Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε φιλε πανο δν λες να βοηθησεις,ανακριση μου κανεις...

Ναι αν ειδα καλα ειχες μηλο πριν πας στα ανδροιντ,ναι νιωθω σαν να πηγα σε αλλο πλανητη κ ρωταω να μαθω..

Ναι ειμαι πηραχτηρι κ μαρεσει να τα σκαλιζω τα κινητα.Ρωταω 15χιλιαδες πραγματα πριν προχωρησω στο επομενο

γιατι φοβαμε μην κανω ******* κ κρατησω τουβλο οπως λεσ...εγω δν βλεπω κατι αλλο,εγω βλεπω πως προσπαθω

να μαθω/καταλαβω τι γινεται κ εσυ καθεσαι κ με δουλευεις κ λες τα δικα σου...

σορρυ φιλε μου αλλα αυτες οι ερωτησεις δν με βοηθανε σε τπτ...μην απαντας καν αν ειναι..

η μονη μλκια ειναι οτι παω ελδυκ κ δν προλαβαινω μακαρι ναχα ολη την βδομαδα να διαβαζω...

παιδευομαι δυο μερες γιατι δν εχω καποιον να ξερει κ ψαχνω σα μλκασς μονοσ μου,περιμενω με τις ωρες απαντησεις απο εσασ που ειστε οι μονοι που μπορειτε να βοηθησετε κ το κοντερ μετραει....

 

ο τουπακ δλδ που ειπε ναι αυτα τα βηματα ετσι ειναι ειναι πιο μαγκας,η πιο εξυπνος..?

εγω βλεπω πως επιβαιβεωνει αυτο που λεω..

Σε ρωταω αν ειναι καλο το ρομ που εχεις δν απαντασ..

σε ρωταω αν εχω καταλαβει την διαδηκασια δν απαντας..

σε ρωταω αν πρεπει να επιλεξω ενα απο τα κουτια του τςρπ δν απαντας..

ευχαριστω για την βοηθεια φιλε μου!!!νασαι καλα.....

τεσπα ναστε καλα οσοι ασχολιθηκατε θα ψαξω σε αλλα σιτε.

δν γουσταρω καψωνια πριν την ωρα τους καλη χρονια.

Edited by kalfinho
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λες οτι ειχες iphone κι οτι τωρα πηγες στα Αντροιντ.Αλλη φιλοσοφια λειτουργικου δηλαδη...Αν σκοπος σου ειναι να κανεις οτι με το installous για να περνας σπασμενες εφαρμογες τοτε να σε ενημερωσω πως δεν χρειαζεται ουτε root να το κανεις για να το καταφερεις.Αφου καταφερες να το κανεις root υπαρχουν πολλες εφαρμογες που μπορεις να χρησιμοποιησεις απο το play store που χρειαζονται ρουταριμενες συσκευες.

Το να προσπαθεις ομως να του αλλαξεις recovery,roms,mods,kernels κτλ. χωρις να εχεις χρονο να διαβασεις ειναι πολυ πιθανο καποια στιγμη να καταστρεψεις το κινητο σου.Αυτο το καταλαβαινεις;;;;Κι απο την αλλη για να αρχιζεις να τα πειραζεις αυτα σημαινει οτι κατι δεν σου αρεσε και προσπαθεις να το αλλαξεις,οποτε σε ξαναρωταω...τι ακριβως δεν σου αρεσε για να σε βοηθησουμε;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Σκοπευεις να εχεις το κινητο στο στρατοπεδο;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε αγορι το κινητακι μια χαρα ειναι,ινσταλους δν ψαχνω το ξερω οτι ειναι οπεν σορσ

τι προβλημα εχω?με την καμερα με το ηχειο...

και θελω να βαλω κ καποιες συντομευσεις (οπως ειχε το μηλο το ακτιβεητορ)

αυτα θελω,απο εκει κ περα εχω ακουσει πως αν το κανεις ροοτ κ βαλεις τα ρομ τα κιτ κατ κ αυτα πως τα λενε

πως κραταει λιιγο πο πολυ η μπαταρια και πως απαλασεσαι απο τις διαφημησεις αυτα θελω..

τοσα πολλα ζηταω??

Link to comment
Share on other sites

Τι Modaki ακριβως θελεις να περασεις ?

για να καταλαβουμε και εμεις τι θελεις.

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Μαδακια ειναι αυτα?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2327541

 

θα βρω,αμα δν βρω αυτα που εχω στο μυαλο θα βαλω απο εδω οτι μαρεσει

καποιο ρομ που να φτιαγνει την καμερα (πιο γρηγορη φωτο) να βελτιωνει τον ηχο (πιο δυνατο)

και να πιο οικονομικη την μπαταρια υπαρχει??αυτο θελω.

Link to comment
Share on other sites

Μαδακια ειναι αυτα?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2327541

 

θα βρω,αμα δν βρω αυτα που εχω στο μυαλο θα βαλω απο εδω οτι μαρεσει

καποιο ρομ που να φτιαγνει την καμερα (πιο γρηγορη φωτο) να βελτιωνει τον ηχο (πιο δυνατο)

και να πιο οικονομικη την μπαταρια υπαρχει??αυτο θελω.

Ειναι νωρις ακομα για να αλλαξεις rom.

Εγκαταστησε αυτο για τις διαφημισεις: https://www.dropbox.com/s/mqcrgwaj9mo1lmj/org.adaway-1.apk

και αυτο για να παιζουν τα φλασακια στις ιστιοσελιδες: https://www.dropbox.com/s/ubeoccrlp7xft7w/com.adobe.flashplayer-1.apk.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε αγορι το κινητακι μια χαρα ειναι,ινσταλους δν ψαχνω το ξερω οτι ειναι οπεν σορσ

τι προβλημα εχω?με την καμερα με το ηχειο...

και θελω να βαλω κ καποιες συντομευσεις (οπως ειχε το μηλο το ακτιβεητορ)

αυτα θελω,απο εκει κ περα εχω ακουσει πως αν το κανεις ροοτ κ βαλεις τα ρομ τα κιτ κατ κ αυτα πως τα λενε

πως κραταει λιιγο πο πολυ η μπαταρια και πως απαλασεσαι απο τις διαφημησεις αυτα θελω..

τοσα πολλα ζηταω??

 

Τωρα εγινες συγκεκριμενος...

Για το ηχειο δεν χρειαζεσαι custom recovery.Xρειαζεσαι root κι ενα root browser π.χ. αυτον.

Για την καμερα μην περιμενεις θαυματα αλλα χρειαζεσαι custom recovery.O fraris πιο πριν σου εξηγησε αναλυτικα πως να περασεις recovery.Βαλε TWRP.

Κιτ κατ δεν εχει βγει ακομα official.Μονο σε pure Android αλλα εχουν ακομα θεματακια και δεν εχουν καλυτερη αυτονομια οποτε δεν στο προτεινω.

Για τις διαφημισεις πρεπει να εισαι root και να ψαξεις στο google για την εφαρμογη adaway.Κατεβασε την και εγκατεστησε την.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Μαδακια ειναι αυτα?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2327541

 

θα βρω,αμα δν βρω αυτα που εχω στο μυαλο θα βαλω απο εδω οτι μαρεσει

καποιο ρομ που να φτιαγνει την καμερα (πιο γρηγορη φωτο) να βελτιωνει τον ηχο (πιο δυνατο)

και να πιο οικονομικη την μπαταρια υπαρχει??αυτο θελω.

 

μπες στο recovery και πέρασε αυτή τη rom...

η συγκεκριμένη έχει όοοολα αυτά που θες :)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2590613

αν και μπαταρία που λες και όπως ήταν να το άφηνες κανένα πρόβλημα δεν θα είχες...καμία σχέση με iphone

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Ο εσχπλορερ δν κανει?(κοιταω στον οδηγο απλα επεμβαινω σε καποιο αρχειο?)

ΤWRP χωρις καποιο αλλο κουτι? απο τα 3?

Ειναι σταθερη κτλπ αυτη η ρομ ετσι?

Ναι τοχω προσεξει τα 3000 πετανε καμιιιια σχεση,αλλα ρε παιδια πολλα χαλια η καμερα...

δν παιζει να την φτιαξουν σε καποιο απντειτ?

Link to comment
Share on other sites

Ο εσχπλορερ δν κανει?(κοιταω στον οδηγο απλα επεμβαινω σε καποιο αρχειο?)

ΤWRP χωρις καποιο αλλο κουτι? απο τα 3?

Ειναι σταθερη κτλπ αυτη η ρομ ετσι?

Ναι τοχω προσεξει τα 3000 πετανε καμιιιια σχεση,αλλα ρε παιδια πολλα χαλια η καμερα...

δν παιζει να την φτιαξουν σε καποιο απντειτ?

 

η rom αυτή ναι είναι σταθερή...

η κάμερα δεν είναι και τόσο χάλια,με ένα software update θα διορθωθεί..

όπως σου είπε ο Tupac θα περάσεις recovery,στην ουσία μέσω του flashify που σου είπε να κατεβάσεις...εσυ πρακτικά δεν κάνεις τίποτα!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

ναι απλα ακομα δν καταλαβα,

cache dalvik data βαζω η οχι?(δλδ σκετο το τςρπ?)

 

αυτα που λες δεν είναι κάτι που το περνάς εσυ...είναι κάποιες επιλογές μέσα στο recovery!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

ρε σεις θα με τρελανετε,ελληνικα μιλαω,

ρωταω τοση ωρα αν τα επιλεγω....αφου φινεται να κανω τικ στα κουτακια..

αυτο ρωταω χρειαζετε η τα αφηνω κενα?

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις θα με τρελανετε,ελληνικα μιλαω,

ρωταω τοση ωρα αν τα επιλεγω....αφου φινεται να κανω τικ στα κουτακια..

αυτο ρωταω χρειαζετε η τα αφηνω κενα?

 

που στα βγάζει για να τα επιλέξεις γιατί προφανώς δεν έχω καταλάβει...

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

ανοιγω φλασιφαι

παταω ζιπ φιλε,με εχπλορερ,το βρισκω (το πλιζ....)

στο ρεκαβερι λεει

CWM TWRP βαζω τον κυκλο στο δευτερο και εμφανιζονται: (apo katw)

Options (TWRP recovery only):

`Wipe cache

`wipe dalvik

`wipe data

 

k περιμενω δυο ωρες να πατησω το Yup!

Link to comment
Share on other sites

ανοιγω φλασιφαι

παταω ζιπ φιλε,με εχπλορερ,το βρισκω (το πλιζ....)

στο ρεκαβερι λεει

CWM TWRP βαζω τον κυκλο στο δευτερο και εμφανιζονται: (apo katw)

`Wipe cache

`wipe dalvik

`wipe data

 

k περιμενω δυο ωρες να πατησω το Yup!

 

 

μάστορα ώπα...στάκα να ανακεφαλαιώσουμε...

λοιπόν

1) έχεις κατεβάσει το flashify (check)

2) έχεις κατεβάσει αυτό?http://techerrata.com/file/twrp2/g2d802/openrecovery-twrp-2.6.3.2-g2d802.img

3)αφου έχεις κατεβάσει το παραπάνω,ανοίγεις το flashify βρίσκεις το .img και το επιλέγεις να το εγκαταστήσεις? το .zip που λέμε πιο πάνω είναι για να βάλεις philz recovery...

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

2.λεει δεν υπαρχει

3,ναι αυτο παλευω μια ωρα με το ζιπ...

αυτο δν θελω?

 

δεν γίνεται να μην υπάρχει...το αρχείο κατεβαίνει μόνο του μόλις μπεις στη σελίδα...και αποθηκεύεται στην sd>downloads (φάκελος)

οπότε το βρίσκεις,το βάζεις,σε βάζει το κινητό στο TWRP και από εκεί βρίσκεις το .zip (δεν το ξεζιπάρεις αν αυτό προσπαθείς να κάνεις) και τέλος...έχεις philz

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φιλε λέω να μην το πειραξεις το τηλέφωνο. Εγω όταν ηρθα απο iPhone. Περασαν 7 μήνες για να κάνω ρουτ. Πρέπει οσο δύσκολο και αν ειναι να κατανοήσεις τις εννοιες και ολα τα σχετικα. Ευτυχώς το g2 και μπαταρια και συμπεριφορά εχει τελεια οποτε η customs ειναι δεύτερη επιλογή. Οσο για τον ηχο το φτιάχνεις και με ενα απλο ρουτ
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

πατα στο λινκ που μου εδωσες...

leei file doesnt exist...

 

αν και το κατέβασα πιο πριν δεν ξέρω τι παίχτηκε...

τέσπα,κατεβασέ το από εδω τότε http://www.androidfilehost.com/?fid=23159073880934796

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Ωραια επειδη ζαλιστικα κ δν εχω πιει ακομα καφε,το αναβαλω δν ξερω για ποσο κ θα κανω οτι γινεται τωρα οπως ειμαι.

μονο μια τελευταια ερωτηση,το εξπουζ μπορω να το κανω χωρις να εχω κανει ρηκαβερι?

Link to comment
Share on other sites

Ωραια επειδη ζαλιστικα κ δν εχω πιει ακομα καφε,το αναβαλω δν ξερω για ποσο κ θα κανω οτι γινεται τωρα οπως ειμαι.

μονο μια τελευταια ερωτηση,το εξπουζ μπορω να το κανω χωρις να εχω κανει ρηκαβερι?

 

καλό καφέ :)

ναι!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...