Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από gearbest τι μέθοδο αποστολής βάζουμε παιδιά?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μόνο εγώ πρέπει να είναι γκαντέμης γιατί όσες φορές και να έχω παραγγείλει από Κίνα πριν τον μήνα δεν έχω παραλάβει ποτέ

Διαβάζω εδώ στις τελευταίες σελίδες άτομα που παραλαμβάνουν σε 15 μέρες και"τρελαίνομαι"

Υπάρχουν βέβαια και άλλοι που περιμένουν δίμηνο και αυτό μου δείνει κουράγιο

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

κινητό από bangood με priority(nl post) στάλθηκε χαράματα τρίτης και μέχρι τώρα δεν ενημερώθηκε το σύστημα. όλοι λένε ότι σε 10ημερο το έχεις στα χέρια σου με priority αλλά ήδη πέρασε έτσι το 2μερο και δεν είμαι αισιόδοξος.ελπίζω να μην πιάσουμε Δεκέμβρη.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις μέλλον ακόμα...

 

 
2018-11-08 05:49:00The shipment will be transported to the destination country and, from there, handed over to the delivery organization. (Homepage / online shipment tracking: http://www.dhl.gr/en/express/tracking/shippers_reference.html )
2018-11-07 15:58:00The international shipment has been processed in the export parcel center
2018-10-23 16:05:00The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically

2018-11-05 22:00:12Shipment in transit-delivered to destination country.
2018-11-05 22:00:00Customs clearance processing complete.
2018-11-05 16:00:00Parcel is in clearance.
2018-11-01 22:00:45Parcel arrived at the airport.
2018-10-31 20:00:38Departed Hongkong Sorting Centre.
2018-10-30 17:00:42Arrived at Hongkong Sorting Centre.
2018-10-30 14:30:35Sent to HongKong Sorting Centre.

 

Παραγγελία από 22 Οκτώβρη Gearbest eu priority line ;)

 

Μόλις παρέλαβα από DHL (22 ημερολογιακές ημέρες) το κουτί επάνω γράφει Deutsche post η Κίνα δεν φαίνεται πουθενά και χωρίς τελωνείο φυσικά...Το tracking δεν έχει αλλάξει και φαίνεται ακόμα κολλημένο στη Γερμανία από 07-11-2018 (όπως φαίνεται και παραπάνω). Όσοι είστε σε αντίστοιχο στάδιο λογικά θα παραλάβετε σήμερα ή αύριο ;)

Edited by Gka
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην ομαδα! πρωτη φορα παραγγελνω κινητο απο κινα, συγκεκριμενα απο banggood με priority, και η αναμονη ειναι βασανιστικη..! :lol: ποτε λετε να παραλαβω?? η παραγγελια εγινε 30/10

Προορισμός : Ελλάδα - Χρόνος Cache : 2018-11-15 11:34:39(GMT+02:00)

2018-11-13 16:22

NETHERLANDS, DEPARTURE FROM OUTWARD OFFICE OF EXCHANGE

 

2018-11-13 16:22

NETHERLANDS, ARRIVAL AT OUTWARD OFFICE OF EXCHANGE

 

Προέλευση : Ολλανδία - Χρόνος Cache : 2018-11-15 11:34:41(GMT+02:00)

2018-11-13 16:46

The item is on transport to the country of destination

 

2018-11-13 16:22

The item is at the PostNL sorting center

 

2018-11-13 16:22

The item is processed at the PostNL sorting center

 

2018-11-02 09:52

The item is pre-advised

Link to comment
Share on other sites

κινητό από bangood με priority(nl post) στάλθηκε χαράματα τρίτης και μέχρι τώρα δεν ενημερώθηκε το σύστημα. όλοι λένε ότι σε 10ημερο το έχεις στα χέρια σου με priority αλλά ήδη πέρασε έτσι το 2μερο και δεν είμαι αισιόδοξος.ελπίζω να μην πιάσουμε Δεκέμβρη.
τελικά μου βρίσκει στοιχεία στο parcelsapp. έφυγε σήμερα χαράματα από flyt europe processing center(με νέο tracking number) άρα φαντάζομαι είναι κάπου Λονδίνο αυτό μιας και λέει origin GB. εκτός απροόπτου δηλαδή θα το χω μέσα στην ερχόμενη βδομάδα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το priority line επιλέγουμε από gearbest για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα από DHL (22 ημερολογιακές ημέρες) το κουτί επάνω γράφει Deutsche post η Κίνα δεν φαίνεται πουθενά και χωρίς τελωνείο φυσικά...Το tracking δεν έχει αλλάξει και φαίνεται ακόμα κολλημένο στη Γερμανία από 07-11-2018 (όπως φαίνεται και παραπάνω). Όσοι είστε σε αντίστοιχο στάδιο λογικά θα παραλάβετε σήμερα ή αύριο ;)

 

Είσαιο ωραίος....

 

Εγώ σύμφωνα με 1tracking είμαι ακόμη στη φάση

 

2018-11-13 22:00:38 Shipment in transit-delivered to destination country.

 

Σε καμιά εβδομάδα με 10 ημέρες με βλέπω...

 

Ρε παιδιά, ξέρει κανείς, με DHL μπορούμε να επικοινωνήσουμε μετά; Σε περίπτωση πχ. που θα θέλουμε να αλλάξουμε την διεύθυνση παράδοσης;

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά το priority line επιλέγουμε από gearbest για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

ΝΑΙ ... priority line και ξερό ψωμί...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το priority line επιλέγουμε από gearbest για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο?

 

 

Ναι,φίλος.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην ομαδα! πρωτη φορα παραγγελνω κινητο απο κινα, συγκεκριμενα απο banggood με priority, και η αναμονη ειναι βασανιστικη..! :lol: ποτε λετε να παραλαβω?? η παραγγελια εγινε 30/10

Προορισμός : Ελλάδα - Χρόνος Cache : 2018-11-15 11:34:39(GMT+02:00)

2018-11-13 16:22

NETHERLANDS, DEPARTURE FROM OUTWARD OFFICE OF EXCHANGE

 

2018-11-13 16:22

NETHERLANDS, ARRIVAL AT OUTWARD OFFICE OF EXCHANGE

 

Στην ίδια κατάσταση και ένα δικό μου με ακριβώς τις ίδιες ημερομηνίες και ώρες.

Από 1 βδομάδα έως 1 μήνα ακόμα ανάλογα το πόσο τυχεροί θα σταθούμε

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Από alliexpress τι μέθοδο προτεινεται;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Από alliexpress τι μέθοδο προτεινεται;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν θέλεις να παραγγείλεις κάτι που η αξία του είναι πάνω από 22€ πρέπει να βρεις κάποιον πωλητή που στέλνει με τριγωνική μέθοδο μέσω Ευρώπης αλλιώς θα μπεις τελωνείο

Το τελευταίο διάστημα είναι και πωλητές που στέλνουν με DHL μέσω Γερμανίας και έτσι αποφεύγεις τον κίνδυνο να πληρώσεις και έξτρα

Η άποψη μου όμως είναι ότι σε παρόμοια τιμή με λίγα ευρώ πιο πάνω θα βρεις αυτό που θέλεις και από Ελλάδα και με μια καλή συννενόηση με το μαγαζί θα έχεις όφελος ότι θα παραλάβεις τη συσκευή σου σε λίγες μέρες απλά θα έχεις ξοδέψει λίγα ευρώ παραπάνω

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Στην ίδια κατάσταση και ένα δικό μου με ακριβώς τις ίδιες ημερομηνίες και ώρες.

Από 1 βδομάδα έως 1 μήνα ακόμα ανάλογα το πόσο τυχεροί θα σταθούμε

 

τοσο πολυ? και ηλπιζα μεχρι 20 του μηνα να το εχω.. θα δειξει!

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να παραγγείλεις κάτι που η αξία του είναι πάνω από 22€ πρέπει να βρεις κάποιον πωλητή που στέλνει με τριγωνική μέθοδο μέσω Ευρώπης αλλιώς θα μπεις τελωνείο

Το τελευταίο διάστημα είναι και πωλητές που στέλνουν με DHL μέσω Γερμανίας και έτσι αποφεύγεις τον κίνδυνο να πληρώσεις και έξτρα

Η άποψη μου όμως είναι ότι σε παρόμοια τιμή με λίγα ευρώ πιο πάνω θα βρεις αυτό που θέλεις και από Ελλάδα και με μια καλή συννενόηση με το μαγαζί θα έχεις όφελος ότι θα παραλάβεις τη συσκευή σου σε λίγες μέρες απλά θα έχεις ξοδέψει λίγα ευρώ παραπάνω

Να σαι καλά, ευχαριστω!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

εγω με priority bangood αποστολη 4 νοεμβριου παραλαμβανω δευτερα 19 νοεμβριου

2018-11-15 15:36

ATHENS SORTING CENTER, DISPATCH LOADED (--> IRAKLEIO SORTING CENTER)

2018-11-15 15:32

ATHENS SORTING CENTER, DISPATCH UNLOADED

2018-11-15 11:46

ATHENS AIRMAIL CENTER, DISPATCH CLOSED (--> IRAKLEIO SORTING CENTER)

2018-11-12 14:06

NETHERLANDS, DEPARTURE FROM OUTWARD OFFICE OF EXCHANGE

2018-11-12 14:06

NETHERLANDS, ARRIVAL AT OUTWARD OFFICE OF EXCHANGE

Προέλευση : Ολλανδία - Χρόνος Αναζήτησης: 4515 ms

2018-11-15 10:02

The item has been processed in the country of destination

2018-11-15 09:24

The consignment has arrived in the country of destination

2018-11-15 09:24

The item has arrived in the country of destination

2018-11-12 16:18

The item is on transport to the country of destination

2018-11-12 14:06

The item is at the PostNL sorting center

2018-11-12 14:06

The item is processed at the PostNL sorting center

2018-11-07 07:21

The item is pre-advised

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς στο ίδιο σημείο την ίδια ημερομηνία κόλλησε και το δικό μου δέμα από banggood με pdm. Λογικά λόγω φόρτου περιόδου, αλλά ούτε εγώ μπορώ να καταλάβω αν φταίει το ολλανδικό ή ελληνικό ταχυδρομείο

 

Στάλθηκε από το CUBOT_MANITO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το ίδιο ακριβώς κι εγώ. Μίλησα με ΕΛΤΑ και μου είπαν να κάνω αίτημα για ανέυρεση αντικειμένου και μπλα μπλα μπλα. Θα περιμένω καμιά βδομάδα ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Παραπάνω θα υπολογίσεις. Έχω παραγγελία με BE registered από 19/10 και ακόμα φαίνεται να αναχωρεί από Βέλγιο (από Κίνα δηλαδή)6574e72b295b4a4c791f7e5f024a746c.jpg

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

με flyt express πόσο περίπου να περιμένω? Δευτέρα βράδυ έγινε η παραγγελία, Τρίτη χαράματα στάλθηκε και σήμερα λέει preadvised. κινητό από bangood με priority. το δέμα από Αγγλία φαίνεται να έρχεται πάντως.

d506351247d1fcbedd76fe0df1c7d320.jpg

Link to comment
Share on other sites

με flyt express πόσο περίπου να περιμένω? Δευτέρα βράδυ έγινε η παραγγελία, Τρίτη χαράματα στάλθηκε και σήμερα λέει preadvised. κινητό από bangood με priority. το δέμα από Αγγλία φαίνεται να έρχεται πάντως.

d506351247d1fcbedd76fe0df1c7d320.jpg

 

Άλλοι παραλαμβάνουν σε 15 μέρες (δες 5-6 ποστ πιο πάνω) και άλλοι ,σαν εμένα, σε 1 με 1,5 μήνα .

Εγώ έχω κάνει παραγγελία από banggood με priority στις 28/10 και το πακέτο δείχνει να είναι ακόμα στην Κίνα

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Άλλοι παραλαμβάνουν σε 15 μέρες (δες 5-6 ποστ πιο πάνω) και άλλοι ,σαν εμένα, σε 1 με 1,5 μήνα .

Εγώ έχω κάνει παραγγελία από banggood με priority στις 28/10 και το πακέτο δείχνει να είναι ακόμα στην Κίνα

 

τα ιδια και εγω φιλε εχω κανει πολλες παραγγελιες με priority και ποτε δεν εχω παραλαβει κατω απο μηνα :(

Link to comment
Share on other sites

τα ιδια και εγω φιλε εχω κανει πολλες παραγγελιες με priority και ποτε δεν εχω παραλαβει κατω απο μηνα :(

Μάλλον πρέπει να αλλάξουμε όνομα και να μην αρχίζει από mple για να έχουμε και μεις λίγο τύχη

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

κρίμα ****το, ίσως έπρεπε να πάρω από ευρωπαϊκή αποθήκη honorbuy κι ας έδινα 20€ παραπάνω. απλά είδα που έλεγε ότι έρχεται από Αγγλία το δέμα και είχα λίγη αισιοδοξία.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...