Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε το google keyboard η το touchpal

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

διαβασα οτι το g2 μπορει και διαβαζει εξωτερικη μνημη -στικακι η ερωτηση μου ειναι μπορει καποιος να εγκαταστησει και να τρεξει εφαρμογες απο το στικακι?
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το google keyboard η το touchpal

Touchpal = κορυφη.

 

 

 

 

διαβασα οτι το g2 μπορει και διαβαζει εξωτερικη μνημη -στικακι η ερωτηση μου ειναι μπορει καποιος να εγκαταστησει και να τρεξει εφαρμογες απο το στικακι?

Δεν μπορεις να εγκαταστησεις εφαρμογες.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολόγιο που να δουλεύει όπως το swype και να έχει και τους αριθμούς πάνω από τα γράμματα -όπως αυτό της lg- υπάρχει;
Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολόγιο που να δουλεύει όπως το swype και να έχει και τους αριθμούς πάνω από τα γράμματα -όπως αυτό της lg- υπάρχει;

 

swiftkey....απλά το καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

swiftkey....απλά το καλύτερο

 

Ευχαριστώ πολύ αλλά εννοώ να έχει τους αριθμούς ξεχωριστά από πάνω από τα γράμματα και όχι μέσα στα γράμματα. Όπως το stock της lg. Εκτός κι αν υπάρχει τρόπος να λειτουργεί σαν swype το πληκτρολόγιο της lg που το έχω βρει μια χαρά βολικό.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ αλλά εννοώ να έχει τους αριθμούς ξεχωριστά από πάνω από τα γράμματα και όχι μέσα στα γράμματα. Όπως το stock της lg. Εκτός κι αν υπάρχει τρόπος να λειτουργεί σαν swype το πληκτρολόγιο της lg που το έχω βρει μια χαρά βολικό.

Μα υπαρχει επιλογη!

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στο SwiftKey που είναι αυτή η επιλογή; με ενδιαφέρει και εμένα.

 

Υπάρχει στην beta:

 

http://www.swiftkey.net/en/

Link to comment
Share on other sites

Τι έχουμε να προτείνουμε απο ρομ μέχρι τώρα; Ειτε βασισμένες σε στοκ ειτε σε aosp. Τα βασικά που θέλω είναι να κάνω πιο smooth το κινητό χωρίς να χάσω σε μπαταρία (κι αν χάσω ελάχιστη). Έχω ερθει απο νεξους και με τρώει το χερι μου :P
Link to comment
Share on other sites

Τι έχουμε να προτείνουμε απο ρομ μέχρι τώρα; Ειτε βασισμένες σε στοκ ειτε σε aosp. Τα βασικά που θέλω είναι να κάνω πιο smooth το κινητό χωρίς να χάσω σε μπαταρία (κι αν χάσω ελάχιστη). Έχω ερθει απο νεξους και με τρώει το χερι μου :P

 

Man δεν είναι τίποτα να δοκιμάσεις.πάρε ένα nandroid και όποια σου αρέσει δοκίμασε.κράτα και backup από εκείνες για να μην ξαναστηνεις αργότερα αν θες να επανέλθεις και όλα οκ.Εγώ προτείνω με σειρά προτεραιότητας cm,Mahdi και dirty unicorns.smooth όλες είναι αλλά έχουν τα θέματα τους.σε σχέση με το nexus feel καμία όμως.Ακόμα και με το nexus 4..Εγώ θα σου έλεγα να βάλεις nova launcher,βάλε τα εφέ στο κίνησης στο γρήγορο και τα εφέ από το developer options στο .5Χ.Είναι ότι πιο κοντινό σε aosp χωρίς aosp Rom.σε συνδυασμό με xposed θα είσαι όπως στη φωτο.

Link to comment
Share on other sites

Τι έχουμε να προτείνουμε απο ρομ μέχρι τώρα; Ειτε βασισμένες σε στοκ ειτε σε aosp. Τα βασικά που θέλω είναι να κάνω πιο smooth το κινητό χωρίς να χάσω σε μπαταρία (κι αν χάσω ελάχιστη). Έχω ερθει απο νεξους και με τρώει το χερι μου :P

 

Έχω τρελαθεί με τη mahdi..

Καμία επαφή σε smoothness με τη μαμα, και αρκετά πιο γρήγορη!!

Βέβαια δεν άντεξα τα τεράστια εικονίδια και πηγα σε nova launcher.

Nexus 7 2013 big fan εδώ!

Link to comment
Share on other sites

Έχω τρελαθεί με τη mahdi..

Καμία επαφή σε smoothness με τη μαμα, και αρκετά πιο γρήγορη!!

Βέβαια δεν άντεξα τα τεράστια εικονίδια και πηγα σε nova launcher.

Nexus 7 2013 big fan εδώ!

 

Ποια εκδοση εχεις 18?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχε βγαλει εκδοσεις για καθε variant για αυτο λεει D801.Ουσιαστικα τα ιδια ειναι 801, 802,803
Link to comment
Share on other sites

Φλασαρα, στήνω και ελπίζω να έχει καλή μπαταρία σαν την στοκ. Πρώτη εντύπωση εξαιρετική! Μου έλειψε το pure android..
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε customization lockscreen και απενεργοποιησε το pocket mode..

Τσακίζει τη μπαταρία.

Εγω ειχα θεμα και με το μαμα keyboard.

Ειχε 150.000 wakelock σε 3 ωρες, ειμαι με αλλο τωρα κ ολα τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...