Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει καμία βδομάδα που θέλω να το γράψω RF329076471SG αλλά φοβόμουνα το κράξιμο!!! Πιο γρήγορη δεν έχω ξαναπάρει.... Αλλά άλλες δυο απο 10/4 ακόμα ούτε Ελλάδα δεν πάτησαν (μάλλον θα ξεκουράζονται στο Βενιζέλος). Αυτά και καληνύχτες
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Περιμενω αλλες δυο με SG Post απο 11/04 και 20/04.Πιστευω την αλλη εβδομαδα να φανουν.

Φίλος μου περιμένει με sg post από 11 Απριλίου και χθες 16/05 είχε "κλείσιμο από κέντρο διαλογής Αττικής" (RF326389484SG).

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Number (Registered): RF3293*****SG

Status: Transit

Destination: Greece

2015-04-30 11:24 SINGAPORE, ITEMS IN PACKING

Origin: Singapore

2015-05-16 10:04 Arrived at overseas (Country code: GR)

2015-05-02 11:24 Despatched to overseas (Country code: GR)

2015-04-30 11:24 Received from Customer

======================================

 

μάλλον είμαι και εγω απο τους τυχερούς!!

να υπολογίζω οτι θα παραλάβω σε καμιά βδομάδα?

Link to comment
Share on other sites

στο 17track βλεπω arived at overseas αλλα στο site των ΕΛΤΑ εξακολουθει να δειχνει "αντικειμενα σε συσκευασια"

Να ανυσυχω ή θα φανει και εκει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αγορά από Gearbest tablet Teclast P89 αποστολή 27/4 με SingPost επιτέλους χθες 16/5 κλείσιμο από Κ.Δ. Αεροδρομίου.Ευτυχώς χωρίς τελωνείο.:D
Link to comment
Share on other sites

Χτες πρεπει να χτυπησανε υπερωριες στο αεροδρομιο!!!Οι μισοι απο εδω ξεκολισανε,μεσα και ο οχλος των 15 δεματων απο 29/3......Αντε να παρουμε και λιγο κουραγιο
Link to comment
Share on other sites

Οι ανυπόμονοι μπορούν να ελέγξουν και στο

http://www.trackitonline.ru μακράν το καλύτερο.

Το δικό μου:

1-5-2015 Despatched

16-5-2015 Arrived με SG απο Κίνα

Αργά η γρήγορα τελικά όλα έρχονται, μην ανησυχείτε.

Link to comment
Share on other sites

Οι ανυπόμονοι μπορούν να ελέγξουν και στο

http://www.trackitonline.ru μακράν το καλύτερο.

Το δικό μου:

1-5-2015 Despatched

16-5-2015 Arrived με SG απο Κίνα

Αργά η γρήγορα τελικά όλα έρχονται, μην ανησυχείτε.

Το γνωρίζουμε εδώ και χρόνια, και μακράν καλύτερο είναινα το παρακολουθείς από το ταχυδρομείο αποστολής και παραλαβής, και όχι από "τρίτο" το οποίο ενημερώνεται από τα δύο πρώτα ... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

μπερδεψα τα θεματα, ας το γραψω και εδω που βλεποω περισσοτερες απαντησεις.

 

καλησπερα, αν γνωριθζει καποιος να μου απαντησει θα το εκτιμουσα, περιμενω ενα δεμα να ερθει απο Κινα, αγορα 24/4, οκωδικος αποστολης μεχρι χθες ελεγε οτι απο τις 1/5 αποστελετε στην Ελλαδα, και σημερα γραφει οτι εφτασε. στην σελιδα τον ΕΛΤΑ εγραψε "ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)" και μετα απο τρια λεπτα "ΑΚΥΡΩΣΗ ΚΛΕΙΣΙΜΑΤΟΣ". τι σημαινει ΑΚΥΡΩΣΗ ΚΛΕΙΣΙΜΑΤΟΣ???? οτι το σταματησαν στο τελωνιο??? αν δεν κανω λαθος οταν λεει κλεισιμο νομιζω ενωει οτι το δεμα παραληυθηκε απο μια υποισερια και ειναι ετοιμο να διακινηθει για τον επομενο προορισμο, το ΑΚΥΡΩΣΗ ΚΛΕΙΣΙΜΑΤΟΣ ομως τι σημαινει, μηπως θα εχω προβλημα??

 

Αυτο λεει το σαιτ τον ΕΛΤΑ

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 29-04-2015 14:41 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 17-05-2015 09:33 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΑΚΥΡΩΣΗ ΚΛΕΙΣΙΜΑΤΟΣ 17-05-2015 09:36 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=224493&page=175 αυτουνου του κανανε ακυρωση κλεισιματος γιατι πηγαν να το στειλουν σε λαθος ελτα.....μπορει να εγινε κατι τετοιο...
Link to comment
Share on other sites

Αν δεις εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=224493&page=175 αυτουνου του κανανε ακυρωση κλεισιματος γιατι πηγαν να το στειλουν σε λαθος ελτα.....μπορει να εγινε κατι τετοιο...

 

 

Ας ελπισω πως αυτο ειναι και το προβλημα μου και να ερθει μεσα στην εβδομαδα

Link to comment
Share on other sites

Απο τις 24 Μαρτιου ειχα παραγγειλε ενα ταμπλετ αξιας 200 ευρω απο το Merimobiles και χτες τους εστειλα μυνημα σχετικα με την εξελιξη της και ποτε θα το λαβω.

Η απαντηση τους δεν ειναι και τοσο ενθαριτικη και δεν ξερω κατα ποσο αληθευει.

 

I have traced the package for you, its currently at the Greek Customs, RF324127534SG

you can expect to receive it in about 10-14 business days, its delayed at the customs

 

Το εν λογο καταστημα ειναι για κλωτιες και γενικα ειμαι πολυ δυσαρεστημενος απο την εξυπηρεση του.

Ενω ειχα παραγγειλει απο τις 24 Μαρτιου περασαν 3-4 μερες και ελαβα μυνημα οτι το προιον ειναι διαθεσιμο στις ευρωπαικες αποθηκες τους και αν πληρωσω 35 ευρω μπορουν να το στειλου χωρις καθυστερισεις και τελωνεια. Περασαν αλες 3-4 μερες και μετα το εκαναν αποστολη.

Επειδη εχω τσατιστει απο τις ηληθιες δικαιολογιες των κινεζων και σε περιπτωση που τα λεγομενα τους αληθευουν αν κανω dispute και σε 24 ωρες ανεξαρτητα απο το αν παρω απαντηση το γυρισω σε claim εχω ελπιδες να παρω τα χρηματα μου πισω?

Edited by impreza_sti
Απαγορεύονται οι συζητήσεις και οι αναφορές σχετικά με τρόπους αποφυγής πληρωμής τελωνείου
Link to comment
Share on other sites

Απο τις 24 Μαρτιου ειχα παραγγειλε ενα ταμπλετ αξιας 200 ευρω απο το Merimobiles και χτες τους εστειλα μυνημα σχετικα με την εξελιξη της και ποτε θα το λαβω.

Η απαντηση τους δεν ειναι και τοσο ενθαριτικη και δεν ξερω κατα ποσο αληθευει.

 

I have traced the package for you, its currently at the Greek Customs, RF324127534SG

you can expect to receive it in about 10-14 business days, its delayed at the customs

 

Το εν λογο καταστημα ειναι για κλωτιες και γενικα ειμαι πολυ δυσαρεστημενος απο την εξυπηρεση του.

Ενω ειχα παραγγειλει απο τις 24 Μαρτιου περασαν 3-4 μερες και ελαβα μυνημα οτι το προιον ειναι διαθεσιμο στις ευρωπαικες αποθηκες τους και αν πληρωσω 35 ευρω μπορουν να το στειλου χωρις καθυστερισεις και τελωνεια. Περασαν αλες 3-4 μερες και μετα το εκαναν αποστολη.

Επειδη εχω τσατιστει απο τις ηληθιες δικαιολογιες των κινεζων και σε περιπτωση που τα λεγομενα τους αληθευουν αν κανω dispute και σε 24 ωρες ανεξαρτητα απο το αν παρω απαντηση το γυρισω σε claim εχω ελπιδες να παρω τα χρηματα μου πισω?

 

κοιτα,οτι σου λενε μπαρουφες,σου λενε....Δεν εχει μπει τελωνειο,εχει καθυστερισει.....ΕΙναι μεσα στα δεματα που εχουν αρχισει απο την παρασκευη να εμφανιζονται οποτε μην μπεις στη διαδικασια του Dispute,αφου λογικα μες στη βδομαδα θα το εχεις :D:D

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

2015-05-17 22:56 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM IN CONTA KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2015-04-02 13:19 SINGAPORE, ITEMS IN PACKING

 

Απίστευτο εμφανίστηκε...............

 

11 το βραδυ ???Σφιξαν τα δοντια φενεται!!!

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Απο τις 24 Μαρτιου ειχα παραγγειλε ενα ταμπλετ αξιας 200 ευρω απο το Merimobiles και χτες τους εστειλα μυνημα σχετικα με την εξελιξη της και ποτε θα το λαβω.

Η απαντηση τους δεν ειναι και τοσο ενθαριτικη και δεν ξερω κατα ποσο αληθευει.

 

I have traced the package for you, its currently at the Greek Customs, RF324127534SG

you can expect to receive it in about 10-14 business days, its delayed at the customs

 

Το εν λογο καταστημα ειναι για κλωτιες και γενικα ειμαι πολυ δυσαρεστημενος απο την εξυπηρεση του.

Ενω ειχα παραγγειλει απο τις 24 Μαρτιου περασαν 3-4 μερες και ελαβα μυνημα οτι το προιον ειναι διαθεσιμο στις ευρωπαικες αποθηκες τους και αν πληρωσω 35 ευρω μπορουν να το στειλου χωρις καθυστερισεις και τελωνεια. Περασαν αλες 3-4 μερες και μετα το εκαναν αποστολη.

Επειδη εχω τσατιστει απο τις ηληθιες δικαιολογιες των κινεζων και σε περιπτωση που τα λεγομενα τους αληθευουν αν κανω dispute και σε 24 ωρες ανεξαρτητα απο το αν παρω απαντηση το γυρισω σε claim εχω ελπιδες να παρω τα χρηματα μου πισω?

 

 

3/4 έφυγε από Σιγκαπούρη, οπότε λόγω των καθυστερήσεων δεν βλέπω λόγο για να κάνεις ενέργειες.

Απλώς το κατάστημα δεν είναι από τα αξιόπιστα ...

Edited by impreza_sti
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

κοιτα,οτι σου λενε μπαρουφες,σου λενε....Δεν εχει μπει τελωνειο,εχει καθυστερισει.....ΕΙναι μεσα στα δεματα που εχουν αρχισει απο την παρασκευη να εμφανιζονται οποτε μην μπεις στη διαδικασια του Dispute,αφου λογικα μες στη βδομαδα θα το εχεις :D:D

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

11 το βραδυ ???Σφιξαν τα δοντια φενεται!!!

 

Το ξερω φιλε και αυτο ειναι που με εξοργιζει γιατι σου λενε ******ες απλα και μονο για να κερδισουν χρονο και να σε ξεφορτωθουν.

Τους δινεις τα ωραια ευρωπουλα και αυτοι κανουν τον κινεζο και δεν σεβονται τον πελατη.

Ολα τα κινεζομαγαζα ετσι ειναι σε αντιθεση με τους πωλητες του ebay που πραγματικα με οσους ειχα συνεργασει ηταν ολοι τους αψογοι.

Θα με ικανοποιουσε ενα dispute να επαιρνα τα λευτα μου πισω και μετα να μου ερχοταν το πακετο.

Link to comment
Share on other sites

Εχουν ξεκολλησειι για τα καλα ολα τα δεματα στο αεροδρομιο

περιμενα 4 δεμτα , με διαφορες ημερομηνιες αποστολης και με διαφορετικες ,μεταφορικες , και ολα ξεκολλησαν χθες. τυχαιο ? δεν νομιζω

Και η παραγγελια απο SG POST dispached to overseas απο 27/3 , εμφανιστηκε και αυτη χτες στο αεροδρμια ωρα 3:45 το πρωι !!

μετα απο 51 μερες μόνο!

Edited by mik_tech
Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟΣΤΟΛΗ RJ096743254CN

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 08-04-2015 13:08 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 17-05-2015 23:11 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

:yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα στο site της sg post μου λεει arrived at overseas (από 25-4 dispatched), ενω στα ελτα ακομα αντικειμενα σε συσκευασια στην σιγκαπουρη. Τελικα εχει φτασει ή οχι?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά,

έχω κάνει μια παραγγελία από pandawill από τις 13.05.15, μέρα Τετάρτη και ακόμα δεν έχει γίνει shipped. Έχω αρχίσει να εκνευρίζομαι. Να περιμένω λίγο ακόμα ή να ζητήσω τα χρήματα πίσω? όσο για το δεύτερο τι πάτημα έχω? Δηλαδή, στέκει σαν δικαιολογία η σχεδόν μια βδομάδα αργοπορία του shipping?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά,

έχω κάνει μια παραγγελία από pandawill από τις 13.05.15, μέρα Τετάρτη και ακόμα δεν έχει γίνει shipped. Έχω αρχίσει να εκνευρίζομαι. Να περιμένω λίγο ακόμα ή να ζητήσω τα χρήματα πίσω? όσο για το δεύτερο τι πάτημα έχω? Δηλαδή, στέκει σαν δικαιολογία η σχεδόν μια βδομάδα αργοπορία του shipping?

 

εκνευρίζομαι ακόμα πιο πολύ!

Μίλησα με το live chat τους και μου είπαν ότι αύριο φεύγει από αυτούς διότι σήμερα είναι στο testing department τους και ότι η συσκευή μου τεστάρετε. Τους ενημέρωσα ότι είχα ζητήσει επανειλημμένως Factory Sealed πακέτο. . . :wacko: και μου είπε ότι αυτό δεν γίνεται διότι κατά την παραλαβή κάθε συσκευής την ανοίγουν για testing. Νομίζω ότι με κοροϊδεύουν....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...