Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόνη λύση για τη Wind είναι να κερδίσει την εμπιστοσύνη του κόσμου και σιγά - σιγά μεγάλων πελατών για να βάζει στα ταμεία σίγουρο χρήμα κάθε μήνα...

Το πώς θα γίνει αυτό , ας το σκεφτούν οι αμοιβόμενοι με € 15.000 / μήνα - πάντως σίγουρα όχι με την εύκολη λύση των "περικοπών" και λοιπών "παπατζιλικιών" που κάνουν όχι μόνο σε πελάτες , αλλά και (δυστυχώς) σε καταστηματάρχες και συνεργάτες τους....

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παίδες!

 

Μπήκα σήμερα στο Internet κάνοντας χρήση του Wind ADSM Connection Manager και σαν όνομα δικτύου, εμφανίστηκε το Pannon GSM αντί του Wind που βγάζει συνήθως :blink:

 

Είμαι στην Αθήνα οπότε δεν παίζει να έπιασα κάποιο roaming (όπως π.χ. στην Ικαρία που έπιανα Turkcell).

 

Έκανα μια γρήγορη αναζήτηση στο forum με λέξη κλειδί Pannon αλλά δεν έβγαλε κάποιο σχετικό αποτέλεσμα. Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες!

 

Μπήκα σήμερα στο Internet κάνοντας χρήση του Wind ADSM Connection Manager και σαν όνομα δικτύου, εμφανίστηκε το Pannon GSM αντί του Wind που βγάζει συνήθως :blink:

 

Είμαι στην Αθήνα οπότε δεν παίζει να έπιασα κάποιο roaming (όπως π.χ. στην Ικαρία που έπιανα Turkcell).

 

Έκανα μια γρήγορη αναζήτηση στο forum με λέξη κλειδί Pannon αλλά δεν έβγαλε κάποιο σχετικό αποτέλεσμα. Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει;

 

στο google πάντως βγάζει την telenor.

οπότε φίλε μου εγκαινίασες το νέο δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

στο google πάντως βγάζει την telenor.

οπότε φίλε μου εγκαινίασες το νέο δίκτυο.

οταν εννοεις καινουριο δικτυο??θα αλλαξει η wind?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

οταν εννοεις καινουριο δικτυο??θα αλλαξει η wind?

 

έτσι ακούγεται, ότι θα την αγοράσει άλλος όμιλος τηλεπικοινωνιών του εξωτερικού.

Link to comment
Share on other sites

έτσι ακούγεται, ότι θα την αγοράσει άλλος όμιλος τηλεπικοινωνιών του εξωτερικού.

ουαου..ποσα χρονια να ηταν η wind στην ελλαδα?

Edited by giothesuper
εκανα λαθος

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Η Pannon είναι Ουγγρική εταιρεία κινητής τηλεφωνίας, και το ξέρω καθώς αυτή χρησιμοποιούσα με roaming από wind όταν πήγα. Τώρα τι συνέβη και στο έδειξε ποιος ξέρει!!!
Link to comment
Share on other sites

Πάτησες ανανέωση δικτύων (refresh στο Wind Connection Manager) φίλε μου; Κι εμένα μου το έβγαλε με το Huawei E1550 :lol:

Πήρα στο 1231 και έπαθαν σοκ :X

Πέρασε το καινούριο λογισμικό που έχει η Wind στο website http://www.wind.com.gr/LeftMenu/kinhth/for_individual/tariff_plans/mobile_broadband/wind_data_products.aspx

 

για huawei ή alcatel.

Το εγκατέστησα και από τότε πήγε περίπατο το Panon GSM.

Αν προσέξεις στις ρυθμίσεις έχεις άλλο APN και αρχικά φοβήθηκα για χρεώσεις "περιττές"... Θα δείξει :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες!

 

Μπήκα σήμερα στο Internet κάνοντας χρήση του Wind ADSM Connection Manager και σαν όνομα δικτύου, εμφανίστηκε το Pannon GSM αντί του Wind που βγάζει συνήθως :blink:

 

Είμαι στην Αθήνα οπότε δεν παίζει να έπιασα κάποιο roaming (όπως π.χ. στην Ικαρία που έπιανα Turkcell).

 

Έκανα μια γρήγορη αναζήτηση στο forum με λέξη κλειδί Pannon αλλά δεν έβγαλε κάποιο σχετικό αποτέλεσμα. Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει;

 

αυτο το κουφο με την Pannon μου το εχει κανει κ εμένα! ήσουν σε σημειο που δεν επιανε wind σημα? αν ναι... το κανει διοτι νομιζει το connection manager οτι εισαι εξωτερικο κ προσπαθει να συνδεθει με το πρωτο διαθεσιμο δικτυο roaming που εχει περασμενο, που ειναι το Ουγγρικο Pannon. Αυτο μου ειπαν απο to τεχνικο τμημα ..ειναι bug του connection manager. περνα την τελευταια εκδοση απο το site της wind

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας.

 

Παίζει να μην είχα σήμα σε εκείνο το σημείο... Για την ώρα θα το αφήσω έτσι (αφού δε βλέπω παράξενες χρεώσεις), γιατί όταν κάτι παίζει δεν το πειράζουμε :lol:

 

Πάντως κατά τα άλλα λειτουργεί απροβλημάτιστα :)

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνει η Weather Finance III ότι έχει λάβει έξι προσφορές σχετικές με τη διαδικασία διερεύνησης των στρατηγικών εναλλακτικών της Wind Ελλάς.

 

Η Weather Finance III συμπληρώνει ότι θα προχωρήσει σε συζητήσεις με τα μέρη και τις ομάδες των πιστωτών της ώστε να επιλέξει την προτιμητέα προσφορά ως τις 14 Οκτωβρίου 2010.

 

Υπενθυμίζεται ότι οι έξι ενδιαφέρομενοι είναι ο νορβηγικός κολοσσός Telenor, ο Αιγύπτιος μεγιστάνας Naguib Sawiris –νυν ιδιοκτήτης της εταιρείας–, το αμερικανικό επενδυτικό σχήμα Saban, το γκρουπ των ομολογιούχων της Wind, το επενδυτικό σχήμα Argo που ελέγχει και την On Telecoms αλλά και ο κ. Θεόδωρος Φέσσας, ο επιχειρηματίας που προ ετών πούλησε την Q Telecoms στην Wind.

 

http://www.capital.gr/Articles.asp?id=1050089

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ μακριά η 14η Οκτωβρίου... Για να δούμε :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες έχει πρόβλημα η υπηρεσία 1212 με την οποία μαθαίνεις πόσα λεπτά - μηνύματα σου έχουν απομείνει.... Συγκεκριμένα άμα στείλεις κενό μήνυμα στο 1212 θα σου έρθει μήνυμα η υπηρεσία είναι προσωρινά μη διαθέσιμη.

 

Το πρωί που πήρα μου είπαν ότι πιθανόν σήμερα να έχει διορθωθεί το πρόβλημα και τώρα το βράδυ που πήρα μου είπαν αύριο - μεθαύριο....

 

Περιμένουμε....

http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

Έστειλα. Μου απάντησαν ότι ο αριθμός που επέλεξα δεν υπάρχει.

Τι είναι αυτό;

http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

Έστειλα. Μου απάντησαν ότι ο αριθμός που επέλεξα δεν υπάρχει.

Τι είναι αυτό;

είναι για να μάθεις το υπόλοιπο από τα 1500 λεπτά και 1500 μηνύματα και το 100mb.

εσύ εννοείς για συμβόλαιο έτσι? νόμιζα έλεγες για την προσφορά 1500.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι... Για συμβόλαια έλεγα....

Εν τω μεταξύ την δυνατότητα να βλέπεις πόσα Μb σου έχουν απομείνει δεν την έχουν τα συμβόλαια. Άλλη μλκ και αυτή.....

http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

Όντως έχει πρόβλημα.

Βλακεία που δεν ενημερώνουν για τα δεδομένα. Σου έχει έρθει μήνυμα για 300ΜΒ δώρο;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το ίδιο συμβαίνει και σε εμένα απο χθές ή προχθές που προσπάθησα. Ρώτησα και εδώ ίσως διαγραφτεί βέβαια το μήνυμα μου εκεί.

υ.γ βλακεία να μην ξέρεις πόσα mb έχεις ξοδέψει παρά μόνο μέσω ebill.

Link to comment
Share on other sites

Σου έχει έρθει μήνυμα για 300ΜΒ δώρο;

 

Όχι, όχι.... σου έχει έρθει εσένα;

 

βλακεία να μην ξέρεις πόσα mb έχεις ξοδέψει παρά μόνο μέσω ebill.

 

Πως γίνεται αυτό με το e-bill; Μπορείς να μου εξηγήσεις; Από εκεί μπορείς να δεις ανά πάσα στιγμή πόσα MB έχεις καταναλώσει και συνεπώς πόσα σου έχουν απομείνει;

 

Πάντως είναι πολύ μεγάλη μλκια να μην μπορείς να το δεις αυτό με ένα μήνυμα από το κινητό. Σκεφτείτε ότι το τεχνικό - software κομμάτι υπάρχει, αφού στα καρτοκινητά γίνεται. Είναι προφανές ότι θέλουν να κερδίσουν από τα παραπάνω MB που θα καταναλώσει κάποιος (12 Ευρώ / MB το wind plus και 0.1 Ευρώ / MB το wind internet για επιπλέον κατανάλωση αν θυμάμαι καλά)... Καλά να πάθεις άμα πτωχεύσεις wind και καλά λένε ότι δεν σέβεσαι τους καταναλωτές και ας έχεις κινητό - σταθερό - ίντερνετ σε έναν φθηνό λογαριασμό.....

 

Επίσης το 1212 ακόμα δεν έχει φτιαχτεί..... Για να δούμε...

http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

Όχι, όχι.... σου έχει έρθει εσένα;

Ναι εδώ και 2-3 βδομάδες :D

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται αυτό με το e-bill; Μπορείς να μου εξηγήσεις; Από εκεί μπορείς να δεις ανά πάσα στιγμή πόσα MB έχεις καταναλώσει και συνεπώς πόσα σου έχουν απομείνει;

 

Με το e-bill, όταν εκδοθεί ο λογαριασμός, έχεις την ανάλυση των κλήσεων και βλέπεις το μέγεθος που έχεις χρησιμοποιήσει από το πακέτο δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εδώ και 2-3 βδομάδες :D

 

Μάλλον δεν χρησιμοποιείς καθόλου ίντερνετ από το κινητό και θέλουν να σε εθίσουν....

 

 

Με το e-bill, όταν εκδοθεί ο λογαριασμός, έχεις την ανάλυση των κλήσεων και βλέπεις το μέγεθος που έχεις χρησιμοποιήσει από το πακέτο δεδομένων.

 

Ναι αυτό το ξέρω. Εγώ νόμιζα πως μπορείς να δεις κάθε στιγμή πόσα έχεις καταναλώσεις από το πακέτο για να συνεχίσεις να καταναλώνεις αναλόγως ώστε να μην περάσεις το όριο....

http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν χρησιμοποιείς καθόλου ίντερνετ από το κινητό και θέλουν να σε εθίσουν....

Όχι ίσα ίσα το παραχρησιμοποιώ. Φτάνω στα όρια τους τα 420ΜΒ του πακέτου... :lol:

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Όχι ίσα ίσα το παραχρησιμοποιώ. Φτάνω στα όρια τους τα 420ΜΒ του πακέτου... :lol:

 

Σοβαρά μιλάς; Περίεργο μου φαίνεται.....

Να υποθέσω ότι τα πιο πολλά τα χαλάς στο youtube και σε κανένα torrent..... Εγώ πάντως πάνω από 100 δεν χαλάω τον μήνα... Βέβαια τις πιο πολλές φορές χρησιμοποιώ το wifi...

http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was pinned
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...