3 υπαρχει το mod της cameras η χρειαζεται να το βαλουμε μετα extra;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια στην cloudystock 1.3 υπαρχει το mod της cameras η χρειαζεται να το βαλουμε μετα extra;

 

Την εχει τροποποιησει αλλα δεν εχει ασχοληθει τοσο οσο ο xdabbeb.

Δες αν σε καλυπτει αλλιως περνα το μοντ.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Την εχει τροποποιησει αλλα δεν εχει ασχοληθει τοσο οσο ο xdabbeb.

Δες αν σε καλυπτει αλλιως περνα το μοντ.

To mod ειναι το ιδιο με αυτο που δινει και για την CloudyProII_1.2;Και να ρωτησω και κατι ασχετο:βαλε βγαλε συνεχεια τις διαφορες rom παθαινει τιποτα η συσκευη;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι το ιδιο.

Αυτο ειναι για την Cloudy Stock http://d-h.st/DnK

 

κι αυτο για την Cloudy Pro II http://d-h.st/w59

 

H συσκευη δεν παθαινει κατι αν προσεχεις.Αλλωστε δεν εχει και πολλες να φλασαρεις...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι το ιδιο.

Αυτο ειναι για την Cloudy Stock http://d-h.st/DnK

 

κι αυτο για την Cloudy Pro II http://d-h.st/w59

 

H συσκευη δεν παθαινει κατι αν προσεχεις.Αλλωστε δεν εχει και πολλες να φλασαρεις...

Ρωταω γιατι το εχω 20 μερες αγορασει και το εχω ξετιναξει στις rom...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Λεω να δοκιμασω την Pro 2...

 

Βαζω Philz, Φλασαρω ΚΚ Baseband, μετα φλασαρω rom, σωστα ?

 

Ειδα εχει το MOD για 4Κ ηδη πανω, σωστα ?

 

Το Runtime Dalvik & ART τι ειναι ? Ποια η διαφορά ? ποιο να αφησω ?

 

Σορρυ για τις πολλες ερωτησεις

Link to comment
Share on other sites

Λεω να δοκιμασω την Pro 2...

 

Βαζω Philz, Φλασαρω ΚΚ Baseband, μετα φλασαρω rom, σωστα ?

Ναι σωστα

 

Ειδα εχει το MOD για 4Κ ηδη πανω, σωστα ?

Η καμερα ειναι μεταφορα απο το Pro.Αν θες κατι καλυτερο και εξειδικευμενο βαζεις του xdabbeb οπως εχει πει κι ο ιδιος ο Cloudyfa.

 

Το Runtime Dalvik & ART τι ειναι ? Ποια η διαφορά ? ποιο να αφησω ?

Το ART ειναι ακομα beta κι αρκετα ασταθες και μπαταριοφαγο οποτε ασε το Davlik.

 

Σορρυ για τις πολλες ερωτησεις

 

Βασικα ειναι ερωτησεις που εχουν απαντηθει πολλες φορες οποτε διαβαστε και λιγο προηγουμενα ποστς ;)

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ο dolphin beta πάντως πετάει! Αξίζει να του ρίξετε μια ματιά.

Γενικα πεταει ο dolphin, οχι μονο η beta. Ειδικα αν εχεις ενεργοποιησει το jetpack

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για φωτογραφίες σε σκοτάδι, δοκιμάστε μία εφαρμογή όπως πχ snap camera, όπου μπορεί να είναι συνεχώς ανοικτό το flash πριν τραβηχτεί η φωτογραφία. Έχει τεράστια διαφορά
Link to comment
Share on other sites

Τώρα φοραω την στον 4.2. Ειμαι root..

Μου εχει βγάλει να κάνω αναβάθμιση αλλά δεν έχω ακόμη.. Πρεπει πρωτα να αναβάθμιση .να το ρουταρω ..κ μετα να αλλάξω Ρομ?

Η μπορω κ έτσι όμως τώρα απευθείας να την περάσω??

Ναι μπορεις.

Αφου ομως πρωτα φλασαρεις το ΚΚ baseband.

Ετσι θα εισαι και με 4.4.2 και με root και με custom recovery.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εβαλα cloudypro 1.2 και το πειραγμενο αρχειο για τον ηχο του sosimple δουλευει μια χαρα και εκει και ας ειναι απο την cloudystock 1.2 :) δεν θα μεινει για πολυ ομως ερχεται η cloudyflex σε 4.4.2 :clap:
Link to comment
Share on other sites

Ο Cloudyfa βρηκε .kdz του g flex και τωρα την ετοιμαζει.

Οποτε λογικα αυτη τη βδομαδα θα ανεβασει τη νεα cloudy flex.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά η CloudyPro II 1.2 από εχθές το απόγευμα που την έβαλα,τρέχει μία χαρά! Ένα μικρό Bug πέφτει η ένταση του ήχου στην Slidebar στο 80% μετά από κάποια ώρα, αλλά μικρό το κακό.

Λειτουργικά, την βλέπω σαν μια άσπρη Flex αφού έχει και το multiwindow. Το μόνο που μου λείπει είναι η ρύθμιση της Flex για απόκρυψη των πλήκτρων στις εφαρμογές που επιλέγω.

Δεν το πειράζω πάλι μέχρι να βγάλει την Cloudyflex. :D

[ATTACH]43270[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Στον Nova launcher γιατί δεν μου κάνει διάφανα τα πλήκτρα οθόνης? Νόμιζα οτι έφταιγε κατι που πειράξα στην cloudystock 1.2 αλλα τώρα στην νεα οου έβαλα κάνει το ίδιο

Edit. Τι βρήκα

Edited by tpal
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που τα εχω φρεσκα γιατι τα πειραζα, πριν τα ξεχασω:

Παμε στο κρυφο μενου χτυπωντας στο τηλ 3845#*802#

1. Settings > FastDormancy Mode > Disable (για Ελλαδα καλυτερα κερδιζεις μπαταρια)

2. High temprature property off ->ON

3. Thermal daemon mitigation off ->ON http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2296447 Αν εχετε reboot ομως ξανακαντε το off. Σε περιπτωση που υπερθερμανθει το κινητο, δε θα κατεβασει ταχυτητα με αποτελεσμα reboot. Κρατηστε κλειστο το κινητο μεχρι να κρυωσει και μετα ξανατρεξτε το, διαφορετικα θα ξανακανει reboot. Αν στη rom που τρεχετε δε βλεπετε προβληματα τοτε αφηστε το στο ON

 

4. MLT -> disable (Στην cloudystock δεν υπαρχει αυτο, το εχει ηδη αφαιρεσει. Αν και ειδικα αυτο καλυτερα να αφαιρηται τελειως. Και να το κανεις disable δεν πιανει πραγματικα, ουτε με freeze στο titanium. Πληρη διαγραφη το αρχειο mlt.apk στο φακελο system θελει αν θες να εισαι σιγουρος. Κατι ξερω για να το γραφω..)

5. Ρυθμισεις-επιλογες προγραμματιστη-κλιμακα κινουμενης εικονας παραθυρου και τα αλλα 2 απο κατω, τα κανουμε απο 1 που ειναι 0.5

 

 

 

6. Για τους πολυ ριψοκινδυνους. Μια λιστα με διεργασιες που μπορεις να αφαιρεσεις. Ορισμενα τρεχουν μονιμα και καταναλωνουν μπαταρια. Καλυτερα τα παγωνεις με το titanium και αν βεβαιωθεις οτι δε σου χρειαζονται τα αφαιρεις ή τα κρατας παγωμενα μεχρι να διαπιστωσεις οτι κατι απο αυτα τελικα σου χρειαζεται οποτε το επαναφερεις. https://www.dropbox.com/sh/tjfmoapzcgriuhm/UiTWFfcnx4

Στη λιστα εχω και τον launger της lg και τα widget της μιας και δεν τον χρησιμοποιω, αλλα εχω τον nova. Οποιος τα αφαιρεσει να εχει ηδη nova εγκατεστημενο γιατι θα μεινει απο launcher..

Φυσικα το ποιο απο αυτα αφαιρει κανεις ειναι διαφορετικο απο χρηστη σε χρηστη..

 

Οποιος κανει κατι απο τα παραπανω, ουδεμια ευθυνη φερω αν και τα εχω κανει πολλες φορες. Να εχει ηδη κρατησει backup.

 

Τον φάκελο system πού τον βρίσκουμε ρε παιδιά;

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορεις.

Αφου ομως πρωτα φλασαρεις το ΚΚ baseband.

Ετσι θα εισαι και με 4.4.2 και με root και με custom recovery.

 

 

Τι εννοεις φίλε μου με το " πρωτα να φλασαρω το ΚΚ baseband...???? ΔΗΛ>....

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

για όσους ενδιαφέρονται, το apk του xdabbed για kitkat θέλει μόνο root, iroot25 μια χαρά. backup restore της μαμα κάμερα κάνεις από την εφαρμογή (apk) δεν χρειάζεται τίποτε άλλο.
Link to comment
Share on other sites

για όσους ενδιαφέρονται, το apk του xdabbed για kitkat θέλει μόνο root, iroot25 μια χαρά. backup restore της μαμα κάμερα κάνεις από την εφαρμογή (apk) δεν χρειάζεται τίποτε άλλο.

 

Το θέμα είναι πως αποδίδει αυτό το mod γιατί όλοι λένε για τις βελτιώσεις που έχει με βάση αυτά που διαβάζουν αλλά δεν έχω δει κανέναν από εδώ μέσα που να το έχει δοκιμάσει να γράφει τις εντυπώσεις του.

Link to comment
Share on other sites

Μια απογοητευση παιδια...Εβαλα την CloudyStock 1.3 που εχει αυτο που με ενδιεφερε σημαντικα αλλα δεν βλεπω να δουλευει οπως περιμενα.Το ενσωματομενο call recorder οπου εχει,πρεπει εφοσον γινει η κληση να το βγαλω απο το αυτι και να πατησω την ηχογραφιση...Δηλαδη δεν ξεκιναει αυτοματα.Χαιρετα μου τον πλατανο...Υπαρχει καποια ρυθμιση για αυτοματα η πρεπει να βαλω αλλη;Και εαν ναι τι προτεινετε;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Τον φάκελο system πού τον βρίσκουμε ρε παιδιά;

 

Αμα δεν ξερεις καν που ειναι ο φακελος system, μη κανεις τιποτα απο αυτα, γιατι κατι θα χαλασεις. Πρεπει να εισαι root για να δεις το φακελο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...