Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 ώρες πριν, Hliasat said:

Για τι πρόγραμμα φίλε μου είναι με 200αρα γραμμή;Και γιατί 90 ευρώ;Έχει τέλη ενεργοποίησης;Δεν νομίζω σήμερα Σάββατο να βρεθεί κάποιος να συνενωηθεις

Ναι είπαν θα με καλέσουν. 

Το 90€ είναι λογαριασμος για 5 γραμμές 

Link to comment
Share on other sites

Κανένα. 

Πουθενά δεν υπάρχουν ιδιόκτητα. 

Όλα είναι franchise. 

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σε συμβόλαιο σταθερής τι μπορώ να κάνω για να μη δέχομαι κλήσεις από εταιρείες; (Δεν έχω ηλεκτρονική εφαρμογή και ο λογαριασμός έρχεται ταχυδρομικά).

Link to comment
Share on other sites

Σε συμβόλαιο σταθερής τι μπορώ να κάνω για να μη δέχομαι κλήσεις από εταιρείες; (Δεν έχω ηλεκτρονική εφαρμογή και ο λογαριασμός έρχεται ταχυδρομικά).
Παίρνεις τηλέφωνο και ζητάς να μπεις στο μητρώο 11 για να μην σε ενοχλούν οι εταιρείες για πωλήσεις

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αυτό που είπες..
Βρήκα τα παλαιό συμβόλαιο που είχα κάνει μέσω τηλεφώνου και όντως έγραφε να μην δέχομαι κλήσεις. Έλα που είχα κάνει όμως πέρυσι ανανέωση σε κατάστημα τοπικό, και αυτοί έκαναν μόνο τα τυπικά, χωρίς να με ρωτήσουν κλπ. 
Τα έχουμε πει αλλά για ακόμα μια φορά δεν έκαναν σωστά την δουλειά τους. 
Λεω κ εγώ πως λυσσάξανε τον τελευταίο καιρό είχα ησυχάσει από τους dealers. 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να μην παραλείψω να πω  ότι ήταν άριστη η επικοινωνία με τους υπαλλήλους της nova. 
(5ψήφιο € 0,25).

Edited by hercoulis
Link to comment
Share on other sites

Μου έκαναν προσφορά 8€ συμβόλαιο στην Nova με απεριόριστα λεπτά και sms και 2gb. Έχω ήδη free2go και βάζω σχεδόν κάθε μήνα κάρτα και μου δίνει με 8€ που βάζω 400 λεπτα, 40 sms και 800 mb. Σκέφτομαι να κάνω το συμβόλαιο αλλά δισταζω. Να το τολμήσω;

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, dimitrisvasileiou said:

Μου έκαναν προσφορά 8€ συμβόλαιο στην Nova με απεριόριστα λεπτά και sms και 2gb. Έχω ήδη free2go και βάζω σχεδόν κάθε μήνα κάρτα και μου δίνει με 8€ που βάζω 400 λεπτα, 40 sms και 800 mb. Σκέφτομαι να κάνω το συμβόλαιο αλλά δισταζω. Να το τολμήσω;

Εαν χρειαζεσαι περισσότερα απο αυτά που σου δίνει το καρτοκινητό, τότε τόλμησε το. Βασικά ειναι το συμβόλαιο με παγιο 15ε με εκπτωση.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, VIPdriver said:

Εαν χρειαζεσαι περισσότερα απο αυτά που σου δίνει το καρτοκινητό, τότε τόλμησε το. Βασικά ειναι το συμβόλαιο με παγιο 15ε με εκπτωση.

Ναι είναι το Unlimited 2GB των 15€. Συνήθως χρειάζομαι περισσότερα από θέμα data. Δεν ξέρω και πάλι ωστόσο λόγω δέσμευσης, λογαριασμού, και τα σχετικά. Οι παροχές όμως είναι πραγματικά για μένα ιδανικές.

 

Edited by dimitrisvasileiou
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, dimitrisvasileiou said:

Ναι είναι το Unlimited 2GB των 15€. Συνήθως χρειάζομαι περισσότερα από θέμα data. Δεν ξέρω και πάλι ωστόσο λόγω δέσμευσης, λογαριασμού, και τα σχετικά. Οι παροχές όμως είναι πραγματικά για μένα ιδανικές.

 

Εάν δεν κάνω λάθος στο συγκεκριμένο συμβόλαιο όταν ξεπεράσεις τα 2 γίγα συνεχίζεις να έχεις ίντερνετ με πολυ χαμηλές ταχύτητες. Ο μόνιμος μηνιαίος λογαριασμός είναι πράγματι ένα θέμα που πρεπει να σκεφτείς αλλά εάν ξέρεις ότι στο καρτοκινητο θα δινεις σίγουρα κάθε μήνα 8 ευρώ, δεν θα δεις διαφορά. Τα 400 mb πάντως είναι πράγματι ανεπαρκή. 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά θα'ναι; Αιώνες (ίσως και χιλιετίες) σε αυτό τον τόπο.

Τώρα θα αλλάξουμε; Πάντα βρίσκεται το κατάλληλο αφήγημα (και οι πετσωμένοι του ρήτορες από πίσω) στο τέλος.

Πώς; Χαχα: Θέλει και ρώτημα;

Κρίσιμο ερώτημα πάντως παραμένει πώς η εταιρεία κατάφερε όχι μόνο να ενταχθεί στο Ταμείο Ανάκαμψης, αλλά και πώς βρήκε χρηματοδότηση από δύο τράπεζες τη στιγμή που το πιστωτικό προφίλ της κατέγραφε σημαντικές αθετήσεις χρέους προς τις ελληνικές τράπεζες, προκαλώντας ζημιές εκατοντάδες εκατομμυρίων ευρώ στο τραπεζικό σύστημα.

Και εδώ βέβαια δημιουργείται το μεγάλο και βασικό ερώτημα πώς ένας όμιλος με υψηλό χρέος που δεν παράγει θετικές ταμειακές ροές, θα καταφέρει να υλοποιήσει επενδυτικά πλάνα 2 δισ. ευρώ έως το 2027, ιδίως την ώρα που έχει αυξημένες δανειακές υποχρεώσεις τόσο για το 2024 όσο και για το 2025.

Όταν το in.gr τα καταγράφει, καταλαβαίνει (όποιος καταλαβαίνει , εννοείται) ότι "επίκειται"....Οι υπόλοιποι απλά θα τα βιώσουν όταν θα έχουν ήδη συμβεί.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιόν "ανταγωνισμό" μιλάμε; Για χρόνια κακοδιαχείρισης αυτής της εταιρίας (σε σχέση με τον παλμό των νοήμονων πολιτών αυτής της χώρας λέω, καμιά σχέση με παπαγάλους εδώ μέσα πχ το Γενάρη 2023 με την κατ'επίφαση αλλαγή ονόματος και τις τυμπανοκρουσίες) που ακόμα και εάν δε γίνονται άμεσα κατανοητές, βιώνονται από την εμπειρία από τους πελάτες της (για νοήμονες ξαναλέω, έτσι; Μη κοιτάμε τι γράφεται εδώ myphone). Κάποια στιγμή:

1) Αποκαλύπτονται (όπως το άρθρο), λόγω συσχετισμού δυνάμεων πάντα, που έως ότου γίνει αυτό καλύπτονταν (πχ παπαγαλάκια εδώ μέσα κλπ)
2) Γίνονται οι αργότατες διαδικασίες που επάγονται από αυτό το "σπάσιμο συμφερόντων" που κουκουλώνονταν χρόνια πολλά πριν. Οι "ζυμώσεις" από τα κοράκια δλδ.

και

3) Μετά από χρόνια επιπλέον , ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ, κάτι τέτοιο όπως με αυτή την ακτοπλοϊκή:

https://www.capital.gr/epixeiriseis/3725762/i-krisimi-sunedriasi-tis-tetartis-anatrepei-ta-panta-stin-aktoploia/

https://www.capital.gr/epixeiriseis/3724702/exigiseis-zitei-i-seajets-gia-tin-aporripsi-tis-protasis-tis-gia-exagora-tis-anek/

https://www.capital.gr/epixeiriseis/3726033/trapeza-peiraios-pros-sea-jets-gia-anek-opsimi-i-protasi-sas-den-exete-eparkeia-kefalaion/

Ως τότες: Πώς θα ζήσουν και τα παπαγαλάκια;

Στο τέλος ΠΑΝΤΑ ξυρίζουν τον "γαμπρό".

Υ.Γ. : " Η επακριβώς ίδια ιστορία επαναλαμβάνεται σε όσες εταιρίες είναι σε αγαστή αρμονία με την Νοοτροπία αυτού του λαού".

Εδώ και αιώνες.

Link to comment
Share on other sites

Ειδα χθες στο τουιτερ φωτο εσωτερικού χώρου πλοίου με αδειες θεσεις σε δρομολογιο προς Μύκονο.

Οσο κρατάνε στη φτώχεια (λιτοτητα) τον κόσμο, τοσο θα επηρεάζονται αρνητικά και οι πλουσιότεροι.

Edited by VIPdriver
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο απλό, σε αυτή τη χώρα: Κατ'εικόνα είναι (και θα ήταν εάν μπορούσαν) οι πολίτες αυτής της χώρας με τις "ό,τι να'ναι" εταιρίες.

Δες παρακάτω τις "αντιδράσεις" σε όσα γράφονται στα τελευταία 4 posts.

Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ λογική ΠΑΝΤΑ στο τέλος διαπρέπει σε αυτή τη χώρα. Ως τότες (πολλά χρόνια δλδ) θα πρέπει να υποστεί τα παρακάτω. Οι νοήμονες , πάντα, έτσι; Παρακολουθήστε τα. 

Πάντα η ίδια ιστορία σε αυτή τη χώρα.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, Antonio21 said:

Αποκλείεται. Αφού βλέπω ήδη τη βελτίωση. Υπομονή έως το 27. 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, Antonio21 said:

Και εδω η απάντηση της nova που αμφισβητεί την ανάρτηση και μάλλον φανερώνει άλλου είδους παιχνίδια:

https://www.sdna.gr/monimes-stiles/media/1102690_nova-mega-metadidei-soreia-pseydon-ishyrismon-gia-na-mas-piesei-na

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά επραξε που απάντησε άμεσα. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 Κι αμα δε του κανει?

"Γιατι"? Χαχα!!!

"Το αποτελεσμα ΠΑΝΤΑ δειχνει". Ως τοτε διασκεδαστε τα μονιμα (καλοκαιρινα και χειμερινα) μπανια του λαου (>99% σε αυτη τη χωρα ειδικα).

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Pppe said:

Το αποτελεσμα ΠΑΝΤΑ δειχνει". Ως τοτε διασκεδαστε τα μονιμα (καλοκαιρινα και χειμερινα) μπανια του λαου (>99% σε αυτη τη χωρα ειδικα).

Τι θέλει άραγε να πει ο ποιητής; Δεν καταλαβαίνω. 

Πάντως αυτές οι εκφράσεις «σε αυτή τη χώρα ειδικά», «μόνο στην Ελλάδα αυτά» που εκφράζουν ειρωνία και μια μιζέρια, κατ εμε ειναι τελείως λάθος. Λες και αλλες χώρες τα έχουν όλα τέλεια και οργανωμένα. Και το λέω έχοντας μεγαλώσει και εχοντας ζήσει τα περισσότερα χρόνια της ζωής μου εκτος Ελλάδας. Ο καθένας έχει την άποψη του βέβαια, και αυτή ειναι η δίκη μου. 
 

Και το κακό είναι, ότι οι περισσότεροι Έλληνες(και κυριως οσοι έχουν αρκετα φραγκα και έτοιμα πράγματα)  εντός συνόρων νιώθουν πως τίποτα δεν τους ευχαριστεί και νομίζουν ότι υπάρχει το τέλειο μέρος για να ζήσει κανεις, χωρίς προβλήματα και βασίζονται στις φαντασιώσεις τους. Ως αποτέλεσμα μια συνεχής δυστυχία και απελπισία. 
Εγω απλά θα πω ότι μέχρι πριν λίγα χρόνια περίμενα πως και πως να έρθω Ελλάδα για 3 βδομάδες καθε χρόνο. Οι Έλληνες της διασποράς καταλαβαίνουν απολύτως το συναίσθημα…

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, Pppe said:

Πρώτη φορά θα'ναι; Αιώνες (ίσως και χιλιετίες) σε αυτό τον τόπο.

Τώρα θα αλλάξουμε; Πάντα βρίσκεται το κατάλληλο αφήγημα (και οι πετσωμένοι του ρήτορες από πίσω) στο τέλος.

Προφανως.

Εδω, ομως, τους "παιρνει" να μαζευονται.

Ουτε 1% του λαου δεν ενδιαφερονται ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ (τα θεωρουν "θεωριες" και "φιλοσοφιες"), αλλα μπανιαριζονται (και βαυκαλιζονται ευαγγελιζομενοι).

Αναποφευκτα οσα "επονται" ( οπως εγραψα σε προηγουμενο post μου): Απλα αργουν πιο πολυ , ισως και κουκουλωνονται οσο διαρκει η ζωη ενος ανθρωπου για να αντιληφθει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ). Λογω λαου (>99%). Μονο για οσους καταλαβαινουν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ. Οι υπολοιποι απκα γραφουν (ο,τι να'ναι, οπως αυτη η εταιρια).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...