Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτοιμη η Mahdi.

Μέχρι ώρας τα πάει περίφημα και μάλιστα έχω πολύ καιρό να πιάσω τέτοιο χρόνο οθόνης![ATTACH]40381[/ATTACH]

 

Μία ερώτηση μόνο γι αυτούς που την έχουν δοκιμάσει.

Υπάρχει τρόπος να γίνει διάφανη η status bar σε Nova launcher;

Με Sotmax την είχα κανει με το G2 Tweeks Box. Αλλά εδώ δεν παιζει το συγκεκριμένο πρόγραμμα...

Gravity box για Kitkat. Με ένα σωρό επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έτοιμη η Mahdi.

Μέχρι ώρας τα πάει περίφημα και μάλιστα έχω πολύ καιρό να πιάσω τέτοιο χρόνο οθόνης![ATTACH]40381[/ATTACH]

 

Μία ερώτηση μόνο γι αυτούς που την έχουν δοκιμάσει.

Υπάρχει τρόπος να γίνει διάφανη η status bar σε Nova launcher;

Με Sotmax την είχα κανει με το G2 Tweeks Box. Αλλά εδώ δεν παιζει το συγκεκριμένο πρόγραμμα...

 

Πώς έχεις βάλει την ημερομηνία να φαίνεται αριστερά από την ώρα; Το ψάχνω, αλλά δεν το βρίσκω!

Link to comment
Share on other sites

Πώς έχεις βάλει την ημερομηνία να φαίνεται αριστερά από την ώρα; Το ψάχνω, αλλά δεν το βρίσκω!

menu→customization→status bar→clock and date→date

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

menu→customization→status bar→clock and date→date

 

Είναι feature της ρομ (Mahdi) ή υπάρχει κ στη στοκ; Γιατί εγώ είμαι με στοκ ρομ κι έλεγα μήπως γινόταν μέσω framework. Εκτός αν δεν το βρίσκω εγώ

Link to comment
Share on other sites

Είναι feature της ρομ (Mahdi) ή υπάρχει κ στη στοκ; Γιατί εγώ είμαι με στοκ ρομ κι έλεγα μήπως γινόταν μέσω framework. Εκτός αν δεν το βρίσκω εγώ

 

Είναι Feature της ρομ.

Σε στοκ προϋποθέτει ρουτ, xposed framework και G2 xposed ή teaks για να το κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Mahdi και τα μυαλα στα καγκελα!!! Θενκς ε λοτ Νικολινο (Da_rudakos)!!! Κακως δεν σε ακουγα τοσο καιρο.

Το μονο που θα μου λειψει ειναι το stock keyboard της lg...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=47035724

Link to comment
Share on other sites

 

Ωραίος.. Πολύ ωραίος

Τελικά σας έψησα όλους για mahdi εεε. :))

Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

η ρομ του Madhi ειναι παρα πολυ καλη..πραγματικά αλλο τηλέφωνο..ετσι θα επρεπε να δουλευει εξαρχης. αν μου λεγες nexus 5 η g2 θα σου λεγα g2 και κατευθειαν φλασαρισμα στοκ 4.4.2.η καμερα οπως ειναι αναμενομενο δεν ειναι και τοσο καλη....

προσοχη μην κανετε restore backup απο το titanium..

Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

η ρομ του Madhi ειναι παρα πολυ καλη..πραγματικά αλλο τηλέφωνο..ετσι θα επρεπε να δουλευει εξαρχης. αν μου λες nexus 5 η g2 θα σου λεγα g2 και κατευθειαν φλασαρισμα στοκ 4.4.2.η καμερα οπως ειναι αναμενομενο δεν ειναι και τοσο καλη....

προσοχη μην κανετε restore backup απο το titanium..

Η επαναφορά εφαρμογών και των δεδομένων τους γίνεται μια χαρά. Δε πρέπει να γίνει επαναφορά εφαρμογών και δεδομένων (προηγούμενου) συστήματος.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

ναι elthis δεν το διατυπωσα σωστα. δεν ξερω τι γινεται οσων αφορα το addon που λεει ο firekostas με την καμερα. η camera mx δινει καλυτερο αποτελεσμα.

αν βρω χρονο το βραδακι θα γράψω αναλυτικό οδηγο εγκατάστασης custom rom..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως προτιμώ ακόμα stock based roms. Energy Rom,πολύ καλή κ όσο πιο smooth γίνεται. Και δοκιμάστε και σε 380dpi, πολύ καλύτερη.
Link to comment
Share on other sites

ναι elthis δεν το διατυπωσα σωστα. δεν ξερω τι γινεται οσων αφορα το addon που λεει ο firekostas με την καμερα. η camera mx δινει καλυτερο αποτελεσμα.

αν βρω χρονο το βραδακι θα γράψω αναλυτικό οδηγο εγκατάστασης custom rom..

 

Το addon του photosphere εννοούσα.εγώ πέρασα core gapps του Banks, τα οποία έχουν επιλογή για 13 mp camera και περισότερες ρυθμίσεις.απλα δεν εχει photosphere.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος.. Πολύ ωραίος

Τελικά σας έψησα όλους για mahdi εεε. :))

'Οχι απλά μας έψησες....:rolleyes: Μα μέσο όρο ελεύθερη RAM 800Μ με 900Μ; Δεν υπάρχει!!!

Με το εταιρικο email και το exchange security τι κάνουμε; Στη μαμά ρομ είχα κάνει αυτό και δούλεψε μια χαρά.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1965468

το εγκατέστησα σαν apk εφαρμογη. Τώρα όμως δεν δουλεύει. Καμμιά ιδέα;

Ωραίο και το stock keyboard!:)

Με το quick remote...;

Μόλις βρήκα αυτό με μια μικρή αναζήτηση, δεν το δοκίμασα ακόμα.

https://www.dropbox.com/s/uezcq2xyrzlj927/QRemoteG2_slim3_unsigned.zip

Edited by ektorash
Link to comment
Share on other sites

που βρισκουμε τη Madhi? εχετε κανενα λινκ να χαζεψουμε?

 

http://www.youtube.com/watch?v=7QvNksg1yKM

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα την mahdi και εγώ. Την παρακολουθούσα πολύ καιρό στο xda και αφού κάνατε την αρχή, την εγκατέστησα.

Το τηλέφωνο πραγματικά πηγαίνει πολύ καλύτερα σε απόκριση και smoothness. Αυτό σε πρώτη επαφή. Τα υπόλοιπα (μπαταρία, σταθερότητα) τις επόμενες ημέρες.

 

Όπως ανέφερε ο φίλος ektorash πιο πάνω, έχω και εγώ θέμα με τον λογαριασμό exchange της εργασίας μου. Δεν μπορώ να τον σετάρω (κάποια πεδία απουσιάζουν από τον client της mahdi). Ενώ με stock rom μια χαρά. Θα το ψάξω και άλλο.

Edited by livadaki
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι τρελάθηκα με την spiderio...

Εκτός το ότι είναι custom based 4.2.2 και χωρίς bug, βγάζω και σχεδόν 37κ στο an tutu....

 

Είναι στα 380dpi και δουλεύουν και όλα τα features της stock!

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να κανω με τιποτα σε νοβα διαφανα τη πανω και κατω μπαρα..mahdi rom.

Το καταφερε καποιος;;

 

Ρυθμίσεις nova ,εμφάνιση καί αίσθηση, διαφανής γραμμή ειδοποίησεων.η κάμερα του lenovo που αναφέρθηκε είναι όντως πολύ καλή!

Link to comment
Share on other sites

@Zecharias99

 

Την δοκίμασα και εγώ αλλά το μόνο που εκτιμησα ήταν τα 380dpi. Δοκίμασε κ energy,πιο smooth Θα καταλάβεις. Εγώ σκέφτομαι για pardus τώρα

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις nova ,εμφάνιση καί αίσθηση, διαφανής γραμμή ειδοποίησεων.η κάμερα του lenovo που αναφέρθηκε είναι όντως πολύ καλή!

 

Δεν βλεπω κατι..Ποια εκδοση εχεις;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω κατι..Ποια εκδοση εχεις;;

 

πρέπει να εγκαταστήσεις την τελευταία έκδοση του Nova prime (2.3) για να έχεις την διαφάνεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Εδω και μερικες μερες σκεφτομαι να αγορασω την συγκεκριμενη συσκευη αλλα εχω μερικες ερωτησεις.

 

Η αληθεια ειναι οτι δεν μου αρεσει καθολου το UI εμφανισιακα και ολα τα features της LG, υπαρχει καποιος τροπος να βαλω 4.4 και να μοιαζει με το Nexus 5 και να λειτουργει απροβληματιστα? Εδω πρεπει να πω πως θα ειναι η πρωτη Android συσκευη μου. Υπαρχει καποιο guide?

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να εγκαταστήσεις την τελευταία έκδοση του Nova prime (2.3) για να έχεις την διαφάνεια.

 

Έχετε δίκιο το ξέχασα. Da_rudakos βάλε gravity box τότε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...