Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

YC359662775YW παιδια αυτον που τον παρακολουθω εδω ελλαδα ?

 

Η εταιρεία που στέλνει το δέμα δεν ανοίκει στην UPU εξού και δεν αναγνωρίζεται από τα ταχυδρομία.

Με άλλα λόγια είναι κωδικός ιδιωτικής εταιρείας που δεν ανιχνεύεται στην Ελλάδα από τα ΕΛΤΑ ή ακόμα πιο απλά είναι απλό δέμα.

Η εταιρεία είναι η Yawen άμα δεν κάνω λάθος ή κάπως έτσι.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η εταιρεία που στέλνει το δέμα δεν ανοίκει στην UPU εξού και δεν αναγνωρίζεται από τα ταχυδρομία.

Με άλλα λόγια είναι κωδικός ιδιωτικής εταιρείας που δεν ανιχνεύεται στην Ελλάδα από τα ΕΛΤΑ ή ακόμα πιο απλά είναι απλό δέμα.

Η εταιρεία είναι η Yawen άμα δεν κάνω λάθος ή κάπως έτσι.

 

αυτην ειναι ναι...και πως θα μαθω οταν φτασει?

οταν μου χτυπησουν την πορτα??και ποια εταιρια θα μου το φερει?

τι να πω δεν ξερω,σε ευχαριστω παντως...

Edited by nikospantzios
Πονηρές σκέψεις κάνουν όλοι , έξυπνες όμως λίγοι... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καμμία εταιρεία, θα το φέρει ο ταχυδρόμος χωρίς ειδοποίηση κα θα το βάλει στο γραμματοκιβώτιό σου.
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καμμία εταιρεία, θα το φέρει ο ταχυδρόμος χωρίς ειδοποίηση κα θα το βάλει στο γραμματοκιβώτιό σου.

 

το δεμα ...? :lol:

Πονηρές σκέψεις κάνουν όλοι , έξυπνες όμως λίγοι... ;)
Link to comment
Share on other sites

Το είπα γιά να μην πω ότι θα το αφήσει στην είσοδο και πας και στήσεις σκηνή .... :lol::lol::lol:
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Το είπα γιά να μην πω ότι θα το αφήσει στην είσοδο και πας και στήσεις σκηνή .... :lol::lol::lol:

 

αν ειναι δυνατον αυτα που κανεις εσυ δεν θα τα κανουμε και εμεις για ενα δεμα....

καλο παντως....:X

Πονηρές σκέψεις κάνουν όλοι , έξυπνες όμως λίγοι... ;)
Link to comment
Share on other sites

Την πάτησες Νίκο, εγώ έχω θυρίδα και δεν χάνεται τίποτα ... :lol::lol:
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Την πάτησες Νίκο, εγώ έχω θυρίδα και δεν χάνεται τίποτα ... :lol::lol:

 

σιγα μην κλεισω θυριδα για αγορες απο κινα...:lol:

evansarmor

καλυτερα μην μου απαντησεις ξανα γιατι στο επομενο θα ειναι διεύθυνση και αριθμος..

συγγνωμη απο τα υπολοιπα μελη και τους διαχειριστές,πιστευω δεν ευθύνομαι στο 100% εγω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την πάτησες Νίκο, εγώ έχω θυρίδα και δεν χάνεται τίποτα ... :lol::lol:

 

συγγνωμη ρε φιλε αμα σου μιλησα και εγω καπως απλα γινεσαι σε πολλες συζητησεις προκλητικός ...

Πονηρές σκέψεις κάνουν όλοι , έξυπνες όμως λίγοι... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη στην Κίνα είναι. Θα κάνει λίγες ημέρες ακόμη γιά να φύγει ...
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

3 θήκες για το opo, ebay από Κίνα σε ένα δεματακι , με tracking number που βγάζει opening και office of exchange.

Τι παίζει ρε παιδιά?

 

σημερα εκλεισε απο κινα....σε 25+ μερες να υπολογιζεις στο περιπου για παραλαβη...

Edited by nikospantzios
Πονηρές σκέψεις κάνουν όλοι , έξυπνες όμως λίγοι... ;)
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή σε όλους και καλές γιορτές παιδιά με υγεία

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Δείτε αποστολή με China Post οι ανυπόμονοι ....

(και υπολογίστε και τον χρόνο που θα κάνει γιά να έλθει !!)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Δείτε αποστολή με China Post οι ανυπόμονοι ....

(και υπολογίστε και τον χρόνο που θα κάνει γιά να έλθει !!)

μυριζομαι παραγγελια απο αλι....

 

Η πλάκα είναι ότι παραγγείλαμε πολλοί το leagoo lead1 και ήδη παρέλαβαν με NL, και με την SP ακόμη .. έρχονται. :lol:

 

ναι οντως .αλλοι το χουν πουλησει κιολας και εμεις ακομη περιμενουμε.μου αρεσει που ημουν κατηγορηματικος στην επιλογη μου για SP[.τελικα ειναι να σου κατσει:rolleyes:

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Στις 25/11 έκανα μια παραγγελία από banggood μια μπαταρία τηλεφώνου και έλαβα τον αριθμό RS169142831NL. Ακόμη και σήμερα δεν φαίνεται πουθενά. Πρώτη φορά μου έρχεται κάτι με ολλανδικό ταχυδρομείο. Είναι λογικό?
Link to comment
Share on other sites

'Οταν φτάσει Ελλάδα θα στο βγάλει στο site των ΕΛΤΑ.

Αν αναφέρεσαι σε εμένα το φαντάζομαι ότι θα το γράψουν τα ελτα όμως δεν θα έπρεπε να φαίνεται έστω στο επίσημο site του ολλανδικού ταχυδρομείου?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

για όσους θέλουν να ελέγχουν το πακέτο τους, από τα Ολλανδικά ταχυδρομεία (NL post) χρησιμοποιήστε αυτό το σύνδεσμο (επάνω δεξιά, βάλτε στοιχεία)

 

http://www.postnlparcels.com/en

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη και εκεί μου λέει ότι το πακέτο δεν βρέθηκε. Θα αναμένω ούτως ή άλλως δεν μπορώ να κάνω κάτι. Αν έρθει, ήρθε. Δεν είναι δα και το μεγάλο ποσό.
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη και εκεί μου λέει ότι το πακέτο δεν βρέθηκε. Θα αναμένω ούτως ή άλλως δεν μπορώ να κάνω κάτι. Αν έρθει, ήρθε. Δεν είναι δα και το μεγάλο ποσό.

 

Πόσες μέρες πέρασαν από την ημερομηνία αποστολής που σου έδωσαν; Μετά από 5 μέρες βγάζει στοιχεία. ....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Πόσες μέρες πέρασαν από την ημερομηνία αποστολής που σου έδωσαν; Μετά από 5 μέρες βγάζει στοιχεία. ....

Δύο δικά μου τις τελευταίες ημέρες το ένα εμφανίσθηκε μετά από 11 ημέρες, και το δεύτερο είναι στην 9η και ακόμη τίποτα ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...