Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από το ταχυδρομείο τα παίρνω.

Ψάξε λιγο γιατί εάν θυμάμαι καλά, αυτός ο αριθμός είναι από τα Βελγικά ταχυδρομεία ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

παραγγελια κινητου απο το to2c απο τις 06/10.εχει κολλησει στο κλεισιμο απο ips απο τις 13/10 να ανησυχω? Tracking Number RF286436776SG

 

 

υπομονη!!! μονο αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

 

Στις 01/10 εκανα την παραγγελια μου για ενα doogee dg550 απο το tmart.com. Η αποστολη καθυστερησε λογο εξαντλησης των αποθεματων και σταλθηκε στις 18/10 μεσω bpost (απο Χονκ-Κονγκ). Το tracking εμφανιζει τα εξης:

 

18.10.2014 05:24 Your shipment was announced by the shipper for shipment.

19.10.2014 00:01 Your shipment has left the sender.

19.10.2014 13:00 Your shipment has arrived at the airport of the country of departure.

25.10.2014 09:11 Your shipment has been sorted and has been shipped to the country of destination.

25.10.2014 17:42 Your shipment has arrived at the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days.

 

Επισης ο κωδικος που μου δωσανε δεν συναδει με τους κωδικους των ΕΛΤΑ (BLVS+πολλους αριθμους) οποτε δεν μπορω να εχω καποια πληροφορια για το που ακριβως βρικσεται στην Ελλαδα. Εχει κανεις καποια συμβουλη; Καποιος που να εχει παραγγειλει απο το ιδιο σαιτ;

 

Ευχαριστω,

Ανδρεας

 

Ο αριθμός που σου έδωσαν είναι αριθμός αποστολής της μεταφορικής εταιρίας και όχι tracking number. Δεν θα δεις κάτι περισσότερο στις ιστοσελίδες αναζήτησης αποστολών, ως προς την περαιτέρω πορεία του. Πλέον, το δέμα σου βρίσκεται στα ΕΛ.ΤΑ. κι ο Θεός μαζί σου, καθώς θεωρείται απλή αποστολή και όχι συστημένη...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος τί σημαίνει η ένδειξη με τους κόκκινους χαρακτήρες στο κάτω αριστερό σημείο της εικόνας (20.10.2014 00:44*); Να σημειώσω ότι το εν λόγω tracking number δεν έχει μπει ακόμα στο σύστημα των ΕΛ.ΤΑ...
Link to comment
Share on other sites

για οσους εχουν shipment με postnl βρηκα και αυτο :

http://www.postnlparcels.cn/en/How-Does-It-Work

 

Το οποίο τί ακριβώς περισσότερο αναφέρει, σε σχέση με το http://www.postnl.post/;;;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος τί σημαίνει η ένδειξη με τους κόκκινους χαρακτήρες στο κάτω αριστερό σημείο της εικόνας (20.10.2014 00:44*); Να σημειώσω ότι το εν λόγω tracking number δεν έχει μπει ακόμα στο σύστημα των ΕΛ.ΤΑ...

 

To ίδιο μήνυμα εμφανίζει και σε μενα. Και δεν υπάρχει ακόμα στο σύστημα των ΕΛΤΑ ο αριθμός.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα

Εχω κανει δυο παραγγελιες με διαφορετικη ημερομηνια απο Vickmall. Η 1η ειναι στις 17/10 και η 2η στις 24/10.Εχω διαβασει τον οδηγο που εχετε και μπραβο σας για αυτη την ιδεα αλλα εχω την εξης απορια.Παρακατω εχω την εικονα για να μην μακρυγορω

Γιατι το 2ο λεει Transferring και το 1ο οχι? Να ανυσηχησω για κατι?

Edited by Achilleas_Pap
Ορθογραφια και περισσοτερες λεπτομεριες
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα

Εχω κανει δυο παραγγελιες με διαφορετικη ημερομηνια απο Vickmall. Η 1η ειναι στις 17/10 και η 2η στις 24/10.Εχω διαβασει τον οδηγο που εχετε και μπραβο σας για αυτη την ιδεα αλλα εχω την εξης απορια.Παρακατω εχω την εικονα για να μην μακρυγορω

Γιατι το 2ο λεει Transferring και το 1ο οχι? Να ανυσηχησω για κατι?

 

Άμα δεις και τα δύο στο SingPost είναι στην Κατάσταση, Despatched to overseas (Country code: GR), οπότε είσαι κομπλέ ;)

 

http://www.17track.net/en/result/post.shtml?nums=RF288018698SG%2CRF289244982SG

 

To RF288018698SG έφτασε σήμερα Ελλάδα κιόλας.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε μια θηκη που ειχα παραγγειλει απο ebay την ιδια μερα με το κινητο (25/09). Η μονη διαφορα που εχουν ηταν οτι αυτο το δεμα δεν ηταν συστημενο..
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εντελώς ενημερωτικά παρέλαβα δέματα σήμερα τον 5$ από κίνα με chinapost απλό σε 10 μέρες από την αγορά .κάτι παίζει με τη singpost τελικά .μεγάλο όγκο δεμάτων

 

http://s28.postimg.org/gra3011fd/100_2194.jpg

 

http://s3.postimg.org/drg2o01jj/100_2203.jpg

:!:
Link to comment
Share on other sites

Άμα δεις και τα δύο στο SingPost είναι στην Κατάσταση, Despatched to overseas (Country code: GR), οπότε είσαι κομπλέ ;)

 

http://www.17track.net/en/result/post.shtml?nums=RF288018698SG%2CRF289244982SG

 

To RF288018698SG έφτασε σήμερα Ελλάδα κιόλας.

 

You make my day!Μπηκα μια δυο φορες σημερα και δεν ειδα ενημερωση!!!Αρα απο βδομαδα παραλαμβανω!!! :D :D :D

Αντε τωρα να ερθει και της γυναικας σε καμια βδομαδα και ειμαστε κομπλε!!! :p

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος τί σημαίνει η ένδειξη με τους κόκκινους χαρακτήρες στο κάτω αριστερό σημείο της εικόνας (20.10.2014 00:44*); Να σημειώσω ότι το εν λόγω tracking number δεν έχει μπει ακόμα στο σύστημα των ΕΛ.ΤΑ...

 

αυτο το βγαζει μονο στο track it σαν update δεν ειναι κατι ...

για μενα καλυτερα να βλεπεις εδω--- http://www.17track.net/en/

Πονηρές σκέψεις κάνουν όλοι , έξυπνες όμως λίγοι... ;)
Link to comment
Share on other sites

αυτο το βγαζει μονο στο track it σαν update δεν ειναι κατι ...

για μενα καλυτερα να βλεπεις εδω--- http://www.17track.net/en/

 

Κι εγώ ως update το καταλαβαίνω. Άλλα πώς κάνει update σε κάτι που δεν υπάρχει μέσα στο σύστημα των ΕΛ.ΤΑ.;;;

Link to comment
Share on other sites

παραγγελια κινητου απο το to2c απο τις 06/10.εχει κολλησει στο κλεισιμο απο ips απο τις 13/10 να ανησυχω? Tracking Number RF286436776SG

 

Παρήγγειλα στις 10/10 και έχω κλείσιμο από IPS από τις 14/10! Φίλε πρέπει να περιμένουμε απ'ότι βλέπω! Καλή υπομονή!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, για τον φίλο που ρώτησε πριν για αποστολή με αριθμό BLVSxxxxxxxx, έχω την εντύπωση ότι οι εν λόγω αποστολές δεν αργούν ιδιαίτερα...

Υ.Γ.: Η πρώτη απο τις δύο (26/09), παρελήφθη περίπου μία εβδομάδα μετά, από την ημερομηνία παράδοσής της στα ΕΛ.ΤΑ. (08/10).

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, για τον φίλο που ρώτησε πριν για αποστολή με αριθμό BLVSxxxxxxxx, έχω την εντύπωση ότι οι εν λόγω αποστολές δεν αργούν ιδιαίτερα...

Υ.Γ.: Η πρώτη απο τις δύο (26/09), παρελήφθη περίπου μία εβδομάδα μετά, από την ημερομηνία παράδοσής της στα ΕΛ.ΤΑ. (08/10).

 

Λοιπον παιδια ειπα να παω μια βολτα μεχρι το κοντινοτερο καταστημα ΕΛΤΑ και για καλη μου τυχη το δεμα μολις ειχε φτασει! Πραγματικα επρεπε να δειτε την φατσα μου :P. Το κινητο απιστευτο και γω ανακουφισμενος. Οριστε και μια φωτογραφια για το καλο!

 

Ανδρεας

Link to comment
Share on other sites

παιδια λετε να το εχω μεχρι την αλλη παρασκευη (ΚΟΖΑΝΗ) γτ κλεινει 43 μερες τοτε , χθες πατησε Ελλαδα , και ειναι με EMS

2014-10-30 18:21

 

ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS), Item in conta ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)

2014-10-30 16:21

 

ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ), Item handed over to customs authority for final delivery

2014-10-30 16:01

 

ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ), Receive Item At Office Of Exchange

2014-10-20 16:25

 

ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ, Receive Item From Customer

 

TRACKING:EM801116483SG

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ως update το καταλαβαίνω. Άλλα πώς κάνει update σε κάτι που δεν υπάρχει μέσα στο σύστημα των ΕΛ.ΤΑ.;;;

 

προαιρετικα το βαζουν δεν ξερω τον λογο....μην το υπολογιζεις αυτο...καλυτερα να κοιτας στο track system της εταιριας που στο εστειλαν και στα ελτα άλλωστε ολα τα αλλα απο την κυρια εταιρια ενημερωνονται ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια λετε να το εχω μεχρι την αλλη παρασκευη (ΚΟΖΑΝΗ) γτ κλεινει 43 μερες τοτε , χθες πατησε Ελλαδα , και ειναι με EMS

2014-10-30 18:21

 

ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS), Item in conta ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)

2014-10-30 16:21

 

ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ), Item handed over to customs authority for final delivery

2014-10-30 16:01

 

ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ), Receive Item At Office Of Exchange

2014-10-20 16:25

 

ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ, Receive Item From Customer

 

TRACKING:EM801116483SG

 

τριτη-τεταρτη θα εχεις παραλαβει....

μην αγχωνεσαι...

Πονηρές σκέψεις κάνουν όλοι , έξυπνες όμως λίγοι... ;)
Link to comment
Share on other sites

προαιρετικα το βαζουν δεν ξερω τον λογο....μην το υπολογιζεις αυτο...καλυτερα να κοιτας στο track system της εταιριας που στο εστειλαν και στα ελτα άλλωστε ολα τα αλλα απο την κυρια εταιρια ενημερωνονται ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

τριτη-τεταρτη θα εχεις παραλαβει....

μην αγχωνεσαι...

 

Από το site NL Post δεν βρίσκεις άκρη... Άλλες φορές δίνει το συγκεκριμένο status και άλλες δεν το βρίσκει καν!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλα είναι δυνατόν καποιοι να έχουν 17 μερες κλεισιμο απο ips και να λένε οτι ανησυχούν;ελεος ρε παιδια

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλα είναι δυνατόν καποιοι να έχουν 17 μερες κλεισιμο απο ips και να λένε οτι ανησυχούν;ελεος ρε παιδια

 

Ναι γιατί βλέπουν άλλους πολλούς και μέσα σε αυτούς είμαι και εγώ τελευταία να υπάρχει πρόβλημα μεγάλο στην αργοπορία και για αυτό ανησυχούν....Από 29-9-2014 και δεν παρέλαβα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτές οι αγορές είναι της υπομονής, αν δεν έχετε την υπομονή αυτή ή βιάζεστε αγοράστε από Ελλάδα.
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...