Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για οσους λενε για προστιμα, συμφωνω μονο για της vodafone, που ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ να εγινε καταλαθος. Οσο αφορα τη wind και μερικους εδω μεσα που δε σκεφτονται λιγο παραπανω απο αυτα που βλεπουν, δε παιρνω το μερος της εταιριας, απλα εξηγω το λογο που δε σκεφτηκαν οτι επρεπε να φερουν ΧΑΡΤΟΓΡΑΦΟ να τους κανει τη διαφημιση.

 

Και οσο αφορα το Marketing: Οταν δειχνεις μία κουκκιδα αναμεσα σε 2 νησιά, φαινεται περισσοτερο, παρά να δειχνεις μια κουκκιδα σε 150 νησια.

 

Σε λίγο θα μας πεις ότι ο γραφίστας ζωγράφισε το χάρτη από το μυαλό του μόνος του.... Επίσης δεν μιλάμε για αγράμματο άνθρωπο. Αρκεί να έχεις πάει σχολείο(όσο @@@@@ και να είναι) για να ξέρεις το σχήμα της χώρας σου). Αν όχι υπάρχει και το GOOGLE!!!! Παίρνεις από εκεί έναν χάρτη, τον φωτοσοπιάζεις και ιδού το "θαύμα", ιδού ο Έβρος και τα Δωδεκάνησα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε λίγο θα μας πεις ότι ο γραφίστας ζωγράφισε το χάρτη από το μυαλό του μόνος του.... Επίσης δεν μιλάμε για αγράμματο άνθρωπο. Αρκεί να έχεις πάει σχολείο(όσο @@@@@ και να είναι) για να ξέρεις το σχήμα της χώρας σου). Αν όχι υπάρχει και το GOOGLE!!!! Παίρνεις από εκεί έναν χάρτη, τον φωτοσοπιάζεις και ιδού το "θαύμα", ιδού ο Έβρος και τα Δωδεκάνησα!!!

 

Δε διαφωνω με αυτα που γραφεις, απλα μερικες φορες ετσι λειτουργει το marketing. Και σου ξαναλεω, δεν παιρνω το μερος της εταιριας, απλα εξηγω τη συμπεριφορα της στο συγκεκριμενο θεμα που μιλαμε. Και η vodafone marketing trick πηγε να κανει, αλλά το ξέσκισε :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχει τεράστια διαφορά το τμήμα προσφορών κάθε εταιρίας με τον εκάστοτε τηλεφωνικό dealer που μπορεί να συνεργάζεται μια εταιρία.

 

Σχεδόν πάντα από το τμήμα προσφορών αναφέρουν πως η κλήση ηχογραφείται και δίνουν πάντα το όνομά τους, Επειδή είναι υπάλληλοι της WIND με το όνομα μπορείς να βγάλεις εύκολα άκρη, αν και στα τμήματα αυτά δεν δουλεύουν πάρα πολλά άτομα, οπότε είναι γνωστά πάνω-κάτω !!!!

 

Σίγουρα το γραπτό είναι το καλύτερο αλλά από τμήμα προσφορών αν δεν μπουν αυτά που σου λένε μπορείς να τους κάνεις μεγάλη ζημιά. Ενώ ο dealer θα πληρωθεί το στόχο για την ενεργοποίηση της γραμμής και άντε βρες τους μετά. Μιλάμε για franchise που ο κάθε επιχειρημάτιας κάνει ηθικά ό,τι του καπνίσει...

 

Έχεις δίκιο σε αυτό! Πολύ σωστή η παρατήρηση!

Μου έχουν τηλεφωνήσει πολλές φορές και μου λένε "Είμαστε από τη Wind" ενώ στη συνέχεια της συζήτησης προκύπτει ότι δεν εργάζονται στη Wind αλλά είναι συνεργάτες και τρέχα-γύρευε.

Link to comment
Share on other sites

Είναι τραγικό !!!!

Όταν πέρνουν από κατάαστημα σου λένε "Από κατάστημα WIND Γαργαλιάνων τηλεφωνώ" κτλ

 

Από dealer σου λένε "Από WIND τηλεφωνώ" ενώ θα έπρεπε να λένε "Από γραφείο (τηλεφωνικού) συνεργάτη WIND σας παίρνω ή τηλεφωνικώς εκπρόσωπως της WIND είμαι" κτλ

 

Προσωπική άποψη ο κάθε ΕΛΛΗΝΑΡΑΣ ψαρώνει και θωρεί ιδιαίτερη περίπτωση τον εαυτό του όταν του λένε από WIND (εννοώντας τα κεντρικά)

Το θεωρεί αξίωμα, πως η ίδια η WIND με παίρνει τηλέφωνο εμένα να κάνω τη γραμμή και απαξιωνεί το κατάστημα.

Edited by DemetreKre
Link to comment
Share on other sites

Δε διαφωνω με αυτα που γραφεις, απλα μερικες φορες ετσι λειτουργει το marketing. Και σου ξαναλεω, δεν παιρνω το μερος της εταιριας, απλα εξηγω τη συμπεριφορα της στο συγκεκριμενο θεμα που μιλαμε. Και η vodafone marketing trick πηγε να κανει, αλλά το ξέσκισε :wacko:

 

Ξέχασες και το marketing trick που είχε κάνει το 2005

http://www.fimes.gr/2012/04/kostas-tsakilidis-ypoklopes-vodafone/

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασες και το marketing trick που είχε κάνει το 2005

http://www.fimes.gr/2012/04/kostas-tsakilidis-ypoklopes-vodafone/

 

αυτα να τα βλεπουν αυτοι που συνεχιζουν να ειναι συνδρομητες της...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα αν αναφερθηκε,αλλα πριν 1 χρονο περιπου η vodafone,απο οτι ειχα διαβασει σε ενα μπλογκ,οποτε κραταω μια επιφυλαξη.Σε ενα αγωνα του ολυμπιακου στο champions legue,η vodafone ειχε στειλει μηνυμα σε συνδρομητες της,οτι εαν ανανεωσουν τον χρονο τους μεχρι την ωρα εναρξης του αγωνα,για καθε γκολ που βαζει ο ολυμπιακος,θα κερδιζουν ενα ευρω στη καρτα τους.Η πλακα ειναι οτι μετα απο καποιες ωρες λιγο πριν τον αγωνα,εστειλε μηνυμα οπου ελεγε να αγνοησουν το προηγουμενο μηνυμα,που ηταν λαθος.Εγω δεν εχω vodafone,δεν ξερω αν εγινε ή οχι,αν εγινε ειναι απλα γελοιο,οχι για την εταιρια,αλλα για το κοσμο που το ανεχτηκε.
HE HAD THE GIFT OF PROPHECY, GAVE GUIDING LIGHT TO ME I KNOW,HE SET MY SPIRIT FREE
Link to comment
Share on other sites

Είναι τραγικό !!!!

Όταν πέρνουν από κατάαστημα σου λένε "Από κατάστημα WIND Γαργαλιάνων τηλεφωνώ" κτλ

 

Από dealer σου λένε "Από WIND τηλεφωνώ" ενώ θα έπρεπε να λένε "Από γραφείο (τηλεφωνικού) συνεργάτη WIND σας παίρνω ή τηλεφωνικώς εκπρόσωπως της WIND είμαι" κτλ

 

Προσωπική άποψη ο κάθε ΕΛΛΗΝΑΡΑΣ ψαρώνει και θωρεί ιδιαίτερη περίπτωση τον εαυτό του όταν του λένε από WIND (εννοώντας τα κεντρικά)

Το θεωρεί αξίωμα, πως η ίδια η WIND με παίρνει τηλέφωνο εμένα να κάνω τη γραμμή και απαξιωνεί το κατάστημα.

 

στα κεντρικα της wind πριν 3 χρονια δουλευαν στα τηλ.κεντρα γυρω στα 200 ατομα.Εξυπηρετηση πελατων και οτι προκυψει.που να ξερει ο καθενας που δουλευει ποιος και τι??αν ειναι δηλαδη απο τα κεντρικα της wind τι θα λεει?

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

@vasilimertzani

Για το τμήμα προσφορών αναφέρθηκα... Αφού τα ξέρεις από μέσα τα πράγματα πες μας (αν ξέρεις) πόσα άτομα εργάζονται από αυτούς τους 200 (που σίγουρα θα έχουν περιοριστεί αρκετά) στο συγκεκριμένο τμήμα. Δεν δουλεύει εύκολα πιστεύω ο κάθε υπαλληλάκος στο αντίστοιχο τμήμα. Δεν μπορείς να πάρεις κάποιον με 6μηνη σύμβαση και να τον ρίξεις στα βαθιά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Προχθες μου ενεργοποιήθηκε το internet 30 του μηνός.

Σήμερα εφόσον εχω κατεβάσει 3 gb έστειλα μήνυμα στο 1205 για να δω τι παίζει με το υπόλοιπο.

Και η απάντηση που πήρα ηταν EXETE 9.517,68 MB ΔIAΘEΣIMA AΠO TH ΔΩPEAN MHNIAIA ΣAΣ XPHΣH MEXPI 11/08/2012.

 

Τι παιζει;;; γιατι για να τα έφαγα αδύνατων καθώς γραφεί και εσωτερικά στο modem τι καταναλώθηκε και στο πρόγραμμα των windows που εχω βάλει το ιδιο λέει.

 

Επίσης τωρα θα μηδενίζονται καθε πότε τα gb καθε 30 του μήνα;

 

Ο πρωτος λογαριασμός ποτε θα μου έρθει πάνω κάτω και ποσα πρέπει να μου έρθει;

Εχω βάλει τη προσφορά με τα 20 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

κάθε 11 θα μηδενίζεται.

Έχεις 13 γιατί τόσο αντιστοιχεί από την ημέρα ενεργοποίησης μέχρι το μηδενισμό.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε κανά 40αρι ευρώ το πρώτο λογαριασμό. Γιατι δεν πας απο το κατάστημα που το έκανες να στα εξηγήσουν.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Πάνο.

Δηλαδή ολα καλά.

Θα ενημερώσω παλι στις 11-12 του μήνα.

Παντως το δυκτιο τις wind κορυφαιο.

Οχι κατι τρελό στο downloading αλλα στο ping φυσαει.

Με vodafone στο lol έπιανα 160 - 140 στη καλύτερη ms ping ενω στη wind το καλύτερο που εχω δει είναι 80 ms ping και συνέχεια ειμαι κάτω απο τα 100.Και λείπει και μια γραμμή σήμα στη vodafone έπιανα full 3g + .

Αυτός ο Πίου έκανε το θαύμα του.

Link to comment
Share on other sites

40αρι;

τοσα πολλά;

20 ευρώ το μήνα έγραφε θα δίνω απλά ρωτάω και για τα τέλη φπα κλπ.

Το έκανα μέσα από το site τους εκει υπήρχε η προσφορά των 20ευρω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.

 

σήμερα, είπα να κανω μια πατέντα. αντάλλαξα τις κάρτες sim απο 2 συσκευές που έχω. έβαλα την καρτοκινητη wind (με 0 χρονο ομιλιας φυσικα) στο samsung galaxy ace και τη συνδεση cosmote σε ενα μπακατελοειδες που εχω (nokia 1650 το οποιο περα απο την πλακα εχει βγει ΑΣΤΕΡΙ).

 

εν πασει περιπτωσει, οπως ενεργοποιησα το galaxy ace μου, τι να δω! μου αναβάθμιζε μεσω 3G τις εγκατεστημενες εφαρμογες μου!

 

θα μας τρελλανει? δε με χαλασε βεβαια, αλλα με πραξενεψε. γτ γινεται αυτο? εγω ούτε καμια ρυθμιση εκανα (γιατι δεν ξερω πως) ουτε τπτ. κ απορω λοιπον, τι γινεται εδω ρε παιδια? :blink:

Link to comment
Share on other sites

πληρωνεις εναν μηνο παγιο προκαταβολικα, εναντι δηλαδη και αναλογια παγιου, απο την ημερα που ενεργοποιηθηκε η συνδεση μεχρι την ημερομηνι εκδοσης του λογαριασμου.

 

ειναι οπως σε ολες τις νεες συνδεσεις κινητης με τον 1ο λογαριασμο.

μην αγχωνεσαι.

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

Όμως τώρα η σύνδεση μου θα κλείσει 12μηνο πότε;Σε 11 μήνες ή σε 12; Αυτό το προκαταβολικά με μπερδεύει...

Μήπως είναι κολπάκι αντί για 12 να πληρώσει ο συνδρομητής 13ης λογαριασμούς;

Link to comment
Share on other sites

Όμως τώρα η σύνδεση μου θα κλείσει 12μηνο πότε;Σε 11 μήνες ή σε 12; Αυτό το προκαταβολικά με μπερδεύει...

Μήπως είναι κολπάκι αντί για 12 να πληρώσει ο συνδρομητής 13ης λογαριασμούς;

 

Μπορείς να κάνεις αίτηση διακοπής τον 11ο μήνα και να μη σε χρεώσουν τον 12ο, μιας και τον έχεις προπληρώσει.

Link to comment
Share on other sites

πληρωνεις εναν μηνο παγιο προκαταβολικα, εναντι δηλαδη και αναλογια παγιου, απο την ημερα που ενεργοποιηθηκε η συνδεση μεχρι την ημερομηνι εκδοσης του λογαριασμου.

 

ειναι οπως σε ολες τις νεες συνδεσεις κινητης με τον 1ο λογαριασμο.

μην αγχωνεσαι.

 

Απλώς αυτη η αναλογία είναι απο το πάγιο των 50€ που κάνει κανονικα το stick. 20€ θα πληρώσει σίγουρα + αναλογία 10 ημερών κανά ~17€ ακομα

Link to comment
Share on other sites

40αρι;

τοσα πολλά;

20 ευρώ το μήνα έγραφε θα δίνω απλά ρωτάω και για τα τέλη φπα κλπ.

Το έκανα μέσα από το site τους εκει υπήρχε η προσφορά των 20ευρω.

 

Μάλλον συν τους φόρους ...απο ότι είχα ρωτήση σε καταστημα

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Για παράπονα και βλάβες μπορείς να καλέσεις αν είσαι:

 

Ιδιώτης με συμβόλαιο στο 800 888 7316 (χωρίς χρέωση)

Χρήστης Καρτοκινητής στο στο 800 888 7316 (χωρίς χρέωση)

Πελάτης Σταθερής Τηλεφωνίας & Internet στο 1212 (απο σταθερό WIND) έχοντας δωρεάν χρέωση αν έχεις Double Play & Telephony ή στο 211 120 1212 (απο οποοδήποτε άλλο δίκτυο)

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

εγω έχω την εντύπωση πως δεν συνεργάζεται με κάποιον η wind. Θα σου πρότεινα να το κάνεις κάρτα f2g, έχει προσφορες ακόμη και με δώρο κινητο
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα παιδια,

Πηρα πριν δυο εβδομαδες το Motorola Razr απο την Wind ηταν ελαττωματικο,το γυρισα πισω μου ειπαν οτι ειναι για αντικατασταση και εντος εβδομαδας θα εχω το καινουργιο γιατι δεν υπηρχε διαθεσιμο στο καταστημα.Περιμενα μια εβδομαδα ΤΙΠΟΤΑ,πηγα την επομενη δευτερα δεν ειχαν καποιο νεο οποτε πηρα στην εξυπηρετηση πελατων,μου ειπαν οτι το ειχαν στειλει για service και οχι για αντικατασταση πηγα πισω στο καταστημα τους το ειπα,το διορθωσαν και περιμενα αλλη μια εβδομαδα.Πηγα σημερα ακομα κανενα νεο και επισης τους ζητησαν απο το service να στειλουν για 2η φορα τι εγινε με το κινητο και γιατι ζηταω αντικασταση.Πηρα τηλεφωνο στην εξυπηρετηση για ακομα μια φορα και μου ειπαν οτι δεν εχει σταλει μηνυμα μεσω καταστηματος -service για αντικασταση δηλαδη ΤΑ ΙΔΙΑ ,αρχισα και γω τα καντιλια και μουν ειπαν οτι θα στειλουν ενημερωτικο μηνυμα στην Motorola για το τι εχει το κινητο και γιατι ζηταω αντικατασταση και μεσα στην εβδομαδα θα ξερω.ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ,απλα αθλια η κατασταση στην wind!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was pinned
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...