Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, με τηλ. από τη Wind (εξωτερικός συνεργάτης..) και μου προσέφερε το εξής για να πάω στο δίκτυό τους:

Απεριόριστα σταθερά, 300' κινητά, 2 sim (καρτοκινητό, με ομιλία/MB), router και ένα απλό tablet, με 20€ (και για τα δύο έτη) αλλά με 30€ και κάτι για τη φορητότητα (που τόσο έχει το tablet που δίνουν). Πώς το βλέπετε? Χρέωση φορητότητας πάντα ζητάνε? Θα δω στο συμβόλαιο αν όντως είναι 20€ και το 2ο έτος αλλά με τα 22 που δίνω για 300 μεικτά στη hol είναι σαφώς καλύτερα. :worry:

 

Μπες στο site της Wind και τσέκαρε τα triple play πακέτα που έχουν βγάλει, έχουν πολύ καλές παροχές για τα χρήματα που ζητάνε

Link to comment
Share on other sites

Εχει βγάλει πολύ καλύτερες προσφορές...Κινητό wind έχεις?

Όπως? Καρτοκινητό Vodafone έχω (σύνδεση δε με ενδιαφέρει προς το παρόν).

 

Μπες στο site της Wind και τσέκαρε τα triple play πακέτα που έχουν βγάλει, έχουν πολύ καλές παροχές για τα χρήματα που ζητάνε

Τα κοίταξα αλλά σκοπός είναι πάω σε κάτι φθηνότερο ή έστω καλύτερο με το πάγιο που δίνω.

Link to comment
Share on other sites

Όπως? Καρτοκινητό Vodafone έχω (σύνδεση δε με ενδιαφέρει προς το παρόν).

 

 

Τότε κάτσε όπως είσαι...

Εκτός αν θες να τα πάς όλα στη wind. Μόνο έτσι σε συμφέρει..!!

Link to comment
Share on other sites

Μελίσσια:download:0.03mbps upload:0.05:lol:

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Galaxy Duos 2 και το χρησιμοποιοώ ως wifi spot με tethering για να μπαίνω από το iPad Mini, όπου μπορώ να διαβάζω άρθρα πολύ πιο άνετα. Φυσικά σε mobile internet δεν βλέπω ούτε ένα βίντεο για να μην τελειώσει το 1gb.

 

Μήπως υπάρχει κάποια επιπλέον χρέωση για το tethering; Τηλεφώνησα στο 1260 και μου είπαν ότι δεν υπάρχει καμμία επιπλέον χρέωση. Όντως ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Galaxy Duos 2 και το χρησιμοποιοώ ως wifi spot με tethering για να μπαίνω από το iPad Mini, όπου μπορώ να διαβάζω άρθρα πολύ πιο άνετα. Φυσικά σε mobile internet δεν βλέπω ούτε ένα βίντεο για να μην τελειώσει το 1gb.

 

Μήπως υπάρχει κάποια επιπλέον χρέωση για το tethering; Τηλεφώνησα στο 1260 και μου είπαν ότι δεν υπάρχει καμμία επιπλέον χρέωση. Όντως ισχύει;

 

Δεν υπάρχει χρέωση ,το έκανα και εγώ για μεγάλο διαστημα σε laptop.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το συμβόλαιο μου λήγει 10/7 πότε πρέπει να κάνω διακοπή για κάρτα για να μην μου ζητάνε να πληρώσω την επιδότηση
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το συμβόλαιο μου λήγει 10/7 πότε πρέπει να κάνω διακοπή για κάρτα για να μην μου ζητάνε να πληρώσω την επιδότηση

 

καθε ποτε εκδιδει λογαριαμο ??

Link to comment
Share on other sites

καθε 4 του μηνός φιλε μου

 

θα πρέπει να κάνεις το αίτημα για μεταφορά σε καρτοκινητό εως και 3/6 για να κλεισει 4/7

 

λογικά για τις 6 αυτες μερες δε θα σου βγάλει διαφορά, αλλά θα σου πουν σίγουρα στο κατάστημα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ήταν λογικό να έχει χρέωση

 

Άλλες εταιρίες το θεωρούν λογικό, βλέπε εξωτερικό αλλά και την δική μας εδώ Vodafone (παλιότερα)! Ευτυχώς η Wind δεν είναι έτσι!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και συγνώμη αν έχει υπάρξει ήδη παρόμοιο θέμα, απλά είναι ιδιάζουσα η κατάσταση και δεν μπορώ να το βρω.

 

Επιγραμματικά να αναφέρω πως βρίσκομαι σήμερα στην Ιρλανδία, και ενω μπορώ να λάβω κλήσεις ταυτόχρονα δεν μπορώ να πραγματοποιήσω και το μήνυμα που μου βγάζει είναι το " contract your service provider to make sure that your phone has been authorized for use on the network" ?

btw τα data λειτουργούν κανονικά.

 

Μίλησα με τη wind και λένε ότι η περιαγωγή είναι οκ και η γραμμή ανοιχτή.

 

Κάποια ιδέα?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Pearl 8110 - Bold 9000 - Bold 9700 - Playbook - Z10 - Q10 - Passport
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και συγνώμη αν έχει υπάρξει ήδη παρόμοιο θέμα, απλά είναι ιδιάζουσα η κατάσταση και δεν μπορώ να το βρω.

 

Επιγραμματικά να αναφέρω πως βρίσκομαι σήμερα στην Ιρλανδία, και ενω μπορώ να λάβω κλήσεις ταυτόχρονα δεν μπορώ να πραγματοποιήσω και το μήνυμα που μου βγάζει είναι το " contract your service provider to make sure that your phone has been authorized for use on the network" ?

btw τα data λειτουργούν κανονικά.

 

Μίλησα με τη wind και λένε ότι η περιαγωγή είναι οκ και η γραμμή ανοιχτή.

 

Κάποια ιδέα?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Διάλεξε άλλο δίκτυο από αυτά που πιάνει το κινητό σου. Μπορεί το συγκεκριμένο να μην συνεργάζεται με την wind για εξερχόμενες κλήσεις. Μπορεί να λέω και βλακεία...αλλά μια δόκιμη θα μας πείσει...

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και συγνώμη αν έχει υπάρξει ήδη παρόμοιο θέμα, απλά είναι ιδιάζουσα η κατάσταση και δεν μπορώ να το βρω.

 

 

 

Επιγραμματικά να αναφέρω πως βρίσκομαι σήμερα στην Ιρλανδία, και ενω μπορώ να λάβω κλήσεις ταυτόχρονα δεν μπορώ να πραγματοποιήσω και το μήνυμα που μου βγάζει είναι το " contract your service provider to make sure that your phone has been authorized for use on the network" ?

 

btw τα data λειτουργούν κανονικά.

 

 

 

Μίλησα με τη wind και λένε ότι η περιαγωγή είναι οκ και η γραμμή ανοιχτή.

 

 

 

Κάποια ιδέα?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Πες τους και με ποιο δικτυο εχεις συνδεθει για να σου πουν αν εχουν πληρη συνεργασια η οχι!

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

εχω wind f2g φοιτητικό με κανονική κάρτα sim και χρειάζεται να πάρω nano sim 4g κάρτα αλλά δεν είναι στο όνομα μου η κάρτα

είχε αγοραστή από αγγελία και δεν μπορώ να βρω αυτόν που είναι στο όνομα του η κάρτa υπάρχει κάποιος τρόπος σε κατάστημα να μπορέσω να πάρω την κάρτα που θέλω?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to Περί... Nova γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...