Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό δεν σημαίνει παραλαβή την επόμενη εργάσιμη; Δεν μεσολαβούν και κάποιες διαδικασίες στο τοπικό κατάστημα;

Ρωτάω γιατί και εμένα έφτασε στο τοπικό στις 6:30 το πρωί αλλά δεν βλέπω φως.

Ίσως πεταχτώ αργότερα να βοηθήσω στο ψάξιμο την υπάλληλο :cool:

 

Παρέλαβα εγώ πρωί πρωί 9 συγκεκριμένα

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και σε έμενα γύρισαν αρκετά με CN και ένα SG.

Αυτό που με έχει ταλαιπωρήσει είναι το παρακάτω :

 

Αριθμός: RS049526790CN

Κατάσταση πακέτου: Καθ 'οδόν

Χώρα Προορισμού: Ελλάδα

2016-05-22 16:51 CHINA, SEND ITEM ABROAD

2016-05-21 17:11 CHINA, RECEIVE ITEM FROM CUSTOMER

Χώρα Προέλευσης: Κίνα

2016-06-02 15:31 Guangzhou Terminal, αφήστε το

2016-06-02 15:31 Guangzhou Terminal, αριστερό χέρι πλοήγησης

2016-06-02 07:29 Guangzhou Terminal, άφιξη

2016-05-24 15:07 Guangzhou Terminal, αριστερό χέρι πλοήγησης

2016-05-24 07:38 Guangzhou Terminal, άφιξη

2016-05-22 13:25 Exchange Bureau στο Guangzhou, έχουν εξαχθεί απευθείας

2016-05-22 10:51 Έχουν εξαχθεί Exchange Bureau στο Guangzhou, να ανοίξει

2016-05-21 19:20 Ταχυδρομικό γραφείο Φιλοτελική αιτούντος διαφημιστικό ταχυδρομείο διαφημιστική εταιρεία στο Zhongshan πόλη, μακριά, στον επόμενο σταθμό «Zhongshan»

2016-05-21 17:34 Zhongshan πόλη Φιλοτελική ταχυδρομείο ζητώντας διαφημιστική εταιρεία άμεσης αλληλογραφίας, έχει

2016-05-21 17:11 Zhongshan πόλη Φιλοτελική ταχυδρομείο ζητώντας διαφημιστική εταιρεία άμεσης αλληλογραφίας, έχει λάβει αποστολή

======================================

Powered by http://www.17track.net

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αγορασα ενα redmi note 3 pro απο vick και πληρωσα με express paypal checkout. Ο λογαριασμος μου στο vick ειναι με αλλο μαιλ απο αυτο που εκανα το checkout και τους ζητησα μηπως μπορουν να περασουν τους ποντους στο λογαριασμο μου. Ουτε φωνη ουτε ακροαση απο τις 14 του μηνα...Στο chat ειναι μονιμως offline. Εν το μεταξυ ζητησα sg και μου το εστειλαν με nl. Δε μου τα λεει καλα το vick. Με banggood και gearbest δεν ειχα ποτε αντιστοιχο θεμα.
Link to comment
Share on other sites

RC459477414NL καλημέρα παιδιά αυτό το δέμα από 11/6 δείχνει ότι μπήκε ελλαδα έχει παραλάβει κανείς άλλος στην ίδια κατάσταση??
Link to comment
Share on other sites

RC459477414NL καλημέρα παιδιά αυτό το δέμα από 11/6 δείχνει ότι μπήκε ελλαδα έχει παραλάβει κανείς άλλος στην ίδια κατάσταση??

RC459575337NL 2016-06-11 11:14

The item has arrived in the country of destination

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Προσπάθησα να κάνω αγορά μέσω paypal στο gearbest με μία prepaid της alpha Bank. Αλλά όταν έφτανα στο σημείο της πληρωμής δεν με άφηνε. Σήμερα που μίλησα με την τράπεζα μου είπαν ότι ήταν λόγο capital control. Ερώτηση πώς γίνεται τον Μάρτιο να μπόρεσα να κάνω αγορά με τον ίδιο τρόπο από vickmail και τώρα δεν μπορώ;

Υπάρχει τρόπος να ολοκληρώσω την αγορά;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !

Link to comment
Share on other sites

Το απαντάς μόνος σου μέσα στο μήνυμα σου... Αγόρασες από vickmal και τωρα προσπαθησες από gearbest. Αυτός είναι ο λόγος. Άρα η αγοράζεις από vickmal, minideal, yeso, bangood που περνάνε οι καρτες ή βγάζεις revolut κάρτα και αγοράζεις απ'ευθείας με αυτή ή μπορείς να την συνδέσεις με το paypal.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by astrah

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Προσπάθησα να κάνω αγορά μέσω paypal στο gearbest με μία prepaid της alpha Bank. Αλλά όταν έφτανα στο σημείο της πληρωμής δεν με άφηνε. Σήμερα που μίλησα με την τράπεζα μου είπαν ότι ήταν λόγο capital control. Ερώτηση πώς γίνεται τον Μάρτιο να μπόρεσα να κάνω αγορά με τον ίδιο τρόπο από vickmail και τώρα δεν μπορώ;

Υπάρχει τρόπος να ολοκληρώσω την αγορά;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !

Ξαναπροσπάθησε εγώ έχω κάνει μία μαιο και μία απριλιο με αλφαμπανκ μέσω πεϊπολ , το gearbest δεν έχει πεϊπολ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εσύ πάλι καλά εμένα είναι the iten pre-advised από -08/06 με την nl post

 

Σήμερα εμένα προχώρησε πάντως , για δες και το δικό σου

Edited by kostasc4
Link to comment
Share on other sites

Ξαναπροσπάθησε εγώ έχω κάνει μία μαιο και μία απριλιο με αλφαμπανκ μέσω πεϊπολ , το gearbest δεν έχει πεϊπολ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σήμερα εμένα προχώρησε πάντως , για δες και το δικό σου

 

μπα , εμένα σταθερά κολλημένο εκεί, τώρα ή έχει χαθεί ή θα το παραλάβω χωρίς κάποια ενημέρωση από το tracking number

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Προσπάθησα να κάνω αγορά μέσω paypal στο gearbest με μία prepaid της alpha Bank. Αλλά όταν έφτανα στο σημείο της πληρωμής δεν με άφηνε. Σήμερα που μίλησα με την τράπεζα μου είπαν ότι ήταν λόγο capital control. Ερώτηση πώς γίνεται τον Μάρτιο να μπόρεσα να κάνω αγορά με τον ίδιο τρόπο από vickmail και τώρα δεν μπορώ;

Υπάρχει τρόπος να ολοκληρώσω την αγορά;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=398525&page=41

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αγορασα ενα redmi note 3 pro απο vick και πληρωσα με express paypal checkout. Ο λογαριασμος μου στο vick ειναι με αλλο μαιλ απο αυτο που εκανα το checkout και τους ζητησα μηπως μπορουν να περασουν τους ποντους στο λογαριασμο μου. Ουτε φωνη ουτε ακροαση απο τις 14 του μηνα...Στο chat ειναι μονιμως offline. Εν το μεταξυ ζητησα sg και μου το εστειλαν με nl. Δε μου τα λεει καλα το vick. Με banggood και gearbest δεν ειχα ποτε αντιστοιχο θεμα.

 

Μια χαρα σου τα λεει.εσυ εκανες το λαθος να μην εισαι συνδεδεμενος οταν εκανες την παραγγελια.

 

μπορεις ομως να επικοινωνησεις και διαφορετικα αν σκεφτεις λιγο :

 

- απαντηση στο email που ελαβες για την παραγγελια σου

- Pm στο http://www.myphone.gr/forum/private.php?do=newpm&u=192790

- post στα αγγλικα στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5051348#post5051348

- Μηνυμα στο http://www.vickmall.com/contacts/

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα,

Προσπάθησα να κάνω αγορά μέσω paypal στο gearbest με μία prepaid της alpha Bank. Αλλά όταν έφτανα στο σημείο της πληρωμής δεν με άφηνε. Σήμερα που μίλησα με την τράπεζα μου είπαν ότι ήταν λόγο capital control. Ερώτηση πώς γίνεται τον Μάρτιο να μπόρεσα να κάνω αγορά με τον ίδιο τρόπο από vickmail και τώρα δεν μπορώ;

Υπάρχει τρόπος να ολοκληρώσω την αγορά;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !

 

στο Vickmall παντα περναγε οι αγορες με καρτα.αν δε σου παιζει στο gearbest λογω CC δοκιμασε τους εναλλακτικους τροπους

-Revolut,AmEx αλλη ελληνικη καρτα

- φορτωση χρηματων απο την καρτα σε 2ο Paypal (χρεωνεσαι 3.5% και μεταφορα πισω στο δικο σου)

- ξαναδοκιμαζεις μηπως περασει

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα σου τα λεει.εσυ εκανες το λαθος να μην εισαι συνδεδεμενος οταν εκανες την παραγγελια.

 

μπορεις ομως να επικοινωνησεις και διαφορετικα αν σκεφτεις λιγο :

 

- απαντηση στο email που ελαβες για την παραγγελια σου

- Pm στο http://www.myphone.gr/forum/private.php?do=newpm&u=192790

- post στα αγγλικα στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5051348#post5051348

- Μηνυμα στο http://www.vickmall.com/contacts/

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

στο Vickmall παντα περναγε οι αγορες με καρτα.αν δε σου παιζει στο gearbest λογω CC δοκιμασε τους εναλλακτικους τροπους

-Revolut,AmEx αλλη ελληνικη καρτα

- φορτωση χρηματων απο την καρτα σε 2ο Paypal (χρεωνεσαι 3.5% και μεταφορα πισω στο δικο σου)

- ξαναδοκιμαζεις μηπως περασει

Καλύτερα να τους παραπέμπεις στα ειδικά νήματα, μην βγαίνετε συνεχώς εκτός θέματος ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να κανω μια παραγγελια απο κινα ενα αντικειμενο αξιας 22 δολλαρια.....Μου εχει σαν επιλογη το απλο Registered Airmail με 4 δολλαρια,αλλα μου εχει και Express Delivery (με κουριερ) με 8 δολλαρια.....Αν διαλεξω το δευτερο υπαρχει περιπτωση να με βαλουν να πληρωσω τελωνειο; Edited by Tonyz21
Link to comment
Share on other sites

διαλεξε το πρωτο.

εκτος αν ερθει απο ΕΕ, οποτε επιλεγεις κουριερ για να ρθει γρηγορα

 

Sent from my V967S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να κανω μια παραγγελια απο κινα ενα αντικειμενο αξιας 22 δολλαρια.....Μου εχει σαν επιλογη το απλο Registered Airmail με 4 δολλαρια,αλλα μου εχει και Express Delivery (με κουριερ) με 8 δολλαρια.....Αν διαλεξω το δευτερο υπαρχει περιπτωση να με βαλουν να πληρωσω τελωνειο;

100% .... :rolleyes:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

22$ =19.5 ευρω δεν εχει τελωνειο, ουτε δασμους ουτε φπα, ελευθερα μπορει να παρει.

Δεν είναι τόσο το ποσόν, αλλά δοκίμασε να παραγγείλεις με την γνωστή εταιρεία από Κίνα και μετά τα λέμε ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο το ποσόν, αλλά δοκίμασε να παραγγείλεις με την γνωστή εταιρεία από Κίνα και μετά τα λέμε ...
Βαση νομου ως 22 ευρω δεν πληρωνεις ουτε φπα ουτε δασμους. Διαβασε τους υπάρχοντες νομους Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

Βαση νομου ως 25 ευρω δεν πληρωνεις ουτε φπα ουτε δασμους. Διαβασε τους υπάρχοντες νομους

Εγώ τους διάβασα, και παλαιότερα είχα ανεβάσει και την απάντηση που μου έδωσε το αρμόδιο υπουργείο για αυτό το θέμα.

Επίσης, διάβασε τι είδη μπορείς να αγοράσεις λόγω των περιορισμών του CC.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τους διάβασα, και παλαιότερα είχα ανεβάσει και την απάντηση που μου έδωσε το αρμόδιο υπουργείο για αυτό το θέμα.

Επίσης, διάβασε τι είδη μπορείς να αγοράσεις λόγω των περιορισμών του CC.

Δε ξερω τι σου ειπε ποιος αλλα ο νομος είναι ξεκάθαρος. 918/83 της ΕΕ Αρθρο 27 Για Αποστολές ασημαντης αξιας ως 22 ευρώ ισχυει ατελεια.
Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω τι σου ειπε ποιος αλλα ο νομος είναι ξεκάθαρος. 918/83 της ΕΕ Αρθρο 27 Για Αποστολές ασημαντης αξιας ως 22 ευρώ ισχυει ατελεια.

25 Ή 22 ;; Άφησέ το, αρκετά βγήκαμε εκτός θέματος ...

Καληνύχτα.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

25 Ή 22 ;; Άφησέ το, αρκετά βγήκαμε εκτός θέματος ...

Καληνύχτα.

Καλα κολλησες στη λεπτομερεια? Λογω κεκτημένης ταχύτητας εγραψα 25 και το διορθωσα αμεσα, 22 ευρω είναι. Εσυ μαλλον εισαι αλάνθαστος
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα από ebay και μου έδωσε ο κινέζος tracking number flytexpress,όταν ερθει Ελλάδα θα μου ερθει με ΕΛΤΑ? Είναι free shipping αλλά το tracking που μου έδωσε είναι μονο αριθμοί 71150489037 .... στα ΕΛΤΑ θέλει και τα γράμματα για το tracking,μήπως όταν ερθει Ελλάδα θα είναι untracked?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...