Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια πρωτη φορα σε εμενα τοσο γρηγορη αποστολη........

 

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 02-05-2014 07:13 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 02-05-2014 14:55 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 22-04-2014 16:07 IPS

Καλησπερα επειδη εχω κλεισιμο απο IPS 23/4 μηπως μπορεις να μου πεις απο που αγορασες
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδια απo ebay αγορασα θηκη για ταμπλετα και εχει 2 προβληματα, 1ον δε στεκεται σε τραπεζι ορθια παρολο που το δειχνει σε φωτογραφια οτι η θηκη στεκεται και 2ον οταν διπλωνεις απο πισω το καλυμα τυχαια σβηνει η οθονη γιατι εχει κατι μαγνητες να κλεινει η οθονη οταν σκεπαζεις απο μπροστα. Εστειλα στον κινεζο μηνυμα και μου ειπε οτι θελει φωτογραφιες, του εστειλα και δεν απαντησε ακομα , να ανοιξω υποθεση ebay?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απo ebay αγορασα θηκη για ταμπλετα και εχει 2 προβληματα, 1ον δε στεκεται σε τραπεζι ορθια παρολο που το δειχνει σε φωτογραφια οτι η θηκη στεκεται και 2ον οταν διπλωνεις απο πισω το καλυμα τυχαια σβηνει η οθονη γιατι εχει κατι μαγνητες να κλεινει η οθονη οταν σκεπαζεις απο μπροστα. Εστειλα στον κινεζο μηνυμα και μου ειπε οτι θελει φωτογραφιες, του εστειλα και δεν απαντησε ακομα , να ανοιξω υποθεση ebay?

Μάλλον όχι, γιατί αυτές οι θήκες είναι όλες ίδιας κατασκευής, και εάν είναι αυτού του τύπου:

http://www.ebay.com/itm/121233943393?var=420210533896&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

στέκονται λίγο δύσκολα. Επίσης, εγώ πήρα 2 γιά διαφορετικά τάμπλετ και δουλεύουν καλά. ίσως να είναι πολύ ευαίσθητο το τάμπλετ σου. Άλλωστε και να ανοίξεις υπόθεση, θα σου ζητήσει να την στείλεις πίσω και θα πληρώσεις περισσότερα από όσα την αγόρασες ....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παλικάρια! Ειναι η πρώτη φορα που παραγγελνω απο Hong Kong. Η παραγγελεια εγινε 27 απριλιου, μου ήρθε και email για το tracking number αλλα δεν μου βγάζει τιποτα, εχουν περασει 5 μερες! Δεν επρεπε κατι να λεει πχ οτι η παραγγελεια εγινε accepted? Εβαλα το tracking number και στο trackitonline.ru και μου βγαζει swiss post αλλα δεν λεει κατι. Εχεις κανεις καμια ιδεα τι γινεται???

[sIGPIC][/sIGPIC]

207 Sport

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα επειδη εχω κλεισιμο απο IPS 23/4 μηπως μπορεις να μου πεις απο που αγορασες

 

Απο minideal ενα κινητο.

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παλικάρια! Ειναι η πρώτη φορα που παραγγελνω απο Hong Kong. Η παραγγελεια εγινε 27 απριλιου, μου ήρθε και email για το tracking number αλλα δεν μου βγάζει τιποτα, εχουν περασει 5 μερες! Δεν επρεπε κατι να λεει πχ οτι η παραγγελεια εγινε accepted? Εβαλα το tracking number και στο trackitonline.ru και μου βγαζει swiss post αλλα δεν λεει κατι. Εχεις κανεις καμια ιδεα τι γινεται???

Η swiss post δεν έχει καλή ενημέρωση, οπότε περίμενε λίγο. Και καλύτερα να το ψάχνεις εδώ:

http://www.swisspost.ch/

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση καλοι μου ανθρωποι.

ειμαι στην εξης φαση : "The item has been dispatched from Posten´s international terminal for onward transport abroad...Εμφανίζεται όταν αναχωρίσει το πακέτο για Ελλάδα από Σουηδία"

ποδο καιρο θα κανει απο σουηδια να ρθει ελλαδα?? να το περιμενω απο τριτη-τεταρτη?

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση καλοι μου ανθρωποι.

ειμαι στην εξης φαση : "The item has been dispatched from Posten´s international terminal for onward transport abroad...Εμφανίζεται όταν αναχωρίσει το πακέτο για Ελλάδα από Σουηδία"

ποδο καιρο θα κανει απο σουηδια να ρθει ελλαδα?? να το περιμενω απο τριτη-τεταρτη?

Ένα δικό μου είναι σε αυτήν την κατάσταση από 22/4 ... άγνωσται αι βουλαί των Σουηδών ... :lol:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Για να ειναι να έρθει η να ήρθε σε κάποιους Ελλάδα απο singpost που έχουν κλειστεί αρχές του μήνα ελπίζω μέχρι τέλος εβδομάδας να εχει έρθει και το δικό μου Ελλάδα μόνο μην μου καθυστερήσει και άλλο. Τα ΕΛΤΑ ακομη 7 του μηνός κλείσιμο απο ips ποσο καιρό στάσιμο μένει

 

Τα ίδια έιμαι και εγώ. Παραγγελία 10/4 και ιδού τα ακόλουθα:

Destination Country - Greece:Tracking Consuming:0 Millisecond,

Cache Time: 2014/05/02 14:59:22

2014-04-18 13:22, Item in conta IPS, IPS

 

Origin Country - Singapore:Tracking Consuming:0 Millisecond,

Cache Time:2014/05/02 14:59:22

2014-04-20 00:00, Despatched to overseas (Country code: GR)

2014-04-18 00:00, Received from Customer

 

Πολύ αργεί λέμε..:worry:

Demis
Link to comment
Share on other sites

Εμενα βγαζει αυτα:

23/04/14 05:00Order dispatched

24/04/14 05:30Order departed on flight from origin

01/05/14 05:07Order departed from sorting hub.

Με Sweden post,μια μπαταρια κι ενα καπακι.

Σε τι φαση βρισκομαι?

Link to comment
Share on other sites

Εφτασε ελλαντα..

19/4 κλεισιμο ips

 

Κατασταση Ημερομηνια Ωρα Περιοχη

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 02-05-2014 16:15 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 19-04-2014 13:53 IPS

Link to comment
Share on other sites

Εμενα βγαζει αυτα:

23/04/14 05:00Order dispatched

24/04/14 05:30Order departed on flight from origin

01/05/14 05:07Order departed from sorting hub.

Με Sweden post,μια μπαταρια κι ενα καπακι.

Σε τι φαση βρισκομαι?

Ένα δικό μου είναι σε "Order departed from sorting hub" από 22/4, οπότε βγάλε συμπέρασμα .... :p

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα στης 29/4 ενα Xiaomi Mi3 και ερχεται με Singapore Post.Ποσες μερες να υπολογιζω περιπου?

 

Εμενα μου έκανε 35 μέρες μέχρι να έρθει Ελλάδα τωρα απο βδομάδα το περιμένω. 7 μου έγινε το κλείσιμο και 1 του μηνός ήρθε Ελλάδα.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

1/05/2014 μου εβγαλε αυτο Despatched to overseas (Country code: GR)

σε ποσο περιπου θα το εχω?

Και μενα 1/5 μου το εβγαλε.Μου φαινεται μαζι θα τα παραλαβουμε :D. Να μην ελπιζω την ερχομενη εβδομαδα?

Link to comment
Share on other sites

Και μενα 1/5 μου το εβγαλε.Μου φαινεται μαζι θα τα παραλαβουμε :D. Να μην ελπιζω την ερχομενη εβδομαδα?

Άπό 15 μέχρι 35 ημέρες ....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Και μενα 1/5 μου το εβγαλε.Μου φαινεται μαζι θα τα παραλαβουμε :D. Να μην ελπιζω την ερχομενη εβδομαδα?

 

Τελικα ειμαστε πολλοι. Κουραγιο αδελφιαααααααααααααααα:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα ένα tcl idol x και στο site των ελτα μου βγάζει ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS την 02/05.

Πότε πιστεύετε θα το έχω?

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα ένα tcl idol x και στο site των ελτα μου βγάζει ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS την 02/05.

Πότε πιστεύετε θα το έχω?

 

Οι παραγγελίες κάνουν 20-25 ημέρες από τη στιγμή που βγάζει despatched to overseas (ΚΛΕΙΣΙΜΟ IPS) ενδέχεται να κάνουν λιγότερο αλλά και περισσότερο. Αλλά ένας ΜΟ είναι στις 20-25 ημέρες.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και μενα 1/5 μου το εβγαλε.Μου φαινεται μαζι θα τα παραλαβουμε :D. Να μην ελπιζω την ερχομενη εβδομαδα?

 

μακαρι απο βδομαδα :lol::lol::lol:

πιο πήρες?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...