Jump to content

Tι είναι το Samsung KNOX και γιατί μας νοιάζει;


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το 0 σημαίνει δεν περνάει ρεύμα και το 1 περνάει ρεύμα οπότε αφορά και hardware. Κοινώς άμα καεί η ασφάλεια θέλει καινούργια. Δεν λύνεται softwarικα το Knox άμα πέσει επεσε

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 587
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το 0 σημαίνει δεν περνάει ρεύμα και το 1 περνάει ρεύμα οπότε αφορά και hardware. Κοινώς άμα καεί η ασφάλεια θέλει καινούργια. Δεν λύνεται softwarικα το Knox άμα πέσει επεσε

 

Δεν έχει ληχθεί ότι λειτουργεί έτσι το σύστημα. Και το S4 και το S3 πήραν το KNOX με update στο firmware. Το να είχαν προβλέψει να βάλουν τέτοια ασφάλεια στο S4 ώστε να την χρησιμοποιήσουν αργότερα θα μπορούσε να ισχύει. Το να βάλουν τέτοια ασφάλεια στο S3 2 χρόνια πριν για να τη χρησιμοποιήσουν 3 χρόνια μετά μου φαίνεται λιγάκι δύσκολο. Εκτός αν χρησιμοποιεί ένα κομμάτι hardware που υπάρχει σε όλα τα μοντέλα και είναι κοινό. Αν συνυπολογίσεις και τις μαρτυρίες μελών που πήγαν στο Service και τους επανέφεραν το διακόπτη τότε το σενάριο software είναι ακόμα πιο πιθανό. Εγώ πιστεύω (ελπίζω) ότι αργά ή γρήγορα οι devs θα βρούνε λύση και γι αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι όπως τα λες..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα! θελω να κανω εγκατασταση την εφαρμογη κνοχ αλλα μου βγαζει..".η συσκευη σας δεν διαθετει εξουσιοδοτηση για να εισελθει στη λειτουργια ΚΝΟΧ " τι μπορω να κανω για να εγκαταστησω την εφαρμογη? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα! θελω να κανω εγκατασταση την εφαρμογη κνοχ αλλα μου βγαζει..".η συσκευη σας δεν διαθετει εξουσιοδοτηση για να εισελθει στη λειτουργια ΚΝΟΧ " τι μπορω να κανω για να εγκαταστησω την εφαρμογη? ευχαριστω

 

Μήπως έχει γράψει ο KNOX Counter από 0x0 σε 0x1? Έκανες μήπως root αφού πέρασες στην 4.3?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ληχθεί ότι λειτουργεί έτσι το σύστημα. Και το S4 και το S3 πήραν το KNOX με update στο firmware. Το να είχαν προβλέψει να βάλουν τέτοια ασφάλεια στο S4 ώστε να την χρησιμοποιήσουν αργότερα θα μπορούσε να ισχύει. Το να βάλουν τέτοια ασφάλεια στο S3 2 χρόνια πριν για να τη χρησιμοποιήσουν 3 χρόνια μετά μου φαίνεται λιγάκι δύσκολο. Εκτός αν χρησιμοποιεί ένα κομμάτι hardware που υπάρχει σε όλα τα μοντέλα και είναι κοινό. Αν συνυπολογίσεις και τις μαρτυρίες μελών που πήγαν στο Service και τους επανέφεραν το διακόπτη τότε το σενάριο software είναι ακόμα πιο πιθανό. Εγώ πιστεύω (ελπίζω) ότι αργά ή γρήγορα οι devs θα βρούνε λύση και γι αυτό...

Υπάρχει ένα κομμάτι hardware για την πλήρη λειτουργία του KNOX, αλλά το έχουν μόνο το S4, το S4 mini και το Note 3

Στην πορεία και όλες οι συσκευές πάνω από 300€

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

κοιτα το ειχα ρουταρισμενο απο πριν και εβαλα 4.3 και εμεινε ρουταρισμενο γιται δεν εκανα factory reset
Μήπως έχει γράψει ο KNOX Counter από 0x0 σε 0x1? Έκανες μήπως root αφού πέρασες στην 4.3?
Link to comment
Share on other sites

Άρα ενδεχομένως έγραψε 0χ1

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Άρα ενδεχομένως έγραψε 0χ1
και τωρα για να λειτουργησει πρεπει να το ξαναφλασαρω απο την αρχη με ρεσετ ?και μετα δεν πρεπει να το κανω ροοτ?
Link to comment
Share on other sites

Τώρα ό,τι και να κάνεις δεν θα λειτουργήσει από την στιγμή που ο μετρητής Knox έγραψε 0x1.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα το ειχα ρουταρισμενο απο πριν και εβαλα 4.3 και εμεινε ρουταρισμενο γιται δεν εκανα factory reset

 

Κατα 99% έγραψε το counter κοινός δεν μπορείς να έχεις knox + πάει και η εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

κοιτα το ειχα ρουταρισμενο απο πριν και εβαλα 4.3 και εμεινε ρουταρισμενο γιται δεν εκανα factory reset

Για να ξεκαθαρίσουμε τα πράγματα ,το root χάνεται όταν περάσεις official firmware είτε με odin είτε με kies /OTA.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πάντως διαβάζω τα όλα όσα περί Knox και λέμε για την 4,3 αλλά εγώ που έχω 4,2,2 MH6 μου βγάζει αυτά περι knox στο download menu. Άρα δεν είναι μόνο η 4,3 είναι και η 4,2,2. Βέβαια στο αρχικό post αναγράφεται ότι είναι από την MGA και πέρα αλλά και η 4,2,2 έχει το Knox.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως διαβάζω τα όλα όσα περί Knox και λέμε για την 4,3 αλλά εγώ που έχω 4,2,2 MH6 μου βγάζει αυτά περι knox στο download menu. Άρα δεν είναι μόνο η 4,3 είναι και η 4,2,2. Βέβαια στο αρχικό post αναγράφεται ότι είναι από την MGA και πέρα αλλά και η 4,2,2 έχει το Knox.

 

Δε καταλαβαίνω τι θες να πεις, μιας και ότι λες τα γράφει ήδη στο αρχικό ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Οτι αναλώνονται ότι το Knox υπάρχει μόνο στην 4,3 αλλά υπάρχει και στην 4,2,2 ΜΗ6 πχ.

 

Μονο στο Galaxy S4.

Εδω ομως μιλαμε για ολα τα Samsung που εχουν knox.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Οτι αναλώνονται ότι το Knox υπάρχει μόνο στην 4,3 αλλά υπάρχει και στην 4,2,2 ΜΗ6 πχ.

 

σε μερικες χωρες μπηκε ο knox και στην 4.2.2

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα κομμάτι hardware για την πλήρη λειτουργία του KNOX, αλλά το έχουν μόνο το S4, το S4 mini και το Note 3

Στην πορεία και όλες οι συσκευές πάνω από 300€

 

Και το Galaxy S3 πως πήρε το KNOX στην 4.3...?

Link to comment
Share on other sites

Και το Galaxy S3 πως πήρε το KNOX στην 4.3...?

 

Όχι αυτο είναι knox -free

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως ειναι αυτο το knox free?

 

Έκφραση. Σημαίνει χωρίς Knox. Πως λέμε Tax-Free!

Link to comment
Share on other sites

Μα εδω τα παιδια λενε οτι εχει knox στο s3 με την 4.3 και σε μερικα αλλα κινητα απο την 4.2.2

 

Μην ανακατεύεις τις συσκευές.

Δώσε link που λένε ότι έχει το S3 knox στην 4.3.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση το Knox να υπερχει στην νεα εκδοση που θα δωσει H sammy ; Εννοω στην βελτιωμενη λογικα 4,3 ;

 

Το προβλημα μας ειναι το S 3 προς στιγμην οχι το S 4 το οποιο το εχει ηδη...Σωστα ;

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...