Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυο εβδομάδες από τις αρχές του 14 θεωρείται στάνταρ

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μου εδωσαν ενα tracking No απο το TO2C πριν 2 μερες , το βαζω σημερα στο site της S.P. και μου γραφει :

 

Item No. ---------- Posting Date --- Status Date Status Description

RFχχχχχχχχχχSG 12-03-2014 ---- 12-03-2014 Received from Customer

 

τι ειναι τουτο παλι ???

Εάν έκανες τον κόπο να διαβάσεις τον οδηγό θα έβλεπες τι σημαίνει .... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

UML strikes back

 

http://i.imgur.com/Qbcd18g.png

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

UML strikes back

Να μπει στο πρώτο post και να κλειδωθεί το thread.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

μου εδωσαν ενα tracking No απο το TO2C πριν 2 μερες , το βαζω σημερα στο site της S.P. και μου γραφει :

 

Item No. ---------- Posting Date --- Status Date Status Description

RFχχχχχχχχχχSG 12-03-2014 ---- 12-03-2014 Received from Customer

 

 

Εάν έκανες τον κόπο να διαβάσεις τον οδηγό θα έβλεπες τι σημαίνει .... :)

 

Πλακα μου κανεις τωρα ... και φυσικα το εχω διαβασει και εχω ξανα στειλει με S.P. ,

πρωτη φορα μου βγαζει αυτο το μυνημα και δεν αναφερεται πουθενα στον οδηγο ...

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ/ Receive Item From Customer...Το πακέτο παραληφθηκε από τον αποστολέα στο ταχυδρομείο της χώρας αποστολής

 

Το έχει, όχι βέβαια στο κομμάτι της SGPost αλλά δεν αλλάζει κάτι

 

Το Recieved from customer ενδεικτικά από τις 9 παραγγελίες που έχω πρόχειρα μπροστά μου, το εμφάνισε και στις 9 :blink: οπότε έχω ένα μικρό ενδοιασμό όσον αφορά το σκέλος που αναφέρεις ότι στο εμφανίζει πρώτη φορά

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ειμαι στην ''φουρνια'' της 22/02(που μου βγαζει στο tracking κλεισιμο IPS 22/02) που απο οτι ειδα ειναι και καποια αλλα μελη που περιμενουν ακομα. Υπάρχει λογος ανυσηχιας η απλα θελει τον χρόνο του? :p Δεν μου εχει ξεπερασει την προθεσμια (που μου λεει ο πωλητης) το κινητο που περιμενω απλα εχω παραξενευτει με το κλεισιμο ips που κοντευει να συμπληρώσει 20ημερο.

Η αποστολη εγινε με 4px απο την κινα μεσω σινγκαπουρης.

Παιρνω τηλεφωνο στα ελτα και μου λενε δεν εχει φτασει (κλασσικα). Ποσο ακόμα μπορει να διαρκεσει αυτο αν ξερετε ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ειμαι στην ''φουρνια'' της 22/02(που μου βγαζει στο tracking κλεισιμο IPS 22/02) που απο οτι ειδα ειναι και καποια αλλα μελη που περιμενουν ακομα. Υπάρχει λογος ανυσηχιας η απλα θελει τον χρόνο του? :p Δεν μου εχει ξεπερασει την προθεσμια (που μου λεει ο πωλητης) το κινητο που περιμενω απλα εχω παραξενευτει με το κλεισιμο ips που κοντευει να συμπληρώσει 20ημερο.

Η αποστολη εγινε με 4px απο την κινα μεσω σινγκαπουρης.

Παιρνω τηλεφωνο στα ελτα και μου λενε δεν εχει φτασει (κλασσικα). Ποσο ακόμα μπορει να διαρκεσει αυτο αν ξερετε ?

 

Μπορεί να φτάσει και να ξεπεράσει τις 40 ημέρες, προσωπικά τις περισσότερες μέρες που έχω περιμένει είναι 41 ή 42 ημέρες. Παλιά η αναμονή ήταν μικρότερη πλεον οι 20 ημέρες είναι στανταράκι και αγγίζουμε τις 30 οπότε μην αγχώνεστε...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να εννοείς από την ώρα της παραγγελίας και όχι απο τότε που θα λέει το tracking του ελτά κλείσιμο IPS.

Ελπίζω να το 'χω μέχρι το πάσχα

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να εννοείς από την ώρα της παραγγελίας και όχι απο τότε που θα λέει το tracking του ελτά κλείσιμο IPS.

Ελπίζω να το 'χω μέχρι το πάσχα

 

Από την ημέρα παραγγελίας ;) άμα ήταν από το κλείσιμο IPS θα ήταν δύσκολα τα πράματα

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσπασα κάθε ρεκόρ, έχω απόδειξη: έλαβα σε 7 μέρες.

αποκλείεται, γράψανε λάθος ημ/νία :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Περιμένω ένα δεματάκι απο Κίνα και το Tracking Number έχει προορισμό Ρωσία σε ερώτηση προς τον πωλητή η απάντηση ήταν πως μπορεί να πάει πρώτα Ρωσία και μετά να έρθει εδώ αλλά έμενα δεν μου έχει συμβεί κάτι τέτοιο ξανά και όταν ήταν κάποιο δέμα να έρθει μέσο Γερμανίας η Σουηδίας πχ η χώρα προορισμού ήταν Ελλάδα.

Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία ???

Link to comment
Share on other sites

Το έχει, όχι βέβαια στο κομμάτι της SGPost αλλά δεν αλλάζει κάτι

 

Το Recieved from customer ενδεικτικά από τις 9 παραγγελίες που έχω πρόχειρα μπροστά μου, το εμφάνισε και στις 9 :blink: οπότε έχω ένα μικρό ενδοιασμό όσον αφορά το σκέλος που αναφέρεις ότι στο εμφανίζει πρώτη φορά

 

Εχεις δικιο , σε ευχαριστω πολυ ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Περιμένω ένα δεματάκι απο Κίνα και το Tracking Number έχει προορισμό Ρωσία σε ερώτηση προς τον πωλητή η απάντηση ήταν πως μπορεί να πάει πρώτα Ρωσία και μετά να έρθει εδώ αλλά έμενα δεν μου έχει συμβεί κάτι τέτοιο ξανά και όταν ήταν κάποιο δέμα να έρθει μέσο Γερμανίας η Σουηδίας πχ η χώρα προορισμού ήταν Ελλάδα.

Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία ???

 

Μου έχει τύχει να φύγει για Ισπανία (Country Code: ES), να πάει Ισπανία και να επαναπροωθηθεί Ελλάδα, είχε κάνει 30 ημέρες να έρθει σύνολο (στις καλές ημέρες που περιμέναμε 20 ήμερες για μία παραγγελία).

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για ενα καλώδιο usb on the go πέρασαν μόλις 9 μέρες απο τη μερα παραγγελίας για να το βρω στο γραμματοκιβώτιο μου..δεν είναι εξαιρετικά λιγος χρόνος?
Link to comment
Share on other sites

Για ενα καλώδιο usb on the go πέρασαν μόλις 9 μέρες απο τη μερα παραγγελίας για να το βρω στο γραμματοκιβώτιο μου..δεν είναι εξαιρετικά λιγος χρόνος?

Τύχη είναι, εμένα ένα καλώδιο OTG από το EBAY , ήλθε στο σπίτι 7 ημέρες από την ημέρα που το παρήγγειλα. Μου έχει τύχει και άλλες φορές, αλλά μάλλον είναι λόγω του ότι τα στέλνουν σε μικρό φάκελλο ως επιστολές, και όχι ως δέματα με cargo ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ο κουμάρος μου παρέλαβα σε 4 μέρες από την αποστολή από Aliexpress και δεν τον πίστευα, έχασα και στοίχημα για αυτό.

Εγώ περιμένω 25-30 μέρες οπότε παραγγέλνω.

Ούτε από Ελλάδα δεν μου έρχονται τόσο γρήγορα πάντα.

Υπόψιν μένουμε Ρόδο. :p

 

Κάποια π@@@ια σου έκανε ο κουμπάρος σου ;) . Δεν υπάρχει περίπτωση να έρθει Κίνα-Ρόδος σε 4 μέρες. Θα το έχει στείλει πολύ πιο νωρίς ο πωλητής και άργησε να δώσει tracking. Ούτε με DHL Express δεν γίνετε αυτό. Θέλει τουλάχιστον 4-5 μέρες για Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Έχω κάνει μια παραγγελία κινητού απο το Ibuygou και ζήτησα να μου σταλεί με SingPost . Στις 7/3 μου έστειλαν το tracking number και ακόμη ότι μπορώ να βλέπω την πορεία της παραγγελίας απο το http://www.17track.net . Μέχρι σήμερα όταν βάζω τον αριθμό αποστολής το αποτέλεσμα της αναζήτησης είναι Origin : Singapore Not found ,Destination: Unknown Unable To Track , Status : Not Found . Είναι φυσιολογικό? Έχω στείλει δυο mail στο μαγαζί ρωτώντας τι συμβαίνει κ φυσικά δεν μου έχουν απαντήσει .Ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους θελήσουν να βοηθήσουν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Έχω κάνει μια παραγγελία κινητού απο το Ibuygou και ζήτησα να μου σταλεί με SingPost . Στις 7/3 μου έστειλαν το tracking number και ακόμη ότι μπορώ να βλέπω την πορεία της παραγγελίας απο το http://www.17track.net . Μέχρι σήμερα όταν βάζω τον αριθμό αποστολής το αποτέλεσμα της αναζήτησης είναι Origin : Singapore Not found ,Destination: Unknown Unable To Track , Status : Not Found . Είναι φυσιολογικό? Έχω στείλει δυο mail στο μαγαζί ρωτώντας τι συμβαίνει κ φυσικά δεν μου έχουν απαντήσει .Ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους θελήσουν να βοηθήσουν

Γράψε τον αριθμό γιά να το ψάξουμε ... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ειμαι στην ''φουρνια'' της 22/02(που μου βγαζει στο tracking κλεισιμο IPS 22/02) που απο οτι ειδα ειναι και καποια αλλα μελη που περιμενουν ακομα. Υπάρχει λογος ανυσηχιας η απλα θελει τον χρόνο του? :p Δεν μου εχει ξεπερασει την προθεσμια (που μου λεει ο πωλητης) το κινητο που περιμενω απλα εχω παραξενευτει με το κλεισιμο ips που κοντευει να συμπληρώσει 20ημερο.

Η αποστολη εγινε με 4px απο την κινα μεσω σινγκαπουρης.

Παιρνω τηλεφωνο στα ελτα και μου λενε δεν εχει φτασει (κλασσικα). Ποσο ακόμα μπορει να διαρκεσει αυτο αν ξερετε ?

Και εγώ στην ίδια φουρνιά είμαι! 21 παρήγγειλα, 26 κλείσιμο....

Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

Link to comment
Share on other sites

το ποστ 1679 θα σας βοηθήσει με την πορεία της παραγγελίας σας

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εκτος και αν συμβαινει οτι και με τη δικη μου περιπτωση, που φαινεται σαν να μην εφυγαν ποτε απο Κινα (ανυπαρκτο track no.), οποτε ζητατε αμεσα να σας επιστραφουν τα χρηματα σας.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα

Καινουργιος στο θεμα αγορων απο κινα και εχω μια ερωτηση,εκανα παραγγελια δοκιμαστικη απο chinabuye κατι φτηνα κολιε για τον λαιμο(5 ευρω)μεσω paypal και εβαλα μεταφορα με airmail που ηταν και η μονη δωρεαν,αλλα μετα καταλαβα οτι σαυτην την περιπτωση δεν δινουν tracking number.ισχυει κατι τετοιο;

Επισης πιο ταχυδρομιο να προτιμω;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...