Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα είναι ότι η εταιρεία έχει πει επίσημα θέλουμε συμβόλαια,αλλά οι άλλες κάνουν καλύτερες προσφορές και ειδικά η Vodafone στέλνει μαζικά προσφορές από 8 ευρώ για μετατροπή του καρτοκινητού σε συμβόλαιο

Από εκεί που η εταιρεία για λίγο διάστημα ήταν η τελευταία που υιοθετούσε τις αυξήσεις,ξανάγινε πρώτη 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, aektzhs 1 said:

Το θέμα είναι ότι η εταιρεία έχει πει επίσημα θέλουμε συμβόλαια,αλλά οι άλλες κάνουν καλύτερες προσφορές και ειδικά η Vodafone στέλνει μαζικά προσφορές από 8 ευρώ για μετατροπή του καρτοκινητού σε συμβόλαιο

Από εκεί που η εταιρεία για λίγο διάστημα ήταν η τελευταία που υιοθετούσε τις αυξήσεις,ξανάγινε πρώτη 

Ακριβώς.

Και φοβάμαι ότι θα ακολουθήσουν οι άλλες.

Πάει να καθιερωθεί κόφτης στο δίκτυο κινητής...

Η κίνηση δεδομένων αυξάνεται ραγδαία και ίσως φοβούνται.

Η VF, αν θυμάμαι καλά, είχε ανακοινώσει αύξηση κίνησης δεδομένων στο δίκτυο κινητής άνω του 47% μέσα σε 1 έτος!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Antonio21 said:

Screenshot_20240802_195750.jpg

Σε εμάς με συνδυαστικά θα γίνει έκπτωση και πάμε 1 ευρώ;;;;Με 3 ευρώ εννοείται δεν το κρατάω γιατί θα φτάσω τα σχεδόν 50 ευρώ τον μήνα. Επίσης εκβιαστικό να σου λέει στα κάνω δώρο,αλλά θα πρέπει να τα απενεργοποιήσεις μόνος σου για να μην χρεωθείς. Μου ήρθε και εμένα σήμερα το μήνυμα 

Link to comment
Share on other sites

Έχω και Ote Tv και eon+ εάν κόψω το ΟΤΕ γλιτώνω τον μήνα 25€ με +3€ τα Ote Tv. 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Antonio21 said:

Έχω και Ote Tv και eon+ εάν κόψω το ΟΤΕ γλιτώνω τον μήνα 25€ με +3€ τα Ote Tv. 

 

Εγώ που έχω μόνο την μαύρη στο σταθερό θα βάλω τα κανάλια μόνο αν μου τα δώσουν με 1 ευρώ όπως διαφημίζουν για νέα προγράμματα ή αν φύγει ο φόρος συνδρομητικής τηλεόρασης που είναι γύρω στο 2 ευρώ ώστε να είμαι πάνω κάτω στα ίδια με πριν

ΥΓ:Αν δω ότι κάνει σεζον η ομαδάρα θα τα βάλω και με 50 ευρώ 😅😅😅😅

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, aektzhs 1 said:

Σε εμάς με συνδυαστικά θα γίνει έκπτωση και πάμε 1 ευρώ;;;;Με 3 ευρώ εννοείται δεν το κρατάω γιατί θα φτάσω τα σχεδόν 50 ευρώ τον μήνα. Επίσης εκβιαστικό να σου λέει στα κάνω δώρο,αλλά θα πρέπει να τα απενεργοποιήσεις μόνος σου για να μην χρεωθείς. Μου ήρθε και εμένα σήμερα το μήνυμα 

Ανέκαθεν τα συνδυαστικά είχαν έκπτωση στην τηλεόραση. Είναι 1€.

προσοχη: αν μετά τις 22/10 κρατήσετε το πακέτο δε βγαίνει μέχρι τη λήξη 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, paanos said:

Ανέκαθεν τα συνδυαστικά είχαν έκπτωση στην τηλεόραση. Είναι 1€.

προσοχη: αν μετά τις 22/10 κρατήσετε το πακέτο δε βγαίνει μέχρι τη λήξη 

Το μήνυμα μου λέει 3 ευρώ όμως 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει καλά. 

Γιατί να μας δώσει τα κανάλια Ote sports με 1€; 

Ως τι; 

Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά θα υπάρξει κ ανανέωση του συμβολαίου για δυο χρόνια. 
https://nova.gr/xrisima/athlitika-kanalia-sixnes-erotiseis

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, hercoulis said:

Και φυσικά θα υπάρξει κ ανανέωση του συμβολαίου για δυο χρόνια. 
https://nova.gr/xrisima/athlitika-kanalia-sixnes-erotiseis

Οπότε αν έχουμε ήδη EON μπορούμε να βάλουμε και τα κανάλια Cosmote tv για αλλά 1€ σωστά; με ήδη ενεργή συνδρομή από τον Μάρτιο . Το ίδιο θα γίνει και Cosmote στην ερώτηση που κάνω; 

Στη Nova γιατί να πληρώσω+1€ για τα κανάλια της Cosmote ενώ στη Cosmote +3€ για τη Nova εφόσον η Cosmote έχει περισσότερα κανάλια με καλύτερο αθλητικό περιεχόμενο από τη Nova; Καρτέλ πάλι παίζει;

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, elkons said:

Οπότε αν έχουμε ήδη EON μπορούμε να βάλουμε και τα κανάλια Cosmote tv για αλλά 1€ σωστά; με ήδη ενεργή συνδρομή από τον Μάρτιο . Το ίδιο θα γίνει και Cosmote στην ερώτηση που κάνω; 

Στη Nova γιατί να πληρώσω+1€ για τα κανάλια της Cosmote ενώ στη Cosmote +3€ για τη Nova εφόσον η Cosmote έχει περισσότερα κανάλια με καλύτερο αθλητικό περιεχόμενο από τη Nova; Καρτέλ πάλι παίζει;

Καλύτερο έχει η μαύρη. Λόγω πολλών ευρωπαϊκών πρωταθλημάτων

 

1 hour ago, Antonio21 said:

Δεν έχω καταλάβει καλά. 

Γιατί να μας δώσει τα κανάλια Ote sports με 1€; 

Ως τι; 

Για τους νέους συνδρομητές και ίσως για τους παλιούς που συνδυάζουν TV+και σταθερό το παίρνουν φθηνότερα

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, aektzhs 1 said:

Καλύτερο έχει η μαύρη. Λόγω πολλών ευρωπαϊκών πρωταθλημάτων

Α εγώ παρακολουθώ ελληνικές ομάδες περισσότερο μπάλα και έχει τους αγώνες Cosmote,ειδικά τα κανάλια τα ξεχωριστά της ΑΕΚ ,του ολυμπιακού και του παναθηναϊκου 

Η ΕΟΝ οταν έπαιξε ο Ολυμπιακός το ευρωπαϊκό δεν το είδε κανείς από εκεί επειδή ούτε το MEGA δεν έχει η ΕΟΝ ούτε είχε τότε τα κανάλια Cosmote sport.  Οπότε κάτι κερδίζεις κάτι χάνεις.  Εγώ γιατί να πληρώσω 3€ για τα κανάλια της Nova και η Nova να δίνει τα κανάλια της Cosmote λες και είναι σκουπίδια, ειδικά εκεί που λέει τα Premium κανάλια της ΕΟΝ και πιο κατω ,τα κανάλια της Cosmote tv. Εγώ πάντως είμαι πολύ αρνητικός σε αυτή τη συμφωνία δεν νομίζω να καταλήξει και πολύ καλά 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, elkons said:

Α εγώ παρακολουθώ ελληνικές ομάδες περισσότερο μπάλα και έχει τους αγώνες Cosmote,ειδικά τα κανάλια τα ξεχωριστά της ΑΕΚ ,του ολυμπιακού και του παναθηναϊκου 

Η ΕΟΝ οταν έπαιξε ο Ολυμπιακός το ευρωπαϊκό δεν το είδε κανείς από εκεί επειδή ούτε το MEGA δεν έχει η ΕΟΝ ούτε είχε τότε τα κανάλια Cosmote sport.  Οπότε κάτι κερδίζεις κάτι χάνεις.  Εγώ γιατί να πληρώσω 3€ για τα κανάλια της Nova και η Nova να δίνει τα κανάλια της Cosmote λες και είναι σκουπίδια, ειδικά εκεί που λέει τα Premium κανάλια της ΕΟΝ και πιο κατω ,τα κανάλια της Cosmote tv. Εγώ πάντως είμαι πολύ αρνητικός σε αυτή τη συμφωνία δεν νομίζω να καταλήξει και πολύ καλά 

Στο χέρι της κυβέρνησης είναι κατά την γνώμη μου το αν θα πετύχει ή όχι. Θεωρώ μια από τις καλύτερες συμφωνίες τηλεοπτικού περιεχομένου στην Ελλάδα από τότε που ξεκίνησε η συνδρομητική τηλεόραση στα τέλη της δεκαετίας του 90. Η κυβέρνηση με την διατήρηση του φόρου σπρώχνει προς το πειρατικό,αλλά ακόμα και με το φόρο προτιμώ το official από το πειρατικό γιατί έχω και περισσότερες συσκευές και είμαι και νόμιμος 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, aektzhs 1 said:

Στο χέρι της κυβέρνησης είναι κατά την γνώμη μου το αν θα πετύχει ή όχι. Θεωρώ μια από τις καλύτερες συμφωνίες τηλεοπτικού περιεχομένου στην Ελλάδα από τότε που ξεκίνησε η συνδρομητική τηλεόραση στα τέλη της δεκαετίας του 90. Η κυβέρνηση με την διατήρηση του φόρου σπρώχνει προς το πειρατικό,αλλά ακόμα και με το φόρο προτιμώ το official από το πειρατικό γιατί έχω και περισσότερες συσκευές και είμαι και νόμιμος 

Κατά της πειρατείας είμαι εννοείται, νόμιμος είμαι και εγώ,  απλά συνεργασία 2 εταιριών που είχαν τεράστιο ανταγωνισμό στο τηλεοπτικό περιεχόμενο και κατά δια μαγείας συνεργασία μου είναι πολύ καχύποπτο 

Στο Chat επίσης 

Screenshot_20240802_234924_Chrome.thumb.jpg.5f515a19997e003017307253e1ae95aa.jpg

Σήμερα το απόγευμα που πάλι η nova κοιμόταν σε Cosmote σχετικά γρήγορα έγινε η απάντηση 

26614429_Screenshot_20240802_235843_WhatsUp.thumb.jpg.b879a194db60a63eb36a725dbeb190e3.jpg

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, hercoulis said:

Και φυσικά θα υπάρξει κ ανανέωση του συμβολαίου για δυο χρόνια. 
https://nova.gr/xrisima/athlitika-kanalia-sixnes-erotiseis

Για να πάρεις την έκπτωση στην τιμή ναι. 
 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή +1 ή +3€; Πληρώνω 42€ για σταθερό 24αρα μαζι με νόβα δορυφορικό πλήρες. 

Edited by hercoulis
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, hercoulis said:

Δηλαδή +1 ή +3€; Πληρώνω 42€ για σταθερό 24αρα μαζι με νόβα δορυφορικό πλήρες. 

Πληρώνω 45 ευρώ για 100 Mbps με full pack

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, hercoulis said:

Βλέπετε πως βγαίνουν οι καλές προσφορές ; 🤑

Και αν το γύρναγα από δορυφορικό σε EON+ πήγαινα στα 42 ευρώ,αλλά ακόμα μέχρι να μπω FTTH κάποια στιγμή δεν με ενδιαφέρει τίποτα άλλο από το δορυφορικό 

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν είναι προσωπικό. Το κάνω θέμα γιατί, έχουνε μια γενική & υποτυπώδη ακριβή τιμολογιακή πολιτική, την παρουσιάζουν και όπου πιάσει. Αν δεν τους παίρνει, ενεργοποιούν τις «προσφορές» τους. Την υποτιθέμενη ζημιά της προσφοράς, την βγάζουν από την υπερτιμολόγηση των τιμών τους. 
 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι. 

Εγώ πληρώνω 20€ το σταθερό 100 mbps fttc που θεωρώ πάρα πολύ καλή τιμή και 25€ το eon+ συνδυαστικά 45€ και τώρα με τα κανάλια Ote sport θα πάει στα 48€.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς οι καψεροι που έχουμε και τα δύο και μάλιστα η ανανέωση τους έγινε πριν κανένα τρίμηνο τι κάνουμε; 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έχω και τα δύο αλλά από ότι βλέπω η ποινή για το cosmote tv είναι μικρή. 

Έκανα ανανέωση πριν 3 μήνες. 

Αλλά κάτι δεν μου κολλάει στα 6€ που γράφει θα πάω να ρωτήσω σε κατάστημα Γερμανός. 

Screenshot_20240803_214248.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...