Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια τελικα το παρελαβα σημερα το πρωι το κινητο τα σπαει!!δεν υπαρχει καποιο σιτε να δειτε που ακριβως ειναι το δεμα σας απλα θα το δειτε οταν ερθει στο αεροδρομιο στην ελλαδα.μια χαρα παντως σε 16 μερες παραλαβη!!παντως μην ανησυχειτε απο κατασταση ιπς κανει 10-15 μερες να ερθει οποτε θα τα παραλαβετε και εσεις!!

 

δηλαδη με λιγα λογια ο φιλος απο πανω παρελαβε το δεμα του με απλο ταχυδρομειο πιο γρηγορα απο οτι εγω με singapore ems EX010490238SG.

 

re paidia mpas kai exei kapoio problhma h singapore ems?

περιμενει κανενασ αλλοσ δεμα με singapore ems? και εχει tracking number τις μορφησ EXxxxxxxxxxSG?

Edited by nikiforospav
LATHI
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

26-05-2014 Received from Customer

28-05-2014 Despatched to overseas (Country code: GR)

.

.

.

Nα ελπιζω για μεσα στη βδομαδα ; :rolleyes:

 

Με ποια εταιρία στο έστειλαν και τι despatch number έχεις?

 

Εμένα έγινε despatched από Σιγκαπούρη στις 1/6 και έχω αριθμό 4134.

Link to comment
Share on other sites

Status Date Status Description

23-05-2014 Received from Customer

25-05-2014 Despatched to overseas (Country code: GR)

 

Despatch No.: 4127

 

Παραγγελια απο μινιντιλ, ερχεται με σινγκποστ...

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω ποιός αγόρασε από chinatronic πρόσφατα αλλά ο πωλητής με αγορά απο 3/6

Despatch No.: 4139

Posting Date Status Date Status Description

05-06-2014 07-06-2014 Despatched to overseas (Country code: GR) μου έγραψε:

 

Hello

Your order has been send out by the Singapore Post.

Tracking number:RF177470944SG

This is the query URL: http://www.singpost.com/index.php .

Please wait 4-7 days can query.

 

Very sorry to keep you waiting for so long.

If you tracking number can not query after 7 days,

Please contact us. We are happy to provide you with a better service.

 

Now is Shopping Season.

Shipping speed will be slower than usual.

Because of the postal parcel instability. Most parcels will arrive on time,

But there are some parcels take up to two months or more times to arrive,

If the parcel delays, Please be patient.

 

Thank you for understanding.

Chinatronic Team.

Προφανώς σε όλους το ίδιο θα γράφουν για να μην τους ζαλίζουν στις ερωτήσεις,

αλλά αν ισχύει το shopping period + up to two monts...θα χει βγει καινουργιο μοντέλο του τηλεφώνου:p

Link to comment
Share on other sites

Με ποια εταιρία στο έστειλαν και τι despatch number έχεις?

 

Εμένα έγινε despatched από Σιγκαπούρη στις 1/6 και έχω αριθμό 4134.

 

singpost

Despatch No.: 4129

 

Εσενα σου ηρθε ;

Link to comment
Share on other sites

singpost

Despatch No.: 4129

 

Εσενα σου ηρθε ;

 

Όχι δεν έχει έρθει. Λογικά εσύ θα παραλάβεις πριν από μένα και ο Philidor πριν και από τους 2 μας.

Ο Philidor είναι ήδη 17 μέρες σε κατάσταση despatched to overseas οπότε λογικά, αν όλες οι πτήσεις ακολουθούν το ίδιο πρόγραμμα και κάνουν τον ίδιο χρόνο, εγώ έχω τουλάχιστον άλλες 7 μέρες μπροστά και εσύ άλλες 3. Τώρα αυτό φυσικά υπολογισμούς του κ@λου....

Τι να πω, με έχει φάει η αγωνία και μετράω κάθε sec....

Link to comment
Share on other sites

σε 3 μερες εχουμε σαββατο αρα απο δευτερα , δεν βολευει , να τις κανουμε 2 να ερθει παρασκευη ; :lol:

Υπολογιζα για αυτη την εβδομαδα :cry:

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι πως και εσύ από Δευτέρα πας Philidor. Ακόμα και αύριο το πρωί να γίνει arrived το status, θέλεις 1-2 μέρες για να το πάρεις στα χέρια σου.

Εγώ ούτε την άλλη εβδομάδα λογικά....

 

Ξέρει κανείς μέχρι τι ώρα ανοίγουν σάκους και ανανεώνουν status εδώ στην Ελλάδα? Είδα ένα παιδί που είχε ενημέρωση στις 4 παρά το μεσημέρι. Αλλά πιο αργά από αυτό δεν πρόσεξα.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ήρθε Ελλάδα !!!!

Όσοι έχετε παραλάβει, μπορεί να μου πει κάποιος πότε να περιμένω την ειδοποίηση από τα ΕΛΤΑ !?

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=46037&stc=1&d=1402548381

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ήρθε Ελλάδα !!!!

Όσοι έχετε παραλάβει, μπορεί να μου πει κάποιος πότε να περιμένω την ειδοποίηση από τα ΕΛΤΑ !?

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=46037&stc=1&d=1402548381

Εμένα είχε έρθει την Πέμπτη στις 4 το μεσημέρι στο Κ.Δ αεροδρομίου και Παρασκευή πρωί ήταν στο σπίτι μου(Θεσσαλονίκη)...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είχε έρθει την Πέμπτη στις 4 το μεσημέρι στο Κ.Δ αεροδρομίου και Παρασκευή πρωί ήταν στο σπίτι μου(Θεσσαλονίκη)...

 

εμένα είναι στο αεροδρόμιο από της δέκα του μηνα :(

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 31-05-2014 14:27 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 10-06-2014 06:03 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 10-06-2014 10:46 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

 

και ξαφνικα χτυπα το κουδουνι ποιος είναι?? ο ταχυδρόμος :lol::lol::lol::lol:

Edited by Pater77
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει έρθει. Λογικά εσύ θα παραλάβεις πριν από μένα και ο Philidor πριν και από τους 2 μας.

Ο Philidor είναι ήδη 17 μέρες σε κατάσταση despatched to overseas οπότε λογικά, αν όλες οι πτήσεις ακολουθούν το ίδιο πρόγραμμα και κάνουν τον ίδιο χρόνο, εγώ έχω τουλάχιστον άλλες 7 μέρες μπροστά και εσύ άλλες 3. Τώρα αυτό φυσικά υπολογισμούς του κ@λου....

Τι να πω, με έχει φάει η αγωνία και μετράω κάθε sec....

 

Και εγώ με singpost από Vickmall με Despatched to overseas (Country code: GR) στις 04-06-2014 και despatch no: 4136 οπότε έχουμε καιρό ακόμα. Άντε να δούμε.

ΖΤΕ BLADE - Samsung Galaxy 3 (i5800) - Google Nexus One - Asus Eee Pad Transformer 10.1" - Lg G Pad 7.0 (V400) - Coolpad F1 - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εμένα είχε έρθει την Πέμπτη στις 4 το μεσημέρι στο Κ.Δ αεροδρομίου και Παρασκευή πρωί ήταν στο σπίτι μου(Θεσσαλονίκη)...

Ήρθε στα ΕΛΤΑ courier. Ήταν να ξεκολλήσει η αποστολή. Τους πήρα τηλέφωνο και πάω να το πάρω. Επόμενο ποστάρισμα θα είναι μέσα από το νέο μου Xiaomi Mi3 !!!! :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε στα ΕΛΤΑ courier. Ήταν να ξεκολλήσει η αποστολή. Τους πήρα τηλέφωνο και πάω να το πάρω. Επόμενο ποστάρισμα θα είναι μέσα από το νέο μου Xiaomi Mi3 !!!! :D :D :D :D

 

Καλοριζικο, ποτε ειχες κανει την παραγγελια?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έγινε despatched από Σιγκαπούρη στις 1/6 και έχω αριθμό 4132:):):)

 

Έλα ρε, ίδια μέρα και είσαι 2 αριθμούς πιο μπροστά?

Όταν θα σου έρθει φίλε γράψε εδώ να μας ενημερώσεις αν θέλεις. Είμαι περίεργος να δω αν έρχονται με την ίδια σειρά που φεύγουν.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έγινε despatched από Σιγκαπούρη στις 1/6 και έχω αριθμό 4132:):):)

 

Έλα ρε, ίδια μέρα και είσαι 2 αριθμούς πιο μπροστά?

Όταν θα σου έρθει φίλε γράψε εδώ να μας ενημερώσεις αν θέλεις. Είμαι περίεργος να δω αν έρχονται με την ίδια σειρά που φεύγουν.

Πέρασαν 10 ημέρες και αρχίσατε πάλι τις συζητήσεις με τους αριθμούς αποστολής γιατί γράφετε χωρίς να δείτε τον οδηγό ή προηγούμενες δημοσιεύσεις ....

Είπαμε ότι δεν έχουν καμμία σχέση με το πότε έφυγε από εκεί το δέμα.

Το μόνο που ισχύει είναι η ημερομηνία του "Despatch to overseas"

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Πέρασαν 10 ημέρες και αρχίσατε πάλι τις συζητήσεις με τους αριθμούς αποστολής γιατί γράφετε χωρίς να δείτε τον οδηγό ή προηγούμενες δημοσιεύσεις ....

Είπαμε ότι δεν έχουν καμμία σχέση με το πότε έφυγε από εκεί το δέμα.

Το μόνο που ισχύει είναι η ημερομηνία του "Despatch to overseas"

 

Τον οδηγό προσωπικά τον είδα και εδώ και σε άλλη σελίδα και σε ξένο forum.

Αλλά εφόσον υπάρχει πρόβλημα και δεν θέλετε να συζητάμε εδώ, θα γίνεται πλέον με PM από μένα.

 

Συγγνώμη που θέλω να βγάζω και δικά μου συμπεράσματα και όχι απλά να δέχομαι αυτά που λέτε.

Link to comment
Share on other sites

τι θέλει να πει ο ποιητής?

RF232096045SG 05-06-2014 07-06-2014 Despatched to overseas (Country code: GR)

 

 

DESPATCHED TO OVERSEAS...Εμφανίζεται όταν το πακέτο δηλώνεται προς αποστολή με την επόμενη αεροπορική πτήση συνήθως σε 1-2 ημέρες, εκτός απροόπτου (πχ καιρικές συνθήκες)

 

Από τον οδηγό.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεμα μου το οποιο εφυγε απο σιγκαπουρη 30 του μηνος ακομα ταξιδευει

Δεμα με china post που εφυγε 2 μερες αργοτερα ειναι στο ταχυδρομειο μου ηδη προς παραλαβη

 

τωρα ποτε θα παραλαβω απο το συγκεκριμενο ταχυδρομειο ενας θεος ξερει

Link to comment
Share on other sites

Δεμα μου το οποιο εφυγε απο σιγκαπουρη 30 του μηνος ακομα ταξιδευει

Δεμα με china post που εφυγε 2 μερες αργοτερα ειναι στο ταχυδρομειο μου ηδη προς παραλαβη

 

τωρα ποτε θα παραλαβω απο το συγκεκριμενο ταχυδρομειο ενας θεος ξερει

 

Τωρα τελευταια κανει γυρω στις 15 ημερες...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια κανει γυρω στις 15 ημερες...

 

φανταζομαι δεν μου απαντας στο ποτε θα παραλαβω απο το συγκεκριμενο ταχυδρομειο:lol:

 

ναι ενταξει πολυ βελτιωμενοι χρονοι αλλα αν δεν χαθει το δεμα σου με china post ειναι 99.9 βεβαιο οτι θα ερθει πιο γρηγορα απο sing

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...