Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνε μια βόλτα απο το κέντρο διανομής την Παρασκευή.

 

μια απαντηση απο χτες.για εμσ που ρωτουσατε.Μολις παρελαβα απο εμς ταχυμεταφορες περασε απο 2 τελωνεια χωρις να πληρωσω τιποτα.οποιος θελει γρηγορα και αφοβα το εμς ειναι το καλυτερο με μια μικρη επιβαρυνση βεβαια.σε 7 με 8 μερες το εχεις στη πορτα σου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μια απαντηση απο χτες.για εμσ που ρωτουσατε.Μολις παρελαβα απο εμς ταχυμεταφορες περασε απο 2 τελωνεια χωρις να πληρωσω τιποτα.οποιος θελει γρηγορα και αφοβα το εμς ειναι το καλυτερο με μια μικρη επιβαρυνση βεβαια.σε 7 με 8 μερες το εχεις στη πορτα σου

Ευχαριστώ.

 

Βέβαια, αν υπάρχει 1 στις 100 πιθανότητες να πιάσει πακέτο EMS ο τελώνης, θα πιάσει το δικό μου. Είμαι γκαντέμης Α' κατηγορίας :lol:

Link to comment
Share on other sites

απο δευτερα που πηρα το tracking number δεν εχει γινει καμια αλλαγη ακομα στο Received from Customer

ειναι φυσιολογικο που δεν εχει φυγει ακομα??

Link to comment
Share on other sites

απο δευτερα που πηρα το tracking number δεν εχει γινει καμια αλλαγη ακομα στο Received from Customer

ειναι φυσιολογικο που δεν εχει φυγει ακομα??

 

Την άλλη εβδομάδα κοντεύω να κλείσω μήνα που το μόνο που μου λεει ειναι κλείσιμο απο ips και εχω κλείσει πάνω απο μήνα απο τότε που εχω κάνει την παραγγελία.

 

Αν δεν σου εμφανίζει ακομη τιποτα με το tracking number πρέπει να περιμένει καμία εβδομάδα να εμφανίζει στοιχεία και αν σου εχει εμφανίσει κλείσιμο απο ips υπολόγισε το λιγότερο 15

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα ηταν να ερθει δραμα σημερα αλλα η καγκουρες απο θεσσαλονικη τι στειλανε αλεξανδρουπολη το βρηκα αλεξανδρουπολη και πηγα και το πηρα αυτοπροσωπος ελεος μια χαρα ηρθε ελλαδα και τα σκατωσαν εδω στην ελλαδα αλλα ολα καλα τελωνειο δεν πληρωσα

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα ηταν να ερθει δραμα σημερα αλλα η καγκουρες απο θεσσαλονικη τι στειλανε αλεξανδρουπολη το βρηκα αλεξανδρουπολη και πηγα και το πηρα αυτοπροσωπος ελεος μια χαρα ηρθε ελλαδα και τα σκατωσαν εδω στην ελλαδα αλλα ολα καλα τελωνειο δεν πληρωσα

 

Εμενα μια χαρα ηρθε σημερα στο σπιτι.τι εγινε? γιατι ετσι?τελος παντων αφου το βρηκες

Link to comment
Share on other sites

μια απαντηση απο χτες.για εμσ που ρωτουσατε.Μολις παρελαβα απο εμς ταχυμεταφορες περασε απο 2 τελωνεια χωρις να πληρωσω τιποτα.οποιος θελει γρηγορα και αφοβα το εμς ειναι το καλυτερο με μια μικρη επιβαρυνση βεβαια.σε 7 με 8 μερες το εχεις στη πορτα σου

 

μη το λες.με απλό ταχυδρομείο σε 10 μέρες ήρθε. που ξέρεις ότι πέρασε 2 τελωνεία;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μη το λες.με απλό ταχυδρομείο σε 10 μέρες ήρθε. που ξέρεις ότι πέρασε 2 τελωνεία;

 

έχουμε πει πως όποιος θέλει να εκ μηδενίσει το ρίσκο επιλέγει μόνο απλό ταχυδρομείο

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Μ.Δ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ29-04-2014 13:56Μ.Δ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ

ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ29-04-2014 13:12Μ.Δ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ29-04-2014 08:22Μ.Δ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ29-04-2014 07:30Μ.Δ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ

 

μεχρι και κατω απο τα χαλακια κοιταξα.ειδοποιητηριο πουθενα:(

 

τελικά σήμερα ήρθε το ειδοποίητηριο. δε ξέρω αν το είχε μαζί του το πακέτο γιατί έλειπα. Παρασκευή παραλαμβάνω

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

μη το λες.με απλό ταχυδρομείο σε 10 μέρες ήρθε. που ξέρεις ότι πέρασε 2 τελωνεία;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

έχουμε πει πως όποιος θέλει να εκ μηδενίσει το ρίσκο επιλέγει μόνο απλό ταχυδρομείο

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

τελικά σήμερα ήρθε το ειδοποίητηριο. δε ξέρω αν το είχε μαζί του το πακέτο γιατί έλειπα. Παρασκευή παραλαμβάνω

2014-04-30 17:00, Delivered to, KOUNTOURAS APOSTOLIS

2014-04-30 15:14, Item delivered, ΑΝΑΛΗΨΗ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

2014-04-30 08:14, Item to be delivered, ΑΝΑΛΗΨΗ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

2014-04-30 06:58, Item arr ΑΝΑΛΗΨΗ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ, ΑΝΑΛΗΨΗ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

2014-04-29 23:42, Item in conta ΚΔΤ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ, ΚΔΤ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

2014-04-29 14:55, Item arr ΚΔΤ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ, ΚΔΤ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

2014-04-29 11:32, Item in conta ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ, ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

2014-04-29 10:55, ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

2014-04-26 20:27, Item in conta ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS), ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)

2014-04-26 16:24, Item handed over to customs authority for final delivery, IPS

2014-04-26 16:05, Receive Item At Office Of Exchange, IPS εδω δες και θα καταλαβεις πρωτα στην αθηνα και μετα στο ΥΕΔ θεσ/νικης

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μια χαρα ηρθε σημερα στο σπιτι.τι εγινε? γιατι ετσι?τελος παντων αφου το βρηκες

 

Εκανε λαθος ο υπσλληλος στο τκ αντι για 66100 ειδε 68100 γκαβος ητανε

Το κινητο τα σπαει ολα γινονται γρηγορα κανενα προβλημα με τον ηχο ηχεια μικροφωνα εκανα και βιντεοκληση στο κουμπαρο μου στην γερμανια καλωριζικο

Edited by panos314

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Εκανε λαθος ο υπσλληλος στο τκ αντι για 66100 ειδε 68100 γκαβος ητανε

Το κινητο τα σπαει ολα γινονται γρηγορα κανενα προβλημα με ηχιυς ηχεια μικροφωνα εκανα και βιντεοκληση στο κουμπαρο μου στην γερμανια καλωριζικο

 

Ποιο κινητο πηρες?

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Ποιο κινητο πηρες?

 

πηρα το zopo zp998 παιδια τελειο γρηγορο σεταρισμενο στην τελευταια εκδοση ακομα και απο μονο του εχει επιλογη για superuser ειμαι πολυ τυχερος ουτε ηχειο προβλημα ουτε στο youtube ουτε στα videos ακομα και το μικροφωνο εχει πολυ καλη ανταποκριση ακομα και 3g κληση εχω κανει στο κουμπαρο μου στην γερμανια μπορω να μιλαω ολη μερα για το zopo

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα επιτέλους σήμερα έφτασε στο αεροδρόμιο μετά από ένα μήνα.

Δηλαδή να υπολογίσω τώρα την άλλη εβδομάδα ότι θα το έχω ?

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα επιτέλους σήμερα έφτασε στο αεροδρόμιο μετά από ένα μήνα.

Δηλαδή να υπολογίσω τώρα την άλλη εβδομάδα ότι θα το έχω ?

 

Δευτέρα το πολύ τριτη

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Δευτέρα το πολύ τριτη

Ωραία ευχαριστώ πολύ τώρα το μόνο που δεν ξέρω είναι η θα μου σταλθεί από το αεροδρόμιο Αθήνας απευθείας η θα πάει στο αεροδρόμιο θεσσαλονικης και από εκεί να μου έρθει εδώ διότι μου έχει τύχη μια φορά

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Ωραία ευχαριστώ πολύ τώρα το μόνο που δεν ξέρω είναι η θα μου σταλθεί από το αεροδρόμιο Αθήνας απευθείας η θα πάει στο αεροδρόμιο θεσσαλονικης και από εκεί να μου έρθει εδώ διότι μου έχει τύχη μια φορά

 

Σήμερα μου ήρθε κι μένα στην Ελλαδα. Κάνει 1-2 μέρες να ρθει Β. Ελλαδα .

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ευχαριστώ πολύ τώρα το μόνο που δεν ξέρω είναι η θα μου σταλθεί από το αεροδρόμιο Αθήνας απευθείας η θα πάει στο αεροδρόμιο θεσσαλονικης και από εκεί να μου έρθει εδώ διότι μου έχει τύχη μια φορά

 

Εαν το δεμα ειναι ΕΜΣ και ειναι γιαβορεια ελλαδα θα κανει και μια σταση στο ΥΕΔ Θεσ/νικης.ειναι τελωνειο στο οραιοκαστρο που συστεγαζεται με τα κεντρικα ΕΛΤΑ και οχι στο αεροδρομιο θεσ/νικης.αν ειναι απλο ταχυδρομειο δεν περναει παει σφαιρα

Link to comment
Share on other sites

Εαν το δεμα ειναι ΕΜΣ και ειναι γιαβορεια ελλαδα θα κανει και μια σταση στο ΥΕΔ Θεσ/νικης.ειναι τελωνειο στο οραιοκαστρο που συστεγαζεται με τα κεντρικα ΕΛΤΑ και οχι στο αεροδρομιο θεσ/νικης.αν ειναι απλο ταχυδρομειο δεν περναει παει σφαιρα

Απλο ταχυδρομειο ειναι

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω απλό δεν πλήρωσα παραπάνω χρήματα απλά μένω Βέροια Ημαθία και όσο να είναι κάνει 2 με 3 μέρες να μου έρθει σπίτι.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα στα χερια μου, Το πακετο ηρθε κανονικα χωρις ειδοποιηση στη σπιτι μου.

Ξεκινα ο γολγοθας του σεταρισματος.

""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα στα χερια μου, Το πακετο ηρθε κανονικα χωρις ειδοποιηση στη σπιτι μου.

Ξεκινα ο γολγοθας του σεταρισματος.

 

Καλορίζικο, για να ήρθε εσένα λογικά απο βδομάδα θα το εχω κι εγω στα χέρια μου.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Στις 17 Μαρτιου ειχα κανει μια παραγγελια απο Κινα..Πριν λιγες μερες μην εχοντας παραλαβει την παραγγελια μου και εχοντας περασει 43 ημερες ξεκινησα dispute...

Σημερα βαζοντας το tracking Number στο https://www.elta-courier.gr/search.asp

 

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 01-04-2014 16:53 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 11-04-2014 14:33 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 02-05-2014 05:15 IPS

 

Γνωριζει καποιος που εχει ξανακανει dispute αν πρεπει να την συνεχισω την διαδικασια η να την ακυρωσω?

Link to comment
Share on other sites

Στις 17 Μαρτιου ειχα κανει μια παραγγελια απο Κινα..Πριν λιγες μερες μην εχοντας παραλαβει την παραγγελια μου και εχοντας περασει 43 ημερες ξεκινησα dispute...

Σημερα βαζοντας το tracking Number στο https://www.elta-courier.gr/search.asp

 

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 01-04-2014 16:53 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 11-04-2014 14:33 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 02-05-2014 05:15 IPS

 

Γνωριζει καποιος που εχει ξανακανει dispute αν πρεπει να την συνεχισω την διαδικασια η να την ακυρωσω?

 

Μολις το παρεις στα χερια σου και ειναι οπως πρεπει ακυρωσε τη.;)

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πρωτη φορα σε εμενα τοσο γρηγορη αποστολη........

 

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 02-05-2014 07:13 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 02-05-2014 14:55 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 22-04-2014 16:07 IPS

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

αγορα απο ebay Sale date: 04/23/14

Tracking number: χωρις (απλο ταχυδρομιο)

Estimated Delivery: Wed. May. 7 - Fri. May. 16 και ηρθε σημερα .αυτο το ρεκορ δεν σπαει

SURF UNTIL YOU DIE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...