Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.Υπάρχει στην q card η δυνατότητα στην υπηρεσία ειδοποίησης κλήσεων να μην ακούει αυτός που σε καλεί οτι θα ενημερωθείς με γραπτό μήνυμα? Ευχαριστώ.

Ναι φυσικά. Αντιγράφω από την ιστοσελίδα τον τρόπο ενεργοποίησης:

Μπορείτε να ενεργοποιείτε ή απενεργοποιείτε την υπηρεσία Q-Who called, ορίζοντας σαν αριθμό προώθησης τον αριθμό 699.555.4444 στις επιλογές προώθησης: Όταν είναι κλειστό, Η σύνδεση δεν είναι εφικτή, ή Όταν το τηλέφωνό σας είναι κατειλημμένο.

 

Αν όμως έχετε προσωπικό τηλεφωνητή, τότε δεν αλλάζετε τις προωθήσεις που ήδη υπάρχουν και η υπηρεσία Q-Who called θα είναι διαθέσιμη ταυτόχρονα.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση αλλά μάλλον δεν έγινα κατανοητός.Οτι υπάρχει υπηρεσία ειδοποίησης κλείσεων το γνωρίζω,θα ήθελα όμως να μην ενημερώνετε αυτός που με καλεί οτι θα λάβω γραπτό μήνυμα οτι μου έκανε κλήση.Θα ήθελα να μάθω δηλαδή αν υπάρχει αντίστοιχη υπηρεσία της Q όπως στην Wind που στέλνουμε«κρυφά ΝΑΙ» στο 1265,υπάρχει κάτι αντίστοιχο στην Q?

Έχεις δίκιο, δεν κατάλαβα τι ακριβώς ήθελες. Όχι, η Q δεν έχει κάτι αντίστοιχο. Δεν υπάρχει επιλογή στο μήνυμα που θα ακούει αυτός που σε καλεί.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Εβγαλε κανεις ακρη με αυτο το θεμα;Εχω ακριβως το ιδιο προβλημα μιλησα απειρες φορες με την εξ.πελατων και ακουσα ο,τι τρελο μπορει να φανταστει κανεις.Ο καθενας ελεγε τα δικα του μεχρι που τσακωθηκα και το δηλωσα ως βλαβη.Αποτελεσμα κανενα βεβαια οι ανθρωποι αποδεικνυονται ασχετοι.

Η μονη λυση φαινεται να ειναι η φορητοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Τον προηγούμενο μήνα αγόρασα ένα Blade, μετά από αναμονή εβδομάδων. Μετά από 2 μέρες χρήσης διαπίστωσα ότι ένα pixel της οθόνης είναι καμένο. Το πηγαίνω με την απόδειξη στο κατάστημα, μου λένε θα πάει Αθήνα. Μια βδομάδα αργότερα, έρχεται, αλλά δεν έγινε τίποτα, λόγω του ότι είχα ξεχάσει να απενεργοποιήσω το κλείδωμα και δεν μπορούσαν να το ξεκλειδώσουν. Το κάνω reset to default settings και το ξαναστέλνω. Μετά από 3 βδομάδες, στις 12 Απριλίου, γυρνάει το κινητό. Αντικατάσταση δεν έγινε "γιατί μάλλον το ένα pixel δε θεωρείται αρκετό για αντικατάσταση", μου είπαν στο κατάστημα. Η εργασία που έκαναν στο κινητό για να το πρόβλημα της οθόνης ήταν "Επαναπρογραμματισμός κινητού", όπερ και σημαίνει οτι το έκανε ο μάστορας reset, προφανώς περιμένοντας να φτιάξει η οθόνη.Το παίρνω, μαζί με τις 2 καταστάσεις κίνησης του κινητού και στέλνω ένα mail στη wind να ρωτήσω τι παίζει. Ακόμα περιμένω απάντηση.

 

Οπότε εγώ ερωτώ: Στην περίπτωση μου γίνεται αντικατάσταση ή όντως το ένα pixel είναι too little? Κι αν δεν ισχύει αντικατάσταση, δεν έπρεπε να γίνει το service, με ότι αυτό συνεπάγεται (επισκευή ή αντικατάσταση οθόνης)? Τα 2 χρόνια εγγύηση τί καλύπτουν ακριβώς, αν δεν καλύπτουν την οθόνη? Μήπως είναι όλοι τόσο γιωτάδες, ώστε να μπέρδεψαν ένα τόσο απλό θέμα?

 

Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ. Γνωρίζει κανείς το τηλέφωνο της Wind για τέτοιου είδους τεχνικές απορίες?

What better place than here, what better time than now?
Link to comment
Share on other sites

ΖΤΕ ΕΛΛΑΣ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ Α.Ε.

Αναβρύτων 40-42 & Μυκάλης 11, 151 24, Μαρούσι, Αθήνα

τ. 210 6146179-4

f. 210 6146178

 

Πάρε ένα τηλέφωνο εδώ μήπως γίνεται να το στείλεις με κάποιον τρόπο... Από οτι καταλαβαίνω είσαι Θεσσαλονική οπότε δεν νομίζω να βρεις κάτι αντίστοιχο εκει να το πήγαινες κατευθείαν.

Έχει ανοιχτεί σχετικό θέμα "Λοιπές συσκευές" -> "ΖΤΕ" μήπως μπορεί να σε βοηθήσει κάποιος παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν ενεργοποιήσατε το πακέτο με τα 100 MB και σερφάραται εντελώς δωρεάν κατεβάζοντας άπειρα MB, και ενεργοποιήθηκε το Bandwidth Limit, όπως άλλωστε συμβαίνει στη Cosmote και τη Vodafone?

 

Μήπως ενεργοποιήσατε το πακέτο με τα 100 MB αλλά παρόλα αυτά κατεβάζατε άπειρα MB, και ενεργοποιήθηκε και πάλι το Bandwidth Limit, όπως άλλωστε συμβαίνει στη Cosmote και τη Vodafone?

 

Μήπως πήραν χαμπάρι ότι γίνεται αλόγιστη χρήση του δικτύου χωρίς μάλιστα να έχει καταβληθεί το αντίστοιχο αντίτιμο, και βάλανε το Bandwidth Limit, όπως άλλωστε συμβαίνει στη Cosmote και τη Vodafone?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πριν από ένα χρόνο μου άλλαξαν την οθόνη σε ένα Motorola E8 εντός εγγύησης επειδή ένα πίξελ ήταν μόνιμα κόκκινο.
Link to comment
Share on other sites

Και τα 100MB ειχα ενεργοποιησει και αλογιστη χρηση να θελα να κανω με 5 kb/s(το μεγιστο) θα επρεπε να το ειχα αφησει ανοιχτο να τρεχει 200 χρονια.Η χρηση που κανω ειναι αποκλειστικα απο κινητο.Οσο για το bandwidth limit μιλησα και με τεχνικους και με το τμημα εξυπηρετησης πελατων και ολοι αρνουνταν πως υπαρχει.

Εδω δεν ξεραν οτι υποστηριζουν 3G δικτυο,πλακα κανουμε;

Link to comment
Share on other sites

Στα καταστήματα υπάρχουν υπάλληλοι που έχουν όρεξη για δουλειά και άλλοι που πάνε για να περάσουν την ώρα τους. Αυτό ισχύει και στις Cosmote, Vodafone!

Καλό είναι αν περάσει από την υπόληψη μας ότι κάτι είναι λάθος ή περίεργο από αυτά που μας είπε ο υπάλληλος να μιλάμε με το CC.

 

Σωστότατο αυτό, οπότε να σημειώσω κι εγώ με τη σειρά μου ότι όντως το κατάστημα των Ιλισίων έχει γνώστες που βοηθάνε τον πελάτη

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν ενεργοποιήσατε το πακέτο με τα 100 MB και σερφάραται εντελώς δωρεάν κατεβάζοντας άπειρα MB, και ενεργοποιήθηκε το Bandwidth Limit, όπως άλλωστε συμβαίνει στη Cosmote και τη Vodafone?

 

Μήπως ενεργοποιήσατε το πακέτο με τα 100 MB αλλά παρόλα αυτά κατεβάζατε άπειρα MB, και ενεργοποιήθηκε και πάλι το Bandwidth Limit, όπως άλλωστε συμβαίνει στη Cosmote και τη Vodafone?

 

Μήπως πήραν χαμπάρι ότι γίνεται αλόγιστη χρήση του δικτύου χωρίς μάλιστα να έχει καταβληθεί το αντίστοιχο αντίτιμο, και βάλανε το Bandwidth Limit, όπως άλλωστε συμβαίνει στη Cosmote και τη Vodafone?

 

Σωστα ολα αυτα.Ομως αφου σου εχουν περιορισει το bandwidth ,αν εσυ βαλεις καινουργιο πακετο οπως τα 100 mb με 1 ευρω που δοκιμασα εγω δεν σου επαναφερει την ταχυτητα.Και αυτο ΔΕΝ συμβαινει στην vodafone/cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ιστορικό της Wind να έχει περιορίσει την ταχύτητα 3G σε κάποιον; Έχει τέτοιο εξοπολισμό;
Link to comment
Share on other sites

Thanx για τις απαντήσεις μάγκες. Πήρα τηλέφωνο στην ΖΤΕ, από την οποία κοντολογίς πήρα την απάντηση "δεν είμαστε εμείς υπεύθυνοι για τις εγγυήσεις, εμείς απλά εισάγουμε και επισκευάζουμε". Στο mail που είχα στείλει στη Wind, έλαβα απάντηση όπου λέει:

"Σε συνέχεια της επικοινωνίας σας, θα θέλουμε να σας ενημερώσουμε ότι σε κάθε έλεγχο συσκευής, η κάθε περίπτωση εξετάζεται ξεχωριστά και δρομολογούνται οι απαραίτητες ενέργειες εφόσον ελεγχθεί η συγκεκριμένη συσκευή από το service.

 

Eάν έχετε κάποια συσκευή προς επισκευή μπορείτε να επισκεφθείτε οποιοδήποτε καταστήμά μας. Στο link που ακολουθεί μπορείτε να δείτε τις διευθύνσεις των καταστημάτων καθώς και τα τηλέφωνα επικοινωνίας μαζί τους.".

 

Οπότε συνεννόηση μπουζούκι. Πρέπει να πάρω στα κεντρικά της Wind, μήπως και βγάλω καμιά άκρη, γιατί στα καταστήματα δεν ξέρουν την τύφλα τους. Πάντως μου κάνει εντύπωση ότι δεν υπάρχει συγκεκριμένη πολιτική για τις οθόνες, το σημαντικότερο part της συσκευής. Μάλλον, ίσως γι' αυτό ακριβώς δεν υπάρχει.

 

Το ****το της υπόθεσης δεν είναι οτι έχω κανένα νταλκά με την οθόνη και το ένα pixel, αλλά οτι είμαι εντελώς γκαντέμης. Το προηγούμενο κινητό μου, ένα lg secret, μετά από 2 βδομάδες λειτουργίας τα έφτυσε η οθόνη με τα πλήκτρα πλοήγησης και άναβαν όποτε ήθελαν, όπως ήθελαν. Το αμάξι μου στην τρίτη μέρα έκαψε φλάντζα κεφαλής. Ο υπολογιστής μου έκαψε μητρική παραμονή χριστουγέννων και πάει λέγοντας. Αυτό θα πει κακό κάρμα. :p

What better place than here, what better time than now?
Link to comment
Share on other sites

Βρήκε κανένας λύση; Είμαι κ εγώ ένας που μου μειώσανε την ταχύτητα...

http://www.estudents.gr/images/links/8831.JPG Το Νο1 φοιτητικό site!!

Πωλείτε JC777 καινούριο για Θεσσαλονίκη 147€: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=217191

Πληροφορίες για JC777 εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=215460

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι πρόβλημα του δικτύου. Τι ταχυτητα (cap) να σου μειώσουν με ογκοχρέωση; Αυτά είναι για τους καλωδιωμένους με DSL. Στο 3G δεν έχει νόημα. Αν ξεπεράσεις το όριό σου, απλά χρεώνεσαι τρελά...
:)
Link to comment
Share on other sites

Εμενα με πηρε ενας τεχνικος απo wind και μου ειπε πως θα μου κανανε επανεκινηση στη γραμμη μηπως διορθωθει καθως ειχα δηλωσει βλαβη.Απο κει που κατεβαζα με 6 kb/s τωρα ειμαι στα 4 kb/s.Ευγε τους.Περιμενω να φαω τις μοναδες που μου εχουνε απομεινει και εφυγα για φορητοτητα.Δεν παιζονται με τιποτα οι ανθρωποι.Τωρα η το κανουν επιτηδες η υπαρχει μεγαλη ασχετοσυνη.
Link to comment
Share on other sites

@ ST_EL

Μα με τον συνδυασμό που λέω εγώ, υπάρχει η δυνατότητα αυτός να καλέσει από το κινητό 250 λεπτά προς κινητά (Cosmote, Vodafone) με ελάχιστη χρέωση 45 δευτερόλεπτα, δηλαδή συνολικά 333 κλήσεις, ενώ με αυτά που λες εσύ έχει τη δυνατότητα να καλέσει προς κινητά (Cosmote, Vodafone, WIND)150 λεπτά, με ελάχιστη χρέωση 1 λεπτό δηλαδή συνολικά 150 κλήσεις. Άρα ποιο είναι το όφελος; Ότι μπορεί να μην έχει σήμα το κινητό και πρέπει να πάρουμε στα κινητά από το σταθερό; Νομίζω ότι έτσι δυσφημίζεται το σήμα της wind τη στιγμή που η vodafone δίνει 100% κάλυψη σήματος 3G σε εσωτερικούς χώρους. Επίσης αν λες ότι τα 150 λεπτά προς κινητά μπορεί να μοιράζονται από το κινητό και το σταθερό μεταξύ δύο ατόμων, επίσης είναι λάθος γιατί υπάρχουν πολύ καλύτερες προσφορές και για τα δύο άτομα μέσω κινητών.

 

Επειδή μιλάμε για την βέλτιστη οικονομική λύση και ενώ εσύ μου λες ότι το σταθερό που το χρησιμοποιεί κάποιος άλλος έχει 1500 λεπτά για να παίρνει το κινητό που έχει κάποιος άλλος, μπορώ να σου πω εγώ ότι με τον συνδυασμό μου μπορεί να κάνει αναπάντητη στο κινητό αυτός που παίρνει από το σταθερό και να τον παίρνει ο άλλος που έχει 1500 λεπτά προς σταθερά.

 

Δυστυχώς δεν συμφέρει κανέναν να το βάλει αυτό το πρόγραμμα. Μέχρι στιγμής προοριζόταν μόνο για λίγα άτομα που δεν είχαν καλό σήμα κινητού στο σπίτι ή το γραφείο τους, αλλά όπως είδες παραπάνω υπάρχει πλέον ανταγωνισμός από τη vodafone για εσωτερικούς χώρους.

 

 

Θα συμφωνήσω ότι ο συνδυασμός που προτείνεις είναι πιο οικονομικός. Ωστόσο το Wind One έχει ένα "κρυφο" πλεονέκτημα, που για ορισμένους όπως εμένα γέρνει υπέρ του την πλάστιγγα: Υπάρχει η δυνατότητα εκτροπής του σταθερού προς το κινητό χωρίς κόστος (εκτός κιαν περάσεις τα 1500 λεπτά εκτροπής). Αυτός ήταν ο λόγος που το προτίμησα, ωστε να μην χάνω κλήση από το γραφείο μου, όταν δεν είμαι εκεί.

 

 

(Sorry για το ετεροχρονισμένο της απάντησης, αφού το thread είχε να κινηθεί από τον 11/2010...)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η κοπέλα μου, έχει σύνδεση στη WIND και κάθε μέρα δέχεται κλήσεις στο κινητό της, από ένα κινητό 6933837ΑΒΓ. Το πρόβλημα είναι ότι δεχόμαστε τουλάχιστον 10 κλήσεις την ημέρα, όταν απαντούσε στην αρχή δεν ακουγόταν κανείς από την άλλη άκρη της γραμμής. Όταν δε καλούσαμε πίσω απαντούσε τηλεφωνητής και μας έλεγε ότι σύντομα θα εξυπηρετηθείτε, το θέμα είναι σε βάζει αναμονή και δεν απάντησε ποτέ κανείς. Μου φαίνεται ολίγον τι απάτη, από Cosmote δεν μπόρεσα να καλέσω εγώ. Από τη Wind μας λένε ότι δεν γίνεται να μπει φραγή σε ένα νούμερο, ούτε θα βγάλουμε άκρη αν απευθυνθούμε στη ΕΕΤ, εμείς αναφέραμε το πρόβλημα στη WIND στις 26/4. Στην ΕΕΤ θα απευθυνθούμε. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω, δεν βγάζουμε άκρη.

Μας έχουν σπάσει τα νεύρα... Υπάρχει κανείς που να δέχεται κλήσεις από το παραπάνω νούμερο?

Link to comment
Share on other sites

το μονο που μπορω να προτεινω ειναι να βαλει στο κινητο της καποιο προγραμμα blacklist...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

το μονο που μπορω να προτεινω ειναι να βαλει στο κινητο της καποιο προγραμμα blacklist...

 

blacklist? δηλαδή ομάδα πχ χωρίς ήχο?

Link to comment
Share on other sites

Μας έχουν σπάσει τα νεύρα... Υπάρχει κανείς που να δέχεται κλήσεις από το παραπάνω νούμερο?

 

Καλά μην κόβεις το κεφάλι σου ότι η κοπέλα σου δεν το απολαμβάνει :rolleyes:

Πλάκα κάνω,ας απαντήσω και σοβαρά τώρα.Ή κάποιο πρόγραμμα blacklist αν έχει κάτι τέτοιο το κινητό της φίλης σου αλλιώς λίγο υπομονή,κάνα πιτσιρίκι θα είναι που την βρίσκει με κάτι τέτοια.Το πολύ πολύ ζητήστε από την wind να σας αλλάξει τον αριθμό σας.Δεν αξίζει τον κόπο να χαλιέστε με αυτά

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Α) ΜΑΛΩΝ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΠΟΙΟ ΠΑΝΩ ΤΙ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ.'

'Όταν δε καλούσαμε πίσω απαντούσε τηλεφωνητής και μας έλεγε ότι σύντομα θα εξυπηρετηθείτε" Σου φαίνεται να είναι πιτσιρίκι πίσω από αυτό?

 

Β) Από Cosmote υπάρχει φραγή εξερχομένων κλήσεων προς αυτό το νούμερο.

 

Γ) Δεν είμαστε πιτσιρίκια, η κοπέλα είναι γιατρός. Άρα νούμερο δεν γίνεται να αλλάξει. Το blacklist τι είναι μπορεί να εξηγήσει κανείς? Πάντως σκέφτομαι τη καταγγελία στην ΕΕΤΤ.

Link to comment
Share on other sites

Α) ΜΑΛΩΝ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΠΟΙΟ ΠΑΝΩ ΤΙ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ.'

'Όταν δε καλούσαμε πίσω απαντούσε τηλεφωνητής και μας έλεγε ότι σύντομα θα εξυπηρετηθείτε" Σου φαίνεται να είναι πιτσιρίκι πίσω από αυτό?

 

Β) Από Cosmote υπάρχει φραγή εξερχομένων κλήσεων προς αυτό το νούμερο.

 

Γ) Δεν είμαστε πιτσιρίκια, η κοπέλα είναι γιατρός. Άρα νούμερο δεν γίνεται να αλλάξει. Το blacklist τι είναι μπορεί να εξηγήσει κανείς? Πάντως σκέφτομαι τη καταγγελία στην ΕΕΤΤ.

 

το blacklist ειναι μια λιστα που βαζεισ τους αριθμους που θελεις να αποριπτονται απο το κινητο σου και να μην χτυπαει . αναλογως με την συσκευη το ιδιο γινεται και μετα μυνηματα.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

ας επικοινωνησει με τον παροχο της να μπει ο αριθμος αυτος σε blacklist απο το δικτυο.

εχω την εντυπωση οτι γινεται κατι τετοιο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was pinned
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...