Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον, εχω ενα tracking number απο κινα με τα Ολλανδικα ταχυδρομεια. Μεχρι χθες εμφανιζονταν κανονικα η πορεια του στο 17track.net, σημερα ομως δεν υπαρχει τιιιιποτα.:cry::X:eek: Τι παιζει ρε παιδια; Εχει συμβει σε κανεναν άλλον;

 

Δοκιμασε και σε αυτα

https://www.internationalparceltracking.com/#/search

http://www.postnl.be/be/parcels

http://www.postnl.post/tracktrace

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Υπ'όψιν ότι "country of destination" είναι η Ολλανδία.

Όσες φορές και να το γράψεις, δεν πρόκειται να το καταλάβουν...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

καταρχην συγνωμη αν ειμαι εκτος topic...εψαχνα αλλα δεν βρηκα κατι σχετικο

γνωριζει κανεις τι διαδηκασια πρεπει να ακολουθησω για μεταπωληση κινεζικων κινητων σε καταστημα μου;

με συμφερει;

Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές και να το γράψεις, δεν πρόκειται να το καταλάβουν...[/QUO

 

Να καταλαβουν τι?το λετε και το ξαναλετε

Κινα country of origin

Ολλανδια country of transit

Ελλαδα country of destination

Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές και να το γράψεις, δεν πρόκειται να το καταλάβουν...[/QUO

 

Να καταλαβουν τι?το λετε και το ξαναλετε

Κινα country of origin

Ολλανδια country of transit

Ελλαδα country of destination

Το ότι country of destination είναι η ΟΛΛΑΝΔΙΑ ....

Το country of transit που το είδες;;;

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Το ότι country of destination είναι η ΟΛΛΑΝΔΙΑ ....

Το country of transit που το είδες;;;

 

RF299269167SG

παιδια γιατη δεν κουνιεται τιποτα?περασε μηνας πλεον απο την παραγγελια...μπορει να δει κανεις που βρισκεται ακριβως τωρα?και να υπολογισει ποτε θα το εχω περιπου,γιατη εχω φρικαρει?ελπιζω μην επεσα σε απατεωνα...κοντευουν και η 40 μερες που μπορεις να παρεις τα χρηματα σου πισω...

Link to comment
Share on other sites

 

RF299269167SG

παιδια γιατη δεν κουνιεται τιποτα?περασε μηνας πλεον απο την παραγγελια...μπορει να δει κανεις που βρισκεται ακριβως τωρα?και να υπολογισει ποτε θα το εχω περιπου,γιατη εχω φρικαρει?ελπιζω μην επεσα σε απατεωνα...κοντευουν και η 40 μερες που μπορεις να παρεις τα χρηματα σου πισω...

2 ΔΕΚ το πήρε το ταχυδρομείο και 4 έφυγε από Σιγκαπούρη.

Από που το πήρες και πότε το πλήρωσες;;

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

απο ebay κινα..το πληρωσα 29 νοεμβριου..εχω θεμα?

Όχι εφ'όσον είναι από το ΕΒΑΥ, στην παραγγελία γράφει πότε περίπου προβλέπεται να έλθει. Εάν περάσει αυτή η ημερομηνία, να ανοίξεις υπόθεση, οπότε θα παραταθεί ο χρόνος.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Όχι εφ'όσον είναι από το ΕΒΑΥ, στην παραγγελία γράφει πότε περίπου προβλέπεται να έλθει. Εάν περάσει αυτή η ημερομηνία, να ανοίξεις υπόθεση, οπότε θα παραταθεί ο χρόνος.

δηλαδη και να περασουν 40 μερες δεν χανω τα χρηματα μου?το εχει στηλει?ειναι σιγουρο αυτο ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Οι ημέρες είναι 45 στο paypal, αλλά στο ΕΒΑΥ μπορεί να παραταθεί πιό πολύ.

Μπορείς να βάλεις την σελίδα του προϊόντος;;;

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Οι ημέρες είναι 45 στο paypal, αλλά στο ΕΒΑΥ μπορεί να παραταθεί πιό πολύ.

Μπορείς να βάλεις την σελίδα του προϊόντος;;;

 

http://www.ebay.com/itm/Tronsmart-Vega-S89-H-4K-Amlogic-S802-H-Quad-Core-Android-TV-BOX-2G-16G-WIFI-/181416047312?pt=US_Internet_Media_Streamers&hash=item2a3d3d32d0

τωρα δειχνη οτι του τελειωσαν...αλλα οταν το παραγγειλα ειχε αρκετα...δες αν μπορεις να βγαλεις ακρη...παντως ειναι παλιος πωλητης

http://www.ebay.com/itm/Thanksgiving-Tronsmart-Vega-S89-H-4K-Amlogic-Quad-Core-Android-TV-BOX-2G-16G-/181594087144?pt=US_Internet_Media_Streamers&hash=item2a47d9dee8

η ηταν εδω...εδω λεει 27 του τελειωσαν.εγω το παρειγγειλα 29 και ειχε τουλαχειστον 4 θυμαμαι...πως γινεται αυτο?ο ιδιος πωλητης και η ιδια συσκευη σε 2 διαφορετικες σελιδες?

οπωσ και να εχει θα ενημερωνε αν δεν ειχε ετσι?

Edited by liontari1977
Link to comment
Share on other sites

Στο ΕΒΑΥ θα ψάχνεις γιά πωλητές με παραπάνω από 99,5 βαθμολογία. Είδα ότι αρκετοί διαμαρτύρονται γιά αργή αποστολή.

Πάντως όταν θα πλησιάζουν οι 43 ημέρες γράψε ξανά γιά να σου πούμε τι ενέργειες θα κάνεις.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Στο ΕΒΑΥ θα ψάχνεις γιά πωλητές με παραπάνω από 99,5 βαθμολογία. Είδα ότι αρκετοί διαμαρτύρονται γιά αργή αποστολή.

Πάντως όταν θα πλησιάζουν οι 43 ημέρες γράψε ξανά γιά να σου πούμε τι ενέργειες θα κάνεις.

τωρα που ειδα και της 2 σελιδες του και εχουν τελειωση και στης 2 μου μπηκαν ψυλη στα αυτια παντως...και πως γινεται να εχει 2 σελιδες μς το ιδιο αντεικιμενο?

αν δεν το εχει στηλει παντως δεν θα ερθει γιατη δεν εχει αλλα....και αν δεν το εχει στηλει και δεν το ειχε κιολας ειναι για πολυ ξυλο,γιατη δεν ενημερωσε κιολας..απο κινα παντως παντα 3 βδομαδα μου ηταν εδω η παραγγελιες

Edited by liontari1977
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω ! Έχω ένα πακέτο στα ΕΛΤΑ απο τις 16 Δεκεμβρίου και ένα πακέτο που ήρθε χθες αλλα επειδή λόγω γιορτών λείπω δν ξέρω για ποσό μπορούν να το κρατήσουν στις αποθήκες τους ;! Επίσης πόσες μέρες θέλει ένα πακέτο να πάει απο το ένα ΕΛΤΑ στο άλλο Αλεξανδρούπολης Θεσσαλονίκης ;!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω ! Έχω ένα πακέτο στα ΕΛΤΑ απο τις 16 Δεκεμβρίου και ένα πακέτο που ήρθε χθες αλλα επειδή λόγω γιορτών λείπω δν ξέρω για ποσό μπορούν να το κρατήσουν στις αποθήκες τους ;! Επίσης πόσες μέρες θέλει ένα πακέτο να πάει απο το ένα ΕΛΤΑ στο άλλο Αλεξανδρούπολης Θεσσαλονίκης ;!

 

15 ημέρες (μαζί με ΣΚ και αργίες νομίζω). Υποθέτω πως μπορείς να το ζητήσεις να στο κρατήσουν με κάποια έξοδα αποθήκευσης. Πάρε τους αύριο τηλέφωνο οπωσδήποτε.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το ότι country of destination είναι η ΟΛΛΑΝΔΙΑ ....

Το country of transit που το είδες;;;

 

μέσω της PostNL για ΤΝ σαν το δικό μου -RS180470175NL-

http://www.postnl.post/tracktrace

22-12-2014 09:23 The item is on transport to the country of destination GREECE

21-12-2014 17:13 The item is at the PostNL sorting center

19-12-2014 10:01 The item is at the handover point from freight carrier to PostNL

18-12-2014 11:46 The item has arrived in the transit airport

18-12-2014 04:48 The item is ready for shipment

17-12-2014 21:55 The item has left the originating country

17-12-2014 05:04 The item is pre-adviced

το

The item has left the originating country, σημαίνει ότι φεύγει για το Α/Δ Κίνας,

The item is at the PostNL sorting center ( 21-12-2014 17:13), σημαίνει ότι βρίσκεται Ολλανδία,το οποίο επιβεβαιώνεται και από το ότι φαίνεται πλέον ως 1η καταχώριση και στο σαϊτ των ΕΛΤΑ,που τα έχουν ενημερώσει οι Ολλανδοί ότι το πακέτο πέρασε από τον έλεγχο εισερχομένων του Α/Δ Ολλανδίας.

η ημερομηνία σε αυτό το βήμα εμφανίζεται η ίδια και στα 2 σαϊτ,αλλά στα ΕΛΤΑ θα γράφει,

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 21-12-2014 17:13 ΟΛΛΑΝΔΙΑ.

γενικά,όταν τα ΕΛΤΑ πρωτοεμφανίζουν την κινηση του ΤΝ,τότε το πακέτο βρίσκεται σε ευρωπαϊκό έδαφος,οπότε εδώ το,

The item is on transport to the country of destination, σημαίνει ότι είναι στην διαδικασία αποστολής στην Ελλάδα,

 

το πότε φαίνεται ότι έφτασε Ολλανδία (ή το πότε έφυγε από Κίνα, γιατί δεν ξέρω πόσες ώρες είναι η πτήση) στο παράδειγμα παραπάνω, φαίνεται στην σελίδα

http://www.trackitonline.ru/

με την ένδειξη

Send item abroad (Export) ( 21.12.2014 01:00)

Link to comment
Share on other sites

https://tracktrace.postnlpakketten.nl/Search/SingleShipment.aspx?lang=en

 

εδω φαινεται ποια χωρα ειναι τι

 

επισης αν βαλεις στο πεδιο destination netherlands φυσικα και δεν θα σου βγαλει κατι

 

αλλα το πιο απλο ειναι να το διασταυρωσεις με το site του ελτα και τις καταχωρησεις του για να διαπιστωσεις αυτο που ειπε ο φιλος απο πανω

destination country ειναι GREECE

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα ενα κινητό πίσω στην κινα απο 20/12 και ακόμα δεν έχει φύγει. Στο τρακινγκ λέει 23/12 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ). Τι παιζει? Λέτε λόγω χριστουγεννων?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλές γιορτές! Να κάνω μια εώτηση. Παραγγελία από 23 Νοεμβρίου. Έχει αποσταλεί απο 25 Νοεμβρίου αλλά από 27 Νοεμβρίου εως και σήμερα βρίσκεται σε κατάσταση Dispatched to overseas. Μιας και πλησιάζει το 45 ήμερο (αγορά μέσω Paypal) να περιμένω τα όρια του 45ήμερου για κάποια κίνηση dispute; Δεν μου έχει τύχει ξανά. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για κάθε βοήθεια.

Αγορά από minideal και αποστολή με SingPost

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλές γιορτές! Να κάνω μια εώτηση. Παραγγελία από 23 Νοεμβρίου. Έχει αποσταλεί απο 25 Νοεμβρίου αλλά από 27 Νοεμβρίου εως και σήμερα βρίσκεται σε κατάσταση Dispatched to overseas. Μιας και πλησιάζει το 45 ήμερο (αγορά μέσω Paypal) να περιμένω τα όρια του 45ήμερου για κάποια κίνηση dispute; Δεν μου έχει τύχει ξανά. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για κάθε βοήθεια.

Αγορά από minideal και αποστολή με SingPost

 

Στις 43 ημέρες από την ημερομηνία πληρωμής να κάνεις dispute στο Paypal ώστε να παραταθούν οι ημέρες που σε καλύπτει.

Με την SingPost είναι φυσιολογική η κατάσταση, θα εμφανισθεί στα ΕΛΤΑ όταν φθάσει στην Ελλάδα.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Έστειλα ενα κινητό πίσω στην κινα απο 20/12 και ακόμα δεν έχει φύγει. Στο τρακινγκ λέει 23/12 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ). Τι παιζει? Λέτε λόγω χριστουγεννων?

Πρέπει να το ελέγξεις και στο site της china post ή στο http://www.17track.net/en/

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλές γιορτές! Να κάνω μια εώτηση. Παραγγελία από 23 Νοεμβρίου. Έχει αποσταλεί απο 25 Νοεμβρίου αλλά από 27 Νοεμβρίου εως και σήμερα βρίσκεται σε κατάσταση Dispatched to overseas. Μιας και πλησιάζει το 45 ήμερο (αγορά μέσω Paypal) να περιμένω τα όρια του 45ήμερου για κάποια κίνηση dispute; Δεν μου έχει τύχει ξανά. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για κάθε βοήθεια.

Αγορά από minideal και αποστολή με SingPost

 

Δεν είσαι ο μόνος.

 

Ένας είμαι εγώ:

 

Επιτέλους, αναθάρρησα κι εγώ λίγο, αλλά τώρα που το τσέκαρα παραμένει κολλημένο εκεί που ήταν:

 

http://www.17track.net/en/result/post-details.shtml?nums=RF298307748SG

 

(Τουλάχιστον κάτι δείχνει να κινείται)

 

Επίσης ο φίλος Σπύρος:

 

Ακριβώς στα ίδια είμαστε με διαφορά 6 λεπτά :P

http://www.17track.net/en/result/post-details.shtml?nums=RF298023159SG

 

Ο φίλος Λιάκος:

 

Παιδιά είμαι και εγώ εδώ...:lol:

 

http://www.17track.net/en/result/post.shtml?nums=RF297876500SG

 

 

Μόνο ο φίλος Χρήστος είδε φως από ό,τι φαίνεται:

 

Θαυμα θαυμα εφτασε!!!Για ριξτε και εσεις μια ματια που περιμενετε απο 23-29 /11 απο Singapore post

Το δικο μου απο 27/11 να ειναι σε Despatched to overseas και σημερα Arrived at overseas

To πακετο ειναι απο Αλιεξπρεςς τιμη 199 και διαλεξα να ρθει με Singpost.

Ποτε περιπου θα ανεβει προς Θεσσαλονικη μερια και με τελωνειο δεν πιστευω να γινει καμια πατατα ε?

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα ενα κινητό πίσω στην κινα απο 20/12 και ακόμα δεν έχει φύγει. Στο τρακινγκ λέει 23/12 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ). Τι παιζει? Λέτε λόγω χριστουγεννων?

Πάρε τηλέφωνο στα ΕΛΤΑ και ρώτησέ τους που είναιτο δέμα σου. 2103353100

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...