Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια .. Εχω κανει και εγω μια παραγγλεια απο to2c.com με singapore post και εδω 3 μερες το tracking ειναι κολλιμενο στο Item in conta IPS, IPS και μαλιστα σημερα μου εμφανησε ενα προβλημα γραφοντας In Error (Use Cache).. http://www.17track.net/en/result/post.shtml?nums=RF256634897SG .. Ξερει κανεις κατι?

όλα είναι καλά μην ανήσυχης

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

όλα είναι καλά μην ανήσυχης

ναι οντος το προβλημα λυθηκε και ολα πανε μια χαρα.. Ευχαριστω για το ενδιαφερον

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα σε ολους!!!εχω κανει μια παραγγελια απο geekbuying και γραφει κλεισιμο απο IPS 11 αυγουστου.δεν ειχα ανησυχησει καθολου μεχρι που ειδα και κανα δυο ατομα ακομα που εχει αργησει η παραγγελια τους απο το ιδιο καταστημα...τυχαιο??

 

και κατι ακομα..παιζει ρολο το δευτερο γραμμα του τρακινγκ number?ειναι κατι σαν προτεραιοτητα στο δεμα??γιατι εκανα παραγγελια απο χονγκ κονγκ στις 1 αυγουστου και στις 8 ητανε στην πορτα μου.ξεκιναγε απο RB.ενω η παραγγελια απο geekbuying απο RF.

Απο τη στιγμή που έβγαλε "Κλείσιμο απο IPS", το πακέτο είναι στο δρόμο και δεν έχει πλέον ανάμιξη το κατάστημα

 

Για το δεύτερο γράμμα του tracking number, άλλοι λένε οτι δείχνει σειρά προτεραιότητας και άλλοι την υπηρεσία που παραλαμβάνει το πακέτο απο το κατάστημα.

 

Θα κάνω μία ερώτηση που σίγουρα θα έχει ξαναγίνει.Είναι σωστό στα ΕΛΤΑ να μου βγάζει

 

 

STATUS DATE HOUR AREA

Item in conta IPS 21-08-2014 10:50 IPS

 

και στο singapore post Despatched to overseas (Country code: GR) 23-8-2014 ;

Σωστό είναι. Τα ΕΛΤΑ βγάζουν την ημερομηνία που παραλαμβάνει το πακέτο η Singapore και μπαίνει στο IPS. Συνήθως μπαίνει στο αεροπλάνο 1-2 μέρες μετά.

Link to comment
Share on other sites

Πότε λήγουν οι άδειες στα ΕΛΤΑ? Έχω κoλήσει... :) :) :)

 

 

Destination Country - Greece:Tracking Consuming:10015*Millisecond

-

Origin Country - Netherlands:Tracking Consuming:0*Millisecond, Cache Time:2014/08/24 09:10:48

2014-08-19 17:55, The item has arrived in the country of destination

2014-08-19 09:49, The item is on transport to the country of destination

2014-08-16 11:00, The item is at the PostNL sorting center

======================================

Power by http://www.17track.net

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως απο τις 20 ειναι κολλημενο στο αεροδρομιο... (2014-08-20 07:23, Receive Item At Office Of Exchange, IPS

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει μια παραγγελία (minideal-paypal) εδώ και 4 μέρες. Ενώ λοιπόν από την πρώτη μέρα μου έστειλαν το tracking number δεν μπορώ με τίποτα να εντοπίσω το δέμα μου. Σε ποια site μπαίνετε και παίρνετε όλες αυτές τις πληροφορίες.; Έχω δοκιμάσει αρκετά δίχως αποτέλεσμα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει μια παραγγελία (minideal-paypal) εδώ και 4 μέρες. Ενώ λοιπόν από την πρώτη μέρα μου έστειλαν το tracking number δεν μπορώ με τίποτα να εντοπίσω το δέμα μου. Σε ποια site μπαίνετε και παίρνετε όλες αυτές τις πληροφορίες.; Έχω δοκιμάσει αρκετά δίχως αποτέλεσμα.

Διάβασε το πρώτο μήνυμα

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι διάβασα το πρώτο post αλλά δεν είδα αποτέλεσμα. Πχ στο παραπάνω site που προτείνει ο φίλος παραπάνω μου γράφει not found κ.τ.λ
Link to comment
Share on other sites

Για να εμφανιστουν αποτελέσματα σε tracking number μπορεί να χρειαστεί διάστημα εώς 7 ημέρες.

Υπομονή...

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Που έχω τότε? Εγώ νομίζω πως δεν έχει ανοιχτεί ο σάκος ακόμα...

Εγώ νομίζω οτι δεν έχει φτάσει ακόμα στη χώρα για να ανοιχτεί.

Link to comment
Share on other sites

έκανα τη πρώτη μου παραγγελία απο dealextreme, απο το eu direct

(είχα κάνει παλιότερα αρκετές απο όταν είχε μόνο Κινέζικο site αλλά τις σταμάτησα γιατί είχαν φτάσει να κάνουν 40+ ημέρες να έρθουν)

 

λέει λοιπόν στο site

Free Express Shipping

Free On-time tracking

No Duty and VAT

αυτό σημαίνει οτι έχουν αποθήκη στην Ευρώπη ή ότι έχουν κάποια προνομιακή συμφωνία και τα στέλνουν έτσι?

παρεπιπτόντως postNL είναι η μέθοδος αποστολής που χρησιμοποιούν

 

ΥΓ ελπίζω να γράφω στο σωστό τοπικ παρόλο που είναι θολές οι γραμμές πλέον τι είναι απο Κίνα και τι όχι.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.

γνωριζει κανεις ποιας εταιρειας tracking number ειναι αυτο? YC*********YW και που μπορω να το δω?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

έκανα τη πρώτη μου παραγγελία απο dealextreme, απο το eu direct

(είχα κάνει παλιότερα αρκετές απο όταν είχε μόνο Κινέζικο site αλλά τις σταμάτησα γιατί είχαν φτάσει να κάνουν 40+ ημέρες να έρθουν)

 

λέει λοιπόν στο site

 

αυτό σημαίνει οτι έχουν αποθήκη στην Ευρώπη ή ότι έχουν κάποια προνομιακή συμφωνία και τα στέλνουν έτσι?

παρεπιπτόντως postNL είναι η μέθοδος αποστολής που χρησιμοποιούν

 

ΥΓ ελπίζω να γράφω στο σωστό τοπικ παρόλο που είναι θολές οι γραμμές πλέον τι είναι απο Κίνα και τι όχι.

 

Γιατί δεν ρωτάς του ίδιους άμα έχουν αποθήκη που είναι και το πιο λογικό γιατί ειδική συμφωνία δεν παίζει :happy:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.

γνωριζει κανεις ποιας εταιρειας tracking number ειναι αυτο? YC*********YW και που μπορω να το δω?

ευχαριστω

καποιος που να γνωριζει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό τι σημαίνει ?

2014-08-25 18:00, Order departed on flight from origin

2014-08-25 10:00, Order dispatched

2014-08-23 10:00, Order Shipment recorded

 

Οτι έφυγε απο Κίνα σήμερα? Μετά απο τόσες μέρες? Στέλνετε με Sweden Post.Για origin μου λέει Sweden.Δηλάδη έφτασε το πακέτο απο την Κίνα στην Σουηδία,και τώρα έρχεται Ελλάδα?

Edited by geil
Link to comment
Share on other sites

Ας ρωτησω και εγω με τη σειρα μου ποτε (με βαση την εμπειρια σας) αναμενεται να το εχω?

 

Destination Country - Greece:Tracking Consuming:2902 Millisecond

2014-08-22 14:05, Item in conta IPS, IPSOrigin Country - Singapore:Tracking Consuming:920 Millisecond

2014-08-24 14:05, Despatched to overseas (Country code: GR)

2014-08-22 14:05, Received from Customer

Link to comment
Share on other sites

Ας ρωτησω και εγω με τη σειρα μου ποτε (με βαση την εμπειρια σας) αναμενεται να το εχω?

 

Destination Country - Greece:Tracking Consuming:2902 Millisecond

2014-08-22 14:05, Item in conta IPS, IPSOrigin Country - Singapore:Tracking Consuming:920 Millisecond

2014-08-24 14:05, Despatched to overseas (Country code: GR)

2014-08-22 14:05, Received from Customer

 

Περίμενε καμιά βδομάδα για να γράψει Arrived at overseas και μετά 3-4 μέρες για την εσωτερική διανομή.

Φυσικά τίποτα δεν είναι σίγουρο.. μπορεί λιγότερο ..μπορει περισσότερο !

I'm a real producer and you're just the piano man!!!
Link to comment
Share on other sites

Περίμενε καμιά βδομάδα για να γράψει Arrived at overseas και μετά 3-4 μέρες για την εσωτερική διανομή.

Φυσικά τίποτα δεν είναι σίγουρο.. μπορεί λιγότερο ..μπορει περισσότερο !

 

ωραια...ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...